Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561215 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1335 Dátum: 2008.09.03 12:50:20 »
Az mennyire normális hogy hideg inditásnál a hátramenet kapcsolása kicsit nehézkes,és bizony van hangja is
ha nehezen akar beugrani, akkor
- engedd ki a kéziféket, és a féken se álljál.
- "mozgasd meg" az autót, azaz picit gurulj előrébb.
- vagy, benyomod a kuplungot, 3. fokozatba rakd be, és onnan R-be

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1336 Dátum: 2008.09.03 13:24:36 »
Mivel a hátramenet nem szinkronizált ez előfordulhat, még akár melegen is. Nekem is csinálta.
Ezzel a szervizben sem fognak semmit kezdeni.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1337 Dátum: 2008.09.03 16:24:17 »
Az mennyire normális hogy hideg inditásnál a hátramenet kapcsolása kicsit nehézkes,és bizony van hangja is
ha nehezen akar beugrani, akkor
- engedd ki a kéziféket, és a féken se álljál.
- "mozgasd meg" az autót, azaz picit gurulj előrébb.
- vagy, benyomod a kuplungot, 3. fokozatba rakd be, és onnan R-be


Nem bírtam várni.Bementem a kereskedésbe.Azt mondták h ez normális,mivel (megprobálom visszamondani amit mondtak)
A japán autókban magas a fordulatszám a hideginditásnál,és emiatt is okozza,ill a japán autoknál a hátramenet nincs szinkronizálva (a szakmai részt nem tudom már sajnos visszaadni) és emiatt a hátramenet mindig kis hanggal illetve recsegéssel jár,de ez normális.Azt is mondták hogy akkor is fogja csinálni ha nagyon hajtom a kocsit mert akkor meg felmelegszik,és az hasonló mint a hideg motornál.
Hát kicsit megnyugodtam,bár jobban örülnék ha egy ts kollega meg tudná ezeket a dolgokat erősíteni.
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1338 Dátum: 2008.09.03 16:26:03 »
Mivel a hátramenet nem szinkronizált ez előfordulhat, még akár melegen is. Nekem is csinálta.
Ezzel a szervizben sem fognak semmit kezdeni.

és tessék!! :clap: köszönöm! :laugh:

19.000kmnél egy váltócsere romba döntötte volna a ..... mindent...
Yaris Ts 05'

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1339 Dátum: 2008.09.03 18:16:09 »

Igen ez jó :) Én sem láttam még. Viszont annyira nem hiányzik.

Mostanában hogy nem kell klímát használnom, leengedem az ablakokat és hallgatom a kipufogót :)

Gyári kipuffod van vagy cserélted?

Csak gyári :) Rájöttem nem kell mégsem másik, elég ez, amúgysem tetszenek annyira azok már. Impreza és V8, ezek jöhetnek :D

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1340 Dátum: 2008.09.03 18:20:36 »
Az mennyire normális hogy hideg inditásnál a hátramenet kapcsolása kicsit nehézkes,és bizony van hangja is.Nem kell nagy recsegésre ropogásra gondolni,de van.Viszont ha megyek vele,akkor útána már a hátramenet kapcsolása is zökkenőmentes.A többis fokozattal nincs probléma,csak ez a hátramenet dolog.VAn hogy egyáltalán nem csinálja,van hogy hiába nyomom ki kétszer is a kuplungot rendesen akkor is csinálja.Lehet hogy a magas alapjáratnak köszönhető(mikor elinditom a motort 2000,1800körül van az automata szívató miatt).LEhet ha várnék kicsit nem csinálná nemtom.Nálatok (és itt konkrétan ts tulajokra gondolok,mivel a másik yarisban a váltó teljesen más kapcsolni) szokott ilyen jeletkezni vagy mindig zökkenőmentes a váltás hátramenetbe.Még 21.éig garis az autó úgyhogy sztem be fogom vinni,csak kiváncsi vagyok a véleményetekre!köszi

