Szerző Téma: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)  (Megtekintve 97578 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

gs400

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #45 Dátum: 2007.09.15 21:38:39 »
Viszzatérve egy kicsit a hibakódók törlésére. A japán gépe többségében, (fõleg amelyek nem BOSCH rendszerrel vannak felszerelve) akkusaru levétele után a hibakódók törlödnek. Persze ha a hiba nem szûnt meg, akkor a hibakód is visszajön. Toyotánál vannak azonnali 15-percer 30 és 1 órás áramtalanítós hibakód nullázások. Én úgy gondolom emiatt senki ne vigye szervízbe a gépet. A hibakódot ki lehet olvasni. Suprán a computeren 2db kis led kivillogja a hibát, a kódtáblázatot meg netrõl is le elehet tölteni. Ha nincs led, akkor típustól függõen a diagnose csatlakozó megfelelõ lábait kell összeérinteni, aztán a chech engine lámpa ezt kivillogja. A szervíz is ezt csinálja, csak a diagnosztikai computer tudja a kódokat fejbõl.

A diagnosztikai egységgel meg nyugottan lehet turkálni, itt nem ronthatunk el semmit, mert az információk az epromba bele vannak égetve, szemben az európai típusokkal. Ezért lehet õket felülírni, no meg elcseszni.

zla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #46 Dátum: 2007.09.17 08:43:06 »
Ez konkretabban is erdekelne. Marmint, hogy hol van leirva, hogy melyik erintkezuket kell rovidrezarni a hibakod kivillogasahoz. Tudtommal ez csak OBD I nel van.


Idézetet írta: "gs400"
Viszzatérve egy kicsit a hibakódók törlésére. A japán gépe többségében, (fõleg amelyek nem BOSCH rendszerrel vannak felszerelve) akkusaru levétele után a hibakódók törlödnek. Persze ha a hiba nem szûnt meg, akkor a hibakód is visszajön. Toyotánál vannak azonnali 15-percer 30 és 1 órás áramtalanítós hibakód nullázások. Én úgy gondolom emiatt senki ne vigye szervízbe a gépet. A hibakódot ki lehet olvasni. Suprán a computeren 2db kis led kivillogja a hibát, a kódtáblázatot meg netrõl is le elehet tölteni. Ha nincs led, akkor típustól függõen a diagnose csatlakozó megfelelõ lábait kell összeérinteni, aztán a chech engine lámpa ezt kivillogja. A szervíz is ezt csinálja, csak a diagnosztikai computer tudja a kódokat fejbõl.

A diagnosztikai egységgel meg nyugottan lehet turkálni, itt nem ronthatunk el semmit, mert az információk az epromba bele vannak égetve, szemben az európai típusokkal. Ezért lehet õket felülírni, no meg elcseszni.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #47 Dátum: 2007.09.17 09:22:27 »
Nálam a Carinában a TE1 és E1 lábakat kell összezárni a hibakód kivillogtatásához.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #48 Dátum: 2007.09.17 09:38:50 »
Idézetet írta: "GuMiSZu"
Hi!

Én is vennék ilyet...
jó lenne , 94'-es Corollában a PDA nyomná a pill ill. az átlagfogyit, hõmérsékletet mér, digitális sebességmérés stb...

 :ordog:


a fogyihoz szemzorok kellenek ez reménytelen.
de a digi sebmérés 1 PDA +GPS komboval már megy.
nem beszélve a navigáciorol
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

gs400

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #49 Dátum: 2007.10.01 16:24:17 »
Tegnap töltöttem le egy komplett service manualt a GS-hez, majd tanulmányozom a hibakód kiolvasását, majd írok a lehetõségekrõl.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #51 Dátum: 2008.02.09 22:25:17 »
pda-n nezni real time bluetooth-on keresztul a diag cuccokat ... mindig is errol almodtam:)

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #52 Dátum: 2009.10.13 14:09:14 »
94 es carinábol 4A-FE motor ki lehet olvasni az infokat? PC vel ofkorsz

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #53 Dátum: 2010.05.10 14:43:17 »
A többi topicot átolvasva úgy tűnik, hogy egyre több márkatárs rendelkezik különféle készülékekkel.
Érdekelnének, az új tapasztalatok PC+ kábel és a hozzájuk beszerezhető szotverekkel, valamint a célhardverekkel kapcsolatos
aktualizált tapasztalatok.
ELM 327 átalakító kábelt 14e-ért láttam a neten. Mennyire jók az ehhez fellelhető programok?
Típusspecifikus eszközökkel pl. http://www.autodiagnosztika.eu/vmchk/toyota-diagnosztika.html próbálkozott már valaki?
Tud annyival többet típusspecifikus diagnosztika (hosszútávon Toyotában gondolkozva), hogy jobban megérje  egy OBDII-es megoldásnál?

dalatt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #54 Dátum: 2010.06.15 18:16:27 »
A többi topicot átolvasva úgy tűnik, hogy egyre több márkatárs rendelkezik különféle készülékekkel.
Érdekelnének, az új tapasztalatok PC+ kábel és a hozzájuk beszerezhető szotverekkel, valamint a célhardverekkel kapcsolatos
aktualizált tapasztalatok.
ELM 327 átalakító kábelt 14e-ért láttam a neten. Mennyire jók az ehhez fellelhető programok?
Típusspecifikus eszközökkel pl. http://www.autodiagnosztika.eu/vmchk/toyota-diagnosztika.html próbálkozott már valaki?
Tud annyival többet típusspecifikus diagnosztika (hosszútávon Toyotában gondolkozva), hogy jobban megérje  egy OBDII-es megoldásnál?


Nézz körül a Vaterán, én 8500 forintért vettem az ELM 327 kábelt.
2002 Corolla 1.6 vvt-i E12

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #55 Dátum: 2010.06.15 22:17:01 »
Köszi, nézelődöm, meg a tapasztalatokat olvasom. A Fábia, Ford fórumokon, Indexen és a hobbielektronikán egész sok anyagot lehet találni.
Talán itt kevés probléma az autókkal, azért nem pörög ez a topic.
Úgy látom Mo.-on és a e-bay-en szinte mindegyik  Elm-327 kínai klón.     Dalatt neked melyik program jött be hozzá?

Toyota TIS, Commander, egyéb PC alapú Toyota/Lexus márkaspecifikus programokat próbált már valaki?

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #56 Dátum: 2010.07.16 01:54:50 »
94 es carinábol 4A-FE motor ki lehet olvasni az infokat? PC vel ofkorsz

Attól függ hogy milyen obd van benne vagy OBD 1 amit a motortérben találsz általában ha szemböl nézed az autót akkor a motortér jobb felsö sarkában van. Ezzel én ugy tudom nem sokat lehet kiolvasni, megjegyzem nekem is ez van...OBD 2-vel amit az utastérban találsz azzal szinte mindent ki lehet olvasni...a vezetöoldalon a müszerfalon van egy fiók alul...ha azt leveszed akkor ott van bent, ha jól tudom a biztosíték tábla is ott van...OBD 2-vel mindent ki lehet olvasni, motorhömérsékletet, fordulatszámot...stb...
Remélem tudtam segíteni, ha meg nem így van akkor javítsatok ki légyszi :) :) :) :)
Just drive for fun

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #57 Dátum: 2010.07.16 08:07:11 »
Az én 4EFE-m még pont nem OBD2, szóval sztem a tesómotorja se.  :no: Bár látom, jó régi hsz-re válaszoltál. :)
         

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #58 Dátum: 2010.07.16 14:23:22 »
Végülis mindegy, mert még aktuális lehet a dolog :D
Just drive for fun

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #59 Dátum: 2010.09.28 12:35:04 »
hali
 lenne egy kérdésem nekme 2004-es faceliftes D4D Yarisom van. abban milyen csatlakozó van? OBD ,OBD2 Vagy EOBD
ugyanis van egy G-s Astram is és akarok venni egy Diagnosztikai műszert az Opelben OBD2-es a csatlakozóm, csak a Yarisba nem tom milyen.


kösz előre is
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag