Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2663855 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #255 Dátum: 2004.06.01 22:24:42 »
Mármint a Camryhez volt 12 ! A Carinához még nem kellett ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #256 Dátum: 2004.06.02 08:59:00 »
Idézetet írta: "kavarc"
Sziasztok!

Sajnos nem múlt el eseménytelenül a hosszú hétvége...
Szombaton elég sportos hangokat hallatott a kipufogóm. Megnéztük; a középsö dobon volt 3 kisebb lyuk ill. repedés. Okés. Auspuff leszed, nem foltoz, hanem egy egész lemez rá lett hegesztve, mejd höálló ezéstel lefúj, hogy tartson is valameddig... most jön a lényeg! Visszatesszük, majd próba. A kisebb "rezgö" hangok megszüntek, de egy olyan eröteljes hörgés még mindig hallatszik. (olyan kb mint a dinnyés zsezserkettes ladáknál) Sebaj, megnézzük hol van még bibi. Hááát... sajnos olyan helyen fúj ki, amit nem lehet hegeszteni. Egészen pontosan: a leömlö és a katalizátor darabok között van még egy kb 40 centios darab. Ha jól tudom a neve rezonátor, vagy mi a fene. Ami ugye úgy van kialakítva, hogy a motor rezgéseit mozgásait elnyeli. Sajna ott fúj ki. Nem lehet hegeszteni, mert akkor nem tudna szabadon mozogni. :( Úgyhogy most ciki van. Föleg, hogy most megyek müszakira + zöldkártyára is.
Ha esetleg tudtok vmi olcsó kipufogóst, akkor mindenképpen írjatok. Sógorom ajánlott még egy univerzális flexibilis csövet; valszeg az lesz belöle, mert szerintem még az utángyártott is drága...

Más: hétvégén én is csináltam képet a motorról, söt az elsö olvasólámpa kialakításáról is (ugye az enyém napfénytetös) Mivel nemtom felrakni webre, ezért ha érdekelnek vkit a képek, akkor sikítson, és küldöm mailben.
Palaczk: neked mehet a motoros kép?


Nekem is küld el a képeket légyszi. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #257 Dátum: 2004.06.02 16:59:56 »
Elinduláskor a kormányszervó erősen búgó(?) hangot hallatt. A hang közben a szervó rásegítés alig működik. Kb 5-10 másodpercig tart, majd elmúlik és minden rendben. Hőmérsékletfüggő a dolog, hidegben, télen erősebb a hang és tovább tart, melegben nyáron vagy meleg motorral elindulva alig vagy nem tapasztalható.

Mitévő legyek?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #258 Dátum: 2004.06.02 17:14:35 »
Idézetet írta: "raki"
Elinduláskor a kormányszervó erősen búgó(?) hangot hallatt. A hang közben a szervó rásegítés alig működik. Kb 5-10 másodpercig tart, majd elmúlik és minden rendben. Hőmérsékletfüggő a dolog, hidegben, télen erősebb a hang és tovább tart, melegben nyáron vagy meleg motorral elindulva alig vagy nem tapasztalható.

Mitévő legyek?



Semmit az enyém is ilyen de csak ha a kormányt álló helyzetben eltekerem. :(

A megnézett kocsiknál is hasonló hangot hallotam annó.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #259 Dátum: 2004.06.02 22:06:57 »
Nagy ritkán nálam is van ilyen indulásnál kb. 1/2 másodpercig. Nem tudom a szervo valamilyen folyadékkal működik-e, (hidraulikus), ha igen, akkor annak a mennyisége lehet, hogy kevés, és kell egy kis idő, amíg körbeér a rendszerben. Ez okozza a hangjelenséget, mármint a folyadék hiánya.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #260 Dátum: 2004.06.02 22:16:47 »
Idézetet írta: "raki"
Elinduláskor a kormányszervó erősen búgó(?) hangot hallatt. A hang közben a szervó rásegítés alig működik. Kb 5-10 másodpercig tart, majd elmúlik és minden rendben. Hőmérsékletfüggő a dolog, hidegben, télen erősebb a hang és tovább tart, melegben nyáron vagy meleg motorral elindulva alig vagy nem tapasztalható.

Mitévő legyek?


A szervónak csak akkor szabad hangot adnia , ha járó motor mellett teljesen alászeded a kormányt , ütközésig . Ekkor kiad egy zúgó-búgó hangot , és ez normális . Más helyzetekben viszont semmi hangja nem szabad legyen  :!:

Mit értesz azalatt , hogy "elinduláskor" ? Motorindítás után ?

Egyenesen álló kerekekkel is csinálja , vagy csak alászedett kormánnyal ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #261 Dátum: 2004.06.02 22:19:31 »
Idézetet írta: "music"
Nagy ritkán nálam is van ilyen indulásnál kb. 1/2 másodpercig. Nem tudom a szervo valamilyen folyadékkal működik-e, (hidraulikus), ha igen, akkor annak a mennyisége lehet, hogy kevés, és kell egy kis idő, amíg körbeér a rendszerben. Ez okozza a hangjelenséget, mármint a folyadék hiánya.


Lehet , hogy ez okozza , de korántsem biztos  :!:

Egyébként a kormányszervó valóban hidraulikus (illetve mostanában egyre több kocsiban elektromos , de ez most minket nem érint) - egy szivattyú állítja elő a nyomást a rendszerben , amit a motor hajt meg egy ékszíjon keresztül .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #262 Dátum: 2004.06.02 22:20:26 »
Idézetet írta: "raki"
Elinduláskor a kormányszervó erősen búgó(?) hangot hallatt. A hang közben a szervó rásegítés alig működik. Kb 5-10 másodpercig tart, majd elmúlik és minden rendben. Hőmérsékletfüggő a dolog, hidegben, télen erősebb a hang és tovább tart, melegben nyáron vagy meleg motorral elindulva alig vagy nem tapasztalható.

Mitévő legyek?


Ja , még egy kérdés ! Ez a hang megegyezik azzal , amit teljesen alászedett kormánnyal produkál az autó ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #263 Dátum: 2004.06.02 22:51:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A szervónak csak akkor szabad hangot adnia , ha járó motor mellett teljesen alászeded a kormányt , ütközésig . Ekkor kiad egy zúgó-búgó hangot , és ez normális . Más helyzetekben viszont semmi hangja nem szabad legyen  :!:

Na, akkor én legalább megnyugodtam, mert nekem csak teljesen alászedett kormánnyal csinálja, és csak az indítás utáni kb. fél percen belül. :P
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #264 Dátum: 2004.06.03 07:07:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A szervónak csak akkor szabad hangot adnia , ha járó motor mellett teljesen alászeded a kormányt , ütközésig . Ekkor kiad egy zúgó-búgó hangot , és ez normális . Más helyzetekben viszont semmi hangja nem szabad legyen  :!:

Na, akkor én legalább megnyugodtam, mert nekem csak teljesen alászedett kormánnyal csinálja, és csak az indítás utáni kb. fél percen belül. :P

Nálam is az utóbbi esetben van hangja. De ilyenkor mintha a szervo ékszíjának hangját hallanám.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #265 Dátum: 2004.06.03 08:43:23 »
Ja igen alászedett kormánynál van nálam is hangja.  :oops:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #266 Dátum: 2004.06.03 09:13:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Mit értesz azalatt , hogy "elinduláskor" ? Motorindítás után ?


Motor indítás után.


Idézetet írta: "Palaczk"

Egyenesen álló kerekekkel is csinálja , vagy csak alászedett kormánnyal ?


Inkább csak alászedett kormánnyal. Ha egyenesen áll a kormány, akkor nagyon halk vagy inkább semmi hangja nincs.

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #267 Dátum: 2004.06.03 09:14:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ja , még egy kérdés ! Ez a hang megegyezik azzal , amit teljesen alászedett kormánnyal produkál az autó ?


Igen

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #268 Dátum: 2004.06.03 10:35:41 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A szervónak csak akkor szabad hangot adnia , ha járó motor mellett teljesen alászeded a kormányt , ütközésig . Ekkor kiad egy zúgó-búgó hangot , és ez normális . Más helyzetekben viszont semmi hangja nem szabad legyen  :!:

Na, akkor én legalább megnyugodtam, mert nekem csak teljesen alászedett kormánnyal csinálja, és csak az indítás utáni kb. fél percen belül. :P


Ez OK , ez teljesen normális . Viszont nem csak az indítás utáni x időn belül - teljesen alászedve MINDIG csinálnia kell !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #269 Dátum: 2004.06.03 10:38:16 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A szervónak csak akkor szabad hangot adnia , ha járó motor mellett teljesen alászeded a kormányt , ütközésig . Ekkor kiad egy zúgó-búgó hangot , és ez normális . Más helyzetekben viszont semmi hangja nem szabad legyen  :!:

Na, akkor én legalább megnyugodtam, mert nekem csak teljesen alászedett kormánnyal csinálja, és csak az indítás utáni kb. fél percen belül. :P

Nálam is az utóbbi esetben van hangja. De ilyenkor mintha a szervo ékszíjának hangját hallanám.


Ha motorindítás utáni x időn belül MÁS hangot produkál , mint az a hang , amit teljesen alászedett kormánnyal MINDIG produkálnia KELL , akkor az valami abnormális jelenség . Lehet , hogy tényleg arról van szó , hogy a szervoszivattyút hajtó ékszíj megcsúszik , amíg még hideg . Fölnyitott motorháztetővel próbálgatva könnyen ki lehet szúrni , csakugyan eltérő hangokról van-e szó  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )