Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561261 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1260 Dátum: 2008.08.26 08:45:30 »
Tehát ha jól értelmezem a gyáris ts téligarnitúra is 15'ös méretü lemezfelni és nem 14es?
Magyarul a sima yaris lemezfelnit ami 14-es nem igazán tudom megvenni?Hanem spéci ts 15ös lemezfelnik kellenek?

Nem... Tudsz venni hozzá 14-es acélfelnit és elfér a fék is, ahogy leszilaci írta, 185/60r14 a jó méret!   :yes:

Így néz ki a yarisod mint a képen ez a fehér?

Más:Szerintetek  hány db-ra tehetö kb a ts-ek száma kicsiny országunkban?
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.26 13:53:33 írta benji »
Yaris Ts 05'

giccshuszar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Yaris Ts
« Válasz #1261 Dátum: 2008.08.27 16:56:01 »
Jelentem, hogy a tatabányai Yaris TS tegnap óta az én tulajdonom!  :clap: Zsír állapotban van, tényleg egy 60 éves pali volt a gazdája, főleg egyedül használta. Az üléseken új kora óta üléshuzat volt, amit egyből kidobtam. Hát mit mondjak, mosolyogtam amikor megláttam az üléseket... Szalonállapot :yes:
Az első pillanattól fogva otthon éreztem magam benne, inkább dinamikus, mint sportos de pont jó. A fék tetszik a futómű pedig szuper, mondjuk kéne bele egy jó kis versenyülés ami tart. 
Rettenetesen el van lustulva szegény, érződik, hogy dízelüzemmódban használta az öreg. Egy Yaris ICE+-ba számíttata be, én legalább jól jártam...
Már néztem rá egy Greddy turbo kit-et is 448ezer pénz, de szerintem olcsóbban is összejön a turbosítás márkás alkatrészekből is:clap: :clap: Majd meglátjuk. Alig várom, hogy vége legyen a munkaidőnek, és gurulhassak vele egy kicsit :devil:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1262 Dátum: 2008.08.27 17:18:48 »
Gratula, sok vidám km-t! :)  :clap:
Azért a turbósítást jól gondold át, nem egy egyszerű projekt!!

giccshuszar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Yaris Ts
« Válasz #1263 Dátum: 2008.08.27 20:38:27 »
Gratula, sok vidám km-t! :)  :clap:
Azért a turbósítást jól gondold át, nem egy egyszerű projekt!!

Köszönöm!
Hát igen azt tudom, hogy nem eccerű. Olvastam olyanokat is külföldi fórumokon, hogy nagyon karcsú a motor és nem bírja a nyomást, főleg a hajtókarok gyengék. Állítólag azok nyekkenek meg először nem is a dugók. Na mindegy azért a 150 lovat elbírja, sok más motorral együtt ez is. Nekem van egy BestMotoring DVD-m amiben 5 autót zsűriznek togue-én és  a harmadik helyet egy 200lovas Vitz nyeri. A motorra nem írják, hogy nem gyári, csak + turbo, a HKS elektronika, futómű és gumik. A váltó és a végáttétel is változatlan.

Azt már tudom, hogy a Turbo Yaris intercoolere = a D4D Yariséval, szal az beszerezhető olcsón, és szerintem nem is kell nagyobb kúler 150 lóhoz. Legalább a lököst sem kell átalakítani, megvan a helye a motor tetején...
Van esetleg infód a típus turbinyekolásával kapcsolatban?


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #1264 Dátum: 2008.08.27 21:37:21 »
Idézet
Azt már tudom, hogy a Turbo Yaris intercoolere = a D4D Yariséval, szal az beszerezhető olcsón

Én nem vennék rá mérget, hogy az olyan olcsó...

Amúgy ha ennyire nem vagy elégedett a teljesítménnyel, és már turbósítani akarsz, akkor mérnem csaptad hozzá azt a pénzt a vételárhoz, és vettél eleve erősebb autót?
Xanyi

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1265 Dátum: 2008.08.27 21:53:55 »
Idézet
Azt már tudom, hogy a Turbo Yaris intercoolere = a D4D Yariséval, szal az beszerezhető olcsón

Én nem vennék rá mérget, hogy az olyan olcsó...

Amúgy ha ennyire nem vagy elégedett a teljesítménnyel, és már turbósítani akarsz, akkor mérnem csaptad hozzá azt a pénzt a vételárhoz, és vettél eleve erősebb autót?

pl:corolla ts
Yaris Ts 05'

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Yaris Ts
« Válasz #1266 Dátum: 2008.08.28 10:29:25 »
Ha választhatnék egy 200Le-s Yaris Ts és egy Corolla Ts között, akkor én a Yaris Ts-t választanám.  :yes:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

giccshuszar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Yaris Ts
« Válasz #1267 Dátum: 2008.08.28 14:44:51 »
Idézet
Azt már tudom, hogy a Turbo Yaris intercoolere = a D4D Yariséval, szal az beszerezhető olcsón

Én nem vennék rá mérget, hogy az olyan olcsó...

Amúgy ha ennyire nem vagy elégedett a teljesítménnyel, és már turbósítani akarsz, akkor mérnem csaptad hozzá azt a pénzt a vételárhoz, és vettél eleve erősebb autót?

pl:corolla ts

Senkit nem szeretnék megbántani de a Corolla TS egy fos....
Essek hasra, mert lemásolták az Integra motorját, és bepakolták egy Corollába? Szar a futóműve és gyengék a fékek is. Ráadásul már angol. Véletlenül sem látsz TS Corollát a japán videókon. Supra, MR2 az igen.
A Yaris TS-t azért vettem, mert szerettem volna egy relatíve kis fogyasztású, kisköbcentis de dinamikus autót, ami JAPÁN és megbízható.
Turbosítva pedig egészen egyedi élményeket nyújt egy ilyen kisautó....

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Yaris Ts
« Válasz #1268 Dátum: 2008.08.28 14:58:41 »
A Corolla Ts nem fos, hanem egy nagyon erős családi autó.  :clap:
Mindent a helyén kell kezelni. :yes:

A Yaris Ts szerintem is sporosabb, kár hogy a turbós változat csak olyan kevés készült, jó lett volna ha az is egyszerűen elérhető lett volna.

Az utólagos turbósítás, meg már nem a gyári kategória, hanem autóépítés-tuning.

Megjegyzem semmivel sem nehezebb, sőtt talán könnyebb feladat egy Corolla Ts-t sportosra hangolni jobb futóművel és nagyobb fékekkel, meg némi kipufogó cserével (hang miatt), mint a Yarist turbósítani utólag.

Sajnos az utólagos turbósításnál a vezérlés megoldása nem egyszerű dolog, aminek már hardver költsége sem kicsi.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1269 Dátum: 2008.08.28 17:27:10 »
Beirom ide is a benzines parámat,mégiscsak itt vannak a ts tulajok.

Szóval a helyzet az hogy szép lassan a range elérte a 0-át.Azaz jelenleg a range szerint nem tudok már menni egy kmt se a kocsival.Ennek ellenére az üzemagyagmutató 2rublikán áll.Most elmentem vele kocsizni,de még mindig semmi.Nem akar leesni 1rublikára ill,hogy kigyuladjon valami tankjelző dolog.Na most jelenleg ezt várom.Nem szeretnék addig rátankolni.2 rublikánál egyébként rátankoltam 4liter benzint akkor még a range 20km-t mutatott a tankolás előtt.De egy kmt sem ment feljebb a tankolás útán csak csökkent :) így értük el a 0-t.
Mondták másik szobában hogy a range nem igazán szereti a kis tankolásokat,de akkor is 2rublikánál miért mutat 0-át?

Van tapasztalata valakinek hogy 2 rublika mennyi km-re elég még.ill hogy mikor felgyullad a kijelző (gondolom egy rublikánál) akkor hány liter van még benne?
És még egy kérdés a tank hány liter?

köszönöm!
Yaris Ts 05'

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Yaris Ts
« Válasz #1270 Dátum: 2008.08.28 22:04:45 »

"Senkit nem szeretnék megbántani de a Corolla TS egy fos....
Essek hasra, mert lemásolták az Integra motorját, és bepakolták egy Corollába? Szar a futóműve és gyengék a fékek is. Ráadásul már angol. Véletlenül sem látsz TS Corollát a japán videókon. Supra, MR2 az igen.
A Yaris TS-t azért vettem, mert szerettem volna egy relatíve kis fogyasztású, kisköbcentis de dinamikus autót, ami JAPÁN és megbízható.
Turbosítva pedig egészen egyedi élményeket nyújt egy ilyen kisautó...."


Helyén kellene kezelni a dolgokat. Az autókat pedig saját kategóriájukban összevetni. Összbenyomásod lehet autókról, de így, ilyen szavakkal egyetlen toyotát se minősíts.
Hány km-t tettél meg Corolla Ts-el?
Zsono

Zsuga

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Yaris Ts
« Válasz #1271 Dátum: 2008.08.28 23:29:27 »
Senkit nem szeretnék megbántani de a Corolla TS egy fos....

Bármikor 1000 örömmel beletenném a seggem egy ilyen fosba :)))

Zsuga

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Yaris Ts
« Válasz #1272 Dátum: 2008.08.28 23:40:36 »
Szóval a helyzet az hogy szép lassan a range elérte a 0-át.Azaz jelenleg a range szerint nem tudok már menni egy kmt se a kocsival.Ennek ellenére az üzemagyagmutató 2rublikán áll.

Felejtsd el azt a RANGE-et, hülyeségeket ír. Ha világít a lámpa, max. 70-80 km múlva tankolj oszt csá.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #1273 Dátum: 2008.08.28 23:50:47 »
Idézet
Senkit nem szeretnék megbántani de a Corolla TS egy fos....
Essek hasra, mert lemásolták az Integra motorját, és bepakolták egy Corollába? Szar a futóműve és gyengék a fékek is. Ráadásul már angol. Véletlenül sem látsz TS Corollát a japán videókon. Supra, MR2 az igen.
A Yaris TS-t azért vettem, mert szerettem volna egy relatíve kis fogyasztású, kisköbcentis de dinamikus autót, ami JAPÁN és megbízható.
Turbosítva pedig egészen egyedi élményeket nyújt egy ilyen kisautó....

Turbósítva a Yaris TS-nek ugyanúgy gyenge fékei és szar futóműve lenne...
Xanyi

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1274 Dátum: 2008.08.29 13:05:53 »
Szóval a helyzet az hogy szép lassan a range elérte a 0-át.Azaz jelenleg a range szerint nem tudok már menni egy kmt se a kocsival.Ennek ellenére az üzemagyagmutató 2rublikán áll.

Felejtsd el azt a RANGE-et, hülyeségeket ír. Ha világít a lámpa, max. 70-80 km múlva tankolj oszt csá.

A lámpa akkor gyullad ki ha egy rublika van már csak?vagy még csak az útán pár km-rel?
Yaris Ts 05'