Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554382 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #285 Dátum: 2005.10.13 08:30:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"

Az van, hogy hozzánk egész más felszereltséggel és motorokkal hoznak kocsikat, mint Nyugat-Európába. Mi vagyunk a Kelet-Európa, ezért nálunk jóval kisebb a választék. Ha jól tudom, akkor Japánban lehet természetesen a legtöbbfélét megvenni, de Svájcban és Német földön is van sokféle, pl. 4x4-es kocsik, mindenből, 1.8-as moci a Corollához, stb... Szal hozzánk sajna nem jönnek ezek. Már az is csoda, hogy az AVE meg a COV kapható 177 lovas dízellel.

A Corollához van 1,8-as moci. A TS -ben :) :wink:

Persze, de én a 143 lovas mociról beszélek, és hogy minden kaszniváltozathoz kapható :)

Olyan is van a Corollában. Mégpedig a Versoban  :lol:
Na jó, nem kötözködök tovább, értem én mire gondolsz :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #286 Dátum: 2005.10.13 08:31:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ToTo"
Hát ja, végül is igazad van! Csak hogy én sosem voltam dízel párti...  :x

Én csak azért vagyok, mert dízelen tanultam, és a jót nehéz elfeledni. Annyira tetszett, hogy nem kellett dombon se gázt adni, kuplung felenged, és magától elindul. Nem kell pörgetni, 2000-nél már váltottam, és ezzel együtt egész gyorsan 50-el mentem. Ja és kb 5 litert fogyasztott az a Citrom Saxo. Azóta nagyon tetszenek a dízelek, csak sose vettünk ilyet, mert használtan szerintem rizikós újban meg drága.

Amin tanultál a turbó dízel volt?
Vagy síma szívó dízel?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #287 Dátum: 2005.10.13 08:34:05 »
Idézetet írta: "ToTo"
Aha, akkor érthető... A fogyival kapcsolatban igazad van, egy sima benyásból elég nehéz kihozni 5 literes fogyasztást...  :clubbed:


Ki lehet hozni 5 liter körüli fogyit. (ld. Zénóka, leszilaci, meg ha nagyon akarok én is  :wink:  )
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #288 Dátum: 2005.10.13 09:03:59 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "ToTo"
Aha, akkor érthető... A fogyival kapcsolatban igazad van, egy sima benyásból elég nehéz kihozni 5 literes fogyasztást...  :clubbed:


Ki lehet hozni 5 liter körüli fogyit. (ld. Zénóka, leszilaci, meg ha nagyon akarok én is  :wink:  )


Jó tudom, vannak kivételek de azért sokkal nehezebb mint egy dízelesből, nem? Az 5 liter fogyit összehozni nagyon gyenge tempót jelent szerintem...
Toyota Yaris T SPORT
153



Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #289 Dátum: 2005.10.13 09:08:29 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "ToTo"
Aha, akkor érthető... A fogyival kapcsolatban igazad van, egy sima benyásból elég nehéz kihozni 5 literes fogyasztást...  :clubbed:


Ki lehet hozni 5 liter körüli fogyit. (ld. Zénóka, leszilaci, meg ha nagyon akarok én is  :wink:  )


Jó tudom, vannak kivételek de azért sokkal nehezebb mint egy dízelesből, nem? Az 5 liter fogyit összehozni nagyon gyenge tempót jelent szerintem...

Való igaz. A Yarissal elég idegtépöen lassú tempóban kell menni hogy kihozzam az 5l vagy alatti fogyit.
Míg a Corollával meg teljesen normális vezetési stílus mellet, talán picit sportosan is el lehet vele közlekedni 5 körüllel.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #290 Dátum: 2005.10.13 09:25:27 »
Tökölről amikor napszúrással tűzdelve meg fáradtan jöttünk haza konvojban 3 yaris, ha mindenhol 80-90-nel szaggattunk akkor fogyasztott az enyém a 16-os kerekekkel 5.2-t!! Szexárdnál már nagyon meg akartunk a b.nőmmel halni,hogy mikor érünk már haza...aztán az uccsó 2 km-t megnyomtuk és a szokásos utazótempóval, 170-nel értünk a Pécs táblához...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris Ts
« Válasz #291 Dátum: 2005.10.13 09:37:31 »
Idézetet írta: "SzzS"
Tökölről amikor napszúrással tűzdelve meg fáradtan jöttünk haza konvojban 3 yaris, ha mindenhol 80-90-nel szaggattunk akkor fogyasztott az enyém a 16-os kerekekkel 5.2-t!! Szexárdnál már nagyon meg akartunk a b.nőmmel halni,hogy mikor érünk már haza...aztán az uccsó 2 km-t megnyomtuk és a szokásos utazótempóval, 170-nel értünk a Pécs táblához...

Ennyit dob a 16"-os kerék? Nekem az 1.4-es Corollával és ezzel a 80-90-es tempóval is kijött a 5.2-es átlag...  :shock:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #292 Dátum: 2005.10.13 09:42:17 »
aszonják,kb+1 liter/100km!

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #293 Dátum: 2005.10.13 09:58:48 »
Idézetet írta: "ToTo"

Jó tudom, vannak kivételek de azért sokkal nehezebb mint egy dízelesből, nem? Az 5 liter fogyit összehozni nagyon gyenge tempót jelent szerintem...


autópályán 100 alatt, de 90 felett, hogy a kamionok azért ne előzzenek meg, csak a buszok...de nagyon spórolni úgy lehet, hogy beállsz egy teherautó seggébe, így lecsökken a légellenállás  :lol:
országúton mondjuk 80-90, attól függ, hogy milyen a forgalom.
kisebb városban, faluban meg 50 5.ben.

így tegnap megjártam fót-kisvárda-fót távot computer szerint 4,4-es fogyival
kb 580km
még mindig felet jelez az üzemanyagjelző a tegnapi út után :D
átlagsebesség 66km/h
a menetidő kb 8-8,5óra volt.
ha parkettán mentem volna, akkor is 7 óra. és 6,5 literes fogyi
nekem megér 1,5-2 órát, hogy spóroljak 11liter üzemanyagot...
márcsak a fíling miatt is, mikor nyomogatod a trip gombot :wink:
de biztos sokan vannak akik nemnormálisnak néznek  :bang:  :crazy:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris Ts
« Válasz #294 Dátum: 2005.10.13 12:28:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"

de biztos sokan vannak akik nemnormálisnak néznek  :bang:  :crazy:


Meg olyanok is akik igencsak normális, érett gondolkodású embernek ismernek :wink:  :D

Amúgy tegnap bp-n voltam, és próbálgattam ezt a kaminyom-busz mögé beállást. Hazafelé éjjel egy német busz mögött jöttem végig, az M1-en, síkon ment 115-120-at, lejtőn 130-140-et, de a legnagyobb tatabányai dombokon is felment 112-vel. Így lett a fogyi 4,5 liter, ami egy jó 7-8 decit jelent ahhoz képest, ha nem húzott volna a busz.
Persze ezt csak kő és koszmentes autópályán lehet, különben nem marad festék az autó orrán. Szerintem el lehet érni az 1 liter különbséget is, de annyira nem mentem rá (kb 20m), meg nem is szoktak a nagyon közeli tapadásnak örülni. Jól elvoltam :lol:


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris Ts
« Válasz #295 Dátum: 2005.10.13 12:38:41 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ToTo"
Hát ja, végül is igazad van! Csak hogy én sosem voltam dízel párti...  :x

Én csak azért vagyok, mert dízelen tanultam, és a jót nehéz elfeledni. Annyira tetszett, hogy nem kellett dombon se gázt adni, kuplung felenged, és magától elindul. Nem kell pörgetni, 2000-nél már váltottam, és ezzel együtt egész gyorsan 50-el mentem. Ja és kb 5 litert fogyasztott az a Citrom Saxo. Azóta nagyon tetszenek a dízelek, csak sose vettünk ilyet, mert használtan szerintem rizikós újban meg drága.

Amin tanultál a turbó dízel volt?
Vagy síma szívó dízel?

Ez sima dízel, lévén 1.5-ös és 55 lovas volt, ha jól rémlik.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris Ts
« Válasz #296 Dátum: 2005.10.13 12:43:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ez sima dízel, lévén 1.5-ös és 55 lovas volt, ha jól rémlik.

Ilyesmi motor volt a dízel Starletemben. Az volt a legjobb kocsim eddig, mindig vissza fogom siratni  :sir:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #297 Dátum: 2005.10.13 13:07:41 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Ez sima dízel, lévén 1.5-ös és 55 lovas volt, ha jól rémlik.

Ilyesmi motor volt a dízel Starletemben. Az volt a legjobb kocsim eddig, mindig vissza fogom siratni  :sir:

kicsit OFF  :oops:
miért lehet az, hogy a régi szívódízelek hidegen, gázadáskor rángatnak?
ON
egyébként én is dízelen tanultam: opel kadett 1.6d..otromba jószág volt

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #298 Dátum: 2005.10.13 13:09:52 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ToTo"
Hát ja, végül is igazad van! Csak hogy én sosem voltam dízel párti...  :x

Én csak azért vagyok, mert dízelen tanultam, és a jót nehéz elfeledni. Annyira tetszett, hogy nem kellett dombon se gázt adni, kuplung felenged, és magától elindul. Nem kell pörgetni, 2000-nél már váltottam, és ezzel együtt egész gyorsan 50-el mentem. Ja és kb 5 litert fogyasztott az a Citrom Saxo. Azóta nagyon tetszenek a dízelek, csak sose vettünk ilyet, mert használtan szerintem rizikós újban meg drága.

Amin tanultál a turbó dízel volt?
Vagy síma szívó dízel?

Ez sima dízel, lévén 1.5-ös és 55 lovas volt, ha jól rémlik.

Csak azért kérdeztem, mert  nekem sikerült lefullasztani 1,9 -es 116 lovas Volvo s40-t . Annak kellett egy kis gáz elinduláshoz :)
Bár érdekes módon más dízelautóval nem sikerült lefulladnom, bár nem is vezettem túl sok olyat. ('86?-os 190-es merci, Fiat Scudo), ja meg a Corolla, de azzal meg ugye lehetetlen lefulladni :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Yaris Ts
« Válasz #299 Dátum: 2005.10.13 13:18:37 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
Ez sima dízel, lévén 1.5-ös és 55 lovas volt, ha jól rémlik.

Csak azért kérdeztem, mert  nekem sikerült lefullasztani 1,9 -es 116 lovas Volvo s40-t . Annak kellett egy kis gáz elinduláshoz :)
Bár érdekes módon más dízelautóval nem sikerült lefulladnom, bár nem is vezettem túl sok olyat. ('86?-os 190-es merci, Fiat Scudo), ja meg a Corolla, de azzal meg ugye lehetetlen lefulladni :)


céges 1.4pdtdi kombi fábiával nagyon könnyen le lehet fulladni
azt a motor pörgetni kell, jobban, mint egy vvti-s motort...utálom is! alapjáraton előbb elindulok a yarisommal, mint azzal.

dízelbe vezettem még 1.7d fiat tipo, meg 1.9d skoda feliciát(ezzel 2-ben is simán lehet elindulni), aztán astra 1.9tdi ezzel sem lehet lefulladni.
ja, meg 1.7d uno de az agyon volt strapálva(előbb fogyott el a nyomaték, mint a tipónál)