Szerző Téma: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)  (Megtekintve 99518 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #15 Dátum: 2004.12.03 10:23:10 »
Idézetet írta: "Tamás69"


Az Opelnél a megfelelő vezetékösszekötés után a műszerfali motorkontroll lámpa villogja le a hibakódot -legalábbis a 95-előtti verzióban.


Sziasztok!

Elvileg a 95 előtti opel az nem OBDII-es, hanem még az előző verzió. Bár jó lenne ha lenne ilyen mezei megoldás az OBDII-höz is...  :D
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #16 Dátum: 2004.12.03 10:27:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "FLInt"
Már ha meg tudják mondani :evil:
Az én verdám hideg alapjárati hibájával 1998 óta nem tud mit kezdeni a  :toy: nyírpazonyi szaxervize, pedig próbálták a diagnosztikai kütyüvel is.  :axe: Lehet, hogy nem is tudják használni azt a vackot? [smilie=sm42.gif]

Nem lehet mit csinálni az injektoros autók alapjáratával, nem állítható... Hidegen túl magas, vagy mi a baja?
Anyu RAV4-én is indításkor túl magas az alapjárat, de nem lehet vele mit csinálni (egyetlen megoldás a komputercsere lenne).

Szia Szeke!
A műszerfalon nem jelez hibát a sárga ECU kontroll lámpa, mert a motor beindulása után elalszik ahogy kell, sőt a szerviz diagnosztikai kütyüje sem észlel beíródott hibakódot. De a hideg motort beindítva, az esetek túlnyomó többségében 1600 rpm-ről indulva emelkedni kezd az alapjárat akár  2200-ig is, majd szabálytalanul ingadozva leesik 1600-ra aztán fel 1800-ig, majd kezdi elölről, amíg a motor el nem éri az üzemi hőmérsékletet, mert akkorra fokozatosan megszűnik a jelenség. De ezt nem mindig csinálja a dög! Amikor olyan kedve van teljesen normálisan egyenletesen 1400-at forog, csak ez sajnos elég ritkán fordul elő.
Te találkoztál már hasonló hibajelenséggel? Minden okos tanácsot szívesen fogadok! [smilie=sm59.gif]
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #17 Dátum: 2004.12.03 10:40:18 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "FLInt"
Már ha meg tudják mondani :evil:
Az én verdám hideg alapjárati hibájával 1998 óta nem tud mit kezdeni a  :toy: nyírpazonyi szaxervize, pedig próbálták a diagnosztikai kütyüvel is.  :axe: Lehet, hogy nem is tudják használni azt a vackot? [smilie=sm42.gif]

Nem lehet mit csinálni az injektoros autók alapjáratával, nem állítható... Hidegen túl magas, vagy mi a baja?
Anyu RAV4-én is indításkor túl magas az alapjárat, de nem lehet vele mit csinálni (egyetlen megoldás a komputercsere lenne).

Szia Szeke!
A műszerfalon nem jelez hibát a sárga ECU kontroll lámpa, mert a motor beindulása után elalszik ahogy kell, sőt a szerviz diagnosztikai kütyüje sem észlel beíródott hibakódot. De a hideg motort beindítva, az esetek túlnyomó többségében 1600 rpm-ről indulva emelkedni kezd az alapjárat akár  2200-ig is, majd szabálytalanul ingadozva leesik 1600-ra aztán fel 1800-ig, majd kezdi elölről, amíg a motor el nem éri az üzemi hőmérsékletet, mert akkorra fokozatosan megszűnik a jelenség. De ezt nem mindig csinálja a dög! Amikor olyan kedve van teljesen normálisan egyenletesen 1400-at forog, csak ez sajnos elég ritkán fordul elő.
Te találkoztál már hasonló hibajelenséggel? Minden okos tanácsot szívesen fogadok! [smilie=sm59.gif]



Ugyanezt nekem a Vectra produkálta, amikor az alapjárati levegőszabályzó motor-szelepkomplexum megszorult, és bizonyos hőmérséklettartományban állandóan túlszabályzott, amikor átugrott a szoruláson, akkor meg vissza. Itt is valami hasonló lehet!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #18 Dátum: 2004.12.03 10:50:52 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Ugyanezt nekem a Vectra produkálta, amikor az alapjárati levegőszabályzó motor-szelepkomplexum megszorult, és bizonyos hőmérséklettartományban állandóan túlszabályzott, amikor átugrott a szoruláson, akkor meg vissza. Itt is valami hasonló lehet!!!

Ez az alapjárati levegőszabályozó motor-szelepkomplexum hol található az 1.6-os Carina motoron? Hátha egy kitisztítással orvosolható lenne a gond. De van egyáltalán ilyen rajta?  :?:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #19 Dátum: 2004.12.03 23:08:16 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Tamás69"

Ugyanezt nekem a Vectra produkálta, amikor az alapjárati levegőszabályzó motor-szelepkomplexum megszorult, és bizonyos hőmérséklettartományban állandóan túlszabályzott, amikor átugrott a szoruláson, akkor meg vissza. Itt is valami hasonló lehet!!!

Ez az alapjárati levegőszabályozó motor-szelepkomplexum hol található az 1.6-os Carina motoron? Hátha egy kitisztítással orvosolható lenne a gond. De van egyáltalán ilyen rajta?  :?:


Fogalmam nincs, a Vectrán a pillangószelep környékén volt, a szívócsonk előtt, a Corolla 1,6 motorjába még nem kellett belenéznem, igazán azt sem tudom, hogy ennél hogy néz ki a hidegindítási dúsítás megoldása, de a jelenség, amit leírtál egyértelműen az volt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #20 Dátum: 2004.12.05 21:58:34 »
Idézetet írta: "szabix"
Tud valaki ilyen eszközt kölcsönbe, vagy akár olcsó pénzért (kb 10-15e) megvételre?

Ennyiért bőven megcsinálják Hillárék a Supernél... :!:  :wink:
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #21 Dátum: 2004.12.06 09:16:58 »
áruljátok el , hogy a corollákban melyik évjárattól szereltek be ilyen diag. egységet? mármint amiböl hibakódot lehet kiolvasni. 95től?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #22 Dátum: 2004.12.11 23:48:53 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "szabix"
Tud valaki ilyen eszközt kölcsönbe, vagy akár olcsó pénzért (kb 10-15e) megvételre?

Ennyiért bőven megcsinálják Hillárék a Supernél... :!:  :wink:


Sziasztok!

Igaz, hogy egy javítás olcsobban kijön, mint ez a ketyere, de ha pl. möbször használom, már megérte (ne kelljen!  :o ), viszont az is jó megoldás lehet, hogy többen veszünk ilyet...

Láttam a szervizest, hogy mit csinált, néha segítettem is neki, hogy haladjunk, mert abszolút balek volt... De ez van. Hiba oka nincs meg, a hibakód eltünt, és ez volt 3000 Ft. (számlával, meg minden nyalánksággal 5000)!!!

Szerintem nagyon jó befektetés lenne egy ilyen cucc, legalábbis többet ér, mint amennyiért megkapod. Szerintem.  :P
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #23 Dátum: 2004.12.12 07:33:36 »
Idézetet írta: "szabix"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "szabix"
Tud valaki ilyen eszközt kölcsönbe, vagy akár olcsó pénzért (kb 10-15e) megvételre?

Ennyiért bőven megcsinálják Hillárék a Supernél... :!:  :wink:


Sziasztok!

Igaz, hogy egy javítás olcsobban kijön, mint ez a ketyere, de ha pl. möbször használom, már megérte (ne kelljen!  :o ), viszont az is jó megoldás lehet, hogy többen veszünk ilyet...

Láttam a szervizest, hogy mit csinált, néha segítettem is neki, hogy haladjunk, mert abszolút balek volt... De ez van. Hiba oka nincs meg, a hibakód eltünt, és ez volt 3000 Ft. (számlával, meg minden nyalánksággal 5000)!!!

Szerintem nagyon jó befektetés lenne egy ilyen cucc, legalábbis többet ér, mint amennyiért megkapod. Szerintem.  :P

Tudod mennyibe került a most már használatos második generációs Toyota Tester? Elárulom, több százezer forint, vagy milliós összeg, nem emlékszem már pontosan. Lényeg, hogy eszméletlenül drága. Éppen ezért szervizenként jellemzően csak 1 van belőle.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #24 Dátum: 2004.12.12 12:08:06 »
Idézetet írta: "Szeke"
Tudod mennyibe került a most már használatos második generációs Toyota Tester? Elárulom, több százezer forint, vagy milliós összeg, nem emlékszem már pontosan. Lényeg, hogy eszméletlenül drága. Éppen ezért szervizenként jellemzően csak 1 van belőle.


Szia!

Csak hogy eloszlassam az ilyen anyagiaskodásokat, az alábbi linken $79 -ért megveszed a csatlakozót, a software FREE...

A szervizes azért kerül annyiba, mert sok más számomra már tényleg felesleges fícsört is tud, bár lehet hogy csak azért annyi, hogy ne vedd meg magadnak otthonra...  :lol:

A link:

http://www.scantool.net/products/index.htm
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #25 Dátum: 2004.12.12 12:21:18 »
Idézetet írta: "szabix"
Szia!
Csak hogy eloszlassam az ilyen anyagiaskodásokat, az alábbi linken $79 -ért megveszed a csatlakozót, a software FREE...
A szervizes azért kerül annyiba, mert sok más számomra már tényleg felesleges fícsört is tud, bár lehet hogy csak azért annyi, hogy ne vedd meg magadnak otthonra...  :lol:
A link:

http://www.scantool.net/products/index.htm

Nem rossz cucc, csak kérdés, mennyit mutat meg és biztosan jó-e toyotához.
Na igen, meg a szervizes olyan mint egy PDA, saját kijelzős, és lehet abban valami, hogy azért olyan drága, hogy ne vegyél otthonra  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #26 Dátum: 2004.12.12 16:52:27 »
Idézetet írta: "Szeke"
Nem rossz cucc, csak kérdés, mennyit mutat meg és biztosan jó-e toyotához.
Na igen, meg a szervizes olyan mint egy PDA, saját kijelzős, és lehet abban valami, hogy azért olyan drága, hogy ne vegyél otthonra  :wink:


Mivel ez az OBD-II egy szabvány (ezen belül is van azért 3 féle), ezért szerintem jó hozzá... (Az enyém speciel ISO szabványos, mint az itthoniak nagytöbbsége) A szabvány viszont fel kell hogy legyen tüntetve az autóban valamféle emissziós táblán. (Ne kérdezd mi az és hogy hol van!!!  8) )
Az pedig, hogy mennyit mutat meg, az szerintem már csak software függő. Láttam olyan software-t, ami csak statikus adatokat tudott kezelni (főként a hibakódok), viszont van olyan is, amelyik tud realtime adatokat is kezeli. Az utóbbi általában már fizetős...  :wink:
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #27 Dátum: 2004.12.12 19:56:32 »
Idézetet írta: "szabix"
Csak hogy eloszlassam az ilyen anyagiaskodásokat, az alábbi linken $79 -ért megveszed a csatlakozót, a software FREE...

Kötve hiszem, hogy egy 79$-os cuccot - különös tekintettel a 183 Ft-os $ árfolyamra - a Toyota 100x áron adna a saját szervizeinek.
Nem valami TV-shopos csodacuccról van szó?
music     

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #28 Dátum: 2004.12.12 23:18:27 »
Idézetet írta: "music"

Kötve hiszem, hogy egy 79$-os cuccot - különös tekintettel a 183 Ft-os $ árfolyamra - a Toyota 100x áron adna a saját szervizeinek.
Nem valami TV-shopos csodacuccról van szó?


A lenti linken megnézheted te is és véleményt alkothatsz róla.

Mint minden szabvány esetén, ezt is lehet többféleképpen feldolgozni. Az autóból ugyan az jön ki, de nem mindegy, hogy abból mennyit "ért" meg a ketyere, amit rádugsz. Nem mindegy, hogy egy PC-n futó software dolgozza fel a jelet, vagy valami PDA jellegű ketyere, ahol ki kell még fizetned a hardware-t is, ami lévén hogy célszerszám, gondolom sokat dob az áron... :D

Szerintem nézd meg, hátha... :lol:
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: HELP - Toyota Diagnosztikai eszköz
« Válasz #29 Dátum: 2004.12.13 00:53:19 »
Idézetet írta: "szabix"
A lenti linken megnézheted te is és véleményt alkothatsz róla.

Elhiszem, hogy igazad van, de én hiába nézegetem a linket, attól nem fogok hozzá érteni - sajna nem ez az én világom.
music