Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631638 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.05 08:30:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami a típushibákat illeti (részben már említve) ...

Szervó , vízpumpa , toronycsapágy , kuplung , ajtó-kitámasztók , futómű-szilentek , motorfelfüggesztő bakok , fényszórók , katalizátor ...

Én még megspékelném a saját tapasztalatommal: zárat kellett "robbantani" a Carinámban, mivel nem lehetett kihúzni a slusszkulcsot a helyéről, illetve a vezetőoldali biztonsági övem nem mindig hagyja magaát kihúzni a házából, (vagy esetleg ha már kint van, nem akar visszamenni) az utasoldali biztonsági övet pdig csak úgy lehet bekapcsolni, ha közben lenyomva tartjuk a kioldó kapcsolóját.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.05 10:21:06 »
A fütestemahoz annyit tennek hozza, hogy nalam is hasonlo volt a problema - nagyon gyatra volt a fütes.
A termosztat csereje hozott nemi javulast, de nem lett az igazi, sajnos. Hamarabb nyomja a meleget mint elötte, de nem "egeti" le a kezem, fejem, labam, stb. Azt figyeltem meg, ha viszonylagosan magas fordulatszamon hasznalom az autot, akkor jobb a helyzet, viszont ha öregurasan 90-en autozok, akkor nagyon gyenge...
A masik, hogy a 82 fokos termosztat igen alacsonynak mondhato ugy altalaban. Szal mindennek nagyon pöpecnek kell lennie, hogy ekkora teljesitmenyü termo mellett legyen normalis fütes. Sajnos a katalogus nem hoz mas erteküt, mint pl a mas modelleknel. Jo lenne tudni, hogy a venti hany fokon kapcsol be, az alapjan lehetne hozza egy nagyobb erteküt valasztani. Ezzel a megoldassal lehetne nemi teljesitmeny-növekedest elerni.
Amugy szivesen kiprobalnam, hogy nehany perc alatt hogyan nyomhat meleget/langyosat, a franko Carina fütes - ahogyan ezt többen mondtak mar korabban. Nekem ehhez többnyire 10-15 percet kell autoznom orszaguton, nem 2-2,5ezres fordulaton...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.05 12:29:43 »
Idézetet írta: "Toygli003"
NoGun
Hogy írtad oda az autód tipusát??
lehet, hogy vak vagyok de nem találom.


Hozzáírtam a Tartózkodási helyhez és azért raktam bele sok vonalat hogy átkerüljön a következő sorba ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.05 13:00:38 »
Idézetet írta: "NoGun"
Idézetet írta: "Toygli003"
NoGun
Hogy írtad oda az autód tipusát??
lehet, hogy vak vagyok de nem találom.


Hozzáírtam a Tartózkodási helyhez és azért raktam bele sok vonalat hogy átkerüljön a következő sorba ...



Én csak Space-eket nyomtam, és úgy is átkerült.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.06 09:48:05 »
Sziasztok!

Továbbra is KERESEK Carina E-hez serive/repair manualt, vagy service cd-t, bármilyen formában.
Ha van vkinek ilyenje lécci keressen meg mail-ben. NAGYON FONTOS lenne.
Marótinál már érdeklödtem, kicsit sokallom a 10.000 magyar pénzt érte - ráadásul nem is magyar. Persze semmi bajom az angollal, de ha már ennyit el mernek kérni igazán lefordíttathatták volna.
Elöre is köszi.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.09 13:07:47 »
Idézetet írta: "kavarc"
Sziasztok!

Továbbra is KERESEK Carina E-hez serive/repair manualt, vagy service cd-t, bármilyen formában.
Ha van vkinek ilyenje lécci keressen meg mail-ben. NAGYON FONTOS lenne.
Marótinál már érdeklödtem, kicsit sokallom a 10.000 magyar pénzt érte - ráadásul nem is magyar. Persze semmi bajom az angollal, de ha már ennyit el mernek kérni igazán lefordíttathatták volna.
Elöre is köszi.



Nekem van bár nem szervíz hanem alkartész cd! :D Tömörítve 250 Mb/cd
Utsó csavarig be van rendelési kóddal számozva!Viszont kocsi javitáshoz érdemesebb szerezni valami magyar nyelvü könyvet!Bár a maróti féle könyv nekem nem igazán jött be a Corollámhoz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.14 18:44:38 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami a típushibákat illeti (részben már említve) ...

