Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554429 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mrmft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Yaris Ts
« Válasz #1095 Dátum: 2008.07.07 18:39:01 »
:helpsmilie:

Par techinkai jellegu kerdes:
3 kulcs: 2 fekte, egy szurke + femlap jar hozza is? Az emelonek, kerkekulcsnak hol kellene lennie gyarilag, potkerek a padlo alatt? Barmelyik markaszervizben utanna tudnak nezni az auto szeriviz eloeletenek vagy csak ott ahol elvileg bepecseteltek? Nagyon ajanlgatja az elado nepper baratja a markaszervizes atvizsgalast zsivanysagot erzek...  :nono: 250ezer km az nem keves, pecsetet meg 5 perc alatt tudok csinalni en is. 14es Corolla maradek felnim ('98as 1.3asrol) jo ra teli gumihoz?

thx

Igen, ahogy írod: 2 fekete + 1 szürke + fémpal. A kerékkkulcsnak a csomagtér szönyege alatt egy műanyagba kell lennie. Aztán ha azt a műanyagot is felnyitod, ott a pótkerék és az emelő. A márkaszervízekben csak a garanciális javításoknak tudnak utánanézni mindenütt. Egyéb javításoknak csak ott, ahol csinálták!
A Corolla felni felmegy rá, de más az ET száma. Nem biztos, hogy szerencsés használni.

Thx.
Fekszettet milyet erdemes ra tenni? Betetek tarcsak keszek rajta (hatul is). Azt szamolgatom eppen mennyiert eri meg meg megvenni.

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1096 Dátum: 2008.07.07 19:18:21 »
vétek lecserélni a gyári felnit... :ph34r:

Egyetértek, de az is tény hogy a Tiéd még egy fokkal jobb :yes: (monyuk azt is vehetjük gyári keréknek :sailor:)

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1097 Dátum: 2008.07.07 19:21:56 »
Mert ennek az alvázszáma JTvel kezdődik, az jót jelent, ugye? :yes:

És ha francia lenne??? Hagyjuk már az urban legendeket.

mrmft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Yaris Ts
« Válasz #1098 Dátum: 2008.07.07 20:03:11 »
Mert ennek az alvázszáma JTvel kezdődik, az jót jelent, ugye? :yes:

És ha francia lenne??? Hagyjuk már az urban legendeket.

Azert a japan gyartas az japan gyartas. Ott legalabb a beszallitok is japanok, remelhetoleg. Ha mar valasztani lehetne inkabb azt kernem mint a franciat.

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1099 Dátum: 2008.07.07 20:25:12 »
Ha mar valasztani lehetne inkabb azt kernem mint a franciat.

Egyszer valaki mondhatna valami kézzelfogható tényt is, azon kívül hogy én inkább azt választanám...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris Ts
« Válasz #1100 Dátum: 2008.07.07 20:32:09 »
Ha mar valasztani lehetne inkabb azt kernem mint a franciat.

Egyszer valaki mondhatna valami kézzelfogható tényt is, azon kívül hogy én inkább azt választanám...

 :offtopic:A japoknak meg az almuk is arrol szol, hogy tudnanak jobbak lenni a munkajukban. A franciak meg felig sutik az a hust, es budi a szajuk a sok nyers zoldsegtol. :tooth:
Ez teny  :1eye: :clap: :clap: De, hogy ez mikent befolyasolja a Yaris TS minoseget azt nemtom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mrmft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Yaris Ts
« Válasz #1101 Dátum: 2008.07.07 20:59:17 »
Ha mar valasztani lehetne inkabb azt kernem mint a franciat.

Egyszer valaki mondhatna valami kézzelfogható tényt is, azon kívül hogy én inkább azt választanám...
Japan beszallitok - minosegibb alkatreszek. Japan melos mentalitasa, hozzaallasa jobban odateszi mint a francia szerintem. En japant szeretnek!

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1102 Dátum: 2008.07.07 22:57:26 »
Ezek se konkrétumok, hogy ki miről álmodik, mennyire teszi oda magát, meg meddig süti a húst, no meg van egy olyan dolog is hogy minőségellenőrzés :excl:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris Ts
« Válasz #1103 Dátum: 2008.07.07 23:26:03 »
Ezek se konkrétumok, hogy ki miről álmodik, mennyire teszi oda magát, meg meddig süti a húst, no meg van egy olyan dolog is hogy minőségellenőrzés :excl:

Ha jol tudom a magyarorszagi Toyota szalonokban is ugyanaz a minosegbiztositasi rendszer mukodik. Ez teny!!! Meg az is, hogy nem szivesen viszed akarhova, csak ahol jo a hozzaallas. Ez is teny!!! Tovabb nem magyarazom...
Amugy en nem nagyon hiszek ebben, de ha hinnek, ezt mondanam  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris Ts
« Válasz #1104 Dátum: 2008.07.07 23:36:40 »
Tény, hogy létezik minőségellenőrzés, meg urban legend, meg más ilyenek. Az is tény, hogy az én mintám elég kicsi (2 autó), mégis a mostani Cori 60000 km alatt 3szor több hibát produkált, mint a JT-s E11-em. Akarom mondani végtelenszer többet (3 kontra 0, 60000km kontra 130000km) Tudom, csak véletlen, de sokakban ez marad meg.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris Ts
« Válasz #1105 Dátum: 2008.07.07 23:44:26 »
A Kodály módszert mint oktatási módszert hamar eltanulták a japánok tőlünk.Ennek is megvan a maga oka. Nálunk mennyire használják ezt a módszert ???

 :offtopic: Majdnem az egesz vilagon Kodaly modszer szerint tanitanak ZENET, nalunk is.  :offtopic:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1106 Dátum: 2008.07.07 23:45:42 »
Akkor már csak egy dolog: mi lesz ha a összes (európai) Toyota modellt japánon kívül fogják gyártani, akkor nem vesszünk többet xar francia, angol, török, afrikai Toyotát ::) :whistling:

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1107 Dátum: 2008.07.08 00:09:33 »
Nah, megvan a kocsi, és fülig ér a szám, nagyon meg vagyok vele elégedve :clap: :wub: :clap:
Most ugy érzem, hogy ehhez nem is érdemes hozzányúlni, úgy jó, ahogy van :yes:
Egész nap ki sem szálltam belőle, nagyon megkímélt állapotban van, jobb autót nem is választhattam volna :clap:
Jóéjt

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1108 Dátum: 2008.07.08 00:11:06 »


Grat! :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris Ts
« Válasz #1109 Dátum: 2008.07.08 00:13:59 »

A lényeg a japán ember se nem erősebb se nem okosabb nincs több izomzata , mint egy európai embernek.
Ugyanúgy kér inni , enni és megy a mosdóra mint bárki más és beteg is lehet, néha iszik egy kis piát, alszik pár órát és Tv-t is néz.
Jah és tévedhet is, csodák nincsenek.Az ő feje se komplett Intel processzor.

A hozzáállása lehet "keményebb" , de ezt bármelyik európai nemzet -akár a magyar- is megteheti.Konzervatív nevelés kérdése az egész.


 :offtopic: Inkabb a "kemenyebb" az igaz. Olyan dolgok tortennek ott, amit eleg nehez megemeszteni europai fejjel.
Pl.: anyuka az apukanak minden heten fix manit ad, hogy menjen el  "b a s zoldaba" mert tudja, hogy ez a nyugodt, hosszu hazassag titka. Ez gyakori eset!
Vagy tudom, hogy az ottoni doktoransoknak (sajnos aki europabol erkezik oda annak is) a vasarnap  sem szabad.
Vagy kb. fel eve tortent, hogy az ottani vasuttarsasag fonoke ongyilkos lett, mert az egyik vonat 15 percet kesett....
Nem hiszem, hogy a pali 3 eves kora ota arrol almodott, hogy egyszer a vasuttarsasag fonoke legyen, es azert lett ilyen fanatikus. Egyszeruen benne van, hogy erre vettek fel, csak ezt kell csinalni es TOKELETESEN.
Miert ne lenne ugyanez egy Yaris TS osszeszerelo gyarban?

Kepzelj el ket urget. Az egyik azon morfondirozik meg munka kozben is, hogy 15 perc mulva muszakvaltas, ez benan all , akkor ebbe mar nem kezdek bele.
A masik meg azon, hogy ezt ide benyomtam, a multkor kicsit maskepp allt mint most...hm... ennek vmi oka van. Kiveszem es ujracsinalom... Na ezen nem segit a minosegbiztositas eszkoze.... az is statiszikai modszereken alapul.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX