Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2653332 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10800 Dátum: 2018.07.25 20:48:35 »
Mondjuk max. 3 Ohm-os értékre kicsit tényleg sok az 1900  :otlet:
Pedig 1,9 kohm volt. Villanyszerelő a szakmám. Bár, a piás, drogos kollégám  :hmmmm: nézte hogy stabilan mutat -e a műszer és Ő nyomta le a HOLD gombot. (én közben az autó alatt feküdtem) A 13-as hibakód is ellene szól. Napokon belül megjön az alkatrész https://www.autodoc.de/denso/11010470és minden kiderül. Elég kellemetlen volt ma is, amikor félkézzel toltam (lejtő) haza a koszos, magyar rendszámos autót egy tisztes bajor falun keresztül. 3x állt meg. 15-20 perc hűlés aztán indult.
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10801 Dátum: 2018.07.25 21:03:56 »
Értem.
Remélem tényleg ennyi volt a baja és jó lesz!
Ne hízzon a bajorok mája, hogy kellett ennek Toyotát venni  :otlet:

mezott

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10802 Dátum: 2018.07.25 22:18:33 »
Sziasztok!
Most lettem egy '95 Carina E Wagon 1.6 Xli boldog tulajdonosa.
Az autó elég jó állapotban van a korához képest, de sajnos a check-engine visszajelző lámpa motorindítás után 2-3 mp-el kigyullad és onnantól folyamatosan ég. Ha resetelem aksi saru hosszú levételével akkor is visszatér.
Az előző tulaj azt mondta, hogy kb 2 éve már így jár vele mert nem tudta a szerelője megcsinálni. Állítólag lambda szondát cseréltek benne annak idején de nem oldotta meg a problémát. Most az autóban egy denso made univerzális szonda van amit valószínűleg ekkor tettek bele. A motor járásán nem érzem egyébként jelét a rossz keverékképzésnek egy pici füsttől eltekintve kövér gázadáskor.
Egyelőre a szondáig még nem is jutottam el, csak megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot, de sajnos nem sikerült. Álló motornál gyújtás nélkül összekötöttem a diagnostic porton a TE1 és E1 csatlakozókat majd motorindítás nélkül a gyújtást ráadva a check-engine lámpa (a többivel együtt) folyamatosan világít nem kezd el villogni ahogy vártam. Olyan mintha nem kapcsolna diagnózis módba az ecu.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj? Egyelőre az a kérdés, hogy hogyan tudnám a tárolt hibakódot kiolvasni? Valamit rosszul csinálok?
Válaszotokat előre is köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10803 Dátum: 2018.07.25 23:00:35 »
Szia!
Először is gratulálok a kocsihoz!
Kérdés a problémához:
Biztos jól összekötötted a jó kapcsokat?
Csak azért kérdem, mert pont ma kellett az enyémnél is megtenni ezt gyújtásellenőrzés miatt. Sokszor csináltam, de mégis nagyon jól meg kellett nézzem, hová rakom a vezetéket, pedig a csatlakozó fedelén és a motorháztető matricán is ott a segítség. Gyújtás ráadása után rögtön villogott is. Esetleg kis kontaktspray a pólusokhoz segít neki.
Nem is értem, hogy ha nem tudtak kódot, akkor mi alapján cseréltek éppen lambdaszondát, és főleg miért pont univerzálisat?? Hacsak nem az olcsósága miatt azt...

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10804 Dátum: 2018.07.26 00:36:32 »
Két videó a diagnosztikához, hogy  pontosan látszódjanak a kapcsok:

orosz nyelvű:
www.youtube.com/watch?v=54ooCNo-9Ro

és angol, de vigyázat, mert a diagnosztikai egység kialakítása eltérő, és ez bezavarhat, bár itt is a fedél "zsanérjához" közelebbi blokkban vannak a pontok:
www.youtube.com/watch?v=OVuug8dohtI

mezott

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10805 Dátum: 2018.07.26 09:07:15 »
Köszönöm nagyon a segítséget! Sikerült kiolvasni és meg is van a 21-es kódja a lambda sensor-nak.
Így a következő kérdésem, hogy a csatolt fotók alapján  ez szegény keverékes motor vagy hagyományos?
Kösz előre is!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10806 Dátum: 2018.07.26 09:55:48 »
Köszönöm nagyon a segítséget! Sikerült kiolvasni és meg is van a 21-es kódja a lambda sensor-nak.
Így a következő kérdésem, hogy a csatolt fotók alapján  ez szegény keverékes motor vagy hagyományos?
Kösz előre is!

Ez egy szegény, keverékes motor amit ritkán mosnak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10807 Dátum: 2018.07.26 09:57:29 »
Sziasztok!
Lenne egy kérésem ,hogy valaki összefoglalná milyen olaj ( váltó, szervó,fek,stb,)való 1.6 1995. Carinaba?

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


mezott

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10808 Dátum: 2018.07.26 10:20:51 »
Ez egy szegény, keverékes motor amit ritkán mosnak.

Köszönöm a segítséget!!!
(Pár napja van még csak meg az autó, ne aggódj mosva lesz :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10809 Dátum: 2018.07.26 10:55:30 »
Köszönöm nagyon a segítséget! Sikerült kiolvasni és meg is van a 21-es kódja a lambda sensor-nak.
Így a következő kérdésem, hogy a csatolt fotók alapján  ez szegény keverékes motor vagy hagyományos?
Kösz előre is!
Igen, szegénykeverékes, és ehhez sajnos nem jó az univerzális szonda, jóval drágább speciális kell!
Ezt az oldalt mentsd el, ha  alkatrészt keresel:
   1995 TOYOTA CARINA E (AT190L-DWMDKW)

A szonda OEM száma 89463-29055 Ehhez keress alkatrészt.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1995_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-DWMDKW_8401.html

PL. Denso DOX-0251

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10810 Dátum: 2018.07.26 11:59:40 »
Köszönöm a segítséget!!!
(Pár napja van még csak meg az autó, ne aggódj mosva lesz :)

Szia!

Uppsz, szerintem is szegénykeverékes (Lean-burn vagy Magermix...).
Hála Istennek én megúsztam ezt a fajtát, ne haragudj, hogy így fogalmazok.
Drágább lambdaszonda, meg gyertyák is (figyelj oda arra is), bonyolultabb, ritkább, gyengébb a motor és nem is fogyaszt olyan sokkal kevesebbet. Szerintem.
De ha már benne vagy, tényleg ne rakj bele nem odavaló dolgokat, szerencsére nem is tűnik úgy, hogy azt akarnád  :)
Univerzális szonda ebbe végképp nem jó.

A motort pedig le ne mosd. Volt, aki nekiállt magasnyomású mosóval. Azt a szívást, ami azután jön...
A legszebb a finom szürke poros száraz motor.

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10811 Dátum: 2018.07.26 12:41:18 »
Sziasztok. Nagyon régen nem voltam itt. Eddig nem volt bajom😁 . Most viszont a merev fékcsöveket kellene cserélni. De nem találok sehol méreteket. Ha valakinél volt már hasonló probléma és megtudta oldani és el is árulja nekem,nekünk  azt nagyon megköszönném 😁 (sajna nincs időm vissza olvasni a kimaradt kb. 4 évet😎) Szép napot mindenkinek.

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10812 Dátum: 2018.07.30 11:04:54 »
Sziasztok!
Tisztelettel kérdezném tud valaki ajánlani Budapesten Toyota Carinás megbízható szerelőt?

tatra105

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10813 Dátum: 2018.07.31 15:56:28 »
Sziasztok!
S.O.S. kellene egy kis segítség!
Ma egyik pillanatról a másikra, a garázsból kitolatás közben ilyen enyhén visító hangot kezdett adni a gépünk, mint egy porszívó. Enyhe égett szagot is éreztünk. Erős a gyanúm, hogy generátoros lehet esetleg?! Töltéslámpa nem villant fel. Generátorszíjat leszedtem, megforgattam a szíjtárcsát, nem szorul nem kotyog. A teste viszont melegszik. Itt van egy telefonos videó.
Várom a tanácsokat!
Köszönöm előre is!
U.I.: A töltésjelző lámpa a gyújtás ráadásakor sem világít!
Mi lehet a gond?

tatra105

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10814 Dátum: 2018.07.31 18:08:12 »
 Időközben levettem a generátorról a vastag kábeleket, úgy indítottam! Normális hangja volt! Nem jött az a visítás, továbbá akkor rendesen működött a töltésellenőrző lámpa, világított gyújtáskor is meg amikor már járt, akkor is! Ez így oké is volna eddig!
Visszaraktam a kábelt, utána van ez a jelenség. Próbalámpával megnéztem leállítás után, nincs zárlat!
Nem lehet, hogy esetleg a töltés-relé lehet a hunyó, vagy a diódasor?