Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 558437 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Yaris Ts
« Válasz #2655 Dátum: 2015.10.26 10:59:37 »
Az autó amibe Csonti bicskája is beletörött. Bár anno ott nem volt km írva a hirdetésbe 330E km környékével volt kiállítva az autó. Amúgy javítsatok ki de fehérben gyárilag nem volt TS, ugyi?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris Ts
« Válasz #2656 Dátum: 2015.10.28 20:37:15 »
Ezt mar regota hirdetik. Anno en is neztem (fel-egy eve). Mar nem emlekszem miert nem tetszett... talan az eleje volt gyanus

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Yaris Ts
« Válasz #2657 Dátum: 2015.11.04 10:32:46 »
Ha vkit esetleg érdekel egy TS kormány ne tartsa magában!
 :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Whispering Sloth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Yaris Ts
« Válasz #2658 Dátum: 2015.11.05 23:03:59 »
Üdvözletem fórum társak.

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni az alábbiakban. A héten sikerült szert tennem egy 2002-es évjáratú TS-re. 149.000 km van benne, németországi autó volt. Hál 'Istennek motorikusan valamint futómű és fék ügyileg minden rendben van vele, az alja is patika állapotú, sehol egy rozsda folt, csupán kisebb esztétikai hibákkal rendelkezik (karcos lökösök, bal 1 ajtó, meg kőfelverődések a motorháztetőn). Eddig a rizsa. :)

Sajnos az eladótól nem kaptam meg a komplett user manual köteget, ami gyárilag jár mellé, így abban kérném a segítségeteket, hogy milyen és mennyi olaj kell a motorba (mert azt mindenképpen szeretném lecserélni), mert több infót is kaptam. Valaki azt mondja, hogy 5W30, mások szerint 10W30.

Ha esetlegesen tudtok dobni egy komplett service manual linket, akkor nem is zargatom tovább a nagyérdeműt a felesleges kérdésekkel.

Válaszokat előre is köszönöm! ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris Ts
« Válasz #2659 Dátum: 2015.11.05 23:37:10 »
2002-es évjáratú TS-re.
milyen és mennyi olaj kell a motorba
3,7 L 5W30, ill használattól és állapottól függően 0W30.
15000km vagy 1év. Javasolom az olaj rendszeres ellenőrzését, és szükség esetén a periódus lerövidítését.
Szűrő:
gyári 90915-YZZJ1, TRD 90915-SP000, esetleg Mann W68/3
amennyiben sokat használod hosszútávon és magas fordulaton, akkor ráfér a kb. 15mm el hosszabb
90915-YZZJ2, 90915-SP010, W610/9, ezek nagyobb űrtartalmúak, szűrőfelületűek és drágábbak.

Váltóba 1,9 L 75W90.

Légszűrő: gyári 17801-21030
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.05 23:46:54 írta Agyarka »

Whispering Sloth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Yaris Ts
« Válasz #2660 Dátum: 2015.11.07 11:39:27 »
3,7 L 5W30, ill használattól és állapottól függően 0W30.
15000km vagy 1év. Javasolom az olaj rendszeres ellenőrzését, és szükség esetén a periódus lerövidítését.
Szűrő:
gyári 90915-YZZJ1, TRD 90915-SP000, esetleg Mann W68/3
amennyiben sokat használod hosszútávon és magas fordulaton, akkor ráfér a kb. 15mm el hosszabb
90915-YZZJ2, 90915-SP010, W610/9, ezek nagyobb űrtartalmúak, szűrőfelületűek és drágábbak.

Váltóba 1,9 L 75W90.

Légszűrő: gyári 17801-21030

Hálás köszönetem.  :clap: :yes:

gkanyog

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:zörgés
« Válasz #2661 Dátum: 2015.12.29 07:45:12 »
Belül,a csomagtér felöl folyton zörög valami.Olyan mintha nem lenne becsukva az ajtó,kezd idegesitö lenni.tapasztalt már valaki hasonlót? ts'04
Üdv,

Nekem is ugyanez a problémám egy 1.3 VVTi 2005-el. A zörgést a zár kopása okozta és már leütötte a festést is az ajtóról, mire rájöttem, hogy mi is zajong. A zár két részből áll, az egyik a csomagtérben levő fül, a másik pedig az ajtón levő zár. Mindkettő képes a kopásra és nem lehet rajtuk állítani. Viszont a fület meg lehet egyszer fordítani és így megduplázódik az élettartama. 1 perces munka. :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:zörgés
« Válasz #2662 Dátum: 2015.12.29 14:58:06 »
Üdv,

Nekem is ugyanez a problémám egy 1.3 VVTi 2005-el. A zörgést a zár kopása okozta és már leütötte a festést is az ajtóról, mire rájöttem, hogy mi is zajong. A zár két részből áll, az egyik a csomagtérben levő fül, a másik pedig az ajtón levő zár. Mindkettő képes a kopásra és nem lehet rajtuk állítani. Viszont a fület meg lehet egyszer fordítani és így megduplázódik az élettartama. 1 perces munka. :)
Áttettem a Probléma a Yarisommal topikba is.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.29 14:59:38 írta music »
music     

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Yaris Ts
« Válasz #2663 Dátum: 2016.01.09 21:44:50 »
Eladó Toyota Yaris TS RS-R felső toronymerevítő. Amerikai, elég jó darab, ez maradt meg a yarisból egy katalizátor társaságában, mely hibátlan.

Irányár: 30.000Ft

Tel: 06703808643 (SMS-t írj és visszahívlak).

« Utoljára szerkesztve: 2016.01.09 21:47:06 írta Cimbi »
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re:Yaris Ts
« Válasz #2664 Dátum: 2016.01.19 20:08:41 »
Csá, írtam pü-t. Hogy van az autó, élmények? ::)
Toyota Yaris T SPORT
153



Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2665 Dátum: 2016.04.09 23:55:29 »
Üdv, Mesterek!

Holnap (vasárnap) mennék megnézni ezt a TS-t: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.5_t_sport_vezetett_szervizkonyv-106_le-10008338
Esetleg láttok valami gyanúsat a képek alapján? Illetve mire figyeljek az átnézésnél?

SáZso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Yaris Ts
« Válasz #2666 Dátum: 2016.04.10 08:40:11 »
Amit első ránézésre a fotók alapján látok:
Egy kormány bőröztetés ráférne. Esztétikai hiba...
A vezető ülés,ajtó felőli tömése kezdi megadni magát. Érdemes ezt is ügyes kárpitossal rendbe rakatni.
Már csak azért is,mert a morzsálódó szivacs darabkák ahogy potyognak,pont az üléssínbe esnek befelé.Aztán az is, eltömődve megfeszül idővel.
Az akkumulátortól induló ,az vastag piros pozitív kábel,nyilván egy combosabb hifit szolgál ki.Az nem gyári .....

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2667 Dátum: 2016.04.10 22:59:12 »
A kormányt és ülést én is láttam, a kábelre nem figyeltem fel. A vezetőülés alatt van egy toyota feliratos erősítő+mélynyomó, illetve a csomagtartóba is megy RCA kábel és a piros tápvezeték.
Amúgy nagyon egyben levőnek tűnt, ránézésre nem lett semmi barmolva, elemcserés nem volt, a belseje is jó. Hangtalan, egyenletes alapjárat, menet közben nincsenek gyanús zajok. Alacsony fordulatról is rángatásmentesen, simán gyorsul. Futómű, fékek rendben. DOT szám szerint 1 évesek a gumik, jó mélyen van még a TWI. Minden elektromos berendezés rendben működik. Ezért a pénzért szerintem igen rendben van, le is foglalóztuk. Kedden reggel hozzuk el, erősen töprengek, hogy lehet, nem is kéne autópályamatricát venni. Kicsit hosszabb lenne az út, de legalább nem unalmas...  :whistling:
Pár hete hozták be, 186000 körüli az utolsó német karbantartási számla, most van benne ~206000, pont mehet a szokásos cserékre (szűrők, folyadékok). Majd még átnézem a német papírokat hogy miket csináltak rajta.
A vezérléssel mi a helyzet? Milyen időnként kell benne valamit cserélni?
Ja, és ha valaki tudja, a cd-je megeszi az írt cd-t és az újraírhatót(RW) ?

