Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554397 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Ts
« Válasz #2715 Dátum: 2018.10.24 10:04:54 »
Ugyanott mentél vele annyit? Értem ezalatt, a domborzati-időjárási körülmények nem lehettek mások? Pl. enyhe, alig észrevehető emelkedő, egy kis szél. Ezek együtt már simán összehozhatnak ekkora különbséget.
music     

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris Ts
« Válasz #2716 Dátum: 2018.10.24 12:08:42 »
nem, másak voltak a viszonyok. Ennyit számítana?

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2717 Dátum: 2018.10.25 22:40:02 »
Üdv,én még új vagyok itt,de azért hozzászólnék a témához mert mondjuk lehet ,hogy sejtem a választ. A direkt szűrő,sportkipufogó kombinációban motorprogram hozzáigazítás nélkül nem ,hogy növeli a teljesítményt,hanem csökkenti. Sajnos sokan (valószínűleg laikusok)ebben a téves szóbeszéd alapú tuningolásban hisznek és aztán csodálkoznak ha nem működik. Ez nem kioktatásból mondom csak ez a tapasztalatom. Talán próbaképpen rakd vissza a gyári szűrőt és pufót és csinálj másik próbát. Ja és tisztítsd meg egy kis féktisztítóval óvatosan a légtömegmérőt.

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris Ts
« Válasz #2718 Dátum: 2018.10.27 19:55:38 »
 a nagyobb, 195km/h sebességet már a direkt sportlégszűrővel értem el. A honlapjukon amúgy azt írják hozzá, hogy 20-30km adni kell a kompjuternek, hogy hozzá állítsa magát. Tehát, szerintük nem igényel plusz kalibrációt. A légtömegmérő egyébként a direkt sportlégszűrűben van benne, lehet megtisztítom.....

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2719 Dátum: 2018.10.28 09:47:12 »
Tehát csak ,hogy tisztán lássunk, a direkt szűrővel és a sportpufóval a motor úgymond fojtását nagymértékben csökkentetted tehát a gázáramlást jócskán felgyorsítottad. A TS nem versenyautó csak sportosított szériaautó széria légszűrővel pufóval ehhez a fojtott állapothoz lett megírva a motorprogram, hogy optimális legyen a működés, ha ezen gyári állapoton nagymértékben változtatol (direktszűrő,sportpufó együttt) megváltozik az optimális állapot a motorprogram próbál korrigálni ha tud de csak korlátozott tartományban. Viszont ha a motorprogram hozzá van igazítva még sokkal több javulást is tapasztalnál. De ne higgy nekem olvasgass itt erről: magictuning.hu,autochip.hu. Még valami ha megcsináltad az összes változtatást a szívó és kipufogó oldalon akkor célszerű elvinni kóser helyre motorprogram optimalizálásra.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.28 09:55:24 írta Forma111 »

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris Ts
« Válasz #2720 Dátum: 2018.10.28 10:52:25 »
köszönöm a megerősítést, valahogy én is így gondoltam, hogy megcsinálom a kipufogó rendszert, és utána elviszem chip tuningra, hozzáigazítani az új rendszerhez. Most kapott egy rozsdamentes sportdobot, valamit a katalizátorra kéne kitalálnom, hajlok a gázgyorsító patronnal való helyettesítésére. Akkor viszont mit kell csinálni a lambda szondákkal?

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2721 Dátum: 2018.10.28 19:06:29 »
Erre pontosan nem tudom a jó választ a korábbi hozzászólásomban említett oldalakon érdeklődj. De szerintem a szondákra szükség van.

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2722 Dátum: 2018.10.30 22:43:59 »
Kedves Haven  most én szeretnék kérdezni a Yaris TS-sel kapcsolatban. 5.-ben 120km/h-nál mennyi a motor fordulata, a gyári futómű mennyire ráz rosszabb utakon, milyen a pótkereke?

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris Ts
« Válasz #2723 Dátum: 2018.10.31 07:22:58 »
későn olvastam a kérdésed, reggel megnézhettem volna a fordulatszámot, majd legközelebb akkor....a futómű nem vészes, kicsit pattogósabb, mint egy átlag autó, viszont cserébe feszesebb, jó az úttartása. A  :yes:pótkerékre most nem emlékszem, délután megnézem :yes:

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2724 Dátum: 2018.11.01 09:54:26 »
későn olvastam a kérdésed, reggel megnézhettem volna a fordulatszámot, majd legközelebb akkor....a futómű nem vészes, kicsit pattogósabb, mint egy átlag autó, viszont cserébe feszesebb, jó az úttartása. A  :yes:pótkerékre most nem emlékszem, délután megnézem :yes:
Köszi,még valamit kérdeznék,menetstabilizáló rendszer van az autódban (ESP, VSC stb. elnevezésű)?

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris Ts
« Válasz #2725 Dátum: 2018.11.01 09:58:19 »
Nincsen,az enyém a ráncfelvarrás előtti,azokba még nem raktak. Na, megnéztem 5 sebességben 4000 fordulatszám mellett 120km/h a sebesség

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2726 Dátum: 2018.11.02 14:59:38 »
Köszönöm az infót. Neked valamikor volt cserélve a váltó? A cars-data.com adatai szerint kevesebbnek kellene lennie a fordulatnak,na mindegy csak agyalok itt magamban. Vén fejjel rákattantam  erre a kis jószágra,mostanában nézegetem a használt autó hirdetéseket erre típusra, ráadásul még ötajtósba szeretném, de sajnos nagyon elvannak szállva a magán hirdetések árai. Lehet még várok egy jobb vételre.

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Yaris Ts
« Válasz #2727 Dátum: 2018.11.04 07:59:38 »
jobb vétel nemigen lesz, én már 8 éve, mióta megvan ez a yaris, azóta nézem az árakat, tartja rendesen. Az pedig 4000 es fordulat :yes: szokni kell a magas fordulatot, régebben már 80 nál akartam 6. ba tenni :D
ma reggel mértem egy gyorsulást, van egy telefon appom, a Speedwiew Pro
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codesector.speedview.pro&hl=hu
9 másodperc volt, persze nem tuti pontos, de akkor is. Szóval gyorsulni gyorsul, csak a végsebességgel nem vagyok megelégedve

Bimbo3

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yaris Ts
« Válasz #2728 Dátum: 2018.11.10 15:40:36 »
Sziasztok!Új vagyok most regisztráltam!Nemrég lett meg a jogosítvanyom és első autónak egy kis toyota yarist 2002-est választottam annyira bejön!Az lenne a problemam hogy az aljan elöl van egy műanyag boritás ami lóg tartotta pár csavar vagy ilyesmi de gondolom azt elveszítettek ról de engem nagyon zavar mert szemből elég feltünő hogyan tudnam újra rögzíteni vagy esetkeg hol tudnák csavart venni hozza köszönöm a segítséget!És elnézést a buta kérdésért!

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2729 Dátum: 2018.12.01 12:01:23 »
jobb vétel nemigen lesz, én már 8 éve, mióta megvan ez a yaris, azóta nézem az árakat, tartja rendesen. Az pedig 4000 es fordulat :yes: szokni kell a magas fordulatot, régebben már 80 nál akartam 6. ba tenni :D
ma reggel mértem egy gyorsulást, van egy telefon appom, a Speedwiew Pro
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codesector.speedview.pro&hl=hu
9 másodperc volt, persze nem tuti pontos, de akkor is. Szóval gyorsulni gyorsul, csak a végsebességgel nem vagyok megelégedve
Üdv ismét ,Haven még remélem nem kezdtél neki az autód átalakításába komolyabban, mostanában böngészés közben akadtam rá erre a honlapra és neked ajánlanám átolvasásra, aztán pedig vedd fel a kapcsolatot vele a tuningolással kapcsolatban,mielőtt valami nem úgy sikerül ahogy kellene. A honlap:protechnic.hu
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.01 12:06:36 írta Forma111 »