Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2652234 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #195 Dátum: 2004.05.12 07:10:23 »
Ha már olajnál tartunk: pénteken lecsekkoltam a motorolaj szintemet és a csere óta megtett 2500 km alatt gyakorlatilag nem evett semmit a gép, még mindig a nívópálca F jelzésénél van a szint. Asszem ez rosszat nem jelenthet :) Legközelebbi cserénél valszeg bepróbálok egy 5w-s olajat a mostani 10w-s helyett.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #196 Dátum: 2004.05.12 08:22:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Palaczk"


Ráncfelvarrott kiadás már a Carinád és magyar forgalomba helyezésű ? Ha igen , akkor gyakorlatilag biztos , hogy a szegénykeverékes motor van benne . Tényleg : japán vagy angol (JT vagy SB alvázszám) ?


Ez már sajna Angol és ráncfelvarott!Magyar üzembe helyezés. :)
A japán gyártmányban pár dolog jobban tetszik! :D


Akkor az szegénykeverékes lesz , 107 lovas . A miénk is ilyen , úgyhogy a "sajná"-t kikérem magamnak  [smilie=sm31.gif]


Hehe!
A sajna nem neked szólt! :D
De a japiba gyárott kocsik nem tudom miért jobb kidolgozotságúak.
A piciny részletekre is ügyelnek!
Pl az anyós ülés előtt, a kesztyütartó alatti kábel eltakarás.
Belső kilincs ! És meg annyi apróság. :D
De  egyébként mindegy! :D

LAssan én is csinálok egy pár képet a kicsikéről! :D
Csak lemosom! :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #197 Dátum: 2004.05.12 08:35:33 »
Profy:
A műszerfal fénykép nincs elfelejtve, csak a 7végén nem került rá sor, de hamarosan meglesz, ígérem!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #198 Dátum: 2004.05.12 09:15:14 »
Idézetet írta: "squiddy"
Profy:
A műszerfal fénykép nincs elfelejtve, csak a 7végén nem került rá sor, de hamarosan meglesz, ígérem!


O.k. :D

Én úgy döntöttem nem lesz kék a belseje! Hiszen a rádióm kék és zöld szinekben pompázik és így megy ehez a szinbeállításhoz is.
Éjszakai képet én is csinálok majd! :D

Ja tegnap este vettem észre hogy az ablakemelő kapcsolója alatt található izzó állandóan világít!
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #199 Dátum: 2004.05.12 10:24:54 »
Idézetet írta: "Profy
Ja tegnap este vettem észre hogy az ablakemelő kapcsolója alatt található izzó állandóan világít![/quote

Úgy érted, hogy akkor is világít, amikor leveszed a gyújtást?  :?:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #200 Dátum: 2004.05.12 10:33:18 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Profy
Ja tegnap este vettem észre hogy az ablakemelő kapcsolója alatt található izzó állandóan világít![/quote

Úgy érted, hogy akkor is világít, amikor leveszed a gyújtást?  :?:


Várj kicsit elbizonytalanodtam!
Este megnézem pontosan! :D
Ja az előbb voltam a veled szembenlévő szobiba! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #201 Dátum: 2004.05.12 11:11:58 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Profy
Ja tegnap este vettem észre hogy az ablakemelő kapcsolója alatt található izzó állandóan világít![/quote

Úgy érted, hogy akkor is világít, amikor leveszed a gyújtást?  :?:


Várj kicsit elbizonytalanodtam!
Este megnézem pontosan! :D
Ja az előbb voltam a veled szembenlévő szobiba! :D

Szép vagy mondhatom! Itt jársz, és az öreget meg le sem sz@rod. :twisted:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #202 Dátum: 2004.05.12 11:32:35 »
kicsit furcsa lenne, ha mindig világítana...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #203 Dátum: 2004.05.12 11:40:32 »
Idézetet írta: "FLInt"
Szép vagy mondhatom! Itt jársz, és az öreget meg le sem sz@rod. :twisted:[/quote


Nagyon siettem!  :?
De úgy érzem fogok még arra járni és benézek :hiding:, na meg nem akartalak zavarni "munkás időben". :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #204 Dátum: 2004.05.12 14:48:00 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "kavarc"

Jó úgy, ha azt az oldalt beszkennelem? Ne kelljen már annyit gépelnem.... :)

Hogyne lenne jó!  :prayer:

Szia!
Elküldtem a levelet..., de visszapattant. Valami westeles gw nem engedte át a levelet. Csak nem a mobilodra szoktad átirányítani a freemail-es leveleidet?
Priviben adj meg vmi emberes email-t, aztán arra tudom küldeni.
Délutános vagyok, ha ma már nem jön össze a dolog, akkor leghamarabb holnap délután 2 után tudom küldeni.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #205 Dátum: 2004.05.12 15:14:37 »
Idézetet írta: "kavarc"

Szia!
Elküldtem a levelet..., de visszapattant. Valami westeles gw nem engedte át a levelet. Csak nem a mobilodra szoktad átirányítani a freemail-es leveleidet?
Priviben adj meg vmi emberes email-t, aztán arra tudom küldeni.
Délutános vagyok, ha ma már nem jön össze a dolog, akkor leghamarabb holnap délután 2 után tudom küldeni.

Írtam privát üzit. Debizony, arra szoktam átirányítani a leveleket. Jó hogy szóltál, legalább tudom, hogy üríteni kell a postafiókot (meg a westel amúgy is csak 1M-t tud fogadni, fölötte visszapattan)

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #206 Dátum: 2004.05.12 16:06:55 »
Idézetet írta: "squiddy"

Írtam privát üzit. Debizony, arra szoktam átirányítani a leveleket. Jó hogy szóltál, legalább tudom, hogy üríteni kell a postafiókot (meg a westel amúgy is csak 1M-t tud fogadni, fölötte visszapattan)

Remélem segít majd a kép. Amin természetesen van egy csomó szöveg ill 1-2 fénykép is; hogy tudd mit is kell keresni. :)
Jó munkát hozzá.
Apropó: mennyiért és milyen vez.szíjat és görgöt vettél. Nálam is most lenne aktuális.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #207 Dátum: 2004.05.13 07:27:47 »
A képhez egy kérdésem van : mivel igen fű vagyok az autó belbecséhez elárulnád, hogy merre kell keresnem a képen látható váltóalkalmatosságot? :oops:
Én SKF feszítőgörgőt (asszem olyan 14K körül volt) és Gates vez.mű. szíjat vettem (az meg olyan 8K körül volt). Pontos infóért nézd meg az index topicot, valamikor decemberben leírtam :)

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #208 Dátum: 2004.05.13 17:42:54 »
Idézetet írta: "squiddy"
A képhez egy kérdésem van : mivel igen f? vagyok az autó belbecséhez elárulnád, hogy merre kell keresnem a képen látható váltóalkalmatosságot? :oops:

Nos. Valóban kicsit kellemetlenek a fotók, azoknak akik nem ösmerik az ótót. (Ne aggódj mi is kerestük a likakat rendesen :) )
A leeresztö csavar valszeg a baloldali féltengely váltóhoz csatlakozása alatt lesz valahol. Pontosan nem tudom neked megmondani, mert nem ott ersztettük le az olajat, hanem a féltengelynél folyt ki...
A betöltönyílás: szemben állsz a motorházzal - jobb kéz felöl kell kukkolni lefelé - kb egy alkar mélységben lesz. Ha jól emlékszem akkor elöre felé néz a csavar.
Bocs, de ennél jobban én sem tudom leírni. Ha nincs meg, akkor megnézem a könyvet, hogy van-e komplett fénykép az autó aljáról/ a váltóról.
Idézetet írta: "squiddy"

Én SKF feszít?görg?t (asszem olyan 14K körül volt) és Gates vez.m?. szíjat vettem (az meg olyan 8K körül volt). Pontos infóért nézd meg az index topicot, valamikor decemberben leírtam :)

Meg szabad kérdezni, hogy hol vetted? Országos bolthálózatban, esetleg vmilyen helyi kis autósboltban?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #209 Dátum: 2004.05.14 07:29:06 »
Idézetet írta: "kavarc"

A leeresztö csavar valszeg a baloldali féltengely váltóhoz csatlakozása alatt lesz valahol. Pontosan nem tudom neked megmondani, mert nem ott ersztettük le az olajat, hanem a féltengelynél folyt ki...
A betöltönyílás: szemben állsz a motorházzal - jobb kéz felöl kell kukkolni lefelé - kb egy alkar mélységben lesz. Ha jól emlékszem akkor elöre felé néz a csavar.

Amint visszakapom az autót megnézem magamnak. Tegnap vittem el kijavíttatni a horpadást, talán vasárnap vagy hétfőn meglesz. Bízom benne szép munkát végez a srác. A kikalapálás már megtörtént, vannak róla fotók is. A szívem sajdult bele amikor kalapáccsal meg csiszolóval állt neki a kocsinak! :shocked:

Idézetet írta: "kavarc"

Meg szabad kérdezni, hogy hol vetted? Országos bolthálózatban, esetleg vmilyen helyi kis autósboltban?

Egy helyi autósboltban vettem és tudomásom szerint nem része országos hálózatnak. Felhívtam a telefonkönyvből 6-8 céget, megérdeklődtem hol a legolcsóbb és náluk épp volt egy  20%-os akció.