Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554394 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #180 Dátum: 2005.09.30 13:08:17 »
Idézet
Nekem a szalonban azt mondták, hogy nem kell előbb menni, mint 15e km, de ha úgy gondolod, előtte biztos, ami fix alapon lecseréltetheted az olajat. Vannak itt a fórumon töben is, akik előbb szokták cserélni az olajat+szűrőket (gondolok itt elsősorban a versenyzői vénával megáldott SzzS tagtársra). Egyébként nekem az első szerviznél csak olaj, olajszűrő, alátét csere volt. A 30 ezresnél cserélték a légszűrőt, pollenszűrőt is + megolajozták az ajtókat.


Aha értem, szóval előbb is lehet menni... A szervízben van lehetőség az olaj tipus kiválasztására? És mondjuk bármely más alkatrész esetében mint pl. gyertyák, stb... Megkérdezik-e hogy gyári alkatrészt vagy másikat szretnél, mondjuk Toyota gyertyát vagy NGK-t, Mobil olajat vagy Castrolt? :shock:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #181 Dátum: 2005.09.30 14:53:49 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézet
Nekem a szalonban azt mondták, hogy nem kell előbb menni, mint 15e km, de ha úgy gondolod, előtte biztos, ami fix alapon lecseréltetheted az olajat. Vannak itt a fórumon töben is, akik előbb szokták cserélni az olajat+szűrőket (gondolok itt elsősorban a versenyzői vénával megáldott SzzS tagtársra). Egyébként nekem az első szerviznél csak olaj, olajszűrő, alátét csere volt. A 30 ezresnél cserélték a légszűrőt, pollenszűrőt is + megolajozták az ajtókat.


Aha értem, szóval előbb is lehet menni... A szervízben van lehetőség az olaj tipus kiválasztására? És mondjuk bármely más alkatrész esetében mint pl. gyertyák, stb... Megkérdezik-e hogy gyári alkatrészt vagy másikat szretnél, mondjuk Toyota gyertyát vagy NGK-t, Mobil olajat vagy Castrolt? :shock:

Gyertyában nem tudom van-e választás, de olajban van. Pl. a Super-nél Toyota és Mobil1 (asszem) közül lehet választani. És persze ezeken belül is választhat a különböző teljesítményszintűek között.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #182 Dátum: 2005.09.30 17:21:21 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézet
Nekem a szalonban azt mondták, hogy nem kell előbb menni, mint 15e km, de ha úgy gondolod, előtte biztos, ami fix alapon lecseréltetheted az olajat. Vannak itt a fórumon töben is, akik előbb szokták cserélni az olajat+szűrőket (gondolok itt elsősorban a versenyzői vénával megáldott SzzS tagtársra). Egyébként nekem az első szerviznél csak olaj, olajszűrő, alátét csere volt. A 30 ezresnél cserélték a légszűrőt, pollenszűrőt is + megolajozták az ajtókat.


Aha értem, szóval előbb is lehet menni... A szervízben van lehetőség az olaj tipus kiválasztására? És mondjuk bármely más alkatrész esetében mint pl. gyertyák, stb... Megkérdezik-e hogy gyári alkatrészt vagy másikat szretnél, mondjuk Toyota gyertyát vagy NGK-t, Mobil olajat vagy Castrolt? :shock:

Gyertyában nem tudom van-e választás, de olajban van. Pl. a Super-nél Toyota és Mobil1 (asszem) közül lehet választani. És persze ezeken belül is választhat a különböző teljesítményszintűek között.


Úgy mint pl. 5W-40 vagy 10W-40, syntetikus vagy sima? Nem a gyári a legjobb mindig? Amikor voltál szervízben, neked volt kivánságod vagy kérésed?
Toyota Yaris T SPORT
153



Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris Ts
« Válasz #183 Dátum: 2005.09.30 20:03:57 »
Idézetet írta: "Kántor"
Vannak itt a fórumon töben is, akik előbb szokták cserélni az olajat+szűrőket (gondolok itt elsősorban a versenyzői vénával megáldott SzzS tagtársra). Egyébként nekem az első szerviznél csak olaj, olajszűrő, alátét csere volt. A 30 ezresnél cserélték a légszűrőt, pollenszűrőt is + megolajozták az ajtókat.


Én sem hiszek az olaj 15 ezres intervallumban, a 323-as BMW-m 8000-ként kapta az olajat közel 100000 km-n keresztül -előtte nem tudom, most 250 van benne és semmi baja, ugyanezt alkalmazom a Yarisnál is, hátha az is kibír ennyit......

És ha a TS-t tényleg kihasználod, akkor nem árt, sőt.....

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #184 Dátum: 2005.09.30 20:16:23 »
Idézetet írta: "Zso"
Én sem hiszek az olaj 15 ezres intervallumban

Miért is nem? A gyárak csak viccből találják ki? 20 év alatt semmi fejlődés nem volt a motorok terén?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #185 Dátum: 2005.09.30 20:49:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Zso"
Én sem hiszek az olaj 15 ezres intervallumban

Miért is nem? A gyárak csak viccből találják ki? 20 év alatt semmi fejlődés nem volt a motorok terén?


Akkor most hogy is van? Jó a 15 vagy inkább sűrűbben? Csak akkor nem értem miért ezt írja elő a gyártó?  :shock:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #186 Dátum: 2005.09.30 20:53:51 »
Idézetet írta: "ToTo"
Akkor most hogy is van? Jó a 15 vagy inkább sűrűbben? Csak akkor nem értem miért ezt írja elő a gyártó?  :shock:

Ha vadállat módjára, sokat pörgetve 5000 fölé, illetve 90% városban, rövid utakon használod, indokolt lehet 10.000-nként cserélni. Azonban normál viszonyok közt, nem túl sokat pörgetve bőven jó a 15.000. Sőt, ha legnagyobbrészt városon kívül, nem pörgetve használod, akár később is lehet kicsivel. Bár ez egy garanciás autónál nem szerencsés.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #187 Dátum: 2005.09.30 20:58:39 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Akkor most hogy is van? Jó a 15 vagy inkább sűrűbben? Csak akkor nem értem miért ezt írja elő a gyártó?  :shock:

Ha vadállat módjára, sokat pörgetve 5000 fölé, illetve 90% városban, rövid utakon használod, indokolt lehet 10.000-nként cserélni. Azonban normál viszonyok közt, nem túl sokat pörgetve bőven jó a 15.000. Sőt, ha legnagyobbrészt városon kívül, nem pörgetve használod, akár később is lehet kicsivel. Bár ez egy garanciás autónál nem szerencsés.


Értem!  :wink: Én mondjuk sportosan szoktam vezetni, sokszor 5 ezer felett, jó persze még újonnan legalább az első 1000 km. alatt csak max 4 ezerig!
Akkor nekem már 8 ezrenként kellene? :shock:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #188 Dátum: 2005.09.30 21:06:16 »
Idézetet írta: "ToTo"
Akkor nekem már 8 ezrenként kellene? :shock:

Ha van sok fölösleges pénzed, cseréltetheted 8ezrenként. De még pörgetve sem fontos 10e alatt cserélni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #189 Dátum: 2005.09.30 21:15:04 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Akkor nekem már 8 ezrenként kellene? :shock:

Ha van sok fölösleges pénzed, cseréltetheted 8ezrenként. De még pörgetve sem fontos 10e alatt cserélni.


Na köszke, akkor a vezetési stilusomtól függ... Oké, akkor gondolom majd elválik, de szerintem 10-15 között valahol.
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #190 Dátum: 2005.09.30 21:31:51 »
Idézetet írta: "ToTo"
Úgy mint pl. 5W-40 vagy 10W-40, syntetikus vagy sima?

Így van.
Idézetet írta: "ToTo"

Nem a gyári a legjobb mindig? Amikor voltál szervízben, neked volt kivánságod vagy kérésed?

Mit értesz ez alatt??

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #191 Dátum: 2005.09.30 21:59:13 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Úgy mint pl. 5W-40 vagy 10W-40, syntetikus vagy sima?

Így van.
Idézetet írta: "ToTo"

Nem a gyári a legjobb mindig? Amikor voltál szervízben, neked volt kivánságod vagy kérésed?

Mit értesz ez alatt??


Azt, hogy kértél-e full syntetikus olajat, vagy csak gyári Toyotát szerettél volna és azt raktak bele?
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #192 Dátum: 2005.09.30 22:07:24 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Úgy mint pl. 5W-40 vagy 10W-40, syntetikus vagy sima?

Így van.
Idézetet írta: "ToTo"

Nem a gyári a legjobb mindig? Amikor voltál szervízben, neked volt kivánságod vagy kérésed?

Mit értesz ez alatt??


Azt, hogy kértél-e full syntetikus olajat, vagy csak gyári Toyotát szerettél volna és azt raktak bele?

Toyota szintetikust rakattam bele.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris Ts
« Válasz #193 Dátum: 2005.10.01 06:09:22 »
Idézetet írta: "ToTo"
A mikrotalik hol is vannak? Nem is tudom, hogy hol olvastam, de nem valami Mekiben van?

Budapesten a Kerepesi út - Szentmihályi út sarkán lévo Mc-ban. Ez az Orstol kifele a Kerepesin az elso nagyobb keresztezodés.
music     

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #194 Dátum: 2005.10.01 09:18:57 »
én mindig castrol txt-t vagy slx-et használok a yarisban...!
Az rs nem az igazi, rali másodosztályban több honda is csapágyas lett tavaly... :shock:  :lol: