Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2684136 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3840 Dátum: 2008.12.13 21:49:24 »
A Dai meg egy kisautó. És te nem vagy az a tipikus átlagos naiv használtautó-vásárló. Ugyan, hagyjuk már, tudjátok jól hogy miről beszélek ;)  :yawn: ...
De szeretünk téged túráztatni kedves Májsztró, de tudhatnád már, hogy ez szeretetünk jele. :flowers:
:taz:

... ez rendben van, én csak azt nem szeretném, hogy valaki elolvassa, és azt a következtetést vonja le belőle, hogy "na ugye, hogy létezik ilyen keveset futott autó"  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3841 Dátum: 2008.12.14 07:34:02 »
A Dai meg egy kisautó. És te nem vagy az a tipikus átlagos naiv használtautó-vásárló. Ugyan, hagyjuk már, tudjátok jól hogy miről beszélek ;)  :yawn: ...
De szeretünk téged túráztatni kedves Májsztró, de tudhatnád már, hogy ez szeretetünk jele. :flowers:
:taz:

... ez rendben van, én csak azt nem szeretném, hogy valaki elolvassa, és azt a következtetést vonja le belőle, hogy "na ugye, hogy létezik ilyen keveset futott autó"  :whistling: ...
Pedig tényleg létezik, csak az ilyeneket sose adják el!

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3842 Dátum: 2008.12.14 15:46:43 »
Egy Avensis cégautót, amit márkakereskedötöl vettünk újonnan, majd 4 évesen, 200e km-el beszámíttattuk egy újba. Kb. 1 hónapig a valós km-el hírdettek, de mostanra megfiatalodott a verada, és már csak 140e -t mutat az óra. Hivatalos markakereskedö használtautótelepe.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3843 Dátum: 2008.12.18 09:42:49 »
Egy Avensis cégautót, amit márkakereskedötöl vettünk újonnan, majd 4 évesen, 200e km-el beszámíttattuk egy újba. Kb. 1 hónapig a valós km-el hírdettek, de mostanra megfiatalodott a verada, és már csak 140e -t mutat az óra. Hivatalos markakereskedö használtautótelepe.

:D
Na igen,

En is kiprobaltam egy carinat 145 e km-rel..:D
1.6-os, 1996-os evjaratu volt es a fel oras probaut utan is dolt belole a kek fust..Erre azt mondta a nepper, hogy a kipufogoban lerakodott dzsuva jon kifele..En meg mondtam, hogy, ja tenyleg. :D Frissen borozott kormany, kinyalva a kocsi. Ha jol lattam, azota se vittek el szegenyt.
Ezzel szemben az en carinam is cegautokent kezdte, aztan hasznaloja megvette a cegtol, hasznalta tovabb, vegul a lanyanak adta. Most meg itt van nalam 259e km-rel es letagadhatna parat belole. A Toyota kivalo alap a csalasra, annak aki csalni akar.:D
'94 Carina 2.0 GLi

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3844 Dátum: 2008.12.20 19:25:03 »
Sziasztok, van egy kis bajom a klímámmal. Használat közben kb. olyan érzés, mintha homokviharban venném a levegőt, utána pedig kb. fél napig köhögök tőle. A pollenszűrőt letisztíttottam. Érdemes még valamit megnéznem rajta, vagy csak szervízben tudják rendbetenni?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3845 Dátum: 2008.12.20 20:41:59 »
Sziasztok, van egy kis bajom a klímámmal. Használat közben kb. olyan érzés, mintha homokviharban venném a levegőt, utána pedig kb. fél napig köhögök tőle. A pollenszűrőt letisztíttottam. Érdemes még valamit megnéznem rajta, vagy csak szervízben tudják rendbetenni?

Az Általános/klímás topicban van részletes útmutatás a házilagos tisztításra. Ugorj át oda és a kari ünnepek alatt ki is tudod tisztítani.

Tipp:
Mielőtt elkezded jó, ha üzemmeleg a kocsi motorja! Hamarabb ki tudod szárítani majd.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3846 Dátum: 2008.12.23 10:40:35 »
Hali!

A segítségeteket kérném ablaktörlő ügyben. Kb. másfél éve küzdök azzal, hogy nem töröl rendesen. Hiába cserélem ki (ezalatt legalább 6-ot cseréltem, különböző márkákból) akkor sem törli szárazra az ablakot. Ha lecserélem, akkor már új korában sem töröl úgy mint régen, és ez csak romlik. Arra gondoltam, hogy esetleg karcos lehet a szévédő, vagy ilyesmi, de nyárom cseréltem azt is (repedt), és semmit nem javult. Van valami ötlet, hogy mit lehetne csinálni?

Üdv.: Hard

Mellesleg szombaton átléptük a  300000km-t!!!  :clap:
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3847 Dátum: 2008.12.23 12:53:11 »
Hali!

A segítségeteket kérném ablaktörlő ügyben. Kb. másfél éve küzdök azzal, hogy nem töröl rendesen. Hiába cserélem ki (ezalatt legalább 6-ot cseréltem, különböző márkákból) akkor sem törli szárazra az ablakot. Ha lecserélem, akkor már új korában sem töröl úgy mint régen, és ez csak romlik. Arra gondoltam, hogy esetleg karcos lehet a szévédő, vagy ilyesmi, de nyárom cseréltem azt is (repedt), és semmit nem javult. Van valami ötlet, hogy mit lehetne csinálni?

Üdv.: Hard

Mellesleg szombaton átléptük a  300000km-t!!!  :clap:

Pontosan hogy érted azt, hogy "nem töröl rendesen"? Hiányos a törlésképe (nem a teljes felületet törli, tehát "nem ér oda" mindehol), vagy csíkokat húz, vagy maszatol? Mindkét oldali rosszul töröl, vagy csak az egyik? Lehet, hogy meg kéne próbálni átrakni egy komplett törlőkart (tehát nem csak a lapátot) egy másik autóról.

A 300 ezerhez gratula  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3848 Dátum: 2008.12.23 13:09:33 »
Pontosan hogy érted azt, hogy "nem töröl rendesen"? Hiányos a törlésképe (nem a teljes felületet törli, tehát "nem ér oda" mindehol), vagy csíkokat húz, vagy maszatol? Mindkét oldali rosszul töröl, vagy csak az egyik? Lehet, hogy meg kéne próbálni átrakni egy komplett törlőkart (tehát nem csak a lapátot) egy másik autóról.

A 300 ezerhez gratula  :yes: !

Azt hiszem a "maszatol" áll a legközelebb a hibához.
Nem húzza le rendesen. Mindig marad egy filmréteg rajta. A régi szélvédővel, és az újjal is. Régi lapáttal és újjal is. Ha figyelem a lapát mozgását, akkor az tűnik fel, hogy remeg, ill. néha ugrál is.
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3849 Dátum: 2008.12.23 13:10:59 »
Azt hiszem a "maszatol" áll a legközelebb a hibához.
Nem húzza le rendesen. Mindig marad egy filmréteg rajta. A régi szélvédővel, és az újjal is. Régi lapáttal és újjal is. Ha figyelem a lapát mozgását, akkor az tűnik fel, hogy remeg, ill. néha ugrál is.

Mindkét kar csinálja ezt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3850 Dátum: 2008.12.23 13:46:30 »
Érdemes lehet óvatosan a szélvédő irányába egy pöttyet meghajlítani az ablaktörlőkart.
Gabe 254.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3851 Dátum: 2008.12.23 14:46:14 »

Azt hiszem a "maszatol" áll a legközelebb a hibához.
Nem húzza le rendesen. Mindig marad egy filmréteg rajta. A régi szélvédővel, és az újjal is. Régi lapáttal és újjal is. Ha figyelem a lapát mozgását, akkor az tűnik fel, hogy remeg, ill. néha ugrál is.

Kikopott a kar és a tengely csatlakozása.Ezzel én is szívtam.Első körben érdemes alu fóliát tekerni a tengely bővítéshez.Utána egyébb dolgokkal lehet megfeszíteni a kart.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tazi74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3852 Dátum: 2008.12.26 14:31:47 »
Sziasztok! Abban kérem hozzáértő segítségeteket, hogy a családunk tulajdonában levő 1989-es Carina II 2,0 D (szívódízel) motorján van-e lehetőség a hűtővíz légtelenítésére? Ha igen, akkor mi a módja? Köszönöm szépen előre is!!! Üdv.: Tazi74

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3853 Dátum: 2008.12.26 15:46:53 »
Sziasztok! Abban kérem hozzáértő segítségeteket, hogy a családunk tulajdonában levő 1989-es Carina II 2,0 D (szívódízel) motorján van-e lehetőség a hűtővíz légtelenítésére? Ha igen, akkor mi a módja? Köszönöm szépen előre is!!! Üdv.: Tazi74

Szia! Mi a hibajelenség?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tazi74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3854 Dátum: 2008.12.26 15:57:57 »
Sziasztok! Abban kérem hozzáértő segítségeteket, hogy a családunk tulajdonában levő 1989-es Carina II 2,0 D (szívódízel) motorján van-e lehetőség a hűtővíz légtelenítésére? Ha igen, akkor mi a módja? Köszönöm szépen előre is!!! Üdv.: Tazi74

Szia! Mi a hibajelenség?

Hengerfej-tömítés csere volt, majd összerakás után egyszerűen annyi volt, hogy a motor tökéletesen működött, nem melegedett, meg semmi egyéb, csak nem volt fűtés! A hűtő alsó csöve tök hideg volt, meg a fűtőradiátorról visszatérő cső is. Ez volt tegnap! Ma reggel talán 2 dl víz lett még a motorra töltve, majd utána a fűtés is tökéletesen működött. Mintha az éjszaka során megjavult volna magától (talán volt ideje a levegőt kibüfizni  :) vagy a Jézuska javította meg). Most feltöltenénk fagyállóval a motort, de attól félünk, hogy megint majd nem lesz fűtés. Szóval ezért kellene tudnom, hogy kell-e, lehet-e  valahogyan a rendszert légteleníteni feltöltés után. Nem tudom van-e itt arra lehetőség, hogy telefonszámot adjál meg, mert lehet, hogy egyszerűbb lenne, én szívesen fel is hívnálak, ha neked nem lenne probléma! Előre is köszi a segítséget! Tazi74