Szervó , vízpumpa , toronycsapágy , kuplung , ajtó-kitámasztók , futómű-szilentek , motorfelfüggesztő bakok , fényszórók , katalizátor ...

Én még megspékelném a saját tapasztalatommal: zárat kellett "robbantani" a Carinámban, mivel nem lehetett kihúzni a slusszkulcsot a helyéről, illetve a vezetőoldali biztonsági övem nem mindig hagyja magaát kihúzni a házából, (vagy esetleg ha már kint van, nem akar visszamenni) az utasoldali biztonsági övet pdig csak úgy lehet bekapcsolni, ha közben lenyomva tartjuk a kioldó kapcsolóját.


Na igen , csakhogy ezek a te problémáid nem típushibák . Típushibának az minősül , ami feltűnő gyakorisággal jelentkezik egy bizonyos fajta autón . Viszont ilyesmiről , mint ami nálad történt , más Carinák esetében még nem hallottam/olvastam  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.15 15:56:21 »
kipufogó flexibilis cső + hidraulikus kuplung amik nálam bejöttek, mint hibaforrás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.15 19:33:28 »
Idézetet írta: "raki"
kipufogó flexibilis cső + hidraulikus kuplung amik nálam bejöttek, mint hibaforrás.


Úgy érted : kuplung-hidraulika ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.16 07:39:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Úgy érted : kuplung-hidraulika ?


ja,ja. Ez nekem bejott a regi '88-as, akkor 12-13 eves Corollamon is. Ott a kuplung munkahenger szivargott, nem kellett kicserelni, eleg volt csak megbutykolni a tomiteseket ( szetszed, kitisztit, hajlitgat, visszarak ).

A mostani Carinamon meg leirtam a topicba is, hogy micsoda szenvedes volt a kuplunggal. Vegul fohenger es munkahenger csere is volt, most egyelore ugy nez ki, hogy nincs vele problema.



a kipufugo flexibilis csovet azert irtam, mert en mar ugy vettem, hogy az lotyogott, meg a toyota.lap.hu oldalrol nyilo carina tipushibak oldalon is volt, aki jelezte.

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.16 08:49:55 »
A kipuffogó flex. csövét én is megerösítem, nálam is cserélni kellett.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.16 10:55:03 »
Palaczk: "Na igen , csakhogy ezek a te problémáid nem típushibák."

Jólvanna, de muszáj volt leírnom!!! :)

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.16 10:59:29 »
Idézetet írta: "cere"
A kipuffogó flex. csövét én is megerösítem, nálam is cserélni kellett.


És nálam is ... csak először kisebbet tettek rá, azzal nagyon hangos volt az autó, most egy picit nagyobbal már jó (jobb, mert még mindig hallok valamit de lehet hogy nem a flexet.)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.16 11:31:54 »
Nálam is van valami kis rezonancia a csere után, viszont ami jobban zavar, hogy ha járó motornál állok, és a külsö levegöt fújja a szellözörendszer, akkor 15-20 mp múlva már érzem, hogy a kipufogó gáz jön be az utastértbe. Lehet, hogy a flex. rész nem tökéletes? Másnak van hasonló tapasztalata?

Idézetet írta: "NoGun"
Idézetet írta: "cere"
A kipuffogó flex. csövét én is megerösítem, nálam is cserélni kellett.


És nálam is ... csak először kisebbet tettek rá, azzal nagyon hangos volt az autó, most egy picit nagyobbal már jó (jobb, mert még mindig hallok valamit de lehet hogy nem a flexet.)

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.16 11:39:20 »
Idézetet írta: "cere"
ha járó motornál állok, és a külsö levegöt fújja a szellözörendszer, akkor 15-20 mp múlva már érzem, hogy a kipufogó gáz jön be az utastértbe. Lehet, hogy a flex. rész nem tökéletes? Másnak van hasonló tapasztalata?



szerintem csak rossz iranyba fuj a szel :-)

nekem, amikor megcsinaltak, megmutattak, megnezhettem alulrol. ott biza nem szivargott semmi, total korbe volt hegesztve.