Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554554 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1140 Dátum: 2008.07.21 20:06:02 »
Sziasztok!
Eladó 3 ajtós yaris ts-t keresek!ha valaki tud ilyent irjon!köszi
Szeretnék venni egy yaris ts-t,ebből kifolyólag lenne pár kérdésem,kérem ha tudtok segítsetek a megválaszolásában.
1.Városi használat mellett normál használat mellett tartható-e a 7L/100km-es fogyasztás valóban?
2.Kinéztem egyet a használtauton. A tulaj azt mondta az autó külföldi,DE le lehet informálni,bármelyik kereskedőnél a szervizelését,és vihetek festékmérőt mindent,garantálja a km-et
http://www.hasznaltauto.hu/2022587_toyota_yaris_2005
3.A kérdés,hogy az autó hátulján nincs felirat és márkajelzés,mert németországban nincs,így kapja az ország.Útolag ez felszerelhető-e?LEgalább a piros toyota felirat vagy az embléma?
4.3 ajtóst szerettnék de csak 5 ajtós hirdetések vannak.Ennek mi a hátránya?úgy hallottam,hogy az autó merevítése kicsit rosszabb mint a 3 ajtós társáé,de sztem ez nem lehet annyira lényeges?vagy mégis?
5.az új ts mikor lesz magyaroszágon megvásárolható?
6.Ajánljátok e az autót, 2személy részére?(Én és a bnőm) sztem 2 embernek elegendő.(bár én 186cm vagyok ez nem okozna gondot?)
7.Ez vagy egy Corolla sport 1.4ben. ugyanannyi.szerintetek?
a válaszokat előre is köszönöm!és a segítséget!
Szia!
1. Tartható a 7 liter, én is városban használom, de nekem általában elszáll az agyam, és 8 liter alatt jó esetben sem úszom meg, nehéz ezzel az autóval takarékoskodva közlekedni, mikor beindítod, meghallod a hangját, érzed, hogy harap, stb., de lehetséges a 7 liter.
2.-3. Nekem gyanús, hogy nincsenek rajta feliratok, és még az is, hogy az elvileg sötétszürke betétek a lökhárítókban az autó színében pompáznak, pont, mint ha nem rendeltek volna hozzá olyan színű festéket, mikor törés után az új alkatrészeket fújták, egyébként megnéztem a mobile.de-n a német használt Yaris TS-eket, és mindegyiken van felirat is, plusz szürke betét a lökösökben... Nem tudnám jó szívvel ajánlani.
4. szerintem hátránya nincs, amikor vettem az enyémet, én is 3 ajtósat szerettem volna, de ez kihagyhatatlan vétel volt, és azóta sokszor örülök neki, hogy 5 ajtaja van, praktikum szempontjából főleg.
5.A kereskedésben azt mondták, hogy 2009 nyarára ígér a Toyota Magyarországra új modelleket, de ez még számukra is kérdés, hogy az új TS köztük lesz-e?
6. tudom ajánlani 2 személy részére, többnyire mi s így használjuk.
7. én Yaris TS-re szavazok, biztos részrehajlás :yes: nézz meg egyet, ha nagyobb kell, Corollát vegyél.
Nagyjából ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.21 20:20:06 írta Gleris »

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1141 Dátum: 2008.07.21 20:57:20 »
1.Városi használat mellett normál használat mellett tartható-e a 7L/100km-es fogyasztás valóban?

2.Kinéztem egyet a használtauton. A tulaj azt mondta az autó külföldi,DE le lehet informálni,bármelyik kereskedőnél a szervizelését,és vihetek festékmérőt mindent,garantálja a km-et
http://www.hasznaltauto.hu/2022587_toyota_yaris_2005

3.A kérdés,hogy az autó hátulján nincs felirat és márkajelzés,mert németországban nincs,így kapja az ország.Útolag ez felszerelhető-e?LEgalább a piros toyota felirat vagy az embléma?

4.3 ajtóst szerettnék de csak 5 ajtós hirdetések vannak.Ennek mi a hátránya?úgy hallottam,hogy az autó merevítése kicsit rosszabb mint a 3 ajtós társáé,de sztem ez nem lehet annyira lényeges?vagy mégis?

5.az új ts mikor lesz magyaroszágon megvásárolható?

6.Ajánljátok e az autót, 2személy részére?(Én és a bnőm) sztem 2 embernek elegendő.(bár én 186cm vagyok ez nem okozna gondot?)

7.Ez vagy egy Corolla sport 1.4ben. ugyanannyi.szerintetek?


a válaszokat előre is köszönöm!és a segítséget!

Szia!

1. Igen, valóban tartható a 7 liter körüli fogyasztás városban, nekem is néha összejön de általában nem...  :clap:

2. Mindenféleképpen vigyél festékmérőt és nézesd át mielőtt döntenél, ez nagyon fontos!

3. Szerintem ha azt mondták, hogy Németországba így érkeznek a Yaris-ok márkafelirat és jelvény nélkül, akkor tuti kamuztak!  :2guns: Ez butaság, én is láttam már német Yaris-t, van rajtuk márkafelirat! Angliában pl. szokás a tuning körben leszedni ezeket a márkafeliratokat és jelvényeket, állítólag jobban néz ki nélkülük az autó... De ne keseredj el, mert ha jó az autó, akkor ebay-en tudsz venni hozzá gyári és után gyártott feliratokat pl. itt http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=toyota+yaris+emblem&_fromfsb=&_trksid=m270

4. Semmi hátránya nincs, nekem 5 ajtós van,  semmi gond nincs a merevítéssel!

5. Szerintem is 2009-ben valamikor, de az sem biztos, hogy lesz új TS Magyarországon...

6. Természetesen ajánlom, biztos nem fogod megbánni!

7.  Én a Yaris-t választanám, de ha valóban nagyobbat szeretnél akkor inkább Corolla.
Toyota Yaris T SPORT
153



kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Ts
« Válasz #1142 Dátum: 2008.07.22 09:32:39 »
Zárójelben tenném hozzá, hogy nagyon át kéne nézetni a kocsit a fentiek tükrében, ugyanis garázsban fényező apum is csinált már olyan fényezést, amire azt mondták, hogy az autó gyári fényezésű és a kocsi törésmentes. Na persze... Jobb félni...  :innocent:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris Ts
« Válasz #1143 Dátum: 2008.07.22 09:37:04 »
Zárójelben tenném hozzá, hogy nagyon át kéne nézetni a kocsit a fentiek tükrében, ugyanis garázsban fényező apum is csinált már olyan fényezést, amire azt mondták, hogy az autó gyári fényezésű és a kocsi törésmentes. Na persze... Jobb félni...  :innocent:

Akkor csak imadkozzon, hogy nem a Te apud fenyezte  :sweatdrop:
Vagy inkabb de. Hamar fenyezve volt, akkor profi munka a jo  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1144 Dátum: 2008.07.22 17:26:42 »
köszönöm a válaszokat!

Felhívtam azt mondta a tulaj,h kintről hozta ő nem használta.Viszont körbenéztem én is és azt láttam h sehol nem ilyen szürke az autó orra...bár lehet csak lefujatták az alkatrészeket..nem tudom..de így már annyira rossz vételnek tünik.várok hátha lesz még valami jobb.ha valaki hall egy eladót kérem értesítsen!köszönöm
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1145 Dátum: 2008.07.24 20:08:42 »
Sziasztok!

Ez az új kiszemelt:

http://www.hasznaltauto.hu/2256614_toyota_yaris_2005

mondjuk nem kicsit gyanús a 3év/17.000km....  :nono:

Az a problémám,hogy mostmár biztos hogy yaris,csakhogy ezért a pénzért kapnék már új yarist is.Így most nagy a dilemma.1.3 as 90ló is elég.(a mostani 1.4/75 lovas polohoz képest)

Szóval vannak érveitek ellenérveitek(ts kontra mostani 1.3as yaris)? :helpsmilie:
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1146 Dátum: 2008.07.24 21:13:27 »
Sziasztok!

Ez az új kiszemelt:

http://www.hasznaltauto.hu/2256614_toyota_yaris_2005

mondjuk nem kicsit gyanús a 3év/17.000km....  :nono:

Az a problémám,hogy mostmár biztos hogy yaris,csakhogy ezért a pénzért kapnék már új yarist is.Így most nagy a dilemma.1.3 as 90ló is elég.(a mostani 1.4/75 lovas polohoz képest)

Szóval vannak érveitek ellenérveitek(ts kontra mostani 1.3as yaris)? :helpsmilie:
Jól néz ki a kocsi, szinte még bejáratós :clap:
Hát igen, picit gyanús lehet, ha jól látom, valami használt telepen áll, előfordulhat, hogy állítottak rajta vissza, de a rendszámtábla kereten lévő kereskedésből leinformálhatod, ha már ott tartassz.
szerintem az új Yaris, és a TS más kategória, egy új autót szeretnél, vagy egy picit régebbit, de olyat, ami kicsit kiemelkedik a szürke hétköznapi sokaságból?!

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1147 Dátum: 2008.07.24 22:25:11 »
Sziasztok!

Ez az új kiszemelt:

http://www.hasznaltauto.hu/2256614_toyota_yaris_2005

mondjuk nem kicsit gyanús a 3év/17.000km....  :nono:

Az a problémám,hogy mostmár biztos hogy yaris,csakhogy ezért a pénzért kapnék már új yarist is.Így most nagy a dilemma.1.3 as 90ló is elég.(a mostani 1.4/75 lovas polohoz képest)

Szóval vannak érveitek ellenérveitek(ts kontra mostani 1.3as yaris)? :helpsmilie:
Jól néz ki a kocsi, szinte még bejáratós :clap:
Hát igen, picit gyanús lehet, ha jól látom, valami használt telepen áll, előfordulhat, hogy állítottak rajta vissza, de a rendszámtábla kereten lévő kereskedésből leinformálhatod, ha már ott tartassz.
szerintem az új Yaris, és a TS más kategória, egy új autót szeretnél, vagy egy picit régebbit, de olyat, ami kicsit kiemelkedik a szürke hétköznapi sokaságból?!

Persze is-is. :)
Na de komolyan a márkakereskedéstől mit kérdezzek?mikor járt ott az autó szervizen?más nagyon nem tudnak megmondani.vagy tévedek?

Nehéz a döntés.Az új yarist is 2 évesen venném,tehát nem új autó kell.CSak az nagyobb,szebb,(relatív,de formásabb)....és egy 1.3as klimával a városban 7litert eszik ami semmi.

Tudom ha a fogyasztás számít ne akarjak "sport" autót.De engem mégis ez fogott meg a ts yarisban,hogy normális a fogyasztása,normális használat mellett,ha meg kimegyek a városból akkor meg lehet vele haladni.ilyen 100-130as temponál meg még a 7 litert se éri el elvileg a fogyasztása?!

hát szivesen várom a további érveket,ellenérveket!
Yaris Ts 05'

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1148 Dátum: 2008.07.24 22:30:58 »
Tudom ha a fogyasztás számít ne akarjak "sport" autót.De engem mégis ez fogott meg a ts yarisban,hogy normális a fogyasztása,normális használat mellett,ha meg kimegyek a városból akkor meg lehet vele haladni.ilyen 100-130as temponál meg még a 7 litert se éri el elvileg a fogyasztása?!

hát szivesen várom a további érveket,ellenérveket!

Elkéne dönteni hogy melyik a fontosabb :) hogy klímával x-literrel elmászkálj, vagy hogy legyen egy kis +a motortérben, sztem ha már eleve gondolkodóba esel, vedd inkább az új Yariszt ::) fiatalabb/újabb és azt veszem ki az írásodból, hogy jobban is tetszik, és az se megy ám rosszul ;)

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1149 Dátum: 2008.07.25 07:59:04 »
Persze is-is. :)
Na de komolyan a márkakereskedéstől mit kérdezzek?mikor járt ott az autó szervizen?más nagyon nem tudnak megmondani.vagy tévedek?

Nehéz a döntés.Az új yarist is 2 évesen venném,tehát nem új autó kell.CSak az nagyobb,szebb,(relatív,de formásabb)....és egy 1.3as klimával a városban 7litert eszik ami semmi.

Tudom ha a fogyasztás számít ne akarjak "sport" autót.De engem mégis ez fogott meg a ts yarisban,hogy normális a fogyasztása,normális használat mellett,ha meg kimegyek a városból akkor meg lehet vele haladni.ilyen 100-130as temponál meg még a 7 litert se éri el elvileg a fogyasztása?!

hát szivesen várom a további érveket,ellenérveket!
Márkakereskedésben szerintem azt érdemes kérdezni, hogy amikor ott járt az éves kötelező szervízeken(mivel itt ugye hamarabb letelt az esztendő, mint a szervízperiódus kilóméterkorlátja), hány kilóméter volt benne a szervizelésekkor, vagy esetleg volt-e valami emítésre méltóbb hiba vagy alkatrész csere.
-"CSak az nagyobb,szebb,(relatív,de formásabb)...." - Tudod mit, ne is vegyél Te régi TS-t, ha ez a véleményed!!... :2guns: :nono: :hammer: :excl: :fuk2:
Csak vicc :tt2: :flowers:
üdv

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1150 Dátum: 2008.07.25 17:03:38 »
Sziasztok!

