Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561595 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #870 Dátum: 2008.04.09 21:47:27 »
Idézetet írta: "andrew82"
Emlékeim szerint a Matiz dinamikusabb volt mint ez az új yaris :( Persze nem bírt akkorra sebességet, de városban jobban tudtam vele közlekedni. Nagyon örülök a ts-nek, öröm átülni  :vag2:

a jót könnyû megszokni :kacsint:
kizárt,h a matyi jobban menne, mint a yaris2...inkább csak nem érzed a sebességet a nagyobb kaszni és a jobb szigetelés miatt.
kb 6-7éve a  kelenföldi pu-ról vittek a nagykõrösi út végére majd vissza.
a söfõr ugyanaz volt. a menetidõ is kb ugyanannyi
odafelé 205gti visszafelé kombi audi.
odafelé halálfélelem... visszafelé meg is lepõdtem,h milyen "lassan" haladunk, csak akkor fehéredtem el, mikor ránéztem a sebességmérõre :faradt:

izé, szóval, a nagy tepsi elviszi a sebességérzetet  :nagymosoly:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yaris Ts
« Válasz #871 Dátum: 2008.04.09 22:29:02 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "andrew82"

soksok Toyota :)
Szüleimnek én is versot javasoltam, de apu azt mondta nem bírná a formáját elviselni. Pedig szerintem nem olyan vészes, belül nagyon jó tágas. Hogy megy az 1.3as motorral? Nem is tudom hány kilo lehet a verso.

szerk.: Közben megnéztem, 970, nem is vészes. A Yaris 2 kb 1050 kg és azzal már küszködik az 1.3as motor :(


nálunk édesanyám döntött :D és neki nagyon megtetszett a verso formája :vag2: versenyben a kombi corolla volt még, de nem sokáig. árban sokkal jobb volt a verso
egyébként ha benne ülsz, akkor nem látod kivülrõl :D

a verso 1.3 motorja más, mint az (fészliftes, vagyis francia) 1.3 yaris1-é. (a yaris 2-é nem tudom melyik, de szerintem maradtak a fészliftes yaris1-nél ) ránézésre is máshogyan vannak elrendezve
a verso 1.3 az 1.5 butításával csinálták.(mint a japán 1.3 yarisok)
a francia 1.3 pedig az 1.0-ból lett.

a yarisom és a verso teljesen más, de öcsém fészliftes yarisa és az enyém is más :D

a verso sokkal halkabb. alacsony fordulaton dinamikusabb. az enyém meg 4000tõl nagyobbat "ránt", de cserében alul lomhább. versonál nem érzem,h 5000fölé érdemes lenne pörgetni, az enyém meg a leszabályozásig tol.

fészliftes yaris1 is alacsony fordulaton nyomatékosabb, és felül halottabb az enyémhez képest(pedig itt a két motor ugyanaz, csak környezetvédelme más egy kicsit a két autónak).


Corollákat én is néztem, de az 1.4 valahogy nem gyõzött meg :) Az ára sem. Örülök hogy Yaris lett ;)

A Yaris 2 alul halott, felül már érzek valamit, de semmi. Igazából ha abba beülök nem is jut eszembe nyomni, felesleges, nem is arra való, halk, minõségi az egész :) Szóval pont szüleimnek való, sosem adnám oda a ts-t azért :)

Vezettem Yaris1 1.3at, nagyon jól ment, alul is kellõen nyomatékos volt.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yaris Ts
« Válasz #872 Dátum: 2008.04.09 22:33:48 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "andrew82"
Emlékeim szerint a Matiz dinamikusabb volt mint ez az új yaris :( Persze nem bírt akkorra sebességet, de városban jobban tudtam vele közlekedni. Nagyon örülök a ts-nek, öröm átülni  :vag2:

a jót könnyû megszokni :kacsint:
kizárt,h a matyi jobban menne, mint a yaris2...inkább csak nem érzed a sebességet a nagyobb kaszni és a jobb szigetelés miatt.
kb 6-7éve a  kelenföldi pu-ról vittek a nagykõrösi út végére majd vissza.
a söfõr ugyanaz volt. a menetidõ is kb ugyanannyi
odafelé 205gti visszafelé kombi audi.
odafelé halálfélelem... visszafelé meg is lepõdtem,h milyen "lassan" haladunk, csak akkor fehéredtem el, mikor ránéztem a sebességmérõre :faradt:

izé, szóval, a nagy tepsi elviszi a sebességérzetet  :nagymosoly:


Lehetséges :) Csak annyira szenved szegény mikor indulok, hogy nincs is kedvem pörgetni tovább. Meg ha egyesben nem nyomom neki, kettõben szinte semmit nem csinál. Ez nagyon zavar. Emelkedõn is mikor 30-ra lassultam, hármasban voltam és ugye hozzászoktam hogy a ts szépen megindul olyankor is, nem kell visszaváltani, de ez nem csinált semmit. Lomha dög :) De nem bántom, mert jó kis autó nyugodtabb embereknek. A dízel viszont nagyon jó lehet, kár hogy nem az lett. Meg hozhatnának 1.5 változtot is :)

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Yaris Ts
« Válasz #873 Dátum: 2008.04.09 23:35:20 »
Még a Ts nincs meg de yaris1-et használtam eleget igaz csak a literest, illetve Y2 1.3-ast.
A literes valahogy fürgébbnek tûnt elsõre, aztán rájöttem hogy azt autómatikusan magasabb fordulatszámon használtuk,
mert ugye a mindennapi 100-110-es utazótempónknál magasabban forgott, kvázi ha odaléptél neki érzésre gyorsabban reagált. Az új 1.3-as meg marhára megtévesztõ mert nagyon halk és valahogy az egész annyira egyben van hogy nem érezni annyira ahogy felveszi a tempót.
Egyébként ami az 1literes Y1ben tetszet, hogy amikor úgy igazán lazítottál a gyeplõn és jól megpörgetted meglepõen vérmes kicsit már fütyülõs hangja volt. Imádtam!   :nagymosoly:
Yaris II d4d 2006

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #874 Dátum: 2008.04.10 07:28:44 »
Idézetet írta: "Godlike"
...
Egyébként ami az 1literes Y1ben tetszet, hogy amikor úgy igazán lazítottál a gyeplõn és jól megpörgetted meglepõen vérmes kicsit már fütyülõs hangja volt. Imádtam!   :nagymosoly:

hát még, ha kiveszed azt a szívás-zajcsökkentõ mûanyag csövet, ami a bal lámpától megy a légszûrõházba :nagymosoly:
mormogi lesz, kellemes szívóhanggal

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris Ts
« Válasz #875 Dátum: 2008.04.10 20:39:06 »
Idézetet írta: "Godlike"
ratman azért leírhatnád 140 felett is a végéig hogy teljes legyen a grafikon  :kacsint:


190nél legyen mondjuk 28, és nem parabolát kell húzni 150tõl hanem egyenest :)

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #876 Dátum: 2008.04.10 21:22:23 »
Idézetet írta: "ratman"
190nél legyen mondjuk 28, és nem parabolát kell húzni 150tõl hanem egyenest :)

küldtem pü-t. megkaptad?

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Yaris Ts
« Válasz #877 Dátum: 2008.04.12 21:54:49 »
Sziasztok! Lassan feladom hogy TS yarisom legyen.  :elkeseredett: Ma néztem meg a debrecenit saját szemmel, hát hát. Kivül szép volt viszont belül elég kopottas. Mindegy mentem vele egy kört. Autópálya tempónál nem akart 9 liter alá kerülni a fogyasztás pedig "csak" hárman ültünk benne és az órát jó szokásomhoz híven odaszegeztem a 130-hoz. Csak visszafelé figyeltem fel arra hogy világít folyamatosan a kis narancsszínû motor ikonocska  :hipnozis:
Kérdeztem a kereskedõt azt mondja szokott de téves diagnózis mert a szervízben sem montak rá semmit. Erre én hallottam már ilyet de csak pözsóknál toyotánál még soha  :nene: Ismerõs a toyotaszervízbõl azt mondta hogy valami kosz mert sokat használták városban de valószínû elmúlik ha egyszer rendesen meghajtják  :hmm:
Na erre még jött valami variálás a papírokkal mert hogy vállalkozó a tulaj és hogy papíron 500 ezerrel kevesebbet tüntesünk fel vételárnak  :shock: (kevesebbet kelljen adóznia) na ekkor álltam fel az asztaltól és köszöntem egy hangos sohaviszontnemlátást  :x

Ezek után komolyan megrendültem hogy mindenképp próbáljam e az álmomat (TS) véghezvinni vagy mégis nézzek egy 1.3-at esetleg dízelt (az legalább amilyen drága olyan keveset fogyaszt). Hogy õszinte legyek megrémisztett az a 9 liter úgy hogy nem is haladtunk az új 1,3-as Y2 140 felett inkább 150 hez közelebb eszik annyit.

Hát ez az autóvásárlásom legújabb krónikája  :sir:
Yaris II d4d 2006

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yaris Ts
« Válasz #878 Dátum: 2008.04.12 22:02:32 »
Idézetet írta: "Godlike"
Sziasztok! Lassan feladom hogy TS yarisom legyen.  :elkeseredett: Ma néztem meg a debrecenit saját szemmel, hát hát. Kivül szép volt viszont belül elég kopottas. Mindegy mentem vele egy kört. Autópálya tempónál nem akart 9 liter alá kerülni a fogyasztás pedig "csak" hárman ültünk benne és az órát jó szokásomhoz híven odaszegeztem a 130-hoz. Csak visszafelé figyeltem fel arra hogy világít folyamatosan a kis narancsszínû motor ikonocska  :hipnozis:
Kérdeztem a kereskedõt azt mondja szokott de téves diagnózis mert a szervízben sem montak rá semmit. Erre én hallottam már ilyet de csak pözsóknál toyotánál még soha  :nene: Ismerõs a toyotaszervízbõl azt mondta hogy valami kosz mert sokat használták városban de valószínû elmúlik ha egyszer rendesen meghajtják  :hmm:
Na erre még jött valami variálás a papírokkal mert hogy vállalkozó a tulaj és hogy papíron 500 ezerrel kevesebbet tüntesünk fel vételárnak  :shock: (kevesebbet kelljen adóznia) na ekkor álltam fel az asztaltól és köszöntem egy hangos sohaviszontnemlátást  :x

Ezek után komolyan megrendültem hogy mindenképp próbáljam e az álmomat (TS) véghezvinni vagy mégis nézzek egy 1.3-at esetleg dízelt (az legalább amilyen drága olyan keveset fogyaszt). Hogy õszinte legyek megrémisztett az a 9 liter úgy hogy nem is haladtunk az új 1,3-as Y2 140 felett inkább 150 hez közelebb eszik annyit.

Hát ez az autóvásárlásom legújabb krónikája  :sir:



Nekem mikor 100 körül mentem hármasban enyhe emelkedõn 15-re felment az átlag, igaz akkor tankoltam :) Ez egy ilyen járgány, de cserébe megy is ;) Neked kell tudni mit szeretnél. Ha soknak találod a 9-et, akkor 1.3 vagy dízel, viszont nem fogsz ilyen menettulajdonságokat kapni. Az elején nekem sem tetszett, de mára megbékéltem vele.

Azért ha nagyon ts kell, ne add még fel ;)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris Ts
« Válasz #879 Dátum: 2008.04.12 23:31:28 »
Nem létezik, hogy a TS 9-et egyen tartott 130-nál... Viszont az, hogy világít a motorkontroll lámpa esetleg összefüggésbe lehet a magas fogyival...

Szerintem ne add fel, csak türelem  :kacsint:
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Yaris Ts
« Válasz #880 Dátum: 2008.04.13 10:53:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Nem létezik, hogy a TS 9-et egyen tartott 130-nál... Viszont az, hogy világít a motorkontroll lámpa esetleg összefüggésbe lehet a magas fogyival...

Szerintem ne add fel, csak türelem  :kacsint:


Helló!

Lehet,hogy én nagyon "pesszimiska"vagyok,de ha a motorkontroll jelez,akkor ott már akármi is lehet! :banging: Szerintem el a kezekkel ettõl a járgánytól!!! :bye: Talán már "rendesen széthajtotta"valami fanatikus!Szakszervízre meg nulla forint?!Bizosan van összefüggés a fogyasztással,aminek akár "drága"oka is lehet.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Yaris Ts
« Válasz #881 Dátum: 2008.04.14 08:13:10 »
Ott is hagytam õket. Azt mondja a kupec csávó hogy mire visszajövök a pénzzel addigra elintézik hogy ne világítson.
Törlik a hibaüzenetet.  :crazy:
Yaris II d4d 2006

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris Ts
« Válasz #882 Dátum: 2008.04.14 09:21:21 »
Idézetet írta: "Godlike"
Ott is hagytam õket. Azt mondja a kupec csávó hogy mire visszajövök a pénzzel addigra elintézik hogy ne világítson.
Törlik a hibaüzenetet.  :crazy:


Ez legalább olyan jó megoldás, mint a kedvenc fájdalomcsillapítos reklámomban látható:
Kedves Márti! A hátam állandóan fáj, stb. De végre itt az XY pirula, napi X db és nem fáj.

Inkább el kéne menni orvoshoz, hogy miért fáj? Attól, hogy a tüneteket megszüntetjük a hiba még nem tûnik el.

Kiütik a hibakódot. Sirály!
Aztán még haza sem érsz és megint világít a lámpa.
Még jó, hogy van az XY pirula, csak beveszed és megint elalszik a lámpa.
1 órára...
 :szemez:

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Yaris Ts
« Válasz #883 Dátum: 2008.04.14 10:26:55 »
Arról ne is beszéljünk hogy onnantól kezdve azt sem tudhatod ha netán tényleg valami gond van.

Találtam új esélyest. 4éves TS (könnycseppes  :nagymosoly: ).
Nem tudjátok szervízben mennyibe kerül egy átvizsgálás? Tudom hívjak fel egy szervízt és kérdezzem meg.  :pofa:
Yaris II d4d 2006

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris Ts
« Válasz #884 Dátum: 2008.04.14 11:43:30 »
Idézetet írta: "Godlike"
Arról ne is beszéljünk hogy onnantól kezdve azt sem tudhatod ha netán tényleg valami gond van.

Találtam új esélyest. 4éves TS (könnycseppes  :nagymosoly: ).
Nem tudjátok szervízben mennyibe kerül egy átvizsgálás? Tudom hívjak fel egy szervízt és kérdezzem meg.  :pofa:


Kb. 8.000.-