Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2684260 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5055 Dátum: 2010.07.29 09:12:42 »
Sziasztok

Szeretném megkérdezni a nálam hozzáértőbb carinásokat, hogy szerintetek milyen problémák okozhatnak a carinán fogyasztás növekedést.
Nem vészesen több, de engem zavar.
4AFE motorról van szó
Ezermillió dolog  ::) ... Ezt így kb. lehetetlen megmondani. Régi gyertyák, koszos légszűrő, felesleges ballaszt a csomiban, túl puha gumik, öreg/túl sűrű olaj - meg egy rakás különféle műszaki hiba is persze (pl. rossz lambdaszonda, hogy csak egyet mondjak).

A "nem vészesen több"et hogy kell érteni? Az autó elkezdett többet fogyasztani a korábbihoz képest? Ha ez hirtelen következett be, akkor lehet tényleg műszaki hibára gyanakodni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5056 Dátum: 2010.07.29 09:35:20 »
Esetleg még lehet:
- elállítódott előgyújtás,
- extra durván elkoszolódott légszűrő,
- valamilyen hiba (jellemzően egy szenzorról nem érkező, vagy nem megfelelő jel) miatt "vészüzembe" kapcsolt motorvezérlő elektronika

Rossz guminyomás, megy a klíma, rossz minőségű az üzemanyag, régi a gyertya, régi és rossz választású olaj van benne és cserélni kellene.  :)
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5057 Dátum: 2010.07.29 12:57:08 »
Gyertyát mennyi idő alatt/km alatt kellene cserélni?
Attól egyátalán ehet az én autóm 10 lityót? De az fix, ha tolom, ha nem, kipu ide, direktszűrő oda...?
Józsi vagyok :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5058 Dátum: 2010.07.29 13:06:13 »
Elvileg 60 ezrenként illene cserélni. Nekem 43 ezer után úgy nézett most ki a gyertyám mintha 120-at futott volna (sok városi rövidjárat).  :no: Nagyon megérte kicserélni. De a 10 liter iszonyat sok basszus!
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5059 Dátum: 2010.07.29 13:47:06 »
Gyertyát mennyi idő alatt/km alatt kellene cserélni?
Attól egyátalán ehet az én autóm 10 lityót? De az fix, ha tolom, ha nem, kipu ide, direktszűrő oda...?
A mi 1.6-os Carinánk csak rövid utas városi használatban evett néha 10 litert, akkor is csak nagyon nagy melegben (klímázva), vagy nagyon nagy hidegben. Szóval ez tényleg soknak hangzik, de azért mégis tudni kéne, hogy mikor/hogyan eszik ennyit? Vegyesben is? Vagy csak városban?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5060 Dátum: 2010.07.29 13:58:12 »
Gyertyát mennyi idő alatt/km alatt kellene cserélni?
Attól egyátalán ehet az én autóm 10 lityót? De az fix, ha tolom, ha nem, kipu ide, direktszűrő oda...?
A mi 1.6-os Carinánk csak rövid utas városi használatban evett néha 10 litert, akkor is csak nagyon nagy melegben (klímázva), vagy nagyon nagy hidegben. Szóval ez tényleg soknak hangzik, de azért mégis tudni kéne, hogy mikor/hogyan eszik ennyit? Vegyesben is? Vagy csak városban?
Akárhogy, akármerre megyek, rövid/hosszú távon 10 lityó....
Ha nem tolom neki 9,6 liter...akkor full zöld ecoval, 1800-2000-nél elváltva...Monorra 4-esen megyünk azt mégis 10 lityó, Kakucs is 10 körülre jött ki, még most is az a nyál van benne, pedig ott adtam az arcának :)
Nem nagyon zavar, hogy fix 10 liter, de azért idegesítő, hogy másokhoz képest nyerek fogyasztásba nem kevéssel...2.0 gti nem eszik ennyit, ha taposhatnám...
Józsi vagyok :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5061 Dátum: 2010.07.29 14:19:07 »
Hogy számolod a fogyasztást?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5062 Dátum: 2010.07.29 14:24:58 »
Akárhogy, akármerre megyek, rövid/hosszú távon 10 lityó....
Ha nem tolom neki 9,6 liter...akkor full zöld ecoval, 1800-2000-nél elváltva...Monorra 4-esen megyünk azt mégis 10 lityó, Kakucs is 10 körülre jött ki, még most is az a nyál van benne, pedig ott adtam az arcának :)
Nem nagyon zavar, hogy fix 10 liter, de azért idegesítő, hogy másokhoz képest nyerek fogyasztásba nem kevéssel...2.0 gti nem eszik ennyit, ha taposhatnám...
Itt valami nem kerek. Nem ehet mindig 10 litert. Úgyhogy felteszem én is a kérdést: ez egy pontosan, teletankolásos módszerrel kiszámított adat?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5063 Dátum: 2010.07.29 14:26:44 »
Heló mindenkinek.
Tudna esetleg valaki tanácsot adni hogy mitől mérhet kevesebbet a kilométer órám?
Kb: 10km/h-val kevesebbet mutat mint a tényleges. Legalábbis a kihelyezett sebességmérők szerint is, meg ha jól emlékszem a GPS is azt jelezte.
Gumik méretei :185/65 R14
Esetleg valami ötlet?
Előre is köszönet.
Teljesen normális, szokásos dolog, hogy a sebességmérő a valósnál többet mutat. A mi Carinánk is óra szerint 100-nál kb. 92-vel ment ténylegesen. 5-10 % eltérés a jellemző. Igazából direkt vannak ilyenre csinálva, biztonsági megfontolásokból (pl. ne fordulhasson az elő, hogy a user nagyobb átmérőjű gumit tesz fel, és így az órája a valóshoz képest kisebb sebességet mutat). A csalás mértékét egyszer meg kell jegyezni, onnantól mindig bekalkulálni, és kész  :) ... A km-számláló viszont pontos (feltéve hogy a gumiméret gyári vagy annak megfelelő átmérőjű), szóval a kettő nincs összhangban: ha pl. mész pontosan óra szerint 100-al egy órán keresztül, látni fogod a számlálón, hogy nem tettél meg 100 km-t, csak kevesebbet.
Palaczk: Én úgy olvasom, hogy a sebesség mérője a valósnál kevesebbet mutat, nem többet.  :)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5064 Dátum: 2010.07.29 14:29:33 »
Hogy számolod a fogyasztást?
Van a sárga jelzés.
Megjelenik onnan 8 km-re szoktam tankolni átlagban 40 litert...
Ezzel megteszek 400 km-t és megint sárga...
Múltkor tele tankkal sárga jelzéstől sárgáig megtettem 490-500 km-t.
Ebben volt 180-al pályázás is. (muszáj volt)
Józsi vagyok :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5065 Dátum: 2010.07.29 14:32:18 »
Tankold csövig, amíg folyik a benya már belőle. Nullázd a napi számlálót. Legközelebbi sárga lámpánál kút ugyanahhoz a kútfejhez és megint fullra, amíg már tényleg csurig van, így számold ki.  :)
         

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5066 Dátum: 2010.07.29 14:34:55 »
Tankold csövig, amíg folyik a benya már belőle. Nullázd a napi számlálót. Legközelebbi sárga lámpánál kút ugyanahhoz a kútfejhez és megint fullra, amíg már tényleg csurig van, így számold ki.  :)
Jó majd egyszer :)
Azt amit dolgozok úgyis rátolom az autóra...nem mindig a benya a lényeg, az mindig megoldódik, kiokoskodok, hogy  legyen benne annyi, amennyi kell.
De szerintem ez a 10 liter is elég valósnak tűnik...sárga jel nem hazudik szerintem, nem bevillanást számolok, hanem, amikortól ég.
De majd meglátjuk :)
Józsi vagyok :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5067 Dátum: 2010.07.29 14:44:12 »
Palaczk: Én úgy olvasom, hogy a sebesség mérője a valósnál kevesebbet mutat, nem többet.  :)
Uhh, tényleg  :eek: ... Automatikusan átértelmeztem  ::) ... Na, hát ha valóban kevesebbet mutat a ténylegesnél, az nagyon fura  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5068 Dátum: 2010.07.29 14:46:02 »
Van a sárga jelzés.
Megjelenik onnan 8 km-re szoktam tankolni átlagban 40 litert...
Ezzel megteszek 400 km-t és megint sárga...
Múltkor tele tankkal sárga jelzéstől sárgáig megtettem 490-500 km-t.
Ebben volt 180-al pályázás is. (muszáj volt)
Ez így nagyon pontatlan, ez maximum saccolás, nagyjából  ;) ... Le kéne mérni pontosan, ahogy Gyöngyi is írja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5069 Dátum: 2010.07.29 21:20:12 »
Van a sárga jelzés.
Megjelenik onnan 8 km-re szoktam tankolni átlagban 40 litert...
Ezzel megteszek 400 km-t és megint sárga...
Múltkor tele tankkal sárga jelzéstől sárgáig megtettem 490-500 km-t.
Ebben volt 180-al pályázás is. (muszáj volt)
Ez így nagyon pontatlan, ez maximum saccolás, nagyjából  ;) ... Le kéne mérni pontosan, ahogy Gyöngyi is írja.
Ok le lesz mérve.
Józsi vagyok :-)