Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 554395 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Forma111

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris Ts
« Válasz #2730 Dátum: 2018.12.01 12:15:33 »
Sziasztok!Új vagyok most regisztráltam!Nemrég lett meg a jogosítvanyom és első autónak egy kis toyota yarist 2002-est választottam annyira bejön!Az lenne a problemam hogy az aljan elöl van egy műanyag boritás ami lóg tartotta pár csavar vagy ilyesmi de gondolom azt elveszítettek ról de engem nagyon zavar mert szemből elég feltünő hogyan tudnam újra rögzíteni vagy esetkeg hol tudnák csavart venni hozza köszönöm a segítséget!És elnézést a buta kérdésért!
Milyen borításról van szó mert ez elég pontatlan így? Első lökhárító alja,esetleg a motorkarter takaróborítás?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Yaris Ts
« Válasz #2731 Dátum: 2018.12.01 12:48:38 »
Milyen borításról van szó mert ez elég pontatlan így? Első lökhárító alja,esetleg a motorkarter takaróborítás?
Van alul egy borítás rajta. Ha nem márkaszervízben csinálják és új patent kéne bele, akkor a szerelő teljes nyugalommal visszarakja bele a régit. Pár km-t kibír, aztán ha visszahozzák, akkor ő csak pingvinezik, hogy nem tudja mi történt. Márkaszervízben 800ft a patent darabja és mind 4-5 darab szokott kelleni, ezért nem szívesen fizetik ki a tulajok. Pedig sok esetben az olcsó megoldás kergetése több időbe kerül mint 4000 forintot kicsengetni és elfelejteni a problémát.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

debilaci75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2733 Dátum: 2018.12.02 09:40:05 »
Sziasztok!
Egy kérdésem volna!
1.0 motor 2002 évjárat.
Nekem a müszerfalba világít egy kék szinü hőfokjelző lámpa, de egy idő után kialszik.
Valami problémát jelez, vagy figyelmen kívül lehet hagyni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én LDN-L21 eszközömről


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Yaris Ts
« Válasz #2734 Dátum: 2018.12.02 09:54:52 »
Nincs hűtővíznem külön műszere, ami mutatná a hőfokot... Egy a piktogram van, amíg kék - hideg, ne fingasd. Továbbá tud piros lenni, indításkor 1-2 mp-re, mikor teszteli, illetve ha valami baj van.

Másrészt a "mezei" Yarisos kérdésekkel ne spamoljuk szét a TS topic-ot :) (már az előző motorburkolat rögzítés téma is)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

debilaci75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2735 Dátum: 2018.12.02 10:16:01 »
Köszi szépen a segítséget!!! Nem szoktam turáztatni. Egy idő után kialszik.

superbfanatic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2736 Dátum: 2019.02.21 18:44:13 »
Üdv!
Pár napja lettem tulajdonosa egy Yaris 1.8TS-nek. Pár kérdés 0-20 vagy 5-30 olaj?  Mindenképpen akarok olaj hő és nyomásmérő műszert, csinált már valaki közületek???

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris Ts
« Válasz #2737 Dátum: 2019.02.22 07:01:45 »
Üdv!
Pár napja lettem tulajdonosa egy Yaris 1.8TS-nek. Pár kérdés 0-20 vagy 5-30 olaj?  Mindenképpen akarok olaj hő és nyomásmérő műszert, csinált már valaki közületek???
Szia! Nem emlékszem, hogy van-e itt aktív TS tag.
A Klub Fb-os oldalán Véninger Tomi, Nagy Milán akik otthon vannak ebben a témában

Ha jelentkezel, légyszi válaszolj a kérdésre, -met úgy, engednek be a csoportba. Ha gond van, írj egy PÜ-t itt nekem.

