Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 560743 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #975 Dátum: 2008.05.22 21:26:49 »
Idézetet írta: "ToTo"
Hát ez borzasztó, szemét biztosítók!!! Akkor marad a Supra, nem lesz újrabb Yaris?

Újabb yaris most biztosan nem lesz, ilyen megkímélt példányt úgysem találnék..  :kacsint:

Tényleg figyeljetek, ha kis idõ múlva feltûnik a piacon egy megkímélt sérülésmentes, nõi tulajtól származó szürke TS, JKG-s rendszámmal azt fenntartással kezeljétek..  :nagymosoly:  :kacsint:

Egyébként a biztosító nagyjából korrekt volt, amirõl most vitatkozom velük az viszonylag kis pénz az autó értékéhez képest, max 3-4%.
Viszont nagyon lassúak. Állítólag 15 napjuk van válaszolni, na de minden egyes levél után??  :shock: Így viszonylag lassú a párbeszéd, minden egyes megkeresés után várjak 15 napot????
Az ügyintézõvel meg nem lehet beszélni, csak telefonos ügyfélszolgálattal, ahol nem tudnak semmit azon kívül ami a számítógépes rendszerben látható. Meg tudja mondani hogy beérkezett-e már az elküldött faxom, meg folyamatban van az ügy... Húha, ettõl aztán sokkal okosabb leszek. És tud jelezni, megsürgetni az ügyet.... Ha lehet gyorsabban is csinálni akkor miért nem csinálják gyorsabban maguktól??? Vagy így valaki másik szerencsétlet tólnak hátrébb aki még az ügyfélszolgálatot sem piszkálja? Viszont nagyon szép udvariassági paneljeik vannak.  :pofa:

tibormibor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Yaris Ts
« Válasz #976 Dátum: 2008.05.23 14:37:27 »
sziasztok! még új vagyok itt!

1 éve van már tsportom,de csak most van lehetõségem hogy elkezdjem tuningolgatni.eddíg minden eredeti gyári rajta,de azt hiszem most elkap a mókuskerék..:)
elsõnek ültetni szeretném egy tuning cécgnél,kérdésem az lenne hogy ez annyiból meglesz e hogy gyári rugó ki,ülteteõ rugó be...,vagy valamin majd kell mahinálni a...bocs,de még kezdõ vagyok ezzekkel dolgokkal kapcsolatban...
megértéseteket és és hozzászólásaitokat elõre is köszönöm

üdv. tibor

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yaris Ts
« Válasz #977 Dátum: 2008.05.23 17:25:38 »
Idézetet írta: "tibormibor"
sziasztok! még új vagyok itt!

1 éve van már tsportom,de csak most van lehetõségem hogy elkezdjem tuningolgatni.eddíg minden eredeti gyári rajta,de azt hiszem most elkap a mókuskerék..:)
elsõnek ültetni szeretném egy tuning cécgnél,kérdésem az lenne hogy ez annyiból meglesz e hogy gyári rugó ki,ülteteõ rugó be...,vagy valamin majd kell mahinálni a...bocs,de még kezdõ vagyok ezzekkel dolgokkal kapcsolatban...
megértéseteket és és hozzászólásaitokat elõre is köszönöm

üdv. tibor


Szia!

Ugyan nem tudok ehhez hozzászólni igazából, de légy üdvözölve!  :pofa:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris Ts
« Válasz #978 Dátum: 2008.05.25 18:13:59 »
Xanyi

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #979 Dátum: 2008.05.25 20:51:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"
kmr

Megtaláltam a volt autódat:
http://www.hasznaltauto.hu/2112250_toyota_yaris_2004

Ez gyors volt..
Azért nagy energát láthatóan nem fektettek a javításba.  :hmm: Még arra se vették a fáradtságot hogy az órát visszatekerjék.  :rohog:
Remélem aki meg akarja venni, az rendesen megnézi mit is vesz..

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris Ts
« Válasz #980 Dátum: 2008.05.25 21:25:14 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Xanyi"
kmr

Megtaláltam a volt autódat:
http://www.hasznaltauto.hu/2112250_toyota_yaris_2004

Ez gyors volt..
Azért nagy energát láthatóan nem fektettek a javításba.  :hmm: Még arra se vették a fáradtságot hogy az órát visszatekerjék.  :rohog:
Remélem aki meg akarja venni, az rendesen megnézi mit is vesz..


Tudom hogy semmi közöm hozzá, de úgy mégis mennyit akar nyerni az eladó a semmin? Magyarul Te mennyit kaptál a "roncsért"? És mennyit állapítottak meg mint javítási összeg?
Xanyi

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #981 Dátum: 2008.05.25 21:48:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Tudom hogy semmi közöm hozzá, de úgy mégis mennyit akar nyerni az eladó a semmin? Magyarul Te mennyit kaptál a "roncsért"? És mennyit állapítottak meg mint javítási összeg?

Persze nem titok. 1.552.000-ért vette meg a roncsot. A Reál által megállapított javítási költség 1.8MFt...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris Ts
« Válasz #982 Dátum: 2008.05.25 23:20:08 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Xanyi"

Tudom hogy semmi közöm hozzá, de úgy mégis mennyit akar nyerni az eladó a semmin? Magyarul Te mennyit kaptál a "roncsért"? És mennyit állapítottak meg mint javítási összeg?

Persze nem titok. 1.552.000-ért vette meg a roncsot. A Reál által megállapított javítási költség 1.8MFt...


Nem semmi  :shock:
Xanyi

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #983 Dátum: 2008.05.26 00:20:15 »
Egy olyan kérdésem lenne, hogy új felni van az autón, utólag beszereztem hozzá központosító gyûrût is, de amióta a gyûrût feltettem, azóta ilyen fém súrlódási hangot lehet hallani, mintha fém a fémmel érintkezne. A gyûrûk mûanyagból vannak, pontosan beilleszkedtek a helyükre, de fogalmam sincs, hogy miért van ez vagy mi okozhatja ezt a hangot? Megbízható gumist vagy hozzáértõt tudtok ajánlani vagy végül is tök mindegy hova viszem? A P-Pásztóy Kft-n gondolkoztam, nem ismerem õket, de közel van a munkahelyemhez...
Toyota Yaris T SPORT
153



ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris Ts
« Válasz #984 Dátum: 2008.05.26 11:30:30 »
Idézetet írta: "ToTo"
Egy olyan kérdésem lenne, hogy új felni van az autón, utólag beszereztem hozzá központosító gyûrût is, de amióta a gyûrût feltettem, azóta ilyen fém súrlódási hangot lehet hallani, mintha fém a fémmel érintkezne. A gyûrûk mûanyagból vannak, pontosan beilleszkedtek a helyükre, de fogalmam sincs, hogy miért van ez vagy mi okozhatja ezt a hangot? Megbízható gumist vagy hozzáértõt tudtok ajánlani vagy végül is tök mindegy hova viszem? A P-Pásztóy Kft-n gondolkoztam, nem ismerem õket, de közel van a munkahelyemhez...


Lehet, hogy pont megfeszült annyira a porvédõ lemez, hogy hozzáér a féktárcsához. Próbáld meg kézzel finoman hajlítgatni, ha változik a hang, akkor megvan a hiba..

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #985 Dátum: 2008.05.26 12:05:22 »
Idézetet írta: "ratman"


Lehet, hogy pont megfeszült annyira a porvédõ lemez, hogy hozzáér a féktárcsához. Próbáld meg kézzel finoman hajlítgatni, ha változik a hang, akkor megvan a hiba..


Szia! Próbáltam már, de szerintem nem a porvédõ lemez ér hozzá, mert mindkét oldalon lehet hallani a hangot, végül is mind a négy keréknél és ez azóta van kb. amióta a gyûrûk bekerültek. Csak nem tudom, hogy okozhatnak ilyen csiszitoló hangot a gyûrûk? Mihez érhetnek hozzá, vagy egyáltalán ez okozza ezt a hangot?
Toyota Yaris T SPORT
153



ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris Ts
« Válasz #986 Dátum: 2008.05.27 09:28:27 »
Hát ezt hallani kéne, ha ilyen "bádogos" hang, mintha egy bádoglemez csuszkolna egy fémdarabot, akkor csak a porvédõ lemez lehet. Igazából semmi másnak nem lehet fémes hangja, a gyûrûk együtt forognak az egész kerékaggyal, tehát nyilván nem zöröghetnek.
Nekem egyszer volt ilyen, az egyik keréken kitekert állapotban borzalmas zörgés jelentkezett, amikor oldarla feszült a futómû, mindkét irányban, viszont egyenesben teljesen csöndben volt. Azt akkor porvédõlemez rögzítõcsavar okozta, a te eseted nyilván más. Milyen felni az egyébként? Méretei? A csavarok biztos jók, nem túl hosszúak?
Én levenném az egyik kereket és alaposan átnéznék mindent, porvédõlemezt, féknyerget, féktárcsát elölrõl, hátulról, mert ha súrol vmi akkor annak nyoma is van.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #987 Dátum: 2008.05.27 23:44:26 »
Igen, olyan bádogos hang, fém a fémmel. Felemeltem az autót és megpörgettem a kerekeket és mind a négynél lehet hallani, de a hátsóknál jobban. Nem létezik, hogy mind a négynél a porvédõ lemez hozzáér. Nem zörgésrõl van szó, hanem csiszitolásról... Levettem az egyik kereket és nem ér bele a porvédõbe semmi, sem a féknyeregbe, sem a féktárcsákba. Amikor visszatettem és megpörgettem, ott volt megint, de tényleg nem látok semmit. Amióta a gyûrûk bekerültek, azóta hallani, viszont a gyûrûket nem tudtam kivenni, jól a helyükön vannak. Azon is gondolkodtam, hogy ha valóban a gyûrûk, akkor lehet hogy a mégis ott csiszitolnak a fémmel ahol felfekszenek. Egyébként a hang mindig ott van, akár kanyarodásnál, akár simán egyenesen...

Dobom a képeket, 5ZIGEN Japán felni, hozzávaló 5ZIGEN csavarokkal amelyek valóban hosszúak egy kicsit, nem a megszokott. Mi a baj azzal, hogy hosszúak?

Köszi szépen a segítséget!  :kacsint:





Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #988 Dátum: 2008.05.28 07:57:44 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Xanyi"
kmr

Megtaláltam a volt autódat:
http://www.hasznaltauto.hu/2112250_toyota_yaris_2004

Ez gyors volt..
Azért nagy energát láthatóan nem fektettek a javításba.  :hmm: Még arra se vették a fáradtságot hogy az órát visszatekerjék.  :rohog:
Remélem aki meg akarja venni, az rendesen megnézi mit is vesz..

legalább a felnit elboltolta volna...ááááááááá :banging:
de ki fogja megvenni ennyiért????

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #989 Dátum: 2008.05.28 08:32:51 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Xanyi"
kmr

Megtaláltam a volt autódat:
http://www.hasznaltauto.hu/2112250_toyota_yaris_2004

Ez gyors volt..
Azért nagy energát láthatóan nem fektettek a javításba.  :hmm: Még arra se vették a fáradtságot hogy az órát visszatekerjék.  :rohog:
Remélem aki meg akarja venni, az rendesen megnézi mit is vesz..

legalább a felnit elboltolta volna...ááááááááá :banging:
de ki fogja megvenni ennyiért????

Hát aki egy kicsit is ért hozzá az biztos nem veszi meg. A nagyon laikus meg nem fog bevállalni egy sérült autót.  :hmm: