Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2661845 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9195 Dátum: 2013.12.13 19:13:34 »
Emlékeztek a problémámra? A kocsi egyszercsak leállt, és azt mondta, hogy motor hőfok jeladó, gyújtáselosztás lett cserélve rajta egy használtra, és sok egyéb mérés, és próbálkozás rajta, aztán a gyújtáselosztás cseréje után ment a gép. Első nap hibátlan volt, másnap egyszer-kétszer szaggatott, harmadnap meg már rángatott, és megállt ismét. Nem lehetett újraindítani. Egy óra elteltével nagy nehezen beindult. Elgurultam vele a Toyota Strasszerhez Székesfehérváron, és ott állt nagyjából 10 napig. Méregették, nem próbálkoztak, és megállapították, hogy a gyújtáselosztó fedél biztos rossz, szereztem egy újat hozzá, majd azt mondták, hogy most már átmegy a szikra a gyertyákig, de gyenge. Vegyek még egy trafót is hozzá. Vettem egy trafót is, és hívtak, hogy hibátlan lett a kocsi.  Ennek 3-4 napja nem tudom pontosan, azóta járok a kocsival, és hibátlan, szóval a hiba a gyújtáselosztó fedélben és a trafóban volt keresendő a motor hőfok jeladó meg vagy rossz volt vagy sem. Mint tapasztalat írtam meg. Az akkumulátort meg menet közben ki kellett cseréljem, mert meghalt, így kapott új rotort, 4 új gyertyát, de jelenleg vissza vannak téve a régiek (Denso), kapott új gyújtáselosztó fedelet, új trafót, kapott új motor hőfok jeladót. Ezeknek egy része fölösleges volt, viszont rengeteg adatot tudok most a kocsiról, a sok mérés végett. Aki segített annak köszönöm, és a székesfehérvári toyota strasszert meg csak ajánlani tudom, 6500Ft-os órabérben dolgoznak, és ezért a 10 napért 10.000Ft-ot kértek. Toyota, Subaru, Mitsubishi, Hyundai kocsikkal foglalkoznak. mondtam nekik, hogy ha eszőrén elcserélnék a gépet, egy új Foresterre, akkor még meggondolom, de valószínű belemegyek. Azt mondták, hogy már éppen fel szerették volna ajánlani ezt...:)

analfabéta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9196 Dátum: 2013.12.14 01:40:46 »
Érdemes az alkatrészes topicban is kérdezni.
Valóban vannak, amiket csak márkaszervizben lehet újan beszerezni, de vannak helyek, ahol utángyártottban is meglepően sok minden van hozzá.
Mi kellene?

Szia.

A hűtő felső csöve nincs sehol, illetve ahol találtak, olyan kemény volt, mint kb. egy hidraulika tömlő.
A másik gondom a hátsó fék tartólemeze, lerohadt róla a belső záróperem, de még lehet elszánom magam, csinálok hozzá lemezperemet és felrakom ponthegesztővel.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9197 Dátum: 2013.12.14 07:59:17 »
Szia.

A hűtő felső csöve nincs sehol, illetve ahol találtak, olyan kemény volt, mint kb. egy hidraulika tömlő.
A másik gondom a hátsó fék tartólemeze, lerohadt róla a belső záróperem, de még lehet elszánom magam, csinálok hozzá lemezperemet és felrakom ponthegesztővel.
Üdv!

Szakálmetálnál van olyan, ami elvileg jó lenne rá. toyodiy cikkszám szerint a mellékelt biztos van, de mondom, többféle lehet, én csak a sajátomat látom, az épp nem ilyen. 9400 listaáron, de képek alapján a másik fajta is van (amilyen pl. nekem lenne jó), azok jóval olcsóbbak. De márkaszervizben olyan 6-7000 lehetne az ára elvileg.
Meg kellene kérdezni itt is, ott is.

Fék alaplapot egyelőre nem találtam. A hegesztős megoldás jó lehet, ha nem húzza el.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.14 08:01:09 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9198 Dátum: 2013.12.14 08:02:10 »
MZoli:

Örülök, hogy jó a kocsid!  :yes:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9199 Dátum: 2013.12.14 10:26:10 »
Csatlakozom VD-hez :clap:
Sőt,ha már itt vagyok:most végeztem az olajcserével,és nagy meglepetésemre már az indítózás alatt elalszik az olajnyomás visszajelző :clap:
Mann szűrőt vettem rá Bárdinál 1930 ft-ba került
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.14 10:30:15 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9200 Dátum: 2013.12.14 11:54:26 »
Csatlakozom VD-hez :clap:
Sőt,ha már itt vagyok:most végeztem az olajcserével,és nagy meglepetésemre már az indítózás alatt elalszik az olajnyomás visszajelző :clap:
Mann szűrőt vettem rá Bárdinál 1930 ft-ba került
Szuper!

Megjegyzem, hogy olajcsere után nálam is így aludt el  :yes:

Milyen olajat használtál?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9201 Dátum: 2013.12.14 11:58:36 »
Az alkatrész kérdéskörhöz.

Nemrég írt valaki egy fóti helyet, hátha ott érdemes érdeklődni:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=249.msg568910#msg568910

analfabéta:
Jut eszembe: Zé Balázstól kérdezted már, van-e nekijjjje??
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.14 12:02:12 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9202 Dátum: 2013.12.14 12:36:15 »
pvivien79!
Pár nap állás után nézd meg, mikor alszik el, esetleg fagyos reggelen!
Az a mérvadó!  :devil:

kalapos!
Én XADO-N nem veszek észre különösebbet, motorba azt használom, mert úgy vélem, hogy ezzel nem ártok, főleg amit irnak róla! Ennyit megérdemel évente!
Váltóba a Castrol TAF-X 75w-90-hez 2 tubus revitalizáló gélt tettem, de nem segitett semmit. Motorféken bizonyos fordulaton "hallani" (ezt sem mindenki hallja, csak olyan, aki érzékeny az apróságokra!) egy csapágyhangot, de mióta megvan! Se halkabb, se erősebb nem lett, hozzá nem lesz nyúlva, amig így van!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9203 Dátum: 2013.12.14 13:30:34 »
kamikaze:

Nekem is van egy kis nyelestengely csapágyhang, most így hidegen észreveszem már.
De a váltó is kezd kicsit rosszabbul kapcsolható lenni. Szintén Castrol van benne.
Marutiba nagyon jó az Eneos 75w90 váltóolaj, azt fog kapni a Carina is. Szerintem ha cserélned kell, érdemes kipróbálni  :yes:
Adalékot nem teszek bele, a kicsibe sem tettem.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9204 Dátum: 2013.12.14 14:21:15 »
Ha már váltó a téma, ha elvannak kopva a szinkron gyűrűim ( tökéletesen,precízen vált... alacsony fordulaton) akkor azon valamilyen adalékkal lehet segíteni szerintetek?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9205 Dátum: 2013.12.14 14:23:54 »
Ha már váltó a téma, ha elvannak kopva a szinkron gyűrűim ( tökéletesen,precízen vált... alacsony fordulaton) akkor azon valamilyen adalékkal lehet segíteni szerintetek?
Milyen olajad van most benne?
Én adalékot nem, inkább jó olajat javaslok. Hátha.
Kuplung rendesen kiemel?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9206 Dátum: 2013.12.14 14:32:23 »

kamikaze:

Nekem is van egy kis nyelestengely csapágyhang, most így hidegen észreveszem már.
De a váltó is kezd kicsit rosszabbul kapcsolható lenni. Szintén Castrol van benne.
Marutiba nagyon jó az Eneos 75w90 váltóolaj, azt fog kapni a Carina is. Szerintem ha cserélned kell, érdemes kipróbálni  :yes:
Adalékot nem teszek bele, a kicsibe sem tettem.
Ha ez a Premium Multi Gear Eneos, akkor csatlakozom, az Ave váltója is hibátlan vele, hidegen es melegen is egyaránt.
Nekem is van benne adalék, de változást nem érzek immáron több, mint 15000 km óta.
Az adalék egyébként Rimet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9207 Dátum: 2013.12.14 14:35:40 »
Hát az a helyzet, hogy fogalmam sincs milyen olaj van benne. A kuplung jól kiemel azzal nincs gond... kivéve, hogy cserés lesz mert kopott.
Milyen az a jó fajta olaj?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9208 Dátum: 2013.12.14 19:33:19 »
Nyár óta hallok a motortér felől egy amolyan turbosan süvítő hangot, gyorsításkor egyre hangosabb, intenzivebb, majd gázelvételnél hallom, ahogy visszaszívódik (fordulatszám csökkenésre). Nem tudom mi lehet, már hallgatóztunk is, de eddig semmi ötlet. 1-es és 2-es sebesség fokozatokban lehet hallani kizárólag gázadásra, menet közben leginkább (helyben állva üresben gázadásra nem), utána már az egyéb zajok is elnyomják vagy eltűnik nem tudom. Mi lehet ez?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9209 Dátum: 2013.12.14 20:21:39 »
Ha ez a Premium Multi Gear Eneos, akkor csatlakozom, az Ave váltója is hibátlan vele, hidegen es melegen is egyaránt.
Nekem is van benne adalék, de változást nem érzek immáron több, mint 15000 km óta.
Az adalék egyébként Rimet.
Az :)

Nekem Xado adalék semmit sem használt (emelt dózisban).
Aztán ledobtam róla, és ezzel az olajjal nagy változás volt jó irányban!