Tapatalkkal küldve


superbfanatic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2738 Dátum: 2019.03.22 17:57:09 »
Üdv!
Nem igazán sikerült , pedig válaszoltam a kérdésekre! :eek: Talán elrontottam valamit ??? :helpsmilie:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Yaris Ts
« Válasz #2739 Dátum: 2019.03.22 19:27:55 »
Mindenképpen akarok olaj hő és nyomásmérő műszert, csinált már valaki közületek???
Szabad kérdezni, hogy mire kell? Yarissal nem, de Mx5-ben már igen, nem egy varázslat. Kell a műszer, az olajleeresztőbe kell egy szenzor, meg az olajszűrőhöz kell egy köztes betekerős elem. Gondolkoztam, hogy Mazdába bepakolok, de ha nem pályázok vele, akkor nincs semmi értelme. Mivel némi pálya próbálgatás után rájöttem, hogy a krúzolós alpesi utak valók nekem, elnapoltam a projectet. Nameg az se mindegy, hogy a meglévő nem túl acélos látóteremből az A oszlopos konzol kitakart volna vagy +10%-ot. :D
Olaj témában Gajdán Miklós videóit nézd meg Youtube-on. Különösen ezt ajánlom figyelmedbe.
Ja, és ésszel vezess! Nem éri meg feltekeredni egy kis pedál taposás miatt. Kis méregzsákokat vezetni nagy felelősség, nagyon könnyen kijön az emberből az állat a dinamizmus ha épp adottnak tűnnek a körülmények. Szóval csak ésszel és figyelve másokra. ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris Ts
« Válasz #2740 Dátum: 2019.03.22 19:51:51 »
Üdv!
Pár napja lettem tulajdonosa egy Yaris 1.8TS-nek. Pár kérdés 0-20 vagy 5-30 olaj?  Mindenképpen akarok olaj hő és nyomásmérő műszert, csinált már valaki közületek???

0W50, egyébként lehet venni a műszereket, mert otthon barkácsolni sokkal gagyibb eredményre vezet!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tamozsnyik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2741 Dátum: 2019.03.22 20:41:15 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Szükségem lenne egy 2008 évjáratú Toyota Yaris ts jobb hátsó lámpára.
Valakinek van ötlete honnan lehet beszerezni?
Köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Yaris Ts
« Válasz #2742 Dátum: 2019.03.23 13:25:39 »
Márkaszerviz, hazai Toyota bontók bármelyike, ebay?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Yaris Ts
« Válasz #2743 Dátum: 2021.04.25 11:20:18 »
Sziasztok,

Jól sejtem-e, hogy a 17430-37230 cikkszámú kipu hátsódob a TS-en más, mint az 1.0 és 1.3 modelleken?!?! Találat a neten alig... s a hátsó dob input és output is a kocsi eleje felöl van.

Az inputnál, tehát a középdob felöli becsatlakozásnál tavaly konkrétan körbe kellett hegeszteni... de ma elvittem tankolni (asszony hajtja, de ilyenkor az enyém :D) és hallhatóan kifúj a dob előtt, illetve 3-4 decivel több a telitankos fogyasztás (ha féltanknál kezdte, akkor majd 1 literrel az utolsó párszáz km-en)

Tippetek esetleg hol keressek ilyet? vagy menjek kipu-s "szaki"-hoz?

Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.25 11:29:00 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris Ts
« Válasz #2744 Dátum: 2021.04.25 12:55:06 »
Sziasztok,

Jól sejtem-e, hogy a 17430-37230 cikkszámú kipu hátsódob a TS-en más, mint az 1.0 és 1.3 modelleken?!?! Találat a neten alig... s a hátsó dob input és output is a kocsi eleje felöl van.

Az inputnál, tehát a középdob felöli becsatlakozásnál tavaly konkrétan körbe kellett hegeszteni... de ma elvittem tankolni (asszony hajtja, de ilyenkor az enyém :D) és hallhatóan kifúj a dob előtt, illetve 3-4 decivel több a telitankos fogyasztás (ha féltanknál kezdte, akkor majd 1 literrel az utolsó párszáz km-en)

Tippetek esetleg hol keressek ilyet? vagy menjek kipu-s "szaki"-hoz?

Köszi

Szia!

A toyodiy.com erre a cikkszámra csak 2ZRFE motorkódú Yarisokat ad, azt is európai piacra, tehát szerintem jól sejted :(
Ha van normális hely, ahol jól megcsinálják, az jó. Bontottban elég ritka lehet... márkaszervizben olyan 250 euró körül van az ára az oldal szerint, ha én keresnék ilyet, megkérdezném őket, lehet, hogy jóval 100e alatt hoznak egy újat, az meg egy darabig örökös, a hegesztés meg ki tudja  :surrender: