Szerző Téma: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)  (Megtekintve 97514 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #120 Dátum: 2013.10.30 22:39:38 »
Nekem pedig működik. Amúgy nem igazán értem, hogy ha egyszer van OBDII port, akkor miért csak bizonyos olvasókkal működik. Mert a port elvileg szabványos, nem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #121 Dátum: 2013.10.31 05:00:12 »
Nekem pedig működik. Amúgy nem igazán értem, hogy ha egyszer van OBDII port, akkor miért csak bizonyos olvasókkal működik. Mert a port elvileg szabványos, nem?
A Port az szabványos, de a pin bekötés lehet ettől még egyedi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #122 Dátum: 2013.10.31 07:15:01 »
Igen, csak minek. Ha egyedi protokollal vagy bekötéssel xarakodik valaki, miért akarja kötni magát egy másfajta csatlakozóhoz?

Gondolom 2002-től kötelező lett betartani az OBDII előírásait, azért működik nálam. Amit még el tudok képzelni, hogy ha jól emlékszem, a benzineseknél előbb lett kötelező, és talán nem akartak kétféle csatlakozót használni 2001-ben csak emiatt. Viszont akkor már sokból nem állt volna a rendes OBD protokollt használni a dízeleknél sem. Na mind1.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #123 Dátum: 2013.11.04 15:12:26 »
...Viszont akkor már sokból nem állt volna a rendes OBD protokollt használni a dízeleknél sem. ...
De mert ahhoz az új ECU programot kellett volna írni - szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #124 Dátum: 2013.11.05 10:23:19 »
Tegnap és ma reggel kipróbáltam végre a Torque-ot mert megérkezett az ebay-ről a bluetooth protokol. Az első csatlakozás az ELM327 protokoll és a telefon között simán ment, de amikor pár óra után újra beültem, akkor nem akart csatlakozni automatikusan.

Ma reggel ugyanezt játszotta el, ekkor a telefon menüjében manuálisan megszüntettem a párosítást és újra párosítottam, ezután jó lett, remélem most már fog automatikusan csatlakozni.

Én elsősorban a benzinmotor fordulatszámának figyelése miatt vettem meg ezt a 2e Ft-os kütyüt, de látom hogy sok más dologgal is jól elszórakozok majd :)

A benzinmotor fordulatszáma a ma reggeli 8km-es út során egyszer sem ment 1400rpm fölé, amin picit meglepődtem.
A hidegindítás után a torque szerint 4,4l/hr volt a fuel flow rate, ami később meleg motornál már 2,2l/hr-re módosult (amikor akku töltése miatt kapcsolt be álló helyzetben a benzinmotor). Nem tudom persze ezek mennyire valós értékek, a fogyasztási adatokat hosszabb távon majd összevetem a fedcomp értékeivel, ami egyébként összességében véve az eddigi mintegy szűk 10e km alapján egy picit kevesebbet mutat, mint a valós fogyasztás (cca. 0,2-0,4l/100km-rel).

Az ELM327-es protokoll minden alkalommal való fel és lecsatlakoztatása a kocsihoz elég fárasztó, szóval az a tervem, hogy rajtahagyom, csak nem meríti le az akksit.

Van esetleg valahol a Torque-ról egy topik itt a fórumon?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #125 Dátum: 2013.11.05 13:59:09 »
Az ELM327-es protokoll minden alkalommal való fel és lecsatlakoztatása a kocsihoz elég fárasztó, szóval az a tervem, hogy rajtahagyom, csak nem meríti le az akksit.
Nincs rakta ki/be kapcsoló gomb? Mármint a kütyün? Én direkt olyat vettem, bár kikapcsolt állapotban is elég melegnek érzem, így nem hiszem, hogy jelentősen csökkenne az áramfelvétele ebben az állapotban.

Van esetleg valahol a Torque-ról egy topik itt a fórumon?
Szerintem nincs, de nagyon jó lenne! Egy szájbarágós Torque leírást nagyon szívesen fogadnék, mely nem csak arra tér ki, hogy hogyan állítsuk be a bluetooth párosítást, hanem arra is, hogy az angol szakkifejezések (pl. throttle) benne mit jelentenek, és a kiolvasott adatokat miként kell értelmezni. Mert én személy szerint ezzel nagyon nem vagyok képbe...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #126 Dátum: 2013.11.05 14:08:56 »
Bennem dolgozik a kisördög, ami azt mondja, hogy, ha nem használom, akkor húzzam ki az OBD kütyüt.
A throttle a gázpedál állást mutatja %-ban. Ahhoz, hogy a legjobb fogyasztást hozza az autó, nálam ezt célszerű 19 % alatt tartani.
De alapjáraton is 11.4 %-on áll, amit nem értek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #127 Dátum: 2013.11.05 14:34:54 »
A throttle csak egy példa volt. Van még benne ezer más fogalom is, amit el kéne magyarázni a pórnépnek, aki nem autóbuzi, de azért műszakilag érdeklődős típus.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #128 Dátum: 2013.11.05 14:42:08 »
A throttle csak egy példa volt. Van még benne ezer más fogalom is, amit el kéne magyarázni a pórnépnek, aki nem autóbuzi, de azért műszakilag érdeklődős típus.
Írd le ide nyugodtan. Vagyunk páran, akik régebb óta használjuk a kütyüt, hátha tudunk segíteni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #129 Dátum: 2013.11.05 14:44:15 »
Egyébként olyan sok minden nem lehet, mert csak azokat az adatokat láthatod, amik a listában zöld színnel vannak jelölve. A többihez sajnos nincs az autóban szenzor, csak a program tudná mutatni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #130 Dátum: 2013.11.05 14:51:25 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #131 Dátum: 2013.11.05 15:46:57 »
De alapjáraton is 11.4 %-on áll, amit nem értek.

Ez lehet egy referencia jel, ami ha nincs akkor azt jelentheti hogy nem müködik a gázpedál. Szerintem.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #132 Dátum: 2013.11.05 15:50:17 »

Ma reggel ugyanezt játszotta el, ekkor a telefon menüjében manuálisan megszüntettem a párosítást és újra párosítottam, ezután jó lett, remélem most már fog automatikusan csatlakozni.


Sajnos ugyanezt csinálta. Csak úgy csatlakozik, ha bemegyek a bluetooth menübe, manuálisan párosítás megszüntetés majd újra párosítás... Érdekes, mert ezt a készüléket egy barátommal együtt vettük próbálgatás céljára (most rendeltük meg a másodikat) és nála automatikusan csatlakozik. Az én készülékem Galaxy S1 az övé S2.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #133 Dátum: 2013.11.05 16:09:18 »
Ez lehet egy referencia jel, ami ha nincs akkor azt jelentheti hogy nem müködik a gázpedál. Szerintem.
Lehet, nincs kizárva... :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #134 Dátum: 2013.11.05 18:16:01 »
Szerintem fojtószelep állást mutat...