Ma megnéztem az egyik ismerősőmét.Minden eldölt.Csak egy baj van (legalábbis részemről) h az ővé 3 ajtós. És így nagyon brutál.Viszont ami eladó,amit linkeltem--állítólag amarikai bácsié volt aki kevesett használta mikor itthon volt de most örökre kiköltözik amerikába.70éves volt a bácsi.(most ha belegondolok,ez az év beetető dumája is lehetne...az rohadt élet h ez is kajli)na a lényeg,,hogy az 5 ajtós.És nem tudom milyen lehet 5ajtósba,meg kénne egyet néznem,de félek hogy messze elmarad a 3 ajtóstól.

Kiprobálni nem volt most alkalmam,majd a jövő héten...de szerintem addig jó nekem.. ::) mert útána aludni sem fogok tudni.

Ezekútán az új yaris...ugyanmár... :shifty:

De 3 ajtós nincs még csak meghirdetve sem...úgyhogy most várhatok.Felhívtam a toyota magyarországi képviseletet.(6.kapcsolásra találtak bent valakit az irodában délután 2kor..nem rossz) hasznaltauto.hu ez e legjobb tanácsuk.Vaakinek nincs ötlete esetleg?Kintről behozni nagy macera lenne?Reg adó még mindig van?

B.

Felesleges idézetet kiszedtem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.25 17:04:20 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1151 Dátum: 2008.07.26 00:04:08 »
Valahogyan győzzetek meg, hogy jó az az 5ajtós is :helpsmilie:
Vagy mit gondoltok, szerintetek érdemes még várni egy 3ajtósra, ami ideális paraméterekkel rendelkezik számomra?
végülis időm van, csak attól félek, ha veszek egy 5 ajtósat, mindig fájni fog a szívem, ha meglátok szembe jönni egy 3ajtós kollégát, dilemma...


atyaég..úgyanez a dilemmám.Most így egy hónap útán mit mondasz?
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1152 Dátum: 2008.07.26 23:11:59 »
atyaég..úgyanez a dilemmám.Most így egy hónap útán mit mondasz?

  :)
Egy hónap után azt mondom, hogy mióta megvan az autó, csak előnyét élveztem az 5 ajtónak, ha ránézek, eszembe se jut, hogy nekem 3 ajtós kéne, pedig mindenképp azt szerettem volna venni, de így jött ki, és végül nagyon örülök neki!
Hidd el, miután megveszed a kocsit, ez a kérdés többé nem fog izgatni :clap:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1153 Dátum: 2008.07.28 12:05:19 »

Szerintem lehet az is igazság, hogy valóban egy amerikai bácsié volt az autó és azért van benne ilyen kevés km., főleg hogy még Pécsről van szó, akkor hihető lehet a dolog. Mindenesetre helyedben megnézném az autót és elvinném ott Pécsen a márkaszervízbe átnézetni, megéri azt a pár ezer forintot! Lehet kiderül, hogy makulátlan az autó, akkor viszont teljesen mindegy és lényegtelen lesz, hogy most 3 vagy 5 ajtós..-  :yes:
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1154 Dátum: 2008.08.01 08:39:44 »

Szerintem lehet az is igazság, hogy valóban egy amerikai bácsié volt az autó és azért van benne ilyen kevés km., főleg hogy még Pécsről van szó, akkor hihető lehet a dolog. Mindenesetre helyedben megnézném az autót és elvinném ott Pécsen a márkaszervízbe átnézetni, megéri azt a pár ezer forintot! Lehet kiderül, hogy makulátlan az autó, akkor viszont teljesen mindegy és lényegtelen lesz, hogy most 3 vagy 5 ajtós..-  :yes:


a kocsi a pécsi toyota márkakreskedésben van.az autó még garanciális.csak a dilemmám,hogy 2,5ért elég széles az autó paletta...
Yaris Ts 05'