Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 560735 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:Yaris Ts
« Válasz #2670 Dátum: 2016.04.29 15:01:10 »
Gratulálok az autóhoz!


Gyári alu kerékhez való csavaranyáim vannak, de olvasatomban nem azt keresel.
Zsono

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2671 Dátum: 2016.09.03 00:10:14 »
Elkezdett a TS menet közben búgó, morgó hangot adni. Egyenes menetben is, jobbra kormányozva erősödik a hang, balra kormányozva elhallgat. 40-50-es sebességnél már erősebb mint a motorhang. A sebességtől függ a hangja, nem a motor fordulattól, leállított motorral is búg. Felbakolva két oldalon az elejét, nem érzek semmit a kerék forgatásakor, elkormányozva sem. Féltengelyre gyanakszom, ha igen, akkor melyik oldali lehet? Esetleg valami más? Esetleg valamelyik első fékbetét akusztikus kopásjelzője? Bár még legalább 4-5mm megvan mindegyiken a kopó anyagból rajta.
Ha féltengely, azt hogy lehetne diagnosztizálni ház módszerekkel? Aknám sajnos nincs, de alá tudom bakolni, hogy 2 vagy mind a 4 kerék a levegőben legyen.
Ugyanaz a TS féltengelye mint a többi benzinesé, vagy csak TS-hez való jó hozzá? (2001-es évjárat)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Yaris Ts
« Válasz #2672 Dátum: 2016.09.03 09:18:23 »
Én kerékcsapágyra gondolnék.

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2673 Dátum: 2016.09.03 09:39:30 »
És azt hogy tudom kideríteni? Felemelve nem kotyog, simán forog, nem darálva. Illetve hogy tudom kizárni a féltengelyt? Ha az a ludas akkor az álló autó alá ha benyúlok és próbálom forgatni a tengelyt előre-hátra akkor érezni lehet a kotyogást? Vagy ha nem, akkor is lehet rossz? Felemelve és szabadon forgatva a kereket, nem ad ki semmilyen hangot, még alákormányozva sem.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Yaris Ts
« Válasz #2674 Dátum: 2016.09.04 11:23:02 »
Kerekcsapagy. A feltengely kattog kitekert kormanynal.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2675 Dátum: 2016.09.05 12:07:04 »
És van valami egyszerű módszer hogy lehet kideríteni a rossz csapágyat? Menet közben ha kidugom a fejem az ablakon akkor kintről nem hallatszik a búgás. Ha megemelem és kézzel forgatom a kereket az kevés, akkor sem búg. Kerékanya kulcsom nincs, pedig legegyszerűbb lenne kisajtolni a csapágyat és kézben megnézni. Vagy vegyek újat, úgyis az lesz a baja és kész? Illetve célszerű párban cserélni a csapágyakat, vagy elég csak a búgóst?

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Yaris Ts
« Válasz #2676 Dátum: 2016.09.05 18:58:28 »
És van valami egyszerű módszer hogy lehet kideríteni a rossz csapágyat? Menet közben ha kidugom a fejem az ablakon akkor kintről nem hallatszik a búgás. Ha megemelem és kézzel forgatom a kereket az kevés, akkor sem búg. Kerékanya kulcsom nincs, pedig legegyszerűbb lenne kisajtolni a csapágyat és kézben megnézni. Vagy vegyek újat, úgyis az lesz a baja és kész? Illetve célszerű párban cserélni a csapágyakat, vagy elég csak a búgóst?
kanyarban a külső íven menő kerék kap nagyobb terhelést, balos kanyarban ha nő a morgás akkor a jobb rossz, jobbosban fordítva. Nem vagyok profi, tehát ne vedd készpénznek, amit írok, de ebből ki tudsz indulni.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:Yaris Ts
« Válasz #2677 Dátum: 2016.09.10 05:42:52 »
Elkezdett a TS menet közben búgó, morgó hangot adni. Egyenes menetben is, jobbra kormányozva erősödik a hang, balra kormányozva elhallgat. 40-50-es sebességnél már erősebb mint a motorhang. A sebességtől függ a hangja, nem a motor fordulattól, leállított motorral is búg. Felbakolva két oldalon az elejét, nem érzek semmit a kerék forgatásakor, elkormányozva sem. Féltengelyre gyanakszom, ha igen, akkor melyik oldali lehet? Esetleg valami más? Esetleg valamelyik első fékbetét akusztikus kopásjelzője? Bár még legalább 4-5mm megvan mindegyiken a kopó anyagból rajta.
Ha féltengely, azt hogy lehetne diagnosztizálni ház módszerekkel? Aknám sajnos nincs, de alá tudom bakolni, hogy 2 vagy mind a 4 kerék a levegőben legyen.
Ugyanaz a TS féltengelye mint a többi benzinesé, vagy csak TS-hez való jó hozzá? (2001-es évjárat)


Bár lehet, hogy már megtetted, de a gumi zúgásának lehetőségét/kizárását, illetva az első futómű ellenőrzését (kerék összetartás) megejteném. Az első szériás ts-t olyan (szimmetrikus) mintázatú gumival vettem, amelyet ezen oknál fogva (is) három hónap után lecseréltem. Csapágy gondom az elsőnél és másodiknál sem volt, mindkettő 100 e km felett futott.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.10 05:44:45 írta zsono »
Zsono

szebi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Ts
« Válasz #2678 Dátum: 2016.10.05 20:21:22 »
Üdv mindenkinek.Még új vagyok itt.Segitséget szeretnék kérni.Vettem egy Yaris Ts 2002 évjáratot.Menet közben valami bug .Szerintem a sebbváltoban a csapágy  mert ha kirakom üresbe nem búg.Robbantott ábra kellene ehez a tipushoz a motorol és a váltoról vagy csak a váltoról.Akinek van kérem ossza meg velem.Elöre is köszönöm

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2679 Dátum: 2016.10.10 15:47:23 »

Bár lehet, hogy már megtetted, de a gumi zúgásának lehetőségét/kizárását, illetva az első futómű ellenőrzését (kerék összetartás) megejteném. Az első szériás ts-t olyan (szimmetrikus) mintázatú gumival vettem, amelyet ezen oknál fogva (is) három hónap után lecseréltem. Csapágy gondom az elsőnél és másodiknál sem volt, mindkettő 100 e km felett futott.

Megoldódott a dolog, a bal első kerékcsapágy lett cserélve, most jó.
Következő feladat a téli gumi, kicsit kipofozom az acélfelniket, kapnak friss festést, védőlakkot. oodyear UG9-nél tud valaki jobb gumit rá? És nem azt értem a jobbon, hogy lassabban kopik.  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.10 16:00:17 írta Upo »

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2680 Dátum: 2016.10.10 16:03:46 »
Üdv mindenkinek.Még új vagyok itt.Segitséget szeretnék kérni.Vettem egy Yaris Ts 2002 évjáratot.Menet közben valami bug .Szerintem a sebbváltoban a csapágy  mert ha kirakom üresbe nem búg.Robbantott ábra kellene ehez a tipushoz a motorol és a váltoról vagy csak a váltoról.Akinek van kérem ossza meg velem.Elöre is köszönöm

http://www.toyodiy.com/parts/g_E_2002_TOYOTA_YARIS_NCP13L-AGMVKW_1.html
http://www.toyodiy.com/parts/g_E_2002_TOYOTA_YARIS_NCP13L-AGMVKW_2.html

szebi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Ts
« Válasz #2681 Dátum: 2016.10.11 06:49:06 »
Köszönöm

kovacsbeni@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2682 Dátum: 2017.01.05 12:50:46 »
Sziasztok!

Régóta tervezem egy TS vásárlását, most elég közel is került hogy tényleg azt is választom, erről a példányról mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.5_t_sport-10994410

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris Ts
« Válasz #2683 Dátum: 2017.01.05 15:12:18 »
91e km?? az mese...de a vas jó is lehet...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kovacsbeni@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Ts
« Válasz #2684 Dátum: 2017.01.05 22:04:15 »
Az lett elég gyanús nekem is gondoltam hátha valaki találkozott már vele közelebbről. Lehet egy megtekintést megér a dolog :) Meglátjuk