Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554665 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #105 Dátum: 2005.07.25 10:30:05 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "SZegecs"
Sőt ide is felrakom, mert eladom a TS Yarist

http://www2.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=213787&command=ugras&screenwidth=1024


A legdrágább Yaris TS a használtautó.hu-n :)
(viszont ha piros lenne még talán gondolkodnék is rajta.)

fájdítsam a szíved MiCKEY?
tavasszal 3.2miláért lehetett volna vennem 0km-es 5ajtós piros TS-t
és sajna nem tudtam anyagi okokból... [smilie=sm52.gif]


Na de mostitt a remek alkalom :-) Mostanra azt mondják, hogy a piros divatot felváltotta a szürke. Most az a menő  :D  :D  :D

Akkor rakhatom a kosaradba?  :lol:  :lol:

hát, köszönöm a lehetőséget, de sajnos még mindig nem érett meg a pénztárcám egy ilyen kiadásra :?

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yaris Ts
« Válasz #106 Dátum: 2005.07.27 12:59:50 »
Sajna én már nem tom megnézni, mert valszeg elévült a hirdetés (a link szerint legalábbis ezt gondolom).

De mit aggódtok? 3és félért kapsz vadiújat, igaz, franciát. Mindenesetre ugyanaz a minőség, valahogy mégis a használtautó értékben mindig is meg fog mutatkozni a francia és a japán gyártású TS különbség. Valahol meg is értem, de reálisan gondolkozva fel kellene fogniuk mind az eladóknak, mind a vásárlóknak, hogy az árkülönbség pusztán a vámmentességből és a szállítási költség elhanyagolhatóságából ered.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Yaris Ts
« Válasz #107 Dátum: 2005.07.28 00:02:53 »
Idézetet írta: "LockSniper"
francia és a japán gyártású TS különbség.


Én úgy tudom, Franciaországban a mai napig nem szerelnek össze TS-eket.
A használtautó piac pedig aligha hinném, hogy érzékeny lenne az összeszerelési helyre - különösen a Yaris esetében, ahol ilyen néven, ilyen felszereltségekkel, és ilyen előírásoknak megfelelően már a japánban összeszerelt autók is "Európára" készültek.

u.i.: Az angol Toyoták is jól működnek, pedig megbízhatóságban és összeszerelésben ők sincsenek a franciak előtt.
dv.: Latek

Yaris TS

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yaris Ts
« Válasz #108 Dátum: 2005.07.28 07:16:07 »
A Corolla TS ára is akkor zuhant nagyot, mikor a gyártást áttették Angliába. A TS Yaris-t meg Franciába. De én se azt mondtam, hogy minőségi különbség van a gyártások közt, hanem hogy sokan elvakultan azt hiszik, hogy a japán gyártás überalles, s ezért drágábbra taksálják.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #109 Dátum: 2005.07.28 08:52:49 »
Idézetet írta: "LockSniper"
A Corolla TS ára is akkor zuhant nagyot, mikor a gyártást áttették Angliába. A TS Yaris-t meg Franciába. De én se azt mondtam, hogy minőségi különbség van a gyártások közt, hanem hogy sokan elvakultan azt hiszik, hogy a japán gyártás überalles, s ezért drágábbra taksálják.


Most akkor a mai TS-eket hol csinálják?
Én úgy tudtam, hogy a TS még mindig Japánban készül
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yaris Ts
« Válasz #110 Dátum: 2005.07.28 08:56:29 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Most akkor a mai TS-eket hol csinálják?
Én úgy tudtam, hogy a TS még mindig Japánban készül


Sajna nem.

A Corolla TS már közel egy éve Angliában, a Yaris TS pedig nem olyan régóta a francia földön készül.

A Celica TS maradt még japánban a TS-ek közül, meg a Corolla kategória feletti típusok.

Hamarosan elkerül a RAV4 is, a többi majd alakul.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #111 Dátum: 2005.07.28 09:14:26 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Idézetet írta: "SZegecs"
Most akkor a mai TS-eket hol csinálják?
Én úgy tudtam, hogy a TS még mindig Japánban készül


Sajna nem.

A Corolla TS már közel egy éve Angliában, a Yaris TS pedig nem olyan régóta a francia földön készül.

A Celica TS maradt még japánban a TS-ek közül, meg a Corolla kategória feletti típusok.

Hamarosan elkerül a RAV4 is, a többi majd alakul.


Fuck.
Útálom a csigazabáló autóépítőket  :twisted:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yaris Ts
« Válasz #112 Dátum: 2005.07.28 22:08:21 »
Értsétek már meg végre, hogy nem lehet minőségi eltéréseket tapasztalni a "csigazabálóknál" és a japóknál készült Yarisok között.

Minden főbb alkatrész, kivéve a kasztni elemeket japánból kerül be és japánok által felügyelt japán gyártósoron zajlik az összeszerelés. Francia munkaerő. Azaz néger. <- Ez nem rasszizmus.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris Ts
« Válasz #113 Dátum: 2005.07.29 16:26:48 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Értsétek már meg végre, hogy nem lehet minőségi eltéréseket tapasztalni a "csigazabálóknál" és a japóknál készült Yarisok között.

Minden főbb alkatrész, kivéve a kasztni elemeket japánból kerül be és japánok által felügyelt japán gyártósoron zajlik az összeszerelés. Francia munkaerő. Azaz néger. <- Ez nem rasszizmus.


És francia a MEO-s is. :-)
(Egyébként hogy került volna ki autó a kezükből, amelyiknél nem nyílik a kesztyűtartó.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris Ts
« Válasz #114 Dátum: 2005.08.04 12:54:44 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Értsétek már meg végre, hogy nem lehet minőségi eltéréseket tapasztalni a "csigazabálóknál" és a japóknál készült Yarisok között.

Minden főbb alkatrész, kivéve a kasztni elemeket japánból kerül be és japánok által felügyelt japán gyártósoron zajlik az összeszerelés. Francia munkaerő. Azaz néger. <- Ez nem rasszizmus.
Én is neked akarok hinni LockSniper, de az tény, hogy nagyon sok cucc az európai piacról kerül be az európai gyártású autókba. Természetesen a japán elvárásoknak meg kell felelniük ezen alkatrészeknek is!!!!

Konkrét Pl: Ajkán van egy fémes cég, amelyik fékmunkahengereket gyárt. (szerintem ez fontos alkatrész egy autóban) és ez a cég napi 10-12 kamiont indít Európába isten tudja hány gyárhoz. OPEL, Nissan, ez tuti, de lehet, hogy még jut a "csigazabálóknak" is belőle. El tudjátok képzelni, hogy mennyi lehet ebből a termékből 1 kamionon. Szóval van rendesen a piacon még magyar kéz által szerelt alkatrész is, ami végül lehet, hogy még az én Yarisomban is van.

De az eredeti vitatémához visszatérve, én sem akarom elhinni, hogy van különbség összerakás területén a két autó közt. Elképzelhető, hogy alapanyagban van némi eltérés, mert más itt és ott a beszálllító, különben nem érné meg ide telepíteni a gyárat, de hogy ugyanaz a minőségbiztosítási rendszer van az tuti. ÉS EZ A LÉNYEG!!!! Biztos vagyok benne, hogy a japóknál is vannak ilyen bagatel hibák, mint kesztyűtartó probléma. Vagy PL tudok durvábbat is mesélni. Nekem egy 10 éves Corollám volt anno 1 éve és csak azért adtam el, mert a bütyköstengelyen az öntvénybe voltak zárványok és levegőbuborékok, amik kidurrantak. Azokat a kocsikat még japánba szerelték nem??? Akkor az hogy mehetett át a minőségi vizsgán??? Hozzáteszem nem okozott galibát 190e km keresztül a fent említett probléma, de mikor meglátta a szerelőm leült. Sőőőt itt a fórum guruk is azonnali cserét javasoltak a fotó láttán.

Szóval én nem hiszek ennek a ki hol szerelteti a kocsiját olyan minőségű. Abban viszont igen, hogy a :toy: az jó, meg a többi japó, mert kiba precízen kitalálnak, megterveznek mindent.
Üdv: Kishaver 74

peron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Yaris Ts
« Válasz #115 Dátum: 2005.09.02 08:49:22 »
Szeva mindenkinek!

Gondoltam bejelentkezek, mert most már én is Yaris TS tulaj lettem 2 napja  :lol:. Még csak kóstolgatom a gépet, de csak jót tudok róla mondani.
Viszont segíthetnétek, hátsó dobot kellene cserélnem, mert ahogy láttam egy kicsit megette az idő. Tudtok javasolni valakit aki ezzel foglalkozik (Bp), vagy vegyek gyárit?

Mégegyszer üdv!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #116 Dátum: 2005.09.02 09:20:37 »
Idézetet írta: "peron"
Szeva mindenkinek!

Gondoltam bejelentkezek, mert most már én is Yaris TS tulaj lettem 2 napja  :lol:. Még csak kóstolgatom a gépet, de csak jót tudok róla mondani.
Viszont segíthetnétek, hátsó dobot kellene cserélnem, mert ahogy láttam egy kicsit megette az idő. Tudtok javasolni valakit aki ezzel foglalkozik (Bp), vagy vegyek gyárit?

Mégegyszer üdv!


Gratula az autóhoz! Szép színe van :)
Pesti kipufogóst nem, tudok és a gyári sem tudom mennyi lehet.
Viszont esetleg érdekes lehet hogy az osztákoknál Remus-t lehet venni 250-28EUR-körüli áron. Van olyan modell ami a TS-hez való.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris Ts
« Válasz #117 Dátum: 2005.09.02 09:23:12 »
Idézetet írta: "peron"
Szeva mindenkinek!

Gondoltam bejelentkezek, mert most már én is Yaris TS tulaj lettem 2 napja  :lol:. Még csak kóstolgatom a gépet, de csak jót tudok róla mondani.
Csőváz!!

Csak gratulálni tudok a döntéshez!!!

Balesetmentes autózást!!!

A sznobságomból, egyéb márkákkal szembeni bizalmatlanságból adódóan csak is a gyárit tudom javasolni...... Meg valahogy annak a hangja is olyan finom. Akkor jön elő a sportossága, amikor kell, míg egy esetleg gagyi már alacsony fordulaton is ordít, magas fordulaton pedig idegesítő. Jó a gyári dob!!!
Üdv: Kishaver 74

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris Ts
« Válasz #118 Dátum: 2005.09.02 13:02:25 »
Idézetet írta: "peron"
Szeva mindenkinek!

Gondoltam bejelentkezek, mert most már én is Yaris TS tulaj lettem 2 napja  :lol:. Még csak kóstolgatom a gépet, de csak jót tudok róla mondani.
Viszont segíthetnétek, hátsó dobot kellene cserélnem, mert ahogy láttam egy kicsit megette az idő. Tudtok javasolni valakit aki ezzel foglalkozik (Bp), vagy vegyek gyárit?

Mégegyszer üdv!

Üdv a TS-esek egyre bővülő, és méltán népszerű táborában. Én most vettem egy sport hátsó dobot a Magnumtuningtól. Volt vele egy egy 20 perces pluszmunka, hogy minden tökéletes legyen. A hangja viszont sokkal szebb lett. Ha kicsit előbb lépsz, meg tudtuk volna boltolni a gyárit, de már túladtam rajta.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris Ts
« Válasz #119 Dátum: 2005.09.02 14:36:31 »
Idézetet írta: "peron"
Szeva mindenkinek!

Gondoltam bejelentkezek, mert most már én is Yaris TS tulaj lettem 2 napja  :lol:. Még csak kóstolgatom a gépet, de csak jót tudok róla mondani.
Viszont segíthetnétek, hátsó dobot kellene cserélnem, mert ahogy láttam egy kicsit megette az idő. Tudtok javasolni valakit aki ezzel foglalkozik (Bp), vagy vegyek gyárit?

Mégegyszer üdv!


Én is üdv :-)

Jól választottál, gratulálok.
Majd számolj be a dob projektről, én is gondolkodom valamiféle cserén.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS