Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 559986 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #240 Dátum: 2005.10.04 22:30:49 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "KLaco"
Hát legtöbbször városban én 3000-nél váltok, mert akkor nem annyira drasztikusan sok a fogyasztás, és aránylag dinamikusan lehet közlekedni is. De ha kiszabadulok vidékre, és sietek, akkor néha 5000ig felengedem a fordulatot, és érezhető, hogy 4000 felett nagyon megindul a szekér.


Na látod én erre nagyon várok már...  :P HAJRÁ VVT-I!  :)

Szerintem érdemes várni, mi nem pörgettük az első 3000-km-en 4000 fölé a fordulatot, az első 1000-en pedig 3000 fölé. Csak sajna az 1000-es Yarisnak, mivel kicsi az ereje, emiatt pörgetni kell neki, hogy menjen, tehát ha valaki elé kijövök, akkor néha 4200ig kell pörgetni, hogy ne jöjjön túl közel hozzám. De alapvetően nem vagyok a pörgetés híve, szeretek benzintakarékosan is menni, de ha sikerül vidékre kijutni, akkor néha szoktam kergetni rendesen.


És képzeld milyen élményed lenne ha az 1.0-ás helyett mondjuk egy 1.3-as vagy TS-ed lenne... Mert ha már az ezres így pörög ahogy mondod, akkor a másik kettő?  :wink:
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris Ts
« Válasz #241 Dátum: 2005.10.04 22:53:05 »
Idézetet írta: "ToTo"
És képzeld milyen élményed lenne ha az 1.0-ás helyett mondjuk egy 1.3-as vagy TS-ed lenne... Mert ha már az ezres így pörög ahogy mondod, akkor a másik kettő?  :wink:

Hát igen, nekem különösen azért nagy élmény, mert ez volt az első kocsi, amit huzamosabb ideje vezetek, mióta jogsim van. Szal azért nagyon bejön a kocsi. Kispolák volt elötte anyunak, ahoz képest ez limuzin. Először mikor beszéltünk, hogy legyen Yaris, ne Kalos, akkor:"Hát, ez milyen pici, nem baj, mégis csak nem 4-5 emberre készült, kis aranyos csomitartója is van, stb.." Aztán rájöttünk, hogy nem annyira kicsi, rendszeresen használjuk 5-en is, ha épp benyát akarunk spórolni, és nem a Carinával megyünk. Sajna én már akkor mondtam, legyen 1.3-as, mert annyival nem drágább, de akkor nem hallgattak rám az ősök, szal ezért nem lett. De majd az új Yaris, ha megjön, és 1 éve már árulják, akkor megpróbáljuk beszámíttatni 1.3-ba, vagy 1.4D-be, mert a klíma is hiányzik nagyon.
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #242 Dátum: 2005.10.04 23:02:43 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ToTo"
És képzeld milyen élményed lenne ha az 1.0-ás helyett mondjuk egy 1.3-as vagy TS-ed lenne... Mert ha már az ezres így pörög ahogy mondod, akkor a másik kettő?  :wink:

Hát igen, nekem különösen azért nagy élmény, mert ez volt az első kocsi, amit huzamosabb ideje vezetek, mióta jogsim van. Szal azért nagyon bejön a kocsi. Kispolák volt elötte anyunak, ahoz képest ez limuzin. Először mikor beszéltünk, hogy legyen Yaris, ne Kalos, akkor:"Hát, ez milyen pici, nem baj, mégis csak nem 4-5 emberre készült, kis aranyos csomitartója is van, stb.." Aztán rájöttünk, hogy nem annyira kicsi, rendszeresen használjuk 5-en is, ha épp benyát akarunk spórolni, és nem a Carinával megyünk. Sajna én már akkor mondtam, legyen 1.3-as, mert annyival nem drágább, de akkor nem hallgattak rám az ősök, szal ezért nem lett. De majd az új Yaris, ha megjön, és 1 éve már árulják, akkor megpróbáljuk beszámíttatni 1.3-ba, vagy 1.4D-be, mert a klíma is hiányzik nagyon.


Értelek, én is valahogy így voltam vele, jó tudom hogy a TS azért nem csak kicsivel drágább, de inkább áldoztam rá! Nem tudom, de a kategórián belül egy izmos sportos verdát szerettem volna, azért is esett a döntés a TS-re!

Az újnál tényleg várjatok azért min. egy évet!  :wink:
Toyota Yaris T SPORT
153



Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris Ts
« Válasz #243 Dátum: 2005.10.06 08:51:33 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Érdeklődnék a Ts tulajoktól, hogy mennyit fogyaszt az autó. Érdekelne a bejáratós és "tolós" változat is.

köszönettel: Lymp

Én olyan 7,2-7,5 között szoktam megetetni vele. Autópályán nem nagyon járok,elég sokat megyek helyben, vagy rövid távon, városon kívül 110-140 között haladok.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris Ts
« Válasz #244 Dátum: 2005.10.06 11:21:58 »
Köszi az infókat, szinpatikus a dolog, remérem kapok egy jó ajánlatot Ts-re is, és akkor már csak az asszonyt kell meggyőzni, hogy nem is kell az a Versó  :twisted: .

Sajnos inkább mégis az kéne  :? ?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris Ts
« Válasz #245 Dátum: 2005.10.06 12:25:00 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Köszi az infókat, szinpatikus a dolog, remérem kapok egy jó ajánlatot Ts-re is, és akkor már csak az asszonyt kell meggyőzni, hogy nem is kell az a Versó  :twisted: .

Sajnos inkább mégis az kéne  :? ?


Tény, a Verso praktikusabb, ha csomagokat is visz magával az ember.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris Ts
« Válasz #246 Dátum: 2005.10.06 12:29:11 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Lymphater"
Köszi az infókat, szinpatikus a dolog, remérem kapok egy jó ajánlatot Ts-re is, és akkor már csak az asszonyt kell meggyőzni, hogy nem is kell az a Versó  :twisted: .

Sajnos inkább mégis az kéne  :? ?


Tény, a Verso praktikusabb, ha csomagokat is visz magával az ember.

Hát igen...
A Carina Wagon és a Yaris (nem Verso) csomagtartómérete nem pont egy kategória...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #247 Dátum: 2005.10.06 13:33:45 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Köszi az infókat, szinpatikus a dolog, remérem kapok egy jó ajánlatot Ts-re is, és akkor már csak az asszonyt kell meggyőzni, hogy nem is kell az a Versó  :twisted: .

Sajnos inkább mégis az kéne  :? ?


Nem kell a Verso, CSAK A TS!!!  :wink:  :)  :twisted:
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #248 Dátum: 2005.10.06 19:36:36 »
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "Lymphater"
Érdeklődnék a Ts tulajoktól, hogy mennyit fogyaszt az autó. Érdekelne a bejáratós és "tolós" változat is.

köszönettel: Lymp

Én olyan 7,2-7,5 között szoktam megetetni vele. Autópályán nem nagyon járok,elég sokat megyek helyben, vagy rövid távon, városon kívül 110-140 között haladok.


Ez a 7,2-7,5 fogyi milyen vezetési stilussal van? Most hogy általában én olyan 2-3 ezer körül váltogatok így most a bejáratás ideje alatt, ami elég nyenyó tempónak is mondható, így ingadozik a kijelző 6,6-7,2 között. Ebben azért van csúcsidőben dugó rendesen, szal csak azért kérdem, hogy végül is mi lesz ha nyomom neki normálisan?  :twisted:
Toyota Yaris T SPORT
153



Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris Ts
« Válasz #249 Dátum: 2005.10.07 08:31:26 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "Lymphater"
Érdeklődnék a Ts tulajoktól, hogy mennyit fogyaszt az autó. Érdekelne a bejáratós és "tolós" változat is.

köszönettel: Lymp

Én olyan 7,2-7,5 között szoktam megetetni vele. Autópályán nem nagyon járok,elég sokat megyek helyben, vagy rövid távon, városon kívül 110-140 között haladok.


Ez a 7,2-7,5 fogyi milyen vezetési stilussal van? Most hogy általában én olyan 2-3 ezer körül váltogatok így most a bejáratás ideje alatt, ami elég nyenyó tempónak is mondható, így ingadozik a kijelző 6,6-7,2 között. Ebben azért van csúcsidőben dugó rendesen, szal csak azért kérdem, hogy végül is mi lesz ha nyomom neki normálisan?  :twisted:

Általában 3000-3500 körül szoktam elváltani ha nem sietek, de ha egy-két barom szívózik, akkor 5500-6000-ig is el szoktam pörgetni, nem beszélve arról, hogy a másik hátsó dob miatt ilyenkor már egész szép, öblös hangja van. Mindig akad egy két nagyobb autós, aki jön a "na ez egy kis autó, majd jól megsz*patom" hozzáállással. Nagyon jó nézni az arcukat a visszapillantótükörben. :twisted:
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris Ts
« Válasz #250 Dátum: 2005.10.07 08:34:59 »
nem tom mennyit fogyaszt az autó városban mert falusi vagyok...(idéztem az egyik haverom) :lol:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #251 Dátum: 2005.10.07 08:43:49 »
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "Lymphater"
Érdeklődnék a Ts tulajoktól, hogy mennyit fogyaszt az autó. Érdekelne a bejáratós és "tolós" változat is.

köszönettel: Lymp


Általában 3000-3500 körül szoktam elváltani ha nem sietek, de ha egy-két barom szívózik, akkor 5500-6000-ig is el szoktam pörgetni, nem beszélve arról, hogy a másik hátsó dob miatt ilyenkor már egész szép, öblös hangja van. Mindig akad egy két nagyobb autós, aki jön a "na ez egy kis autó, majd jól megsz*patom" hozzáállással. Nagyon jó nézni az arcukat a visszapillantótükörben. :twisted:


A verdádon lecserélted a gyári sportdobot? Most kettő van 1 helyett? Pont tegnap néztem a verda alá, és meglepően láttam hogy teljes rozsdamentes rendszer van a kocsi alatt!  :D Még azt is láttam, hogy a kati az sportkati, azért nem semmi!  :wink: Nem hiába írják, hogy a TS alatt "sportkipufogó" van, hát az is!
Toyota Yaris T SPORT
153



Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris Ts
« Válasz #252 Dátum: 2005.10.07 08:49:52 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "Lymphater"
Érdeklődnék a Ts tulajoktól, hogy mennyit fogyaszt az autó. Érdekelne a bejáratós és "tolós" változat is.

köszönettel: Lymp


Általában 3000-3500 körül szoktam elváltani ha nem sietek, de ha egy-két barom szívózik, akkor 5500-6000-ig is el szoktam pörgetni, nem beszélve arról, hogy a másik hátsó dob miatt ilyenkor már egész szép, öblös hangja van. Mindig akad egy két nagyobb autós, aki jön a "na ez egy kis autó, majd jól megsz*patom" hozzáállással. Nagyon jó nézni az arcukat a visszapillantótükörben. :twisted:


A verdádon lecserélted a gyári sportdobot? Most kettő van 1 helyett? Pont tegnap néztem a verda alá, és meglepően láttam hogy teljes rozsdamentes rendszer van a kocsi alatt!  :D Még azt is láttam, hogy a kati az sportkati, azért nem semmi!  :wink: Nem hiába írják, hogy a TS alatt "sportkipufogó" van, hát az is!

Ja, a hátsó dobot ledobattam róla, hogy egy kicsit tekintélyt pararancsolóbbnak tűnjön a hangja, meg ha sietek haza, akkor az utcabeliek is tudják, hogy én közeledem. :lol: Ennek ellenére csak egy dob van fent a gépen. Mármint 1 hátsó dob. A középdob maradt. Bár, ki tudja meddig...
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris Ts
« Válasz #253 Dátum: 2005.10.07 08:56:57 »
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "ToTo"

A verdádon lecserélted a gyári sportdobot? Most kettő van 1 helyett? Pont tegnap néztem a verda alá, és meglepően láttam hogy teljes rozsdamentes rendszer van a kocsi alatt!  :D Még azt is láttam, hogy a kati az sportkati, azért nem semmi!  :wink: Nem hiába írják, hogy a TS alatt "sportkipufogó" van, hát az is!


Ja, a hátsó dobot ledobattam róla, hogy egy kicsit tekintélyt pararancsolóbbnak tűnjön a hangja, meg ha sietek haza, akkor az utcabeliek is tudják, hogy én közeledem. :lol: Ennek ellenére csak egy dob van fent a gépen. Mármint 1 hátsó dob. A középdob maradt. Bár, ki tudja meddig...


Hát igen, azért ez is szempont!  8) Én is kiszedtem annó a OFF Civicből ON a középdobot, sokkal hangosabb és mélyebb hangja lett tőle nem is beszélve arról, hogy nem volt már mit visszatartson a közép és így csak 1 dobon keresztül áramlott kifelé a gáz! Mindenképpen gondolkozz el rajta, van kérdezd meg egy hozzáértő véleményét, hogy mit mond erről.
Toyota Yaris T SPORT
153



Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Yaris Ts
« Válasz #254 Dátum: 2005.10.07 09:03:18 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "ToTo"

A verdádon lecserélted a gyári sportdobot? Most kettő van 1 helyett? Pont tegnap néztem a verda alá, és meglepően láttam hogy teljes rozsdamentes rendszer van a kocsi alatt!  :D Még azt is láttam, hogy a kati az sportkati, azért nem semmi!  :wink: Nem hiába írják, hogy a TS alatt "sportkipufogó" van, hát az is!


Ja, a hátsó dobot ledobattam róla, hogy egy kicsit tekintélyt pararancsolóbbnak tűnjön a hangja, meg ha sietek haza, akkor az utcabeliek is tudják, hogy én közeledem. :lol: Ennek ellenére csak egy dob van fent a gépen. Mármint 1 hátsó dob. A középdob maradt. Bár, ki tudja meddig...


Hát igen, azért ez is szempont!  8) Én is kiszedtem annó a OFF Civicből ON a középdobot, sokkal hangosabb és mélyebb hangja lett tőle nem is beszélve arról, hogy nem volt már mit visszatartson a közép és így csak 1 dobon keresztül áramlott kifelé a gáz! Mindenképpen gondolkozz el rajta, van kérdezd meg egy hozzáértő véleményét, hogy mit mond erről.

A hozzáértő mindenképpen javasolja.:lol: Azért nem akarok nagy tuningdolgokba belevágni, mert a munkámból kifolyólag nem lenne túlzottan szerencsés egy adontuningolt, bömbölő autóval közlekednem. De ezen még gondolkodom!
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10