Nekem is szokta néha.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1341 Dátum: 2008.09.03 22:44:26 »
Az mennyire normális hogy hideg inditásnál a hátramenet kapcsolása kicsit nehézkes,és bizony van hangja is.Nem kell nagy recsegésre ropogásra gondolni,de van.Viszont ha megyek vele,akkor útána már a hátramenet kapcsolása is zökkenőmentes.A többis fokozattal nincs probléma,csak ez a hátramenet dolog.VAn hogy egyáltalán nem csinálja,van hogy hiába nyomom ki kétszer is a kuplungot rendesen akkor is csinálja.Lehet hogy a magas alapjáratnak köszönhető(mikor elinditom a motort 2000,1800körül van az automata szívató miatt).LEhet ha várnék kicsit nem csinálná nemtom.Nálatok (és itt konkrétan ts tulajokra gondolok,mivel a másik yarisban a váltó teljesen más kapcsolni) szokott ilyen jeletkezni vagy mindig zökkenőmentes a váltás hátramenetbe.Még 21.éig garis az autó úgyhogy sztem be fogom vinni,csak kiváncsi vagyok a véleményetekre!köszi

Nekem is szokta néha.

gumikba hány bárt nyomsz?
Én előre 2.3 hátra 2.1.De olyan laposnak tünik kivüröl.pedig 2.1 2.1 az előírás



....


Úgy gondolom,remélem,hogy megtaláltam mi zörög a kalaptartónál.Igazából abból jöttem rá hogy reggel nagyon hallható,mig amikor a kocsi a napon áll utána egyáltalán nem.Így jöttem rá hogy a kalaptartó hátsó részén lévő gumik azok amig nem érnek el úgy igazán a hátsó ajtó még fém részéhez,így az mozogni tud és az adja ezt a kellemes hangot.most már csak az a kérdés hogy mit lehetne oda rakni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.09 21:41:06 írta benji »
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1342 Dátum: 2008.09.10 19:34:22 »
Úgy gondolom,remélem,hogy megtaláltam mi zörög a kalaptartónál.Igazából abból jöttem rá hogy reggel nagyon hallható,mig amikor a kocsi a napon áll utána egyáltalán nem.Így jöttem rá hogy a kalaptartó hátsó részén lévő gumik azok amig nem érnek el úgy igazán a hátsó ajtó még fém részéhez,így az mozogni tud és az adja ezt a kellemes hangot.most már csak az a kérdés hogy mit lehetne oda rakni. wacko


---van valakinek hasonló gondja?esetleg elmondja hogy orvosolta?
Yaris Ts 05'

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1343 Dátum: 2008.09.10 20:50:30 »
Úgy gondolom,remélem,hogy megtaláltam mi zörög a kalaptartónál.Igazából abból jöttem rá hogy reggel nagyon hallható,mig amikor a kocsi a napon áll utána egyáltalán nem.Így jöttem rá hogy a kalaptartó hátsó részén lévő gumik azok amig nem érnek el úgy igazán a hátsó ajtó még fém részéhez,így az mozogni tud és az adja ezt a kellemes hangot.most már csak az a kérdés hogy mit lehetne oda rakni. wacko


---van valakinek hasonló gondja?esetleg elmondja hogy orvosolta?

Nekem még a mélynyomó sem képes megzörgetni, annyira egyben van :) Épp azt teszteltem, kívülről is csak egy kicsit zörög az ajtónál, amúgy semmi.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1344 Dátum: 2008.09.14 20:57:30 »
Úgy gondolom,remélem,hogy megtaláltam mi zörög a kalaptartónál.Igazából abból jöttem rá hogy reggel nagyon hallható,mig amikor a kocsi a napon áll utána egyáltalán nem.Így jöttem rá hogy a kalaptartó hátsó részén lévő gumik azok amig nem érnek el úgy igazán a hátsó ajtó még fém részéhez,így az mozogni tud és az adja ezt a kellemes hangot.most már csak az a kérdés hogy mit lehetne oda rakni. wacko


---van valakinek hasonló gondja?esetleg elmondja hogy orvosolta?

Nekem még a mélynyomó sem képes megzörgetni, annyira egyben van :) Épp azt teszteltem, kívülről is csak egy kicsit zörög az ajtónál, amúgy semmi.

Mélynyomó meg ilyenek nem kellenének,annyira nem vagyok nagy zenehallgató,viszont még két hangszoró nem jönne rosszul hátra.
A hátsó ajtóban van ennek helye?vagy csak a kalaptartóba lehetne berakni még 2 hangszorót?
Yaris Ts 05'

Zsuga

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Yaris Ts zene
« Válasz #1345 Dátum: 2008.09.14 23:02:12 »

Mélynyomó meg ilyenek nem kellenének,annyira nem vagyok nagy zenehallgató,viszont még két hangszoró nem jönne rosszul hátra.


A gyári hangfalak sztem elég csirkék, de két csipogó az A-oszlopban meg egy gyári láda az utasülés alatt már elég jól muzsikál.

Hátra minek hangszóró? Én elöl ülök :tt2:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris Ts
« Válasz #1346 Dátum: 2008.09.15 07:15:10 »
Nekem elől van egy kétutas, magasak kivezetve a tükörhöz, hátul a kalaptartóban egy ovál szintén kétutas + a mélynyomó. Először úgy volt nem lesz mély, ezért lett a kalaptartóba, viszonlyag szép mélyeket adott így a 4, de aztán rájöttem több kell nekem, most meg már tényleg nem sok értelme van a hátsónak, elég lenne az első + mély. De ha a szabadban hallgatom, akkor kinyitom a csomagtartót, olyankor jól jön a kalaptartóban lévő is :D

giccshuszar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Yaris Ts
« Válasz #1347 Dátum: 2008.09.15 10:57:59 »
Úgy gondolom,remélem,hogy megtaláltam mi zörög a kalaptartónál.Igazából abból jöttem rá hogy reggel nagyon hallható,mig amikor a kocsi a napon áll utána egyáltalán nem.Így jöttem rá hogy a kalaptartó hátsó részén lévő gumik azok amig nem érnek el úgy igazán a hátsó ajtó még fém részéhez,így az mozogni tud és az adja ezt a kellemes hangot.most már csak az a kérdés hogy mit lehetne oda rakni. wacko


---van valakinek hasonló gondja?esetleg elmondja hogy orvosolta?

Nekem még a mélynyomó sem képes megzörgetni, annyira egyben van :) Épp azt teszteltem, kívülről is csak egy kicsit zörög az ajtónál, amúgy semmi.

Mélynyomó meg ilyenek nem kellenének,annyira nem vagyok nagy zenehallgató,viszont még két hangszoró nem jönne rosszul hátra.
A hátsó ajtóban van ennek helye?vagy csak a kalaptartóba lehetne berakni még 2 hangszorót?

Előre szett az ajtóba, hátra meg egy mélyláda, ennyi. Hátulra fölösleges hangszórót tenni. Ha jó zenét akarsz, akkor aktív háromutas rendszert kell építeni, (csipogó, mélyközép előre, mélynyomó bárhová ahol elfér. Külön erősítő mindennek)
Hátra nem kell szélessávú hangszóró, ezt el kell felejteni. Ugyanakkor sajnos az is igaz, hogy a Yarisnak gyalkorlatilag nincs csomagtartója, még egy kicsi mélyládával is használhatatlanná válik. Már lehet kapni olcsón elfogadható erősítőket meg ládákat kombóban 25 ezer körül, szerintem elfogadható ár. Mérlegelni kell, hogy zene, vagy két karton ásványvíz legyen a csomagtartóban :)


benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1348 Dátum: 2008.09.15 18:24:55 »
a ládát be lehet rakni,a vezető ülés alá is??

más: a v.pillantó tükrök fütését hogy lehet bekapcsolni?ha van...
Yaris Ts 05'

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1349 Dátum: 2008.09.15 18:31:44 »
a v.pillantó tükrök fütését hogy lehet bekapcsolni?ha van...
A hátsó ablak fűtésével megy együtt. Ha azt bekapcsolod a tükrök is mennek.