Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554450 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #195 Dátum: 2005.10.01 09:19:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "ToTo"
A mikrotalik hol is vannak? Nem is tudom, hogy hol olvastam, de nem valami Mekiben van?

Budapesten a Kerepesi út - Szentmihályi út sarkán lévo Mc-ban. Ez az Orstol kifele a Kerepesin az elso nagyobb keresztezodés.


Ismerem azt a mekit, omv kút mellett... Sokan szoktatok lenni, TS-esek is vannak? Hánytól hányig, mi történik pontosan - dumcsiztok vagy megnézetetitek a verdákat?
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #196 Dátum: 2005.10.01 09:21:53 »
Idézetet írta: "SzzS"
én mindig castrol txt-t vagy slx-et használok a yarisban...!
Az rs nem az igazi, rali másodosztályban több honda is csapágyas lett tavaly... :shock:  :lol:


És te saját magad cseréled az olajat vagy a szervízben? Ezeket ajánlják neked vagy te viszed az olajat? Én is hallottam a OFF Hondás ON történetekről, nem is gondoltam volna!  :?

A txt vagy slx az 5W-40 vagy 10W-40?
Toyota Yaris T SPORT
153



SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #197 Dátum: 2005.10.01 22:09:29 »
Én tavaly eger rallyen a szervízparkban voltam segíteni az egyik barátomnak, és pont hallottam amikor jött be két A-s honda  elég hurutos hangja volt már...aki ért hozzá ők mondták,hogy ez bizony csapágyas...megkérdezték a hondás srácokat,hogy milyen olajjal mennek: RS...!
Ami jó versenyolaj még az a castrol TWS, a barátomnak ez van a gti suzukiban és szerinte nagyon jó, az extrém körülményeknek megfelelő olaj!(csak tudja, ráadásul autószerelő is)

Nekem ő szokta cserélni otthon az olajat (van neki castrol pálya... -40%)meg a szűrőt és ő mondta,hogy ez a két fajta castrol (txt, slx) a legjobb, ár-minőség arányban utcára!

Én általában 7-8, max 10000 km-enként ledobatom róla az olajat vele, mert ez kamu, hogy 30.000.-ket elmegy olajcsere nélkül...
végülis elmegy persze...
ja de meddig...!

Nekem meg kell a kocsi sokáig...igaz hogy többe kerül így egy kicsivel a fenntartása,de ennyit megérdemel tőlem!
új autónál ajánlatos az első 1000 km után olajat cserélni, mert a bejáratásnál amíg összekopnak az alkatrészek apró fémszemcsék kerülnek az olajba.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #198 Dátum: 2005.10.01 22:14:37 »
Idézetet írta: "SzzS"
új autónál ajánlatos az első 1000 km után olajat cserélni, mert a bejáratásnál amíg összekopnak az alkatrészek apró fémszemcsék kerülnek az olajba.

Mások meg azt mondják erre, hogy nem szabad cserélni, mert speciális olaj van benne az elején, pont a bejáratási időszak miatt.
Ez egy olyan dolog, amit még én sem tudok, senki sem, csak a Toyota gyár dolgozói.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #199 Dátum: 2005.10.01 22:26:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "SzzS"
új autónál ajánlatos az első 1000 km után olajat cserélni, mert a bejáratásnál amíg összekopnak az alkatrészek apró fémszemcsék kerülnek az olajba.

Mások meg azt mondják erre, hogy nem szabad cserélni, mert speciális olaj van benne az elején, pont a bejáratási időszak miatt.
Ez egy olyan dolog, amit még én sem tudok, senki sem, csak a Toyota gyár dolgozói.


Ebben lehet valami, ugyanezt mondták nekem a kereskedésben az átadás alatt, hogy különleges olaj van benne amivel ők is kapták az autót, szal még a gyárban rakhatták bele szerintem és hogy nem érdemes az első pár ezer km. után cserélni pont emiatt amit te írtál!  8)
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #200 Dátum: 2005.10.01 22:32:55 »
Idézetet írta: "ToTo"
Ebben lehet valami, ugyanezt mondták nekem a kereskedésben az átadás alatt, hogy különleges olaj van benne amivel ők is kapták az autót, szal még a gyárban rakhatták bele szerintem és hogy nem érdemes az első pár ezer km. után cserélni pont emiatt amit te írtál!  8)

Nem is szoktuk mi se cserélni egy új autóban sem és még senki sem panaszkodott. Azért a Toyota odafigyel a motorjai karbantartására, ha fontos lenne cserélni az olajat, előírná. Mint ahogy előírja a 15.000-es olajcsere periódust, ami a konkurensekhez mérten alacsonynak vagy legfeljebb átlagosnak számít.
A régebbi dízel Hiaceoknak és Dynáknak 7.500 volt az olajcsere periódusuk. Biztos megvolt annak is az oka.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #201 Dátum: 2005.10.01 22:52:49 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Ebben lehet valami, ugyanezt mondták nekem a kereskedésben az átadás alatt, hogy különleges olaj van benne amivel ők is kapták az autót, szal még a gyárban rakhatták bele szerintem és hogy nem érdemes az első pár ezer km. után cserélni pont emiatt amit te írtál!  8)

Nem is szoktuk mi se cserélni egy új autóban sem és még senki sem panaszkodott. Azért a Toyota odafigyel a motorjai karbantartására, ha fontos lenne cserélni az olajat, előírná. Mint ahogy előírja a 15.000-es olajcsere periódust, ami a konkurensekhez mérten alacsonynak vagy legfeljebb átlagosnak számít.
A régebbi dízel Hiaceoknak és Dynáknak 7.500 volt az olajcsere periódusuk. Biztos megvolt annak is az oka.


Hát igen, azért csak tudják a Toyota szakemberek, hogy mit és mikor, és ezt írják elő, ennyi. És tényleg a gyárban öntenek bele minden folyadékot és úgy kapjátok meg az autókat, a kerreskedésben csak az ablakmosót rakját bele?
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #202 Dátum: 2005.10.02 09:30:30 »
Idézetet írta: "ToTo"
És tényleg a gyárban öntenek bele minden folyadékot és úgy kapjátok meg az autókat, a kerreskedésben csak az ablakmosót rakját bele?

Igen. Teljesen üzemképes és rendben lévő kocsikat küldenek. Csak rendszámot rá és mehet az utcára. De ez így van szerintem minden más márkánál is.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris Ts
« Válasz #203 Dátum: 2005.10.02 14:14:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Zso"
Én sem hiszek az olaj 15 ezres intervallumban

Miért is nem? A gyárak csak viccből találják ki? 20 év alatt semmi fejlődés nem volt a motorok terén?


Fejlődés az történik.....de nem a tartósság irányába.  :cry:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #204 Dátum: 2005.10.02 14:54:35 »
Idézetet írta: "Zso"
Fejlődés az történik.....de nem a tartósság irányába.  :cry:

Ebben igazad van. De ez a motorok konstrukciójából adódik, nem pedig a szervizintervallumokból. A gyári intervallumot betartva a konstrukciós maximumot el lehet érni. Úgy van kitalálva.  :roll:
(sőt, apu Hiacében 7.500 a gyári intervallum, de kb. 250.000 óta csak 10.000-nként cserél olajat. Most van a kocsiban 615.000 és még semmi baja. Ő hosszú távokon használja csak - így ki lehet tolni a periódust. Ezért hangúlyozom azt, hogy a használat MÓDJA számít, nem kell ész nélkül 8.000-nként olajat cserélni új kocsinál.)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SzabiTS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Yaris Ts
« Válasz #205 Dátum: 2005.10.02 19:03:14 »
Sziasztok kedves Toyota tulajdonosok!

Új fiú vagyok ebben a klubban. Ha minden jól megy  hamarosan átveszem életem első új autóját egy Yaris TS-t!
Már néhány hete figyelemmel kísérem ezt a fórumot.
Még meg sincs az autó, de már jó néhány okos információval elláttatok engem az autóval kapcsolatban.
Én már tűkön ülök, mikor vehetem át a Yarisomat. Kicsit zavar, hogy több mint két hétig tart átadni egy olyan autót, ami bennt van az országban. De azért remélem, hogy a kereskedésben megpróbálnak sietni egy kicsit.
Nem tudom van-e valami olyan dolog, amire különösen érdemes odafigyelni az autó átvételekor?!

Örülök, hogy hamarosan csatlakozhatom ehhez a nem is olyan kis társasághoz.

Üdv:
Szabi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris Ts
« Válasz #206 Dátum: 2005.10.02 19:31:49 »
Idézetet írta: "SzabiTS"
Sziasztok kedves Toyota tulajdonosok!

Új fiú vagyok ebben a klubban. Ha minden jól megy  hamarosan átveszem életem első új autóját egy Yaris TS-t!
Már néhány hete figyelemmel kísérem ezt a fórumot.
Még meg sincs az autó, de már jó néhány okos információval elláttatok engem az autóval kapcsolatban.
Én már tűkön ülök, mikor vehetem át a Yarisomat. Kicsit zavar, hogy több mint két hétig tart átadni egy olyan autót, ami bennt van az országban. De azért remélem, hogy a kereskedésben megpróbálnak sietni egy kicsit.
Nem tudom van-e valami olyan dolog, amire különösen érdemes odafigyelni az autó átvételekor?!

Örülök, hogy hamarosan csatlakozhatom ehhez a nem is olyan kis társasághoz.

Üdv:
Szabi


Szia!

Üdv. a Fórumon és előre is gratula a kocsihoz.


Átvételnél nem igen szokott gond lenni, de azért mindenképpen javaslom,
hogy nézd meg az alábbiakat:
- adatok egyezése (alvázszám, motorszám, személyes adatok)
- kérd meg, hogy rétegvastagságmérővel körbenézhesd az autót. Ehhez ragaszkodj!
(esetleges szállítási sérülés javítása, ilyesmi végett. Ha volt vegyétek fel írásba,
késöbbi eladásnál jól jöhet.)
- próbálj ki minden kezelőszervet.
- ellenőrizd a tartozékok meglétét.

Hirtelen ennyi.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #207 Dátum: 2005.10.02 19:59:52 »
Idézetet írta: "SzabiTS"
Sziasztok kedves Toyota tulajdonosok!

Új fiú vagyok ebben a klubban. Ha minden jól megy  hamarosan átveszem életem első új autóját egy Yaris TS-t!
Már néhány hete figyelemmel kísérem ezt a fórumot.
Még meg sincs az autó, de már jó néhány okos információval elláttatok engem az autóval kapcsolatban.
Én már tűkön ülök, mikor vehetem át a Yarisomat. Kicsit zavar, hogy több mint két hétig tart átadni egy olyan autót, ami bennt van az országban. De azért remélem, hogy a kereskedésben megpróbálnak sietni egy kicsit.
Nem tudom van-e valami olyan dolog, amire különösen érdemes odafigyelni az autó átvételekor?!

Örülök, hogy hamarosan csatlakozhatom ehhez a nem is olyan kis társasághoz.

Üdv:
Szabi


Gratulálok az új autóhoz! A két hét szerintem normális, mi is két hetet vártunk amíg átadták nem is olyan rég. Bár igazad van, egy kicsit hosszú, főleg ha már nagyon várja az ember, ez hosszadalmas lehet!  :cry:

Ahogy Misi is mondta, rétegvastagságmérő és számok+adatok stimmelése nagyon fontos! Amúgy mindent elmondanak és bemutatnak, kérd el a kezelési útmutatót és dokumentációkat, abban elég sok információ van amit kötelező átnézned és tanulmányoznod, szinte minden benne van!

Melyik kereskedésben vetted a verdát?

Na csá!  és GRAT mégegyszer! :wink:
Toyota Yaris T SPORT
153



Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #208 Dátum: 2005.10.02 20:45:02 »
Idézetet írta: "SzabiTS"
Sziasztok kedves Toyota tulajdonosok!

Új fiú vagyok ebben a klubban. Ha minden jól megy  hamarosan átveszem életem első új autóját egy Yaris TS-t!
Már néhány hete figyelemmel kísérem ezt a fórumot.
Még meg sincs az autó, de már jó néhány okos információval elláttatok engem az autóval kapcsolatban.
Én már tűkön ülök, mikor vehetem át a Yarisomat. Kicsit zavar, hogy több mint két hétig tart átadni egy olyan autót, ami bennt van az országban. De azért remélem, hogy a kereskedésben megpróbálnak sietni egy kicsit.
Nem tudom van-e valami olyan dolog, amire különösen érdemes odafigyelni az autó átvételekor?!

Örülök, hogy hamarosan csatlakozhatom ehhez a nem is olyan kis társasághoz.

Üdv:
Szabi


Előre is gratula eme remek járgányhoz!!!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris Ts
« Válasz #209 Dátum: 2005.10.02 21:17:46 »
Idézetet írta: "SzabiTS"
Sziasztok kedves Toyota tulajdonosok!

Új fiú vagyok ebben a klubban. Ha minden jól megy  hamarosan átveszem életem első új autóját egy Yaris TS-t!
Már néhány hete figyelemmel kísérem ezt a fórumot.
Még meg sincs az autó, de már jó néhány okos információval elláttatok engem az autóval kapcsolatban.
Én már tűkön ülök, mikor vehetem át a Yarisomat. Kicsit zavar, hogy több mint két hétig tart átadni egy olyan autót, ami bennt van az országban. De azért remélem, hogy a kereskedésben megpróbálnak sietni egy kicsit.
Nem tudom van-e valami olyan dolog, amire különösen érdemes odafigyelni az autó átvételekor?!

Örülök, hogy hamarosan csatlakozhatom ehhez a nem is olyan kis társasághoz.

Üdv:
Szabi

Gratula a kocsihoz, jó választás volt. Nem csak a szervíztől függ az átadás dátuma, hanem függ a TMH-tól, és főként az önkormányzattól, hogy mikor adnak rendszámot. Nekünk tavaly januártól februárig elhúzták a dolgot, de akkor a kereskedő volt inkább a ludas, szal mi 1 hónapot vártunk, örülj neki, hogy neked csak 2 hetet kell.
Laco 73 :D