Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2632365 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10830 Dátum: 2018.09.10 14:17:44 »

Szia! Ezek szerint van mit néznem ..
A blokk hátulján ahogy bilincseztem a csini 10 centis vízcsövet akkor eltörtem az érzékelőt ami inj.alatt van 1 vezetékes.az mi a csoda???
Van donorom tehát cserélem amint tudom..ja amúgy 1992,1.6 117 paci
J alvázszámmal😁

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10831 Dátum: 2018.09.10 16:41:26 »
Szia!
A hátsó vízcső alatt (nem injektor alatt) az éppen a vízhőfok jeladó.

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10832 Dátum: 2018.09.10 17:18:55 »
Az is??? Jobbkézre is van 1 nem?
Ha jól emlékszem.. :hmmmm:
Amúgy köszi.az lesz az első..

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10833 Dátum: 2018.09.10 17:20:43 »
....úgy rémlik a piros karikásat törtem le..
Na mindjárt megnézem..

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10834 Dátum: 2018.09.10 18:47:22 »
Rosszul emlékeztem..a kéket törtem el(tudom..béna vagyok)a pirosat nem dugtam rá..rend helyreállitva.hibakód mentes..KÖSZÖNÖM SZÉPEN! :clap:
P.s.azért ha van ötlet az eredeti radiátor helyettesítésére ami belepasszol azt szívesen fogadom.. :lol:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10835 Dátum: 2018.09.10 21:38:49 »
Szívesen! :yes:
- A motortérben három (!) különböző vízhőfok jeladó van...
- A naranccsal jelölt a kopogás szenzor.
- A hf tömítés átégése nincs ok nélkül, nem jellemző hiba nálunk, ha nem volt valami feltűnő rendellenesség a kialakulása körül, érdemes átnézni a hűtőrendszert, termosztátot, hosszbordásszíjat, akár vízpumpát cserélni.
- Egy lehetséges hiba, hogy eltömődik a túlfolyóra menő gumicső, így túlnyomás alakul ki a hűtőkörben.
- Hűtőt csak újat tennék be, típushiba a műanyag tetejének repedése.

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10836 Dátum: 2018.09.11 05:53:30 »
A hiba megvan...
Nem szereti a gázolajjal szennyezett benzint........(tudom...)
Radiátorral a fűtésre gondolok.már vagy 6szor átmostam az elmúlt években de mindig langyosabb az egyik cső tehát gyanúsan vízköves.új ára erős mint tudod a használt meg zsákbamacska.ha lenne akár más típus de ugyanaz a méret az belehegedülném.kicsit reformáltam már a helyzetet odalent,vagy 4 perc a radiátor kiszerelése..

Horváth Renátó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10837 Dátum: 2018.09.11 09:31:34 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni teljesen levagyok hangolódva. Vettünk 3 éve egy Toyota Carinát 2.0 Gli-t nagyon rendben volt márkaszervízbe lett hordba folyamatosan a lényeg, hogy vigyáztunk rá nagyon. Sokszor megjárta Németországot oda-vissza semmi baj nem volt az autóval. Hazaköltöztem egy darabig itt se volt semmi baj ment mint a villám semmi olyan hibát nem mutatott, hogy majd valami baj fog térténni. Egyszercsak mentem vele és leált beakartam indytani de semmi kigyuladt a motor diagnosztikai lámpa. Eltelt egy kis idő beindult járt szépen és megint ment elvittem a márkaszervizbe elmondtam, hogy mi is tértént csináltak egy diagnosztikát de semmit sem írt ki minden rendben van azt mondták. Egy hónapig ment a kocsi semmi baj nem volt azután megintcsak leált nem indult vártam egy kicsit megint ment. Visszavittem a szervizbe 1 hónapig volt ott az autó de semmit nem tudtak csinálni nem találnak semmit kilett cserélve a gyújtáselosztó meg amiket mondtak hogy az lehet a baj de semmi a kocsi nem jó. A lényeg hogy össze-vissza jár gondol egyet leáll utánna megint megy utóbbi pár napban viszont bese indul gondol egyet beindul megint jár azután leáll. Lassan fél éve hordom szerelőkhöz senki nem tudja mi lehet a baj. Központi jeladót mondták még hogy rossz lehet de az se biztos ha tudnánk hogy az a baj akkor vennénk bele de nem olcsó dolog és lehet nem is ez a baj. Köszönöm a segítséget előre is már nem tudom kihez forduljak remélem tudtok segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.11 09:35:58 írta Horváth Renátó »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10838 Dátum: 2018.09.11 18:50:07 »
Szia!
Először nézz talán egy testpontot a kasznin meg a motoron, hogy stabil és tiszta-e?
Motortérben a csatlakozókat hasonlóan átnézném.
Hibakódot nem villogtattál ki? Pontosan milyen a kocsi, mert telefonon nem látok sokat.

TptkXRN2...


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10839 Dátum: 2018.09.11 18:53:16 »
A hiba megvan...
Nem szereti a gázolajjal szennyezett benzint........(tudom...)
Radiátorral a fűtésre gondolok.már vagy 6szor átmostam az elmúlt években de mindig langyosabb az egyik cső tehát gyanúsan vízköves.új ára erős mint tudod a használt meg zsákbamacska.ha lenne akár más típus de ugyanaz a méret az belehegedülném.kicsit reformáltam már a helyzetet odalent,vagy 4 perc a radiátor kiszerelése..
Szia!
Rendszer ecetes átmosása az egyik, ami eszembe jut. Még nem kellett csinálnom hála Istennek, de nagyon viszi a vízkövet. Amúgy ha nem csapvíz van benne, nagyon nem vízkövesedhetne  szerintem.
A másik dolog: a csap jól működik?

TptkXRN2...


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10840 Dátum: 2018.09.11 19:04:14 »
Nekem is az jutott eszembe, hogy anno a bovden akadt ki nálam, nem tudtam elzárni a terelőlapot, ezért ment állandóan a fűtésem. Oké, nálunk nincsen csap, de az még egy plusz lehetőség.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10841 Dátum: 2018.09.11 19:10:51 »
Szia!
Először nézz talán egy testpontot a kasznin meg a motoron, hogy stabil és tiszta-e?
Motortérben a csatlakozókat hasonlóan átnézném.
Hibakódot nem villogtattál ki? Pontosan milyen a kocsi, mert telefonon nem látok sokat.

TptkXRN2...
+ relé, biztosíték kontaktokat is érdemes lenne megnézni. Benzinszűrő mikor volt cserélve?

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10842 Dátum: 2018.09.11 19:47:46 »
Szia!átmosás többször,áztatás 1 napig megvolt..ezért vagyok szomorú.nyomattam slaggal és levegővel,szárítottam.stb...
Csapom nincs mármint a vízkörön.előző tulaj gondos volt gondolom ő használhatott vízet is a többi gányolás mellett...simán megy oda vissza a cső a radiátorra.visszamenő mindig csak langyos.marha idegesítő már.cseréltem már másik használtra de ugye ez se sokkal jobb csak ez már valamennyire fűt.de nudli..a cső miatt bizonyos vagyok h.a radiátor dugult kicsit de jobban nem bírom már kitakarítani.ha szétszedetem állítólag kiveszik a müa.csigákat és rosszabb lesz..az új ára   erős nem kicsit...ezért gondoltam más tipusét.a ventoé pl.3000 jómagyarft..

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10843 Dátum: 2018.09.20 18:13:19 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, ha sz üzemanyag alacsony szintjelző előbb világít mint kellene,de a mutató rendesen működik,akkor hol lehet a hiba? köszönöm

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10844 Dátum: 2018.09.20 20:27:54 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, ha sz üzemanyag alacsony szintjelző előbb világít mint kellene,de a mutató rendesen működik,akkor hol lehet a hiba? köszönöm
Szia! Mi az előbb, mint kellene? Ui. nálunk az normális, hogy mikor fixen világítani kezd, még olyan 10 liter van benne.