Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2631820 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10815 Dátum: 2018.07.31 21:30:57 »
Értem.
Remélem tényleg ennyi volt a baja és jó lesz!
Ne hízzon a bajorok mája, hogy kellett ennek Toyotát venni  :otlet:
Mindenki nyugodjon le a... Főtengely jeladó csere után, kiválóan működik a Carina. Szombaton hozta a futár a Denso alkatrészt., ami olcsóbb volt mint magyarban a lengyel vacak és beraktam sokkal gyorsabban mint korábban. Azóta működik és csütörtökön a indulunk vissza, immáron műszaki nelkul. Köszönöm segítségét Kalapos és Vd1234!
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10816 Dátum: 2018.08.04 06:19:03 »
Mindenki nyugodjon le a... Főtengely jeladó csere után, kiválóan működik a Carina. Szombaton hozta a futár a Denso alkatrészt., ami olcsóbb volt mint magyarban a lengyel vacak és beraktam sokkal gyorsabban mint korábban. Azóta működik és csütörtökön a indulunk vissza, immáron műszaki nelkul. Köszönöm segítségét Kalapos és Vd1234!
Örülök, hogy megoldódott. :yes:

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10817 Dátum: 2018.08.06 13:45:06 »
Sziasztok!

Rég voltam errefelé...

De sajnos összejött egy hibám aminek a megoldására rákérdeznék itt is.

Több mint valószínű, hogy hengerfejes lett a Carinám (1,6 4A-FE '97).
Dél pesti vagyok, és keresek olyan szerelőt aki hajlandó ezzel foglalkozni...
Ha lehet gyorsba... Persze tudom, hogy ilyen a mesében létezik, de meg kell minden követ mozgatnom e miatt.

Tudtok valakit, valakiket akik a IX. X. XVIII. XIX. XX. XXI ker környékén vannak, és meg is tudják oldani ezt?

Segítség kellene... :(

Köszönöm


Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10818 Dátum: 2018.08.16 16:09:00 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata hátsó ajtózár ki\megszerelésében? Az ablakvezető sín eltávolításánál megakadtam, anélkül meg lehetetlen kivenni.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10819 Dátum: 2018.08.16 17:37:13 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata hátsó ajtózár ki\megszerelésében? Az ablakvezető sín eltávolításánál megakadtam, anélkül meg lehetetlen kivenni.
::) Tárgytalan. Ellenben bal hátsó zár kerestetik.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10820 Dátum: 2018.08.16 17:55:49 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata hátsó ajtózár ki\megszerelésében? Az ablakvezető sín eltávolításánál megakadtam, anélkül meg lehetetlen kivenni.
::) Tárgytalan. Ellenben bal hátsó zár kerestetik.
Szia Zoli!

Hát csak most látom, de megoldottad  :clap: Ha jól emlékszem, a sínt tartó csavart tényleg ki kellett venni hozzá, a sínt már nem tudom.
Ez tényleg típushiba, nekem is a bal hátsó nem zár mindig központival, pedig szétszedtem, mindent megzsíroztam... valahol most is akad néha.
Kézzel zárom olyankor ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10821 Dátum: 2018.08.16 19:14:36 »
Szia Zoli!

Hát csak most látom, de megoldottad  :clap: Ha jól emlékszem, a sínt tartó csavart tényleg ki kellett venni hozzá, a sínt már nem tudom.
Ez tényleg típushiba, nekem is a bal hátsó nem zár mindig központival, pedig szétszedtem, mindent megzsíroztam... valahol most is akad néha.
Kézzel zárom olyankor ;)
Szia Dani!
Ha csak annyi lenne  baja...
Lehet, hogy ki lehet venni a sínt, én nem tudtam, végül kéder nélkül el lehetett mozgatni annyira, hogy kiférjen a zárszerkezet. Mostanában kezdte, hol nem zárt, hol nem nyílt, szétszedtem, megzsíroztam, néhány próbán működött, végül éppen zárt állásban ragadt meg...azt se tudom, hogy cserélem így ki. :?:

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10822 Dátum: 2018.08.30 21:32:48 »
Üdv!

Tudja valaki mit lehetne csinálni az ablakkal, hogy ne nyomja félre az üveget felhúzáskor?
A jobb első ablakkal van a gond. Lebontottam a kárpitot, megnéztem de nem tudtam vele mit kezdeni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10823 Dátum: 2018.08.31 06:52:55 »
Üdv!

Tudja valaki mit lehetne csinálni az ablakkal, hogy ne nyomja félre az üveget felhúzáskor?
A jobb első ablakkal van a gond. Lebontottam a kárpitot, megnéztem de nem tudtam vele mit kezdeni.

meg kell javítani! nem?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10824 Dátum: 2018.08.31 15:57:34 »
Üdv!

Tudja valaki mit lehetne csinálni az ablakkal, hogy ne nyomja félre az üveget felhúzáskor?
A jobb első ablakkal van a gond. Lebontottam a kárpitot, megnéztem de nem tudtam vele mit kezdeni.
Ha arra gondolsz, hogy az üveg kijön a kéderből, arra a gumi csere a megoldás. Nálam elvesztette a tartását, egy bontott kéder megoldotta a problémát.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10825 Dátum: 2018.09.04 19:29:27 »
Sziasztok, átnézem a "szomszéd" Corollás topicból, klubtárs kérésére :yes:

Hátsó ablaktörlő intervallum hiba:   
 " Szakaszosnál megáll egy időre középállásban oda és vissza is, majd amikor kikapcsolom folytatja ugyanezt párszor mire visszatér a helyére. Három éve még csak hideg időben csinálta, most már állandósult."

 A zsírozást felejtsétek el! Ki kell szerelni a motort, le kell venni a fém hátlapot/ kb 6 csavar fogja/ kitolni a mechanikát a tengelynél fogva, és kivenni a fehér műanyag fogaskereket. A fogaskerék hátulján lévő réz csúszó érintkezőt megtakarítani a zsírtól, és minden mástól, valamint a házban lévő 2 hozzátartozó érintkezőt is. /WD40/Ez az a felület, ami az intervallum kapcsolót meghülyíti. A zsír, persze a mozgó részeken a mechanikában maradjon ott !! Több Toyota típusban is ez okozza hibát. 0 Ft-ba került a javítás.   
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10826 Dátum: 2018.09.04 19:33:42 »
A másik "gyógyító" beírásom:
 
Sziasztok, az e11 ben eltőrt a csomagtér nyitó kar. Ahogy hallom típushiba. Bontottat nem találtam itt Debrecenben, mindet eladták. Gondoltam akkor megcsinálom. ..ami kell hozzá: kétkomponensű ragasztó, 6 darab 2.5- es lemezcsavar 5mm hosszú, két vékony lemezcsík. A csomagtér nyitó konzolt ki kell szerelni. Első ülés két csavarját kiszedni, küszöbborítást levenni, szőnyeget felhajtani. Akkor lesz látható a konzolt rögzítő 10-es csavar. Elég macerás hátra felé kihúzni a tanksapka ajtó, és a csomagtér nyitó közös konzolját , feszülnek a bovdenek is.kiakasztod a bovdeneket, és szét kell szedni a konzolt.ekkor már tudsz fúrni ragasztani. 2.es fúró szükséges. Az eltőrt nyitókart alul felül kell a lemezcsíkkal- csavarokkal rögzíteni. Oldalt nincs hely. A törést megragasztod, a csavarokat becsavarod, 24 óra száradás, és mehet vissza. Pillanat ragasztó nem jó,csak két komponensű a megfelelő.
https://drive.google.com/file/d/1gL0luhx_9whSMfby2wROAYD3hypYeh0c/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1hQdY04MqGocJAtupEDPoyX0N28d87lNy/view?usp=drivesdk
A képen " lemez csík " felirat látható, csúnyán, és helyesírási hibával  :censored:
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!


pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10828 Dátum: 2018.09.09 11:34:46 »
Sziasztok!
Hengerfejes volt az autó.cseréltük.most megy de 25-ös hibakóddal..mit dugtam rossz helyre vagy mi lehet még a baj?
Előre is köszi mindenkinek!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10829 Dátum: 2018.09.09 17:48:31 »
Sziasztok!
Hengerfejes volt az autó.cseréltük.most megy de 25-ös hibakóddal..mit dugtam rossz helyre vagy mi lehet még a baj?
Előre is köszi mindenkinek!
Szia! Ez túl szegény keveréket jelez. Lambdaszonda, vezetéke, csatlakozója, MAP szenzor, vízhőfok jeladó, injektor, üa. nyomás hibák jöhetnek szóba. Ha közvetlen a felújítás után jött elő, akkor akár valóban lehet valami ezen érzékelők csatlakozásaival.