Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2652031 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10695 Dátum: 2017.12.05 06:38:42 »
dgh, Adamo_sx, FUBA  Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

Sikerült megnéznem és tényleg csak balra tekerve a választókapcsolót nyomja középen a meleget!
Ez ilyen, mint egy szerelő ismerős is megerősítette akihez a kerékcsapágycsere miatt vittem el az autót.
Ettől függetlenül valami nem okés középen, mert ha lezárom a tekerővel a befúvók mellett akkor is beengedi a hideg levegőt.
Itt lehet a gond amit Adamo_sx említett előzőleg, hogy a a lezáró lamellák tömítése elporlik és nem lehet lezárni,
így mindig jön onnan a hideg.
Az esetleges rángatásra a szerelő is az üzemanyag rendszert tippelte.
Meghallgatta a blokkot, azt mondta szép hangja van; a melegedésre meg hogy ez ilyen.
Akad pár fura dolog a Berlingohoz képest, de majd megszokom.  :)
Amúgy kényelmes, méretes autó, majd apránként összeáll.
Az ablakokkal kell majd valamit kezdenem, mert egyedül a bal első normális, a jobb első nem csukódik vissza normálisan és viszi magával az alsó lécet is, a két hátsó meg elég lassú mintha szorulnának.
Van valakinek leírása erről vagy csak le kéne kapni a kárpitot és alánézni, hogy mi újság, miért szorulhat meg csukódik mellé?

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10696 Dátum: 2017.12.05 10:13:29 »
Közben megnéztem a dgh említette helyeken a vizet, és a jobb első és a bal hatsó szőnyeg alatt nedves a kárpit.
Elég valahogy kiszárítani vagy itt nagyobb gond lehet? Akna nélkül sajnos nem tudom megnézni az alját.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10697 Dátum: 2017.12.05 15:52:33 »
Üdv!
A szellőző lamelláinak szivacsrétege már elporladt, ezért nem zár. Többféle tartós megoldás van, kicserélheted gumira, polifoamra, ragaszthatsz a lamellára gumilapot is. Ha nem akarsz vele pepecselni, akkor betömheted télire szivaccsal pl., és le van tudva.

Érdemes megnézni az ajtók alját eső/mosás után, lehet, hogy a kárpit alatti párazáró fólia ragasztása elengedett, ezt könnyű orvosolni. Az ablakok reparálásához szerintem nem tudod megúszni a kárpit leszedését úgysem. Vigyázni kell a rögzítő bolhákkal, könnyen törnek. A szoruló ablak reparálható szilikonspray-vel, de vsz. elkoszolódtak már a gumikéderek, érdemes lenne előtte kipucolni. Nem árt megkenni a vezetősín szélét zsírral, szintén segít.

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10698 Dátum: 2017.12.06 14:01:28 »
Köszi!
"A szellőző lamelláinak szivacsrétege már elporladt, ezért nem zár. Többféle tartós megoldás van, kicserélheted gumira, polifoamra, ragaszthatsz a lamellára gumilapot is. Ha nem akarsz vele pepecselni, akkor betömheted télire szivaccsal pl., és le van tudva."
Nem igazán tudom mire gondolsz, hogy hol van a szivacsok helye. A középső dupla szellőző nyílások lapocskáira érted?

Most először a kerékcsapágy és a kipufogótömítés jön, de majd utána sort kerítek arra is meg a csomagtartó zárjára.
"Érdemes megnézni az ajtók alját eső/mosás után, lehet, hogy a kárpit alatti párazáró fólia ragasztása elengedett, ezt könnyű orvosolni." Mivel érdemes ragasztani, és ha esetleg pótlás kell akkor ahhoz mit használjak?

