Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2698368 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3960 Dátum: 2009.01.20 20:47:18 »
Sziasztok Mesterek!

A gondom amiben  hozzáértő segitséget szeretnék kérni a következő:
Nem olyan régóta hallok a bal első kerék felől apró, ropogó hangot elinduláskor, előre és hátra is + ha rámegyek egy fekvő rendőrre vagy bukkanóra akkor nyekergő hangja van valaminek.
Először azt hittem féltengely, kipróbáltam alátekert kormánnyal de úgy semmi, tegnap voltam futóművesnél átnézte de nem talált semmit ami lógna vagy zörögne.
Olyan hangja van mintha két fémet ütnék egymáshoz csak pici apró ropogó hanggal.
Szerintetek mit nézessek meg?

Előre is köszi
Üdv
Zsolti

Nekem csak a fekvőrendőrőknél volt ehhez hasonló hangja. A mai műszaki vizsgához, kicserélték az első - hátsó stabilizátorokat, és most nem hallani.

dinnyemag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3961 Dátum: 2009.01.26 06:36:56 »
Üdv Mindenkinek!
 Van 2 problémám a Carinámmal, leírom remélve, hogy valaki segíteni tud.
 Négy éve vettem 95-ös négyajtós, japán. (1.6 xli) . Két éve elvittem egy bal első kerékcsapágy cserére, az rendben ment, de közben kettétörték
 az abs jeladót. Ez az első abs-es autóm, így kelett pár nap mire rájöttem, hogy ha égve marad a pilács, nincs abs. Visszamentem, símán letagadták. A lényeg, hogy nincs 40 ezrem erre, bontóba meg azt mondják, hogy a Denso jeladót nem lehet kiműteni a helyéről.Ha valaki ilyent már megoldott, kérem segítsen
A másik gond, hogy fékezéskor olyan a bal eleje, mintha sokszügű lenne a kerék. Probáltam hátsókereket előre, ugyanaz. Új féktárcsát ötször szabályozták, kb 1 órát müxik rendesen. Most megint féktárcsa vásár lesz, de előbb jó volna tudni mi az oka .
 Előre is köszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3962 Dátum: 2009.01.26 09:04:02 »
Sziasztok Mesterek!

A gondom amiben  hozzáértő segitséget szeretnék kérni a következő:
Nem olyan régóta hallok a bal első kerék felől apró, ropogó hangot elinduláskor, előre és hátra is + ha rámegyek egy fekvő rendőrre vagy bukkanóra akkor nyekergő hangja van valaminek.
Először azt hittem féltengely, kipróbáltam alátekert kormánnyal de úgy semmi, tegnap voltam futóművesnél átnézte de nem talált semmit ami lógna vagy zörögne.
Olyan hangja van mintha két fémet ütnék egymáshoz csak pici apró ropogó hanggal.
Szerintetek mit nézessek meg?

Toronycsapágyat lehetne checkolni... Bár annak inkább a kormány tekergetésekor kéne hangja legyen. Amúgy első körben én is szilentekre tippelnék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3963 Dátum: 2009.01.26 09:23:52 »
Üdv Mindenkinek!
 Van 2 problémám a Carinámmal, leírom remélve, hogy valaki segíteni tud.
 Négy éve vettem 95-ös négyajtós, japán. (1.6 xli) . Két éve elvittem egy bal első kerékcsapágy cserére, az rendben ment, de közben kettétörték
 az abs jeladót. Ez az első abs-es autóm, így kelett pár nap mire rájöttem, hogy ha égve marad a pilács, nincs abs. Visszamentem, símán letagadták. A lényeg, hogy nincs 40 ezrem erre, bontóba meg azt mondják, hogy a Denso jeladót nem lehet kiműteni a helyéről.Ha valaki ilyent már megoldott, kérem segítsen
A másik gond, hogy fékezéskor olyan a bal eleje, mintha sokszügű lenne a kerék. Probáltam hátsókereket előre, ugyanaz. Új féktárcsát ötször szabályozták, kb 1 órát müxik rendesen. Most megint féktárcsa vásár lesz, de előbb jó volna tudni mi az oka .
 Előre is köszi.

Lehet, hogy el van deformálódva a kerékagy, és ezért nem megfelelően fekszik föl a féktárcsa. Olyan barbárokból, akik széttörik az ABS-jeladót, kinézem azt is, hogy elszúrtak mást is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3964 Dátum: 2009.01.26 09:39:53 »
Üdv Mindenkinek!
 Van 2 problémám a Carinámmal, leírom remélve, hogy valaki segíteni tud.
 Négy éve vettem 95-ös négyajtós, japán. (1.6 xli) . Két éve elvittem egy bal első kerékcsapágy cserére, az rendben ment, de közben kettétörték
 az abs jeladót. Ez az első abs-es autóm, így kelett pár nap mire rájöttem, hogy ha égve marad a pilács, nincs abs. Visszamentem, símán letagadták. A lényeg, hogy nincs 40 ezrem erre, bontóba meg azt mondják, hogy a Denso jeladót nem lehet kiműteni a helyéről.Ha valaki ilyent már megoldott, kérem segítsen
Szia,
Ugyanilyan problémám van nekem is; letérdelt a jobb első ABS jeladóm; már vagy 1,5 éve... Mondjuk, esetemben nem is kellett szétbarmolnia valakinek; egyszer csak elfáradt, minden külső behatás nélkül; mint ahogy az egyik haverom Carinájánál is ez történt.
Szerintem ne foglalkozz vele (izzó ki a műszerfalból; kesztyűtartó mögötti vezérlőből a két csati kihúz, nyugodjék békében örökre, vagy egy ideig)... Az alkatrész új ára a kocsi árához viszonyítva baromi magas; bontottat meg tényleg nem lehet szerezni hozzá; csak komplett csonkállvány cserével.
Habár, esetedben lehet, hogy ez lenne a legjobb megoldás a mind az ABS problémára; mind pedig a féktárcsa deformációra (amennyiben ennek a Palack által felvetett; elbarmolt csapágyszerelés az okal)
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3965 Dátum: 2009.01.26 12:04:33 »
micsoda állatok! ird be a szervizt kik voltak!  :nono:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3966 Dátum: 2009.01.26 14:12:57 »
Sziasztok Mesterek!

A gondom amiben  hozzáértő segitséget szeretnék kérni a következő:
Nem olyan régóta hallok a bal első kerék felől apró, ropogó hangot elinduláskor, előre és hátra is + ha rámegyek egy fekvő rendőrre vagy bukkanóra akkor nyekergő hangja van valaminek.
Először azt hittem féltengely, kipróbáltam alátekert kormánnyal de úgy semmi, tegnap voltam futóművesnél átnézte de nem talált semmit ami lógna vagy zörögne.
Olyan hangja van mintha két fémet ütnék egymáshoz csak pici apró ropogó hanggal.
Szerintetek mit nézessek meg?

Előre is köszi
Üdv
Zsolti

Nekem csak a fekvőrendőrőknél volt ehhez hasonló hangja. A mai műszaki vizsgához, kicserélték az első - hátsó stabilizátorokat, és most nem hallani.

Nekem is pont ez van. Csak fekvorendornel.
'94 Carina 2.0 GLi

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3967 Dátum: 2009.01.26 14:19:19 »
Sziasztok.

Eloszor is, koszi a valaszokat..(ABS tema)
Tegnap este kicsit elmentem a dragammal es elhagyatott utszakaszon ujra teszteltem a feket..:D
Lass csodat, van ABS, de komolyan mondom, napokig nem volt. Toltam tegnap egy par izmos feket es egyszercsak mukodni kezdett. En nem tudom, mitol nem volt napokig (a viiszajelzo a muszerfalon csak inditaskor jelent meg, aztan elaludt, ugyhogy az normalis mukodesre utalt..)
Szoval most OK. Koszi a diagnozist, ezt a listat megtartom a biztonsag kedveert. :)
Palaczk, Neked is koszi az ekszij problemara kuldott valaszt.

Szep napot,
m

De ha a visszajelző rendben kialudt, akkor miből következtetsz arra, hogy "napokig nem volt ABS"? Próbáltad is, vagy csak máshogy hallottad azt a bizonyos hangot? Mert ha csak az utóbbi, hát az aligha tekinthető biztos támpontnak ;)

udv,

Termeszetesen probaltam is az ABS-t, az egesz 3.kerulet rettegett..:D
m
'94 Carina 2.0 GLi

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3968 Dátum: 2009.01.26 17:57:09 »
Ahoj mindenknek!

92 es carinához kellene nekem kuplung munkahenger!:(
tudtok esetleg vmi tanácsot adni honnan érdemes szerezni?

ELőre is köszi!!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3969 Dátum: 2009.01.26 19:39:38 »
Ahoj mindenknek!

92 es carinához kellene nekem kuplung munkahenger!:(
tudtok esetleg vmi tanácsot adni honnan érdemes szerezni?

ELőre is köszi!!!

Szia!

Láng, Bárdi, Birner, bármelyik jó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dinnyemag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3970 Dátum: 2009.01.26 21:01:58 »
Köszi szépen a hozzászólásokat, akkor most elkezdek vadászni komplett kerékagyat.
 (tavaly volt egy a használtautó.hu-n, de nem hittem hogy ennyire trükkös egy használt jeladó)
Amúgy a xv. ker Bánkút utcában van egy gumi és futóműves műhely, skoda palotával szemben,
ott jártam rosszul.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3971 Dátum: 2009.01.30 15:05:32 »
Sziasztok!
Ma vettem észre hogy az Economy zöld lámpája nem világít csak a narancssárga.Szerintem kiéghetett az izzója,nem tudom mennyire macerás a kicserélése,érdemes-e nekiállni,vagy hagyjam inkább békén az egészet? Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata,megoszthatná velem!
'93 Carina Xli 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3972 Dátum: 2009.01.31 14:41:11 »
Sziasztok!
Ma vettem észre hogy az Economy zöld lámpája nem világít csak a narancssárga.Szerintem kiéghetett az izzója,nem tudom mennyire macerás a kicserélése,érdemes-e nekiállni,vagy hagyjam inkább békén az egészet? Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata,megoszthatná velem!

A műszercsoportot biztosan ki kell szerelni hozzá. Nekem nem hiányozna, úgyis csak annyit tudsz meg belőle, hogy épp nyomod-e a gázt vagy sem ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3973 Dátum: 2009.01.31 16:44:05 »
nekem nagyon hiányozna de majdha izzot cserélsz vagy ilyenek elég szétszedni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3974 Dátum: 2009.01.31 17:04:05 »
Sziasztok!
Ma vettem észre hogy az Economy zöld lámpája nem világít csak a narancssárga.Szerintem kiéghetett az izzója,nem tudom mennyire macerás a kicserélése,érdemes-e nekiállni,vagy hagyjam inkább békén az egészet? Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata,megoszthatná velem!

Nem régen írtam le valamelyik Carina fórumban, hogy miként lehet könnyen kivenni a műszerfalat, szerintem megtalálod vagy itt, vagy a másikban. Nem bonyolult, de körültekintően kell eljárni.
Ha már kiveszed, érdemes ellenőrizni mindegyiket, egyszerű szemrevételezéssel (feketedő izzófal, izzószál szakadás) vagy műszerrel.
Általában a gyakran használatos égők (index, ködös, fényszóró) szoktak elfáradni, de van, ami soha nem ég ki....
A műszerfalvilágítás színes bevonatú izzói is ott vannak elrejtve, ha már kiveszed, azt is nézd át, hátha fényesebb lesz a műszeregység.

Sok sikert!
Zsono