Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554484 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1155 Dátum: 2008.08.01 09:09:40 »

a kocsi a pécsi toyota márkakreskedésben van.az autó még garanciális.csak a dilemmám,hogy 2,5ért elég széles az autó paletta...

Hát igen... Ezt neked kell eldönteni, hogy most belevágsz vagy sem, esetleg keresel másik márkát... Nem kell elkapkodni az tény, ráérsz és inkább nézelődj minél több helyen és márka között is, ne hogy elkapkodd a döntésed!
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1156 Dátum: 2008.08.01 18:20:38 »

a kocsi a pécsi toyota márkakreskedésben van.az autó még garanciális.csak a dilemmám,hogy 2,5ért elég széles az autó paletta...

Hát igen... Ezt neked kell eldönteni, hogy most belevágsz vagy sem, esetleg keresel másik márkát... Nem kell elkapkodni az tény, ráérsz és inkább nézelődj minél több helyen és márka között is, ne hogy elkapkodd a döntésed!

mindent körbenéztem.nekem ez kell.amik még szóba jöhetnek ennyiért:

polo highline: ez lenne a 2. befutó
seat ibiza sport: nem tetszik,olyan semilyen,meg hát a vw-nel is sok a gond hát még a seattal...
corolla:nem rossz,de nagy a kaszni 1.6os meg nem kell.és a belseje sem tetszik
franciák kizárva...egyik sem tetszik
opel astra gtc: tetszik,és az opelokat annyira nem szídják...elgondolkodtató..
olaszok kizárva..szépek de ktgesek.
mazda 3: jó lenne csak drága... :S
mazda2: nem tetszik
új yaris:nem rossz de belüről képtelen vaok az ülésekkel megbarátkozni...meg nagyon müanyagos... :wacko:

tehát polo vagy yaris ts marad 2,3-,2,4ért itt meg nem kérdés h melyik kell ::)

de leirom h mire kell vagy mit keresek és akkor megmondod h erre megfelelő-e:

tehát az autót csak én használom ill. 2en a bnőmmel. tehát max 2önknek kell. erre sztem elég.
főleg városban használom,ezért jó h nem nagy és h robbanékony.ill.h ha normálissan használom akkor neme megy a fogyasztás városban sem 7 liternél magasabbra.Visszaolvasva egyik kollega (ill.bárcsak már az lennék) szóval ő ilyen drasztikus 5,6l átlagfogyasztással jár...igaz ő városon kivül használja nagyrészt.
Szóval ha kimegyek a városból akkor meg ne kelljen szégyenkeznem a menettulajdonságok miatt.ill előzésnél ne legyen halálfélelmem.
Úgy érzem,így láthatatlanban h ez az az autó ami a fent leirt igényeimet kielégitené...te hogy gondolod?

Ill.egy kérdés.az autónak mennyivel magasabb a fenttartási ktge mint egy mezei  poloé mondjuk?
Yaris Ts 05'

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1157 Dátum: 2008.08.02 00:19:36 »
de leirom h mire kell vagy mit keresek és akkor megmondod h erre megfelelő-e:

tehát az autót csak én használom ill. 2en a bnőmmel. tehát max 2önknek kell. erre sztem elég.
főleg városban használom,ezért jó h nem nagy és h robbanékony.ill.h ha normálissan használom akkor neme megy a fogyasztás városban sem 7 liternél magasabbra.Visszaolvasva egyik kollega (ill.bárcsak már az lennék) szóval ő ilyen drasztikus 5,6l átlagfogyasztással jár...igaz ő városon kivül használja nagyrészt.
Szóval ha kimegyek a városból akkor meg ne kelljen szégyenkeznem a menettulajdonságok miatt.ill előzésnél ne legyen halálfélelmem.
Úgy érzem,így láthatatlanban h ez az az autó ami a fent leirt igényeimet kielégitené...te hogy gondolod?

Ill.egy kérdés.az autónak mennyivel magasabb a fenttartási ktge mint egy mezei  poloé mondjuk?

Ezekre a célokra a Yaris TS tökéletesen jó.
Városi fogyasztásra azért inkább 8-8.5-re számítsál, attól függően mennyit állsz dugóban illetve mennyire nyomod neki. A gyári fogyasztási adat városra 8.9..
A Polo fenntartására nem tudok mit mondani, de a Yarisnál nem nagyon lehet kevesebb, mivel az első 5-6 évben a kötelező olaj- és szűrő- és gyertyacserén kívül várhatóan maximum a fékbetéteket kell cseréltetned.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1158 Dátum: 2008.08.03 14:32:31 »
Tegnap terepeztem a ts-el, jól bírta, 1x majdnem fennakadt :)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1159 Dátum: 2008.08.04 12:06:25 »
Tegnap terepeztem a ts-el, jól bírta, 1x majdnem fennakadt :)

Én gyakran fennakadok, csak nem terepen hanem a sima mezei Pesti utakon...  :yes:
Toyota Yaris T SPORT
153



andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1160 Dátum: 2008.08.04 18:23:27 »
Tegnap terepeztem a ts-el, jól bírta, 1x majdnem fennakadt :)

Én gyakran fennakadok, csak nem terepen hanem a sima mezei Pesti utakon...  :yes:

Utakon nem szoktam, vagyis feljárón az eleje, meg járdáról lejövet a küszöb rész. Tied gondolom ültetve van jobban nem?

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1161 Dátum: 2008.08.04 21:28:42 »
Az hogy lehet hogy:

70.000km-rel 5éves 1,9 millió : http://www.hasznaltauto.hu/2271035_toyota_yaris_2003

100.000km-rel 4éves 2,4 millió: http://www.hasznaltauto.hu/2272338_toyota_yaris_2004

17.000km-rel 3évesen 2,5millió : http://www.hasznaltauto.hu/2267950_toyota_yaris_2005


na ezt magyarázza meg nekem valaki...csak a  :censored: autódillerektől mentsen meg a világ.Csak egyszer lennék már túl rajta.... :yawn:
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1162 Dátum: 2008.08.05 08:54:22 »

Utakon nem szoktam, vagyis feljárón az eleje, meg járdáról lejövet a küszöb rész. Tied gondolom ültetve van jobban nem?

Igen, és sajnos ez néhol problémákat és akadályokat okoz, de mindig megoldom...
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1163 Dátum: 2008.08.05 10:55:51 »
Az hogy lehet hogy:
az úgy lehet,h a "látszólag" túlárazott autót márkakereskedésben árulják. ott általában magasabb áron kínálják, mint a piaci ár. (és jóval alacsonyabb áron számítják be, ha náluk akarod le-becserélni... :wacko:)


benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1164 Dátum: 2008.08.05 16:27:06 »
Az hogy lehet hogy:
az úgy lehet,h a "látszólag" túlárazott autót márkakereskedésben árulják. ott általában magasabb áron kínálják, mint a piaci ár. (és jóval alacsonyabb áron számítják be, ha náluk akarod le-becserélni... :wacko:)



mind3 autókereskedő,azért nem vágom
Yaris Ts 05'

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris Ts
« Válasz #1165 Dátum: 2008.08.05 19:05:39 »
Gondolom mind a három más árréssel dolgozik, illetve máshogy ítéli meg a piaci helyzetet.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1166 Dátum: 2008.08.06 07:49:33 »
Gondolom mind a három más árréssel dolgozik, illetve máshogy ítéli meg a piaci helyzetet.

ez a rabló, kapitalista világ... pfúj  :laugh:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.06 07:51:06 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1167 Dátum: 2008.08.06 15:03:17 »
egy kérdés az 5 ajtós Ts tulajokhoz:
az első ülés háttámlájának az állításhoz egy kart kell meghúzni, és azt elengedni (a háttámla megfelelő szögbe állítása után), vagy tekergetős?
köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #1168 Dátum: 2008.08.06 17:34:47 »
egy kérdés az 5 ajtós Ts tulajokhoz:
az első ülés háttámlájának az állításhoz egy kart kell meghúzni, és azt elengedni (a háttámla megfelelő szögbe állítása után), vagy tekergetős?
köszi

Kart kell meghúzni az ajtó felöli oldalon, majd elengedni. Nem tekergetős!
Xanyi

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1169 Dátum: 2008.08.06 18:21:16 »
Na új fejlemények vannak.
Kiderült h a makulátlan autó törve volt.De saját kárban cascoval,önrész (100eFt)alatt.1 hetes korában.ez lehet persze h csak a bejárásnál megghúzta....
A másik h a toyota márkakereskedések nem adnak infot az autó előző történetléről,pedig én azt hallottam h ha viszek alvázszámot és rendszámot utána járnka hol merre járt szervizen stb stb.na csak tulajnak adnak ki infot vag y az ő beleeggyezésével nekem is.De a tulaj már amerikában van.... :yawn:

A hirek a kereskedést is meglepték,igy holnap átnézik festékmérőúvel,és ha nincs gáz akkor megyek érte...ha gáz lesz akkor  :2guns: lehet feladom...nem brom már tovább  :no:
,

holnap minden eldöl.
Még valami egy 05-ös yarisban alap volt az abs asr és esp?és a krombetétek a légbeőmlőknél?illetőleg hogyan tudok ezek meglétéről bármi infot kapni anélköl h bele kénne mennem 100al egy hajtükanyarba? :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.06 21:30:36 írta benji »
Yaris Ts 05'