Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561165 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: zörgés
« Válasz #345 Dátum: 2006.01.06 11:37:00 »
Idézetet írta: "Tondach"
Belül,a csomagtér felöl folyton zörög valami.Olyan mintha nem lenne becsukva az ajtó,kezd idegesitö lenni.tapasztalt már valaki hasonlót? ts'04


Esetleg szorítsd meg a pótkerék leszorító anyáját.
De én is a zárófülre gondolok.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #346 Dátum: 2006.01.06 15:35:37 »
köszi szépen,szétnézek ismét...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #347 Dátum: 2006.01.06 20:38:11 »
Idézetet írta: "ToTo"
Már egyszer talán kérdeztem, most mégegyszer hátha tudtok több infóval szolgálni...

Valaki legyen olyan kedves és magyarázza meg nekem, hogy mit jelent pontosan a TS-ben a sportfutómű és a sport kipufogórendszer, minden érdekel mert nem találtam erről infót csak azt tudom amit mondtak a kereskedőnél és amit tudok az egészről. A sportfutómű alatt én azt gondolom, hogy keményebb "sportos" érzés, rövidebb rugók. A sport kipuff rendszer alatt pedig, hogy nagyobb átmérőjű cső végig, sport hátsódob sajnos elég halk számomra, a sportkatalizátort viszont nem tudom?  :hmm:


Valaki?
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #348 Dátum: 2006.01.08 17:34:53 »
Azt tudja valaki, hogy maga a kipuff végen belül van egy kis lemezke, hogy az mire is való? Az nem egy hangtompító vagy valami hasonló? Ha mondjuk kivenném, akkor mélyebb vagy hangosabb lenne a kipuffom, vagy inkább dobcsere javasolt a hang érdekében? Valaki cserélt már dobot mostanában, tapasztalatok? Elég a dobcsere vagy ajánlott a teljes rendszer cseréje? Az az igazság, hogy én csak egy kis hangot szeretnék elérni, a mostani "gyári" TS hang nekem elég halk, szeretnék egy agresszívabb hangot a gép alá! Viszont azt is tudom, hogy a TS gyári rendszere is már valamilyen szinten "sportos", vagyis hát így volt hírdetve, meg ezt is mondták a kereskedésben... Azért a többi alkatrészhez mint pl. az átmenőcső meg katalizátor, nem nagyon akarok nyúlni, elég lenne a dobcsere vagy milyen lehetőségeim vannak?  :hmm:

Előre is köszi!  :szemez:
Toyota Yaris T SPORT
153



Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: zörgés
« Válasz #349 Dátum: 2006.01.10 17:49:47 »
Idézetet írta: "Tondach"
Belül,a csomagtér felöl folyton zörög valami.Olyan mintha nem lenne becsukva az ajtó,kezd idegesitö lenni.tapasztalt már valaki hasonlót? ts'04


Nekem volt hasonló. A csomiban a pótkereket lefedő műanyagnak ugyebár van 2 füle, amit lecsukás után beakasztasz. Na, ez nekem egy időben rendszeresen kiugrott és egy pici hang jött onnan. Törtem magam keményen, de allandóan csak vissza akasztottam ... aztán gondolom látta az autó, hogy baromi makacs vagyok, így a probléma egy idő óta elmúlt.

A szerszám táskát is megnézheted, lehet, hogy abban szabadult el valami.
dv.: Latek

Yaris TS

Latek

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Yaris Ts
« Válasz #350 Dátum: 2006.01.10 18:03:21 »
Ma ez a jó idő és a száraz utak kihozták belőlem a kisördögöt. Egy CDTi Vectra probálkozott, de harmadszorra már végleg belátta, hogy nem Ő vezet rosszul, hanem a TS megy ennyire jól.  :kacsint:

MÁS,

Nyáron volt itt szó a TTE kompresszorról. Én végleg elvetettem ennek a lehetőségét, még úgy is ha maradna a garancia. Több oka is van: 1. nagyon drága (pénz), 2. városban így is fürge az autó, autopályán viszont a komp.-al sem lenne magasabb az utazósebesség a magas fordulat miatt, 3. nem vagyok / lennék meggyőződve arról, hogy a Yaris TS-t még ennél is nagyobb tempóra tervezték volna. Arra ott van a Corolla TS, Civic Type-r, Golf GTI, Focus RS, Megane sport kategória.

Egy kérdés pedig a végére, miléyen utazó sebeséggel mentek Ti városon kívül?
dv.: Latek

Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris Ts
« Válasz #351 Dátum: 2006.01.10 18:30:05 »
Bár nekünk csak 1 literes, azért válaszolok, bár nem nekem szóla a kérdés, de én speciel, ha nem sietek, akkor 90-100-al szoktam menni általában benzinkímélés miatt. Ha még jobban ráérek, és látom, hogy nem tartok fel senkit, akkor 80. De ha olyan kedvem van, vagy sietek 110 szokott lenni általában  :nagymosoly:
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #352 Dátum: 2006.01.10 18:58:38 »
Idézetet írta: "Latek"
Ma ez a jó idő és a száraz utak kihozták belőlem a kisördögöt. Egy CDTi Vectra probálkozott, de harmadszorra már végleg belátta, hogy nem Ő vezet rosszul, hanem a TS megy ennyire jól.  :kacsint:

MÁS,

Nyáron volt itt szó a TTE kompresszorról. Én végleg elvetettem ennek a lehetőségét, még úgy is ha maradna a garancia. Több oka is van: 1. nagyon drága (pénz), 2. városban így is fürge az autó, autopályán viszont a komp.-al sem lenne magasabb az utazósebesség a magas fordulat miatt, 3. nem vagyok / lennék meggyőződve arról, hogy a Yaris TS-t még ennél is nagyobb tempóra tervezték volna. Arra ott van a Corolla TS, Civic Type-r, Golf GTI, Focus RS, Megane sport kategória.

Egy kérdés pedig a végére, miléyen utazó sebeséggel mentek Ti városon kívül?


Milyen árban van a kompresszor és külfőldrő hozattad volna, vagy márkakereskedés segítséget ajánlott?

Városon kívül olyan 100-140 km/h  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #353 Dátum: 2006.01.11 09:09:16 »
Idézetet írta: "Latek"

Egy kérdés pedig a végére, miléyen utazó sebeséggel mentek Ti városon kívül?

Autópályán 150 (óra szerint), ez olyan 140-et jelent, fordulat kb. 4500 körül van.
Egyéb utakon kb. 110, ha az út és a forgalom engedi...

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #354 Dátum: 2006.01.11 09:37:56 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Latek"

Egy kérdés pedig a végére, miléyen utazó sebeséggel mentek Ti városon kívül?

Autópályán 150 (óra szerint), ez olyan 140-et jelent, fordulat kb. 4500 körül van.
Egyéb utakon kb. 110, ha az út és a forgalom engedi...


városban 50-90 között, de ez forgalomfüggő,
kint 130 körül, autópályán meg nem szoktam menni,mert nálunk még nincs...de ha lenne akkor 140-160 között mennék  :nagymosoly:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #355 Dátum: 2006.01.11 13:10:59 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Latek"

Egy kérdés pedig a végére, miléyen utazó sebeséggel mentek Ti városon kívül?

Autópályán 150 (óra szerint), ez olyan 140-et jelent, fordulat kb. 4500 körül van.
Egyéb utakon kb. 110, ha az út és a forgalom engedi...

Városban max. 70km/h
autópályán nem járok, pedig már van :)
lakott területen kívül meg 90-130 között.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #356 Dátum: 2006.01.11 13:13:41 »
Persze ha rámjön (általában nyáron) hogy 5 liter alatti fogyit szeretnék akkor a 90 álomhatár  :lol:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #357 Dátum: 2006.02.01 16:09:34 »
próba

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Yaris Ts
« Válasz #358 Dátum: 2006.02.01 16:10:25 »
bocsi,h ilyen nagy lett.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris Ts
« Válasz #359 Dátum: 2006.02.01 16:26:19 »
Az OFF topicban van egy erre szolgáló rész...
Hozzászólás próbálgatások.