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Yaris Ts
« Válasz #2668 Dátum: 2016.04.11 07:49:27 »
Gratula az új autóhoz, sok balesetmentes kilómtétert!
Az autópálya helyett nyugodtan válaszd a sima közutat, nagyobb élmény és a fogyasztás is kevesebb lesz, csak időben lesz kicsit hosszabb.
Km alapján nyugodtan cseréltess ékszíjat is, nem tétel, amúgy meg láncos a vezérlés.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Upo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris Ts
« Válasz #2669 Dátum: 2016.04.22 22:54:05 »
Úgy néz ki, túljutok a kezdeti apróságokon. Volt pár dolog vele, de minden megoldódott. Először is, a klíma nem működött, nem hűtött semmit. Nézem, hát kiderült, hogy rövid, klíma nélküli hosszbordás volt rajta, ki volt hagyva a klíma kompresszor. A kuplung szépen futott szabadon. Szervízkönyv szerint leteszteltem a mágneskapcsolóját, rendben behúzta, a klíma gombra is összezárta. Olyankor is szépen át lehetett forgatni, nem volt mechanikai sérülés. A műanyag kupak alatt próbáltam a szelepet, nyomás alatt volt a rendszer. Úgyhogy vettem rá új szíjat, bekötöttem, és teljesen jól működik, jól hűt a klíma.
Második hiba, a hűtővíz nagy terhelésnél felforrt, és elkezdte kinyomni a kiegyenlítő tartály túlfolyón. Normál üzemben nem volt ilyen gond. Próbáltam nézni hogy ereszt-e valahol, de nem találtam semmit. Hengerfej gyanút jó eséllyel kizártam, mert a víz nem olajos, az olaj nem vizes, és nem is füstöl fehéren. Szerelőnek mutattam, azt mondta, hogy az lehet a gond, hogy olyan helyen üzemelhetett ahol sokat sóztak, és a hűtő ugyan nem volt lukas, de a vékony hűtőlemezek elkorrodáltak, ezért nincs hűtés. Új hűtő lett rendelve, beépítve, és ez is úgy néz ki megoldódott. Kapott 40km-es terheléstesztet is :innocent: , nincs már semmi gond. Ráadásul az eladó felajánlotta hogy kifizeti a hűtőt!
Harmadik, a hátsó ablaktörlő nem akart törölni. Kimértem, a feszültséget megkapta. Felhajtottam a kupakot, hát vastagon rozsdás volt az egész tengely, és az anyát is 1 nap csavarlazítózás után tudtam meglazítani. A lapátot körmös lehúzóval kellett leszednem, máshogy nem jött. Szétszedtem az ablaktörlő hajtóművét, megcsiszoltam a tengelyt és így ki tudtam ütni. Így ki tudtam a motort próbálni, tökéletesen működött. Fémtisztára pucoltam, jól bezsíroztam, összeraktam, kapott bőven zsírt a tömítő gumigyűrű alá, még a kupak alá is raktam az anyához. Azóta is tökéletesen működik.
Találtam 5,5x15-ös toyota acélfelniket olcsón, azt is vettem 4-et, szezon előtt lesz rá 4 új téli gumi. Illetve még kerítenem kellene rá való kerékanyákat, nincs valakinek eladó? Illetve milyen téli gumit javasoltok ha max. 15-20e-t szánnék rá darabonként?
Amit még tervezek a közeljövőben, nem ártana a szilenteket kicserélni, ránézésre öregek, repedezettek, illetve lehet hogy kerékcsapágyak is kellenek, kicsit mintha hangos lenne, és néha kopog hátulról. És tél előtt még szeretnék alvázvédelmet is csináltatni.
De most csak élvezem hogy végre minden működik rajta, és öröm vele menni, hétfőn is lesz egy ~250km-es utunk, már alig várom!
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.22 23:14:31 írta Upo »