Szerző Téma: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)  (Megtekintve 97619 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Dátum: 2004.12.02 11:34:48 »
Sziasztok!

A minap kigyulladt az én kis járművömön az a csúnya narancssárga lámpa, ami a motorikus rendszer hibájára figyelmeztet.  [smilie=sm52.gif] Szerencsére nem valami szembetűnő dolog (nincs hang, szag, minden működési paraméter ok), de nem akar elaludni. A "jelentéktelensége" a baj vele, mert így nem tudom, mi az oka!
Van az autókhoz egy u.n. OBD (On-Board Diagnostics) egység, amivel ki lehet olvasni, hogy a gondja a rendszernek. Ha már az megvan, akkor el lehet kezdeni gondolkodni a javításon, illetve, hogy mennyire nagy a baj.

Tud valaki ilyen eszközt kölcsönbe, vagy akár olcsó pénzért (kb 10-15e) megvételre?

Köszi,
Szabix
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #1 Dátum: 2004.12.02 11:42:38 »
Nem lenne egyszerűbb elvinni egy szervizbe??  Ott megmondják a frankot.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #2 Dátum: 2004.12.02 12:57:24 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Nem lenne egyszerűbb elvinni egy szervizbe??  Ott megmondják a frankot.

Már ha meg tudják mondani :evil:
Az én verdám hideg alapjárati hibájával 1998 óta nem tud mit kezdeni a  :toy: nyírpazonyi szaxervize, pedig próbálták a diagnosztikai kütyüvel is.  :axe: Lehet, hogy nem is tudják használni azt a vackot? [smilie=sm42.gif]
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #3 Dátum: 2004.12.02 13:01:00 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Toygli003"
Nem lenne egyszerűbb elvinni egy szervizbe??  Ott megmondják a frankot.

Már ha meg tudják mondani :evil:
Az én verdám hideg alapjárati hibájával 1998 óta nem tud mit kezdeni a  :toy: nyírpazonyi szaxervize, pedig próbálták a diagnosztikai kütyüvel is.  :axe: Lehet, hogy nem is tudják használni azt a vackot? [smilie=sm42.gif]


Hát sajnos előfordulhat, de azért csodálkoznék ha nem tudja kezelni. Akkor miért dolgozik ott???
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #4 Dátum: 2004.12.02 13:04:30 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Toygli003"
Nem lenne egyszerűbb elvinni egy szervizbe??  Ott megmondják a frankot.

Már ha meg tudják mondani :evil:
Az én verdám hideg alapjárati hibájával 1998 óta nem tud mit kezdeni a  :toy: nyírpazonyi szaxervize, pedig próbálták a diagnosztikai kütyüvel is.  :axe: Lehet, hogy nem is tudják használni azt a vackot? [smilie=sm42.gif]


Hát sajnos előfordulhat, de azért csodálkoznék ha nem tudja kezelni. Akkor miért dolgozik ott???

Gondolom mert nincs tőle jobb szagember a környéken  :smackbottom:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #5 Dátum: 2004.12.02 13:35:45 »
ez a téma engem is érdekel, végre van egy jó notebookom , hibakódleolvasásra tök jó lenne.
vagy ez célhardver?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #6 Dátum: 2004.12.02 13:52:23 »
na, utánanéztem de a "On-Board Diagnostics+toyota" -ra kidob egy csomó oldalt a kereső, de van progi windows alá, meg kábel meg minden de ebben azért eléggé pengének kell lenni...belematat az ember és nagyobb bajt csinál mint hasznot.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #7 Dátum: 2004.12.02 13:55:11 »
Nem akarok túl nagy hülyeséget mondani, de szerintem 10-15 ezer pénzért még használtam sem fogsz kapni ilyen kütyüt! Ez nem Toyota specifikus cucc, hanem az össze OBD járgányhoz jó, csak a csatlakozókat kell cserélgetni...
Elaludni magától biztos nem fog, hiszen a hibajelet törölni kell!
Szerintem is vidd inkább szervízbe, és ha mindenképpen magad akarod megjavítani, akkor kérd, hogy csak a hibakódot olvassák ki, és mondják meg mi az! Abból már el tudsz indulni...
Xanyi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #8 Dátum: 2004.12.02 14:29:24 »
ezzel egyetértek!
max ha szerencséd van és megvan a cuccod, realizálod a hibát. és ha asszondja hogy pl. szelepvezérlés? annak mégse állsz neki csak úgy

szerelö haver asszondja hogy olasz autókban rendszeresen kikötik a hibajelző cuccot kocsinak semmi baja és folyton hűlyeségeket jelez.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #9 Dátum: 2004.12.02 15:49:36 »
Sziasztok!

Igazatok van abban, hogy ezekkel a cuccokkal néha nagyobb gondot lehet okozni, mint amennyit spórolhat vele az ember, de ha ésszel használod, akkor szerintem tök jó, ha van egy ilyened.

A vezérlésnek csak azért nem állnék neki, mert VVT-i -t még nem csináltam. De ez más kérdés. Az OBD-nek nem kell csatlakozót cserélgetni, mert univerzális, azaz mindegyik a 16 pólusú csatlakozót használja (2 külön típus azért van belőle). :)
Viszont az árról annyit, hogy találtam a net-en 79 USD-ért komplett cuccott, amihez jön még $26 az express delivery. Ez Testvérek között is "csak" 19000 Ft, és zsír új.

Ami kell ehhez, az mindössesen a szoftware, kábel, és egy leválasztó modul, hogy a kocsi feszültsége ne jusson el a soros portra (nem 12 voltra tervezték). Bár azért kivánci lennék, hogy mi a francnak kell abba dugóba is tápfesz, de lehet hogy csak azért írják, hogy mindeképpen vegyél olyat! :)

De lehet hogy akkor inább megkérek egy valamilyen szerviz-t, hogy olvassa ki a kódot nekem, mert ugye univerzális a dugó! :)
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #10 Dátum: 2004.12.02 16:04:56 »
Idézetet írta: "FLInt"
Már ha meg tudják mondani :evil:
Az én verdám hideg alapjárati hibájával 1998 óta nem tud mit kezdeni a  :toy: nyírpazonyi szaxervize, pedig próbálták a diagnosztikai kütyüvel is.  :axe: Lehet, hogy nem is tudják használni azt a vackot? [smilie=sm42.gif]

Nem lehet mit csinálni az injektoros autók alapjáratával, nem állítható... Hidegen túl magas, vagy mi a baja?
Anyu RAV4-én is indításkor túl magas az alapjárat, de nem lehet vele mit csinálni (egyetlen megoldás a komputercsere lenne).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #11 Dátum: 2004.12.02 17:48:26 »
Idézet
Nem lehet mit csinálni az injektoros autók alapjáratával, nem állítható... Hidegen túl magas, vagy mi a baja?
Anyu RAV4-én is indításkor túl magas az alapjárat, de nem lehet vele mit csinálni (egyetlen megoldás a komputercsere lenne).

Hehe! Én a Yarison cseréltettem is gariba!  :lol: Túl alacsony volt...
Xanyi

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #12 Dátum: 2004.12.02 23:12:20 »
A fedélzeti diagnosztika célja,hogy a jármű mozgásképes maradjon,ameddig az műszakilag lehetséges! Vagyis ha mondjuk elcsesződik vmi, nem biztos,hogy te azt feltétlenül észreveszed!Csak mondjuk megnövekszik a fogyasztás, károsanyagkibocsátás romlik, ilyesmi...
Tegyük fel,hogy gallyra megy az előgyújtásszabályzó egység(mondjuk befosik 1 jeladó)! A rendszer ezt észleli, és mielőtt még vmi szar értékre beállna a jeladótól vett rossz értékek alapján, beállít egy olyan előgyújtás értéket, ami hogyha 1szerűen akarunk fogalmazni,se nem jó,se nem rossz!Ezután rögtön kigyullad a sárga kis jel a műszerfalon!Ezzel jelzi a hibát a járművezető részére, de ha nem szükséges,nem állítja le feltétlenül a rendszert!
Tehát Szabix neked azt javaslom,hogy vidd márkaszervízbe, ott megmondják mi a hiba,kijavítják&kitörlik a hibajelet! Ha nem, akkor írd le az autód típusát, évjáratát, motorkódját, és jövőhétre kiderítem 8) ,h annál a típusnál mi a teendő ebben az esetben! Hogy kell a hibakódot kiolvasni!
Remélem tudok majd segíteni...
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #13 Dátum: 2004.12.03 09:07:41 »
Toyotánál még nem néztem utána a dolognak de az opel esetén elég egy izzó és két rákötött vezeték a kód kiolvasásához. Mint egy kontroll-lámpa úgy kell használni. Megvan hogy hová kell érinteni a vezetékeket és egy javítási útmutatóban megtalálható táblázat alapján amely tartalmazza a kódszámot kiderül a jelzett hibaok. Először felvillan a lámpa n-szer, ez jelzi a jelkiolvasás kezdetét. Az n mindig ugyanannyi. Utána amennyit villan azt kell megszámolni és ezt az értéket kell keresni a táblázatban. Azért nem írtam konkrétumokat mert nem voltam jelen amikor a kiolvasást így csinálták és azt sem tudom többekközött hogy toyota esetén járható e ez az út....
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #14 Dátum: 2004.12.03 09:21:16 »
Idézetet írta: "grastone"
Toyotánál még nem néztem utána a dolognak de az opel esetén elég egy izzó és két rákötött vezeték a kód kiolvasásához. Mint egy kontroll-lámpa úgy kell használni. Megvan hogy hová kell érinteni a vezetékeket és egy javítási útmutatóban megtalálható táblázat alapján amely tartalmazza a kódszámot kiderül a jelzett hibaok. Először felvillan a lámpa n-szer, ez jelzi a jelkiolvasás kezdetét. Az n mindig ugyanannyi. Utána amennyit villan azt kell megszámolni és ezt az értéket kell keresni a táblázatban. Azért nem írtam konkrétumokat mert nem voltam jelen amikor a kiolvasást így csinálták és azt sem tudom többekközött hogy toyota esetén járható e ez az út....


Az Opelnél a megfelelő vezetékösszekötés után a műszerfali motorkontroll lámpa villogja le a hibakódot -legalábbis a 95-előtti verzióban.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!