Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2698187 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4230 Dátum: 2009.05.22 02:51:51 »

Lehet, hogy picit erősebben kell majd megcibálni - legalábbis az Ave esetén én először nem nagyon mertem, mert erősen fogta ... aztán bevállaltam, hogy ahol kapaszkodik ott szépen megrántom, nehogy kitépjem a szivacsból :)
Üdv...
Uhhh Tiéd a képen a két gyönyörűség????
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4231 Dátum: 2009.05.22 06:35:51 »
Nekem mind a 4 gyertya alja (a felső porcelán alja) barnásos, de az NGK oldala szerint az semmilyen hibát nem jelent.
Fogalmam sincs mi lehet, de így nem is zavar... :-) Csak gondoltam megnyugtatlak :-)

Optimális esetben a gyertyák égéstérben lévő része (eletródák stb.) világosbarna, ún. őzbarna  :otlet: ! Ha világosszürke-fehéres, akkor az túl szegény keverékre utal! Persze annyit el tudok képzelni, hogy a szegénykeverékes Carinák esetében ez nem utal rendellenességre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4232 Dátum: 2009.05.22 15:11:51 »
Kösz srácok a hozzászólásokat.
Mióta megtörtént a gyertyacsere töltöm az injektor tiszítót azóta kb. 100km-t mentem de mindig
este és hajnalban hűvösben. (Éjszakás vagyok) :yawn:

Tegnap estig hibátlan volt aztán közepes gyorsításnál kihagyott egymás után kb 3-szor (rántott) a motor.
De még sok adalék van az üvegbe úgyhogy majd meglátjuk!

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4233 Dátum: 2009.05.22 15:31:53 »
 Remélem nem kell injektort cserélnem mint bazsar -nak.
Főleg hogy nem is tudom melyik henger szarakodik.
Úgy látszik így megyek nyaralni vele. :innocent:

 Hogy ne unatkozzak vasárnap Tesco-ba menet leengedtem a bal hátsó ablakot és úgy maradt!  :eek:
Beszorult és láthatóan lötyög vagy fél centit előre-hátra. Valakinek kint kellet maradni a kocsiban nehogy kipakolják !
Aztán otthon nagy kínok-keservek közepette fehúztam.
 A művelet leírása:
-Kézzel rángatás felfele a gomb nomás közepette.
-3db ninja rúgás a hátsó ajtókárpitra. :ph34r: (elszált a biztosítékom)
-Utána gyors gombnyomogatás rövid le hosszú fel , és lassan felment.  :whistling: (most már nem szabad piszkálni)

 Hát ezt szét kell majd szednem megnézni ! Amúgy szorul a többi is. Télen az első alig akart feljönni.
Valószínűleg súlyos kiszáradási-kenési problámájuk van. De a bal hátsó az tuti hogy szétesett!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4234 Dátum: 2009.05.22 23:13:26 »
Üdv...
Uhhh Tiéd a képen a két gyönyörűség????
Kvázi igen :)
[ pontosabban Ave I-et én vettem először, majd apám látva, hogy jó, kérte, hogy keressünk még egyet, így lett a II-es  - egyébként meg, amelyik kulcs a kezünkbe akad, bár én az I-est hajtom inkább, mert az LSE, a II-esben meg ott a mélyláda :D  ]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4235 Dátum: 2009.05.25 20:42:59 »
Köszi a segitséget!

Sikerült kiszedni, nem is volt olyan gáz, simán kijött.

Üdv mindenkinek!

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4236 Dátum: 2009.05.26 19:18:16 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben: valahogy víz került a tankomba, és ma le is állt velem, persze a legnagyobb forgalmi dugóban. Kb. 10 liter benya lehetett a tankban, egy része valszeg víz ,5 liter rátankolása után újból pöcre indul a kicsike. Hallottam, hogy denaturált szesz rátöltésével megoldódik a probléma, mivel az " megköti " a vizet a benzinben. Szerintetek ez jó megoldás, vagy csak a teljesen leürített tank és jó minőségű / értsd vízmentes / benzin rátankolása a járható út? Válaszaitokat előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.26 19:56:08 írta sencor »
'93 Carina Xli 1.6

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4237 Dátum: 2009.05.26 19:34:08 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben: valahogy benzin került a tankomba, és ma le is állt velem, persze a legnagyobb forgalmi dugóban.

 :eek:  :hmmmm:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4238 Dátum: 2009.05.26 21:24:07 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben: valahogy víz került a tankomba, és ma le is állt velem, persze a legnagyobb forgalmi dugóban. Kb. 10 liter benya lehetett a tankban, egy része valszeg víz ,5 liter rátankolása után újból pöcre indul a kicsike. Hallottam, hogy denaturált szesz rátöltésével megoldódik a probléma, mivel az " megköti " a vizet a benzinben. Szerintetek ez jó megoldás, vagy csak a teljesen leürített tank és jó minőségű / értsd vízmentes / benzin rátankolása a járható út? Válaszaitokat előre is köszönöm.
Azt tudom, hogy a dena a vizet feloldja, csak az a kérdés hogy a naftaellátó rendszer injektor stb mennyire preferálja... emlékszem mikor fater alól kifogyott a kárpátok bosszújából a benzin akkor 1 liter denához öntött kb3 liter vizet úgy megtáltosodott tőle, hogy csak pislogtunk... De majd jönnek az okosabbak és mondanak okost.
De hogy a 3,14csába került oda wasser?

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4239 Dátum: 2009.05.26 21:33:17 »
Valahol vizes benzint sikerült tankolnom, általában Jet/Lukoil, MOL, Avanti kutaknál fordulok meg, ezidáig panasz nélkül.
'93 Carina Xli 1.6

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4240 Dátum: 2009.05.26 21:39:07 »
Ha jól tudom a hátsó  ülés alatt van a benzinpumpa és azt manuálisan is lehet működtetni. Ott kellene pumpálgatni, mire lejön az összes benzin.

Én ezt csak Passatnál láttam ami dízel helyett benzint tankolt.
Konrád

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4241 Dátum: 2009.05.27 11:33:43 »
Valahol vizes benzint sikerült tankolnom, általában Jet/Lukoil, MOL, Avanti kutaknál fordulok meg, ezidáig panasz nélkül.

Hogy derítettétek ki, hogy a probléma oka a vizes a benzin?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4242 Dátum: 2009.05.27 12:00:26 »
A víz fajsúlya nehezebb, tehát leül a tankban!
Konrád

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4243 Dátum: 2009.05.27 14:14:19 »
Úgy látszik nem csak én öregszem, hanem a verda is, mert a jobb első ajtózár után 2 hete megadta magát a csomagtérnyitó bowdenje is. Úgy szakadt el a nyitókar után pár centire, mintha egy ollóval elnyírták volna. Ilyet 4 ajtós kasztni esetében még nem hallottam, állítólag csak az 5 ajtósoknál jelentkezett eddig ez a hiba. Bontóból nagy nehezen sikerült keríteni másik bowdent aranyáron (3k).  :censored:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4244 Dátum: 2009.05.27 15:57:32 »
A víz fajsúlya nehezebb, tehát leül a tankban!

De a tankba belelátni sem egyszerű, ezért csodálkozom.