Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554603 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1080 Dátum: 2008.07.05 17:40:26 »
6000ezer forintért néztek át
Hűha, akkor te annak azóta is fizeted a részleteit :clap:

mrmft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Yaris Ts
« Válasz #1081 Dátum: 2008.07.06 10:40:38 »
 :helpsmilie:

Par techinkai jellegu kerdes:
3 kulcs: 2 fekte, egy szurke + femlap jar hozza is? Az emelonek, kerkekulcsnak hol kellene lennie gyarilag, potkerek a padlo alatt? Barmelyik markaszervizben utanna tudnak nezni az auto szeriviz eloeletenek vagy csak ott ahol elvileg bepecseteltek? Nagyon ajanlgatja az elado nepper baratja a markaszervizes atvizsgalast zsivanysagot erzek...  :nono: 250ezer km az nem keves, pecsetet meg 5 perc alatt tudok csinalni en is. 14es Corolla maradek felnim ('98as 1.3asrol) jo ra teli gumihoz?

thx

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #1082 Dátum: 2008.07.06 11:32:52 »
:helpsmilie:

Par techinkai jellegu kerdes:
3 kulcs: 2 fekte, egy szurke + femlap jar hozza is? Az emelonek, kerkekulcsnak hol kellene lennie gyarilag, potkerek a padlo alatt? Barmelyik markaszervizben utanna tudnak nezni az auto szeriviz eloeletenek vagy csak ott ahol elvileg bepecseteltek? Nagyon ajanlgatja az elado nepper baratja a markaszervizes atvizsgalast zsivanysagot erzek...  :nono: 250ezer km az nem keves, pecsetet meg 5 perc alatt tudok csinalni en is. 14es Corolla maradek felnim ('98as 1.3asrol) jo ra teli gumihoz?

thx

Igen, ahogy írod: 2 fekete + 1 szürke + fémpal. A kerékkkulcsnak a csomagtér szönyege alatt egy műanyagba kell lennie. Aztán ha azt a műanyagot is felnyitod, ott a pótkerék és az emelő. A márkaszervízekben csak a garanciális javításoknak tudnak utánanézni mindenütt. Egyéb javításoknak csak ott, ahol csinálták!
A Corolla felni felmegy rá, de más az ET száma. Nem biztos, hogy szerencsés használni.
Xanyi

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1083 Dátum: 2008.07.06 11:54:35 »
Nekem amikor megnéztem  a pótkulcsokat, összesen kettő fekete távirányítós, plusz egy szürke sima kulcs volt, (meg a riasztónak egy pót távirányítója), és még volt valami piros kódkártya műanyagból(?), voltak ráírva vonalkódok, meg ilyenek, az a riasztóhoz kapcsolódik, vagy a kulcsokhoz van köze?
Köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #1084 Dátum: 2008.07.06 19:18:23 »
Nekem amikor megnéztem  a pótkulcsokat, összesen kettő fekete távirányítós, plusz egy szürke sima kulcs volt, (meg a riasztónak egy pót távirányítója), és még volt valami piros kódkártya műanyagból(?), voltak ráírva vonalkódok, meg ilyenek, az a riasztóhoz kapcsolódik, vagy a kulcsokhoz van köze?
Köszi

A piros kódkártya az a Meta riasztó kódkártyája lesz. A kulcsoknak is van (kellene lennie) egy kis fém lapkája, ami alapján utólag rendelni lehetne.
Xanyi

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1085 Dátum: 2008.07.06 20:37:57 »
A piros kódkártya az a Meta riasztó kódkártyája lesz. A kulcsoknak is van (kellene lennie) egy kis fém lapkája, ami alapján utólag rendelni lehetne.

Ahham, köszi, most megnéztem neten ezt a Meta riasztót, tényleg oylan távirányító volt a kulcscsomón, mint amit ott mutatott a kép, de az a kártya mire kell? ez úgy működött, hogyha megnyomtad a beriasztás gombot, az egyből be is zárta a kocsit, nem kellett a távirányítóval külön.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #1086 Dátum: 2008.07.06 20:44:09 »
A piros kódkártya az a Meta riasztó kódkártyája lesz. A kulcsoknak is van (kellene lennie) egy kis fém lapkája, ami alapján utólag rendelni lehetne.

Ahham, köszi, most megnéztem neten ezt a Meta riasztót, tényleg oylan távirányító volt a kulcscsomón, mint amit ott mutatott a kép, de az a kártya mire kell? ez úgy működött, hogyha megnyomtad a beriasztás gombot, az egyből be is zárta a kocsit, nem kellett a távirányítóval külön.

A kártyán van egy kód, elvileg azzal lehet hatástalanítani a riasztót, ha a távirányítókba lemerül az elem.
Xanyi

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1087 Dátum: 2008.07.07 12:47:08 »
Már csak órák kérdése, és ha a szervízben minden jól megy, átveszem a PIROS Yarist :clap:
Az 5 ajtóval időközben kibékültem, győzzön a praktikum, nem is néz ki az olyan rosszul, a színébe pedig egyenesen beeszerettem :wub: :devil:
legalább nem a "mindennapi" szürke TS :clap:
jövő nyárra kap majd matt fekete papucsokat(Borbet LV4), szerintem elég jól fognak mutatni rajta, pláne a sötétített üvegekhez, ami szvsz különösen jól megy a piroshoz :yes:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1088 Dátum: 2008.07.07 12:55:28 »
...jövő nyárra kap majd matt fekete papucsokat(Borbet LV4), szerintem elég jól fognak mutatni rajta, pláne a sötétített üvegekhez, ami szvsz különösen jól megy a piroshoz :yes:
vétek lecserélni a gyári felnit... :ph34r:

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Yaris Ts
« Válasz #1089 Dátum: 2008.07.07 12:56:53 »
...jövő nyárra kap majd matt fekete papucsokat(Borbet LV4), szerintem elég jól fognak mutatni rajta, pláne a sötétített üvegekhez, ami szvsz különösen jól megy a piroshoz :yes:
vétek lecserélni a gyári felnit... :ph34r:

Te miért cserélted le?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1090 Dátum: 2008.07.07 13:02:18 »
...jövő nyárra kap majd matt fekete papucsokat(Borbet LV4), szerintem elég jól fognak mutatni rajta, pláne a sötétített üvegekhez, ami szvsz különösen jól megy a piroshoz :yes:
vétek lecserélni a gyári felnit... :ph34r:
Te miért cserélted le?
a gyári lemezfelnitől (dísztárcsával :tt2:)  a TTE egy iciripicirit szebb...szerintem.
szerk.: bár az is fekete(dísztárcsa nélkül) :stuart:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.07 13:05:07 írta leszilaci »

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1091 Dátum: 2008.07.07 13:37:52 »
Te miért cserélted le?
Tény, hogy jól néz ki a gyári felnikkel is, de jövő szezonra esedékes lenne a gumikat cserélni, és amúgy is 16"os felniket szeretnék az autóra, és szerintem a fekete megy a piroshoz a legjobban, esetleg a fehér, úgyhogy ezért gondoltam a cserére.
Szerintetek  a 7x16 ET38 4x100 as felmegy rá 195/45 R16-os PZero Nero gumikkal, gondolom leginkább az ET szám lehet problémás?

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1092 Dátum: 2008.07.07 13:41:02 »
És még azt szerettem volna kérdezni, hogy a TS-eknél is ugy van, hogy csak egy darabig gyártották Japánban őket, utána átkerült az összeszerelés Fro.-ba?
Mert ennek az alvázszáma JTvel kezdődik, az jót jelent, ugye? :yes:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1093 Dátum: 2008.07.07 13:59:00 »
És még azt szerettem volna kérdezni, hogy a TS-eknél is ugy van, hogy csak egy darabig gyártották Japánban őket, utána átkerült az összeszerelés Fro.-ba?
Mert ennek az alvázszáma JTvel kezdődik, az jót jelent, ugye? :yes:
összes ts japánban készült.
a 16-os felni elvileg elfér (szélesebb gumival, vagy 17" felninél lehet,h a sárvédő ívét kicsit meg kell húzgálni.)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1094 Dátum: 2008.07.07 14:12:05 »
És még azt szerettem volna kérdezni, hogy a TS-eknél is ugy van, hogy csak egy darabig gyártották Japánban őket, utána átkerült az összeszerelés Fro.-ba?
Mert ennek az alvázszáma JTvel kezdődik, az jót jelent, ugye? :yes:
összes ts japánban készült.
a 16-os felni elvileg elfér (szélesebb gumival, vagy 17" felninél lehet,h a sárvédő ívét kicsit meg kell húzgálni.)
Ha jól tudom készült a "végén" Fr.o-ban is TS, de a JT-s biztosan japán. Egyébként meg a franciák sem rosszabbak semmivel sem...