Közben alaposabban megnéztem a szőnyegek alatti részt, és nem csak a jobb első és bal hátsó plusz szőnyeg alatt nedves hanem a csomagtér eredeti szőnyegének alsó fele is.
Mit érdemes ezekkel csinálni? Vegyem le a felső szőnyeget és szellőztessem, hajszárítóval vagy tegyek be valami páraelszívó cuccot zacskóban, zokniban?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10699 Dátum: 2017.12.06 14:34:55 »
Köszi!
"A szellőző lamelláinak szivacsrétege már elporladt, ezért nem zár. Többféle tartós megoldás van, kicserélheted gumira, polifoamra, ragaszthatsz a lamellára gumilapot is. Ha nem akarsz vele pepecselni, akkor betömheted télire szivaccsal pl., és le van tudva."
Nem igazán tudom mire gondolsz, hogy hol van a szivacsok helye. A középső dupla szellőző nyílások lapocskáira érted?
...
Igen. Két hüvelykujjadat a rádió alatti mélyedésbe teszed, és meghúzod, így jön ki a konzol. A levegőelzáró lapok nútjaiban lévő szivacsszegély (helyét) meg fogod látni.

...
"Érdemes megnézni az ajtók alját eső/mosás után, lehet, hogy a kárpit alatti párazáró fólia ragasztása elengedett, ezt könnyű orvosolni." Mivel érdemes ragasztani, és ha esetleg pótlás kell akkor ahhoz mit használjak?
...
elasztikus szélvédőragasztó/tömítő kell.
 FBS, szilikon nem válik be hosszútávon.
...
Közben alaposabban megnéztem a szőnyegek alatti részt, és nem csak a jobb első és bal hátsó plusz szőnyeg alatt nedves hanem a csomagtér eredeti szőnyegének alsó fele is.
Mit érdemes ezekkel csinálni? Vegyem le a felső szőnyeget és szellőztessem, hajszárítóval vagy tegyek be valami páraelszívó cuccot zacskóban, zokniban?
Anno újságpapírt tettem a szőnyeg alá, azzal itattam fel a nagyját, persze cserélgetve időnként. Hajszárító/hőlégfúvó csak a már kevéssé nedves kárpit esetén működik. A csomagtartó a hátsó lökhárító alatti oldalsó szellőzőnyílások tömítetlensége miatt szokott beázni, a keretet szilikonnal kell körberagasztani.
A páraelszívó jó ötlet, anno a Tecsóban volt is kínai dobozka autóba pár százért. Ha házi megoldást keresel, arra figyelj, hogy ne macskaalom legyen:excl: mert az szilika gél alapú. Hiába nem toxikus, ha szilikózist okoz...Zárt térben ezt hanyagolnám. A kalcium klorid ugyanúgy megteszi. Mellesleg ezzel működnek az ismert páramentesítő "készülékek".

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10700 Dátum: 2017.12.06 18:38:37 »
"Igen. Két hüvelykujjadat a rádió alatti mélyedésbe teszed, és meghúzod, így jön ki a konzol. A levegőelzáró lapok nútjaiban lévő szivacsszegély (helyét) meg fogod látni. "

Ezt se tudtam, én magát a bal oldali szellőzőrácsot vettem ki és mögötte megláttam a lamellát amit a kettő között lévő korong alakú kapcsoló nyit-zár.Kinyitva látszik a horony amiről beszéltél, és tényleg csak a tömítés helye van bent.
"Többféle tartós megoldás van, kicserélheted gumira, polifoamra, ragaszthatsz a lamellára gumilapot is."
Szerintem majd a gumilapos megoldás lesz, mert szeretném tartósra megcsinálni.

"Két hüvelykujjadat a rádió alatti mélyedésbe teszed, és meghúzod, így jön ki a konzol. A levegőelzáró lapok nútjaiban lévő szivacsszegély (helyét) meg fogod látni."
Holnap majd megnézem azt is.

"A csomagtartó a hátsó lökhárító alatti oldalsó szellőzőnyílások tömítetlensége miatt szokott beázni, a keretet szilikonnal kell körberagasztani. "
Oda nem jó az elasztikus tömítő amit linkeltél?
Láttam róla a videót youtube-on, szoktam nézni-olvasni a Totalcaros videókat, oldalakat.

"Anno újságpapírt tettem a szőnyeg alá, azzal itattam fel a nagyját, persze cserélgetve időnként. Hajszárító/hőlégfúvó csak a már kevéssé nedves kárpit esetén működik."
Köszi a tippet, holnap keresek újságpapírt. :)
"Ha házi megoldást keresel, arra figyelj, hogy ne macskaalom legyen,  :excl: mert az szilika gél alapú. Hiába nem toxikus, ha szilikózist okoz...Zárt térben ezt hanyagolnám."
Jó hogy mondod, mert épp a macskaalom lett volna a tippem.
Egy ismerős ajánlotta, hogy neki bevált zokniba töltve a szélvédő elé helyezve.
A kalcium kloridot hogy kell használni? Tegyem egy felül nyitott dobozban az utastérbe?
Rákerestem, ahogy néztem gazdaboltokban, kertészeti áruházakban is lehet kapni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.06 18:42:50 írta csibe »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10701 Dátum: 2017.12.07 15:59:10 »
A hátsó szellőzőhöz fölösleges a drágább elasztikus anyag, ott a tömítésre jó a szilikon alapú. A párazáró fólia alá azért tanácsos, hogy oldható maradjon, és tapasztalat szerint tartós is.

A kalcium-klorid nálam bevált, már két télen használtam, kis tálkában a könyöklő alatti mélyedésben, illetve a hátsó lábtérben.

OFF ha már szót ejtettél róla, ajánlom megnézni a videót 2.50-től 3.00-ig, s utána elolvasni ezt..
Íme egy vezető gyártó által használt anyag. Nem véletlen, hogy ők sem a szilicium-dioxidot használják. Ennyit az újságírásról ON
Ezek után mindenkinek lelke rajta, mit használ....

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10702 Dátum: 2017.12.12 12:49:12 »
Okés, majd utánanézek hol lehet venni.
Most van szerelőnél az autó, szerencsére csak a jobb oldali kerékcsapágyat kell cserélni.
A kipufogórendszert viszont előbb-utóbb muszáj lesz, mert eléggé odavan; összevissza lett hegesztve meg teli van lyukakkal.
Érdemes újat nézni vagy inkább próbáljak valahonnan bontottat keríteni?
Aztán a csomagtartó teleszkópokat is cserélni kell, meg a hátsó ajtózárral is csinálni valamit, mert nem mindig nyitja a központi zár.Azzal mit érdemes csinálni, javítható vagy cserés lesz?

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10703 Dátum: 2017.12.12 23:18:44 »
Ha csak csövet kell cserélni azt egy jó kipufogós le tudja hajtogatni, mert bontott lehet hogy hasonlóan rossz, de ha közel van bontott meg kell nézni.
Szerencsére nekem nincs vele gondom, csak a flexicsövet kellett 2x cseréltetnem. Teljesen egészségesnek néz ki, a dobok szerintem még eredetiek.
Épp ma cseréltem a JH lengéscsillapítót, "kutyacsontot", stab. szilentet. A héten meglesz a másik oldal is.

 
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10704 Dátum: 2017.12.13 20:41:54 »
A csapágycsere megvolt, a szerelő szerint minden okés.
A kipufogó nem olyan vészes miután jobban meg lett nézve; pár szakaszt kell kicserélni, meg egy felxicsövet betenni.
A rángatás viszont lehet a porlasztó miatt van.Melegen nem mindig jön elő, 1500-ról lassan gyorsítva feltűnő, amúgy nem.
Hidegen viszont hallani, hogy nem indul rendesen az összes henger, lehet az izzítógyertya vagy a porlasztó.Januárban majd sor kerül ezekre is a kipufogóval együtt.
Valamikor jövőre le lesz szedve az összes kerék, és át lesz nézve mindegyik elöl-hátul.

Ma lecsuktam a csomagtartót és félig leleffent a csomagtartó kilincse fölötti műanyag rész.Visszanyomtam,
de nem tudom mennyire lesz tartós.A műanyagot mivel tudnám rögzíteni? Ha jól láttam a jobb oldali rögzítő pöcök egy része letörött.
A kilincset is meg kellene reparálnom, mert mindig beesik.Elég a mögötte lévő rugót kicserélni?
Ha igen akkor honnan tudok olyan rugót szerezni?

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10705 Dátum: 2017.12.13 21:42:06 »
A csomagtartó zár feletti műanyag nekem is ugyanúgy eltört, jónéhány éve... :censored: és a kilincs is beragadozott, de ezt meg tudtam csinálni: kivettem az egész zárszerkezetet mindenestől és apróra szedtem (még a lamellákat is kiszedtem a zárból, de a sorrendre ügyelni kell, hogy ne keverd össze visszarakáskor!!!) és mindent alaposan elmostam, kitisztítottam. Jó koszos volt, a zár nem is működött a kulccsal, csak a központi zárral, de a tisztítás óta rendben van, a kilincs is simán jár és a kulcs is nyitja-zárja a zárat.

piroboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10706 Dátum: 2017.12.14 21:26:13 »
Sziasztok,
Facebook csoportban próbáltam először: Hidegen rángat az autóm (1.6 116 le) érintőgázon és motorféken. Indítás, hideg alapjárat, dúsítás, menés, minden OK, csak az érintőgázas és motorfékes rángatás van. Mindig is volt, mióta nálam van, hamar megszoktam (annyira nem drámai az effekt..) és úgy vezetem, hogy nem is feltűnő, de tegnap más vezette az autóm és nagyon zavaró volt.
Facebookon az első 3 hozzászólás kivétel nélkül arról szól, hogy "nekem is ilyen, jó lenne tudni, miért", úgyhogy gondoltam, hátha Ti. :)
Találkoztatok már vele? Mi oldotta meg? Vagy, így jó? :)
Köszönöm!
Hello! Nekem is sokáig rángatott gyorsításnál a Carinám, főleg mikor elérte az üzemi hőfokot. Sokáig én sem jöttem rá a hiba okára, sok tízezer forintot hagytam ott "okos" szerelőknél. Aztán egyszer elvittem egy diagnosztikai szerelőhöz és ott 1000 Ft-ért megmondta a tutit. Cseréljem le a gyújtótrafót, mert az rossz értéket mutat. Lecseréltem (12000 Ft) és ez a hiba elmúlt.

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10707 Dátum: 2017.12.15 15:19:51 »
A csomagtartó zár feletti műanyag nekem is ugyanúgy eltört, jónéhány éve... :censored: és a kilincs is beragadozott, de ezt meg tudtam csinálni: kivettem az egész zárszerkezetet mindenestől és apróra szedtem (még a lamellákat is kiszedtem a zárból, de a sorrendre ügyelni kell, hogy ne keverd össze visszarakáskor!!!) és mindent alaposan elmostam, kitisztítottam. Jó koszos volt, a zár nem is működött a kulccsal, csak a központi zárral, de a tisztítás óta rendben van, a kilincs is simán jár és a kulcs is nyitja-zárja a zárat.

Köszi, akkor majd nekiállok szétszedni. Addig is kapott egy adag WD40-et, hozta is kifelé belőle a mocskot.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10708 Dátum: 2017.12.30 21:31:38 »
Mivel berepedt mindkét fényszóróüvegem, kicseréltem a fényszórókat után gyártottakra. Viszont ezek, nagyon gyengén világítanak (pedig a drágábbikat vettem). Nagyon szétszórják a fényt. Gondolom, más az üveg mintázata. Sötétben, esőben kész horror közlekedni. Tud valaki ajánlani olyan izzókat, amiknek erős a fénye? OSRAM, esetleg? Esetleg ez? http://fulltuning.hu/index.php?action=termek&id=35021
Köszönöm!
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10709 Dátum: 2017.12.31 08:50:12 »
Mivel berepedt mindkét fényszóróüvegem, kicseréltem a fényszórókat után gyártottakra. Viszont ezek, nagyon gyengén világítanak (pedig a drágábbikat vettem). Nagyon szétszórják a fényt. Gondolom, más az üveg mintázata. Sötétben, esőben kész horror közlekedni. Tud valaki ajánlani olyan izzókat, amiknek erős a fénye? OSRAM, esetleg? Esetleg ez? http://fulltuning.hu/index.php?action=termek&id=35021
Köszönöm!
Hali!
Itt olcsóbb. Összevetheted másokkal. A Night Breakerem pl. kb. 6 évig bírta, ennek is van újabb verziója

B.ú.é.k. Mindenkinek!  :sorcerer: