Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1005 Dátum: 2008.06.19 22:53:04 »
Köszi a válaszokat, újabb kérdés is van ,lehet, hogy már esett róla szó, akkor bocsi, szóval hogy az első és hátsó ködlámpa külön kapcsolható-e?
Felkapcsolhatod az elsőt külön (temészetesen legalább a helyzetjelzővel együtt), illetve a ezután a hátsót.
Vagyis olyat nem lehet h csak a hátsó és az első pedig nem.

Szia! Sikerült már kipróbálni erősítővel?  :)
OFF
Erősítőm van már pár hete, de még dobozban... Előbb-utóbb sor kerül rá.
ON

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1006 Dátum: 2008.06.20 08:32:46 »

Vonóhorog, LOL :)
jó az a LEVEHETŐ vonóhorog (a gyári ára 150rongy körül alakul!) nekünk is van a yaris verson :whistling:
a remus dob is magáért beszél (zenél :clap:) (remus a TTE beszállítója)
csak az a 16" felni... :no:

Zsuga

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Yaris Ts
« Válasz #1007 Dátum: 2008.06.20 20:11:34 »
Vonóhorog, LOL :)
jó az a LEVEHETŐ vonóhorog

Hááát, egy TS-en valahogy oda nem illőnek érzem :D

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1008 Dátum: 2008.06.21 10:56:19 »

Vonóhorog, LOL :)
jó az a LEVEHETŐ vonóhorog (a gyári ára 150rongy körül alakul!) nekünk is van a yaris verson :whistling:
a remus dob is magáért beszél (zenél :clap:) (remus a TTE beszállítója)
csak az a 16" felni... :no:

Miért, mi a baj a 16os felnikkel?
kinézetre nekem bejön, esetleg a méret miatt lehet olyan, hogy hozzáér valamihez, ha hátul is ülnek?
Igen, érdemes lenne megnézetni szerelővel, de van hozzá szervízkönyv, végig márkaszervízben szervízelt...
A vonóhorgon én is gondolkodtam, hogy minek az rá, de hát ha leszedhető, akkor legyen :yes:

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1009 Dátum: 2008.06.21 21:43:31 »
Picit aggódom emiatt a 102500 kilóméter miatt, szerintetek az még nem sok egy ilyen autóban?
Én azért úgy tervezem, hogy még jó pár évig használom. Mi a véleményetek?
Ez még bevállalható?
Üdv.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1010 Dátum: 2008.06.23 19:29:38 »
Nem járt valaki Törökbálinton vasárnap az Outletben? :) Ezüst faceliftes TS? Pont mellé álltam, muszáj volt :D Valami w volt a rendszámában ha jól emlékszem.

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1011 Dátum: 2008.06.23 19:36:04 »
Picit aggódom emiatt a 102500 kilóméter miatt, szerintetek az még nem sok egy ilyen autóban?
Én azért úgy tervezem, hogy még jó pár évig használom. Mi a véleményetek?
Ez még bevállalható?
Üdv.

Soknak sok, de a kilométeróra állása az utolsó ami alapján következtetéseket lehet levonni, van most fent egy fekete 30e km-rel, nézd meg azt ha zavar a sok km...

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1012 Dátum: 2008.06.23 19:41:12 »

Igen, érdemes lenne megnézetni szerelővel, de van hozzá szervízkönyv, végig márkaszervízben szervízelt...

Ha van szervizkönyv az jó, hívd fel a mszervizt ahol csinálták, akár vidd el oda, ott megtudják mondani hogy tényleg volt e bent az autó, néhány ezer forintért újra átnézik Neked, méretesd körbe rétegvastagság-mérővel, sok kellemetlenségtől megkímélheted magad, egy ilyen pár ezres/max. 1-2órás történettel...

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1013 Dátum: 2008.06.23 20:14:39 »
Sziasztok, Volatm ma lent Dunaújvárosban megnézni a kocsit, hát nem voltam elragadtatva, volt vele egy őzikegázolás, és cserélni kellett az első lököst, meg az kinyomta a két első sárvédő elemet is, úgyhogy azokat is, de oylan silány minőségben lettek lefújva(cascora SZAKszervízben...), hogy ahol valami kis behatás érte, egyszerűen foszlik le róla a festék...
Meg ami még ijesztő volt, hogy amikor először beindította, és kiparkolt vele, furcsa ciripelő hangot adott, amikor elindult előre és hátra, de ez csak az első beindításnál volt, amikor elvittük próbakörre, már nem tudtuk reprodukálni a hangot. Nincs ötletetek? Amiatt nem lehet valami, h többet állt egy helyben?
Amúgy az autó jól húzott, meg a Remus dob hangja álomszép volt, a TTE rugók a kanyarban hozták a formájukat, de azért látszott az autón, hogy nemnagyon vigyáztak rá, és szét van hajtva.
Ráadásul ez a dob és a felni egy előző autójáról(Mazda 323) lett átrakva, és a felni már rendesen karcos volt, a dob meg lógott, mivel ki volt szakadva belőle az egyik rögzítő konzol....
Végül abban állapodtunk meg, hogy engem 2 millió fölött semmiképp sem érdekel, de akkor is csak úgy, ha előtte átnézetem alaposan szerelővel.
Az a fekete nem rossz, de az a baj, hogy lehetőleg 3ajtósat szeretnék, és a tapasztalatok után valami női tulajtól, bár ők is tudnak érdekes dolgokat művelni :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.23 20:22:27 írta Gleris »

Zsuga

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Yaris Ts
« Válasz #1014 Dátum: 2008.06.23 22:07:14 »
hát nem voltam elragadtatva, volt vele egy őzikegázolás, és cserélni kellett az első lököst, meg az kinyomta a két első sárvédő elemet is, úgyhogy azokat is, de oylan silány minőségben lettek lefújva(cascora SZAKszervízben...), hogy ahol valami kis behatás érte, egyszerűen foszlik le róla a festék...

Nem vennék töröttet: Fifth Gear Crash Test Badly Repaired vs Good

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1015 Dátum: 2008.06.23 22:51:14 »
Sziasztok, Volatm ma lent Dunaújvárosban megnézni a kocsit, hát nem voltam elragadtatva, volt vele egy őzikegázolás, és cserélni kellett az első lököst, meg az kinyomta a két első sárvédő elemet is, úgyhogy azokat is, de oylan silány minőségben lettek lefújva(cascora SZAKszervízben...), hogy ahol valami kis behatás érte, egyszerűen foszlik le róla a festék...
Meg ami még ijesztő volt, hogy amikor először beindította, és kiparkolt vele, furcsa ciripelő hangot adott, amikor elindult előre és hátra, de ez csak az első beindításnál volt, amikor elvittük próbakörre, már nem tudtuk reprodukálni a hangot. Nincs ötletetek? Amiatt nem lehet valami, h többet állt egy helyben?

Indításnál fura hang lehet lánc, vagy az önindító, front-törött autót én nem vennék, mondjuk ez már az én hülyeségem :innocent:

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1016 Dátum: 2008.06.24 00:15:44 »
Indításnál fura hang lehet lánc, vagy az önindító, front-törött autót én nem vennék, mondjuk ez már az én hülyeségem :innocent:

De nem a lánc hangja volt, azt ismerem, és nem is amikor beindította, hanem amikor elindult, és gázt adott, de az is lehet, hogy akkor amikor összeértek a kuplungtárcsák, nem tudom, mert csak párszor hallottam, de előre és hátramenetben is...
Egyébként annyira nem volt megtörve az autó, a motorháztető már egyáltalán nem sérült, meg a hűtő sem csak a lökhárító nyomta ki a két sárvédőt...


Javítottam az idézetet  ...  MrIP
A kapcsos zárójeleket figyeld , és ne töröld mindkettőt
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.24 00:29:48 írta MrIP »

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1017 Dátum: 2008.06.24 00:22:39 »
Nem vennék töröttet: Fifth Gear Crash Test Badly Repaired vs Good


Tanulságos videó... :eek:

Szintén ....
A jó idézéshez meg kell hagyni a legelső kapcsos zárójeles szakaszt,
és a szöveg végén a "/quote" -t szintén kapcsos zárójelek között
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.24 00:34:56 írta MrIP »

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1018 Dátum: 2008.06.24 07:05:28 »
Indításnál fura hang lehet lánc, vagy az önindító, front-törött autót én nem vennék, mondjuk ez már az én hülyeségem :innocent:

De nem a lánc hangja volt, azt ismerem, és nem is amikor beindította, hanem amikor elindult, és gázt adott, de az is lehet, hogy akkor amikor összeértek a kuplungtárcsák, nem tudom, mert csak párszor hallottam, de előre és hátramenetben is...
Egyébként annyira nem volt megtörve az autó, a motorháztető már egyáltalán nem sérült, meg a hűtő sem csak a lökhárító nyomta ki a két sárvédőt...

generátor(vízpumpa,klíma) szíját kell befújni szilikonos gumiápolós sprével, és elmúlik a hang (lehet,h nem az első kezelésre... és nem csak úgy óvatosan ráfújkálni, hanem rendesen, alaposan...)
egyébként nem árt ezt a szíjat 90-100.000km után cserélni, elöregszik.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1019 Dátum: 2008.06.24 07:16:14 »
Vonóhorog, LOL :)
jó az a LEVEHETŐ vonóhorog
Hááát, egy TS-en valahogy oda nem illőnek érzem :D
hmm...szerintem...azért, m van egy 105-110 lovas motor egy ilyen autóban(amit beleraktak a yaris versoba is), még nem számít olyan kuriózumnak,h nem illene rá egy vonóhorog.
sportos autónak nevezhető a yaris Ts, de nem sportautó. hétköznapi forgalomban sokan meg nem mondják,h ez egy "méregzsák",m nincsen különösebb hivalkodó ismertetőjele (régebben a szín volt,-amit szintén csak a "vájtfülűek tudtak" - de a homokszürke rendelhető lett minden yarisra a facelift során)

mikor a yaris rendeltem márkakereskedésben és beszélgettem az értékesítővel,h kik-miért rendelik nagyobb motorral, és h ez megéri-e a felárat (akkor nem kevés plusz lett volna az 1.3-hoz képest) mesélte,h édesapjának yaris Ts-e van. mosolyogtam,h "60 év felett is van még sportos hajlam :) " és nem... az indok,h vontatni is szokott.

és lámlám lehet TELJES értékű autó akár egy yaris1 Ts is (lásd yaris2 topik :yes:)