Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561104 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris Ts
« Válasz #330 Dátum: 2005.10.15 13:32:07 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "SzabiTS"
Megmondom őszintén az engem kevésbé érdekel, hogy most ez az utolsó, vagy van még egy-két darab az országban. Az a lényeg, hogy én szerencsére idejében eszméltem, és nekem még jutott! :D
Egyébként korábban felmerült az a kérdés, hogy most a TS-eket Japánban gyártják, vagy sem?! Örömmel jelentem, hogy az alvázszám lapján az enyém is japo! A kereskedőm azt mondta, hogy a TS-ek még mindig nem Európában készülnek.
Ez egy kicsit megnyugtat, bár elméletben nem lehet különbség az európai és a japán Toyota között.
A fogyasztásom előzetes számításaim szerint olyan 6,5-7 liter körül lesz, tiszteletben tartva a bejáratás szabályait! Ez barátinak tűnik!

Üdv:
Szabi


A japó dologgal igazad van, a JT az japán!  :wink: Nekem most olyan 7 körül mozog a "bejáratás" alatt...

TS tulajok esetében azt mondom, hogy sose lesz még 1szer ilyen kevés a fogyi.
Nekünk kevesebb lett a bejáratás után 3decivel, de ez csak 1 literes :)
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #331 Dátum: 2005.10.15 13:56:55 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "SzabiTS"
Megmondom őszintén az engem kevésbé érdekel, hogy most ez az utolsó, vagy van még egy-két darab az országban. Az a lényeg, hogy én szerencsére idejében eszméltem, és nekem még jutott! :D
Egyébként korábban felmerült az a kérdés, hogy most a TS-eket Japánban gyártják, vagy sem?! Örömmel jelentem, hogy az alvázszám lapján az enyém is japo! A kereskedőm azt mondta, hogy a TS-ek még mindig nem Európában készülnek.
Ez egy kicsit megnyugtat, bár elméletben nem lehet különbség az európai és a japán Toyota között.
A fogyasztásom előzetes számításaim szerint olyan 6,5-7 liter körül lesz, tiszteletben tartva a bejáratás szabályait! Ez barátinak tűnik!

Üdv:
Szabi


A japó dologgal igazad van, a JT az japán!  :wink: Nekem most olyan 7 körül mozog a "bejáratás" alatt...

TS tulajok esetében azt mondom, hogy sose lesz még 1szer ilyen kevés a fogyi.
Nekünk kevesebb lett a bejáratás után 3decivel, de ez csak 1 literes :)


Hát gondolom, hogy nem lessz ennyi. Egyébként én már nagyon várom azt az időszakot!  :wink:  :D  :twisted:  :!:
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #332 Dátum: 2005.10.23 19:53:43 »
Tudom, hogy valamikor már volt erről szó, de a VVT-I rendszer pontosan mikor is kapcsol be, vagyis jól fogalmazom egyáltalán? Úgy mint a OFF Hondáknál ON a VTEC? Még a "bejáratás időszak" alatt van a verda, szal még nem nagyon volt 3500-4000 felett és nem akartam nagyon húzatni. Csak úgy kiváncsiságból, 4000-ig szépen megy és húz rendesen, de felette is ilyen vagy jobb teljesítményre képes a kis harcos?  :?:  :shock:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #333 Dátum: 2005.10.23 19:55:50 »
Idézetet írta: "ToTo"
Tudom, hogy valamikor már volt erről szó, de a VVT-I rendszer pontosan mikor is kapcsol be, vagyis jól fogalmazom egyáltalán?

Állandóan működik.
Viszont 4000 felett vált vezérlést, onnantól agresszívabb. Úgyhogy fog még jobban menni a kis méregzsákod :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #334 Dátum: 2005.10.23 20:10:09 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
Tudom, hogy valamikor már volt erről szó, de a VVT-I rendszer pontosan mikor is kapcsol be, vagyis jól fogalmazom egyáltalán?

