Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2729421 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5205 Dátum: 2010.10.23 00:49:17 »
Ma voltam egy szakinál alkatrészért,megnézte a motort ,azt mondta hogy ez szerelésnél gyakori hiba a vezértengelyen lévö fogaskereket nem feszítették elö /fogaskeréken van egy kis rugó amit meg kell feszíteni és lerögzíteni visszarakni/ Ez adja ezt a hangot,az injektorok hangját azt én is hallom ez keményebben szól. Egyébként 40e-ért 4db. kaptam nála gyári lengés csillapítokat.

[a csatolmányt egy admin törölte]

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5206 Dátum: 2010.10.23 01:07:05 »
Ezek már talán jobb képek!

[a csatolmányt egy admin törölte]

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5207 Dátum: 2010.10.26 19:02:50 »
Helló márkatársak!
Azt tapasztaltam, hogy a "nagyon tankolni kellene már!!!" lámpa már féltank alatt egy kicsivel már világít. A mutató egy helyben állt. Amikor már nagyon gyanús volt megfricskáztam a plexit és azonnal lement alsó helyzetbe. Tehát egy kicsit meg van szorulva (gondolom). Tapasztaltatok hasonlót? Mit lehet tenni? Szétszedés? VD40?
A következő is Toyota lesz.

bubgya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5208 Dátum: 2010.10.26 19:58:00 »
Most vettem én is 1 Carina-E-t és én is kínlódokk a fűtéssel 1994-es 2,0 diesel,és most jutott eszembe, volt nekem nissan bluebird az sem nagyon akart fűteni amíg be nem takartam az órrát. A kérdésem, hogy ezt nem-e próbálta már valaki, és ha igen milyen sikerrel??
 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5209 Dátum: 2010.10.26 20:00:17 »
Hosszú távon se melegszik be? Vagy csak rövid utakra használod?
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5210 Dátum: 2010.10.26 20:02:14 »
Ennek nagyon thermosztát szaga van, így első blikkre.  Ha a hűtőmaszk takarásakor felmelegszik, akkor tutira az, nem zár le a thermosztát. Filléres alkatrész, gyerekjáték a csere is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5211 Dátum: 2010.10.29 14:26:44 »
Most vettem én is 1 Carina-E-t és én is kínlódokk a fűtéssel 1994-es 2,0 diesel,és most jutott eszembe, volt nekem nissan bluebird az sem nagyon akart fűteni amíg be nem takartam az órrát. A kérdésem, hogy ezt nem-e próbálta már valaki, és ha igen milyen sikerrel??
 
Termosztát hiba jeleiről régebben asszem már volt szó, a kereső valszeg dob ki rá valamit (a hűtővíz gumicsöveit kell markolászni).

Azt próbáltad már hogy miután beindítod, hidegre állítod a hőfokot és csak ha már bemelegedett a motor, akkor nyomatsz fűtést? Ezzel elvileg zárva hagyod a fűtéscsapot, kisebb kört kell felfűtenie a mocinak.

Motorháztetőn van belül borítás (ha nincs, olcsó megoldás a hőtükör felfogatása, palmatex megfogja), illetve a leömlőn védőlemez?

Alapjáratod rendben van hidegen, lambdaszondád dolgozik? Hibakódot próbálj kiolvasni.

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5212 Dátum: 2010.10.29 14:31:37 »
Helló márkatársak!
Azt tapasztaltam, hogy a "nagyon tankolni kellene már!!!" lámpa már féltank alatt egy kicsivel már világít. A mutató egy helyben állt. Amikor már nagyon gyanús volt megfricskáztam a plexit és azonnal lement alsó helyzetbe. Tehát egy kicsit meg van szorulva (gondolom). Tapasztaltatok hasonlót? Mit lehet tenni? Szétszedés? VD40?

Attól nagy baja nem lehet, ha a több mint 10 év alatt rárakódott port kifújatod, hátha alapon.  :D

Én tutira bepróbálnám, csak a műszeregység kivételéhez a kormányt is le kéne szerválnom, ahogy néztem!  :lol:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5213 Dátum: 2010.10.29 15:31:02 »
Most vettem én is 1 Carina-E-t és én is kínlódokk a fűtéssel 1994-es 2,0 diesel,és most jutott eszembe, volt nekem nissan bluebird az sem nagyon akart fűteni amíg be nem takartam az órrát. A kérdésem, hogy ezt nem-e próbálta már valaki, és ha igen milyen sikerrel??
 

Én is most vettem nemrég egy ugyan ilyen autót. Nekem elfogadhatóan melegszik fel a motor (a műszer szerint), de a fűtés ettől függetlenül nem valami hatékony. Bele nem fogok fagyni, de a pulóvert biztosan nem fogom levenni, pedig nem vagyok fázós fajta. Nekem úgy tűnik elég meleget csinál, csak nem tudja megfelelő mennyiségben bejuttatni az utastérbe. Ezen egy kicsit segített, hogy kicseréltem a pollenszűrőt, de még így sem tudja megfelelő sebességgel befújni a levegőt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5214 Dátum: 2010.10.29 15:38:14 »
A régi dízel OFF Kadettemnek kellett egy laza 6-8 km, mire bemelegedett annyira, hogy érdemes volt elindítani a fűtést...
         

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5215 Dátum: 2010.10.29 15:52:28 »
...de még így sem tudja megfelelő sebességgel befújni a levegőt.

Pedig a Carinákon a legmagasabb fokozat megfelel egy hajszárítónak (hangban és teljesítményben is)...  :hmmmm:

Ventilátoroddal minden rendben? Próbáltad a középkonzol befúvónyílásaid elzárni? Onnan csak hideg (max langyos) levegőt tol befelé gyárilag. Idővel amúgy a zárólapát körül lemállik a szivacs, emiatt nem zár rendesen, érdemes rá eszkábálni egy kis plusz tömítést.  ;)

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5216 Dátum: 2010.10.29 16:50:25 »
Attól nagy baja nem lehet, ha a több mint 10 év alatt rárakódott port kifújatod, hátha alapon.  :D
Én tutira bepróbálnám, csak a műszeregység kivételéhez a kormányt is le kéne szerválnom, ahogy néztem!  :lol:
Üdv,
F
Szia!
Izzócserénél már szedtük ki a műszeregységet, a kormány legalsó állása mellett ki lehet forgatni. Üdv,

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5217 Dátum: 2010.10.29 20:34:47 »
Helló márkatársak!
Azt tapasztaltam, hogy a "nagyon tankolni kellene már!!!" lámpa már féltank alatt egy kicsivel már világít. A mutató egy helyben állt. Amikor már nagyon gyanús volt megfricskáztam a plexit és azonnal lement alsó helyzetbe. Tehát egy kicsit meg van szorulva (gondolom). Tapasztaltatok hasonlót? Mit lehet tenni? Szétszedés? VD40?

Attól nagy baja nem lehet, ha a több mint 10 év alatt rárakódott port kifújatod, hátha alapon.  :D

Én tutira bepróbálnám, csak a műszeregység kivételéhez a kormányt is le kéne szerválnom, ahogy néztem!  :lol:

Üdv,
F
Kösz!
Az lesz, hogy szétszedem és kitisztítom.
A következő is Toyota lesz.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5218 Dátum: 2010.10.29 20:37:17 »
...de még így sem tudja megfelelő sebességgel befújni a levegőt.

Pedig a Carinákon a legmagasabb fokozat megfelel egy hajszárítónak (hangban és teljesítményben is)...  :hmmmm:

Ventilátoroddal minden rendben? Próbáltad a középkonzol befúvónyílásaid elzárni? Onnan csak hideg (max langyos) levegőt tol befelé gyárilag. Idővel amúgy a zárólapát körül lemállik a szivacs, emiatt nem zár rendesen, érdemes rá eszkábálni egy kis plusz tömítést.  ;)

Üdv,
F
A dízeleknek van az a tulajdonsága, hogy kevesebb a hulladékhő, ezért nehezebben melegszenek be, és nehezebb rábírni őket a fűtésre is.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5219 Dátum: 2010.10.30 19:41:43 »
...de még így sem tudja megfelelő sebességgel befújni a levegőt.

Pedig a Carinákon a legmagasabb fokozat megfelel egy hajszárítónak (hangban és teljesítményben is)...  :hmmmm:

Ventilátoroddal minden rendben? Próbáltad a középkonzol befúvónyílásaid elzárni? Onnan csak hideg (max langyos) levegőt tol befelé gyárilag. Idővel amúgy a zárólapát körül lemállik a szivacs, emiatt nem zár rendesen, érdemes rá eszkábálni egy kis plusz tömítést.  ;)

Üdv,
F

A ventilátor forog rendesen, hangja is van. A középkonzolnál elzártam a szellőzőket, de úgy is jön a hideg levegő. Arra nem is gondoltam, hogy hiányzik onnan valami. A házilagos javításhoz valamilyen ötlet?