Állandóan működik.
Viszont 4000 felett vált vezérlést, onnantól agresszívabb. Úgyhogy fog még jobban menni a kis méregzsákod :D


Igen, valahogy így szerettem volna megfogalmazni... Oké, köszke!  :wink: Amúgy úgy döntöttem, hogy az első 1000 km. után már vége lesz a "bejáratos időszaknak", utána majd úgyis kiderül, csak annyira izgat a dolog! Olyan rossz érzés, hogy egy ilyen méregzsákot nem igazán lehet még megdöngetni az inkább biztosabb bejáratosság miatt, de azért kivárom!
Toyota Yaris T SPORT
153



Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris Ts
« Válasz #335 Dátum: 2005.10.23 20:28:22 »
Idézetet írta: "ToTo"
Tudom, hogy valamikor már volt erről szó, de a VVT-I rendszer pontosan mikor is kapcsol be, vagyis jól fogalmazom egyáltalán? Úgy mint a OFF Hondáknál ON a VTEC? Még a "bejáratás időszak" alatt van a verda, szal még nem nagyon volt 3500-4000 felett és nem akartam nagyon húzatni. Csak úgy kiváncsiságból, 4000-ig szépen megy és húz rendesen, de felette is ilyen vagy jobb teljesítményre képes a kis harcos?  :?:  :shock:


A hondáé egyszerre nyit, de akkor nagyot, a vvt-i az fokozatmentesen változtatja a vezérműtengely szögét (0-20fok) a főtengelyhez képest. Itt nincs olyan átmenet mint a hondánál, de azért 4100 a határ ahol eléri a 20 fokot, innentől azért érezhető a plussz erő rendesen. :wink:  :lol:

Az első 1000-et jól teszed, hogy megvárod, a lényeg a fokozatosság. Ha pl 900-nál elpörög 4500-ig a gép akkor az okés, de azért én 1000nél nem járatnám leszabályzás közeli fordulaton tartósan. Persze 1x-1x azért muszály :twisted:


ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #336 Dátum: 2005.10.23 20:37:50 »
Idézetet írta: "Zénóka"

A hondáé egyszerre nyit, de akkor nagyot, a vvt-i az fokozatmentesen változtatja a vezérműtengely szögét (0-20fok) a főtengelyhez képest. Itt nincs olyan átmenet mint a hondánál, de azért 4100 a határ ahol eléri a 20 fokot, innentől azért érezhető a plussz erő rendesen. :wink:  :lol:

Az első 1000-et jól teszed, hogy megvárod, a lényeg a fokozatosság. Ha pl 900-nál elpörög 4500-ig a gép akkor az okés, de azért én 1000nél nem járatnám leszabályzás közeli fordulaton tartósan. Persze 1x-1x azért muszály :twisted:


Aha, most már értem, köszi... :D És szerinted az első 1000 km. az elég? Ja, és a leszabályzás az pontosan hol van, 7000 körül?
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #337 Dátum: 2005.11.25 20:16:08 »
Nem sok TS-el szoktam összefutni, de ma 15 percen belül találkoztam két iker-TS Yarissal is.
Mindkettő ugyanúgy homokszínű volt, és szintén facelift utániak.  :szemez:
Egyik sem volt klubbos, legalábbis kívülről nem volt semmi ismertetőjel.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #338 Dátum: 2005.11.25 20:44:17 »
Idézetet írta: "kmr"
Nem sok TS-el szoktam összefutni, de ma 15 percen belül találkoztam két iker-TS Yarissal is.
Mindkettő ugyanúgy homokszínű volt, és szintén facelift utániak.  :szemez:
Egyik sem volt klubbos, legalábbis kívülről nem volt semmi ismertetőjel.


Ez hol volt? Nekem nincs kivülről semmi klubbos ismertetőjel... Én is mostanában talizok egy párral, valamelyik nap egy feketével és egy pirossal!  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #339 Dátum: 2005.11.25 22:07:53 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"
Nem sok TS-el szoktam összefutni, de ma 15 percen belül találkoztam két iker-TS Yarissal is.
Mindkettő ugyanúgy homokszínű volt, és szintén facelift utániak.  :szemez:
Egyik sem volt klubbos, legalábbis kívülről nem volt semmi ismertetőjel.


Ez hol volt? Nekem nincs kivülről semmi klubbos ismertetőjel... Én is mostanában talizok egy párral, valamelyik nap egy feketével és egy pirossal!  :kacsint:

Szerintem te nem lehettél, mert ha jól emlékszem mindkettőnek I-s rendszáma volt. Egyébként XIII-XIV. kerületben volt.
Egyet-egyet és is szoktam látni, de hogy pont ugyanolyannal mint az enyém és ráadásul rögtön kettővel...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #340 Dátum: 2005.11.25 22:22:54 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "kmr"
Nem sok TS-el szoktam összefutni, de ma 15 percen belül találkoztam két iker-TS Yarissal is.
Mindkettő ugyanúgy homokszínű volt, és szintén facelift utániak.  :szemez:
Egyik sem volt klubbos, legalábbis kívülről nem volt semmi ismertetőjel.


Ez hol volt? Nekem nincs kivülről semmi klubbos ismertetőjel... Én is mostanában talizok egy párral, valamelyik nap egy feketével és egy pirossal!  :kacsint:

Szerintem te nem lehettél, mert ha jól emlékszem mindkettőnek I-s rendszáma volt. Egyébként XIII-XIV. kerületben volt.
Egyet-egyet és is szoktam látni, de hogy pont ugyanolyannal mint az enyém és ráadásul rögtön kettővel...


Ma nem voltam a XIII-ban, de tegnap igen! Igazad van amúgy, nekem J-s rendszámom van, szal én nem voltam...  :szomoru: Na majd remélem, hogy legközelebb!  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #341 Dátum: 2006.01.04 20:59:21 »
Már egyszer talán kérdeztem, most mégegyszer hátha tudtok több infóval szolgálni...

Valaki legyen olyan kedves és magyarázza meg nekem, hogy mit jelent pontosan a TS-ben a sportfutómű és a sport kipufogórendszer, minden érdekel mert nem találtam erről infót csak azt tudom amit mondtak a kereskedőnél és amit tudok az egészről. A sportfutómű alatt én azt gondolom, hogy keményebb "sportos" érzés, rövidebb rugók. A sport kipuff rendszer alatt pedig, hogy nagyobb átmérőjű cső végig, sport hátsódob sajnos elég halk számomra, a sportkatalizátort viszont nem tudom?  :hmm:
Toyota Yaris T SPORT
153



Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
zörgés
« Válasz #342 Dátum: 2006.01.05 16:10:57 »
Belül,a csomagtér felöl folyton zörög valami.Olyan mintha nem lenne becsukva az ajtó,kezd idegesitö lenni.tapasztalt már valaki hasonlót? ts'04

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: zörgés
« Válasz #343 Dátum: 2006.01.05 16:36:10 »
Idézetet írta: "Tondach"
Belül,a csomagtér felöl folyton zörög valami.Olyan mintha nem lenne becsukva az ajtó,kezd idegesitö lenni.tapasztalt már valaki hasonlót? ts'04

Nekem nyöszörgés szerű hang volt, főleg úthibáknál, illetve ha alacsony sebességnél is ha csavarodott a kasztni (pl kocsibehajtón felállásnál). A csomagtér peremén alul lévő fül mozdult el, amire a zár csukódik. Egy picit beljebb kell állítani, lehet hogy ettől elmúlik...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: zörgés
« Válasz #344 Dátum: 2006.01.05 21:25:18 »
Idézetet írta: "Tondach"
Belül,a csomagtér felöl folyton zörög valami.Olyan mintha nem lenne becsukva az ajtó,kezd idegesitö lenni.tapasztalt már valaki hasonlót? ts'04

Ne nézz hülyének, de üres a csomagtartó? A kalaptartót vedd ki, hátha az. Aztán lehet, hogy a pótkeréknél szabadult el vmi.
Laco 73 :D