Szerző Téma: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)  (Megtekintve 100001 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #105 Dátum: 2013.05.30 13:25:33 »
No sikerült kibogozni, hogy mire lenne szükség a hibakod kiolvasashoz. Autel MaxiDiag MD801 PRO. Ez alsó hangon is 34 ezer ebayen, így már nem éri meg beszerezni egy olvasásért. Keresek valakit aki hasonlóval rendelkezik és ki tudná nekem olvasni. Vagy szerviz.
Szerintem tök felesleges ilyenekre költeni (ennyi pénzt). Be kell menni a szervizbe, megmondani, hogy ez a feladat, kiolvassák a hibát, kösz nem kell számla és fizetsz kb 3000Ft-ot.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #106 Dátum: 2013.05.30 15:06:54 »
Be kell menni a szervizbe, megmondani, hogy ez a feladat,... kösz nem kell számla és fizetsz...
Kizárt, hogy bármelyik dolgozó egy vadidegen miatt százezres büntit, kényszerbezárást, esetleg állásvesztést kockáztat. Persze bennfentesnek sokmindent lehet ... . Csak azon nem gondolkozik ilyenkor senki, hogy miből finanszírozzák az útfenntartást, a mentőt, a tűzoltót ... .
A hibakódolvasó beszerzése külföldről teljesen legális, a döntő többségük vámfizetési értékhatár alatt van, ne csodálkozz azon, hogy a nem bennfentesek ezekkel az olcsó eszközökkel akarnak spórolni a javításon. Mások meg a kevés műszerezettséget vagy a HUD-ot pótolják ezekkel.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #107 Dátum: 2013.05.30 15:08:34 »
Szerintem tök felesleges ilyenekre költeni (ennyi pénzt). Be kell menni a szervizbe, megmondani, hogy ez a feladat, kiolvassák a hibát, kösz nem kell számla és fizetsz kb 3000Ft-ot.  :surrender:
Ez lesz. Aztán kiderül, wtf van a rendszerrel. :-

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #108 Dátum: 2013.05.30 15:12:44 »
Kizárt, hogy bármelyik dolgozó egy vadidegen miatt százezres büntit, kényszerbezárást, esetleg állásvesztést kockáztat. Persze bennfentesnek sokmindent lehet ... . Csak azon nem gondolkozik ilyenkor senki, hogy miből finanszírozzák az útfenntartást, a mentőt, a tűzoltót ... .
A hibakódolvasó beszerzése külföldről teljesen legális, a döntő többségük vámfizetési értékhatár alatt van, ne csodálkozz azon, hogy a nem bennfentesek ezekkel az olcsó eszközökkel akarnak spórolni a javításon. Mások meg a kevés műszerezettséget vagy a HUD-ot pótolják ezekkel.
Nem csodálkozom, de két lábbal a földön járok. Tök feleslegesnek tartom 1db hibakód miatt beszerezni egy 10-15.000Ft-os bármit, amikor ennek 5-öéért kiolvassák a szervizben... ennyi.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #109 Dátum: 2013.05.30 15:18:23 »
Nekem Mayeréknél sosem számoltak fel külön díjat a kiolvasásért. Szerintem ez része a hibabehatárolásnak, ugyanúgy, mint a kerék megrángatása a futóműnél, csak itt ezt módszert  kell alkalmazni ahhoz, hogy kiderüljön a hiba. És ez így korrekt. Na, meg az is, hogy utána velük javíttatok.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #110 Dátum: 2013.05.30 15:19:13 »
Nekem Mayeréknél sosem számoltak fel külön díjat a kiolvasásért. Szerintem ez része a hibabehatárolásnak, ugyanúgy, mint a kerék megrángatása a futóműnél, csak itt ezt módszert  kell alkalmazni ahhoz, hogy kiderüljön a hiba. És ez így korrekt. Na, meg az is, hogy utána velük javíttatok.
Ennyi.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #111 Dátum: 2013.05.30 15:33:36 »
Nem csodálkozom, de két lábbal a földön járok. Tök feleslegesnek tartom 1db hibakód miatt beszerezni egy 10-15.000Ft-os bármit, amikor ennek 5-öéért kiolvassák a szervizben... ennyi.  ;)
Én nem beszéltem 10-15e-ről. A ma futó Toyoták legnagyobb részénél megúszható 2,5e körül, kisebb részünél is 5 körül, a nagyon régi 21 tűsöknél 6-7. Aki elég türelmes, annak jóval olcsóbb is lehet.
Természetesen nem említhető egy lapon a gyári teszterrel, de mindig kéznél van, és nem csak hibahatárolásra.

A velük javíttatod esetén a javítás árában van benne. Ezzel az erővel ne is segítsünk egymáson, hordja mindenki márkaszervizbe. Igy jól jár a márkaszerviz, vagy csak a dolgozója, és még néhányan. Azért azt ne felejtsük el, hogy a kisebbség hasznát mindig a többség fizeti.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #112 Dátum: 2013.05.30 22:04:54 »
Én nem beszéltem 10-15e-ről. A ma futó Toyoták legnagyobb részénél megúszható 2,5e körül, kisebb részünél is 5 körül, a nagyon régi 21 tűsöknél 6-7. Aki elég türelmes, annak jóval olcsóbb is lehet.
Természetesen nem említhető egy lapon a gyári teszterrel, de mindig kéznél van, és nem csak hibahatárolásra.

A velük javíttatod esetén a javítás árában van benne. Ezzel az erővel ne is segítsünk egymáson, hordja mindenki márkaszervizbe. Igy jól jár a márkaszerviz, vagy csak a dolgozója, és még néhányan. Azért azt ne felejtsük el, hogy a kisebbség hasznát mindig a többség fizeti.

Első nekifutásra úgy gondoltam, hogy 4100 Ft-ot megér egy ilyen OBD II-es eszköz, így nem bántam meg, hogy megvettem, legalább tudom, hogy a motorral nincs semmi probléma ilyen téren. A kopogásos égéses tesztet megcsinálom, ahogy lesz időm, és meglátjuk mit hoz ki eredménynek. Mivel az összes láb be van kötve magába az adapterbe, szerintem megfelelő szoftverrel mind az ABS, mind légzsák és egyéb rendszerek is kiolvashatóak lennének ezekkel a Bluetooth eszközökkel.  :yes:

Én is azt vallom, hogy egy kicsit befektetve, érdemes megvenni egyes eszközöket, mert 2-3 alkalom és visszajön az ára. Viszont 35 ezret vagy még többet már nem, mivel sok sok év alatt sem térül meg, persze ha barátok közt összedobjuk egy ilyenre a pénzt és megvesszük, akkor már nem olyan nagy összeg, bárkinek jól jöhet ha jó az autójához.  :)

A márkaszervizekkel igen sok negatív tapasztalatom van, a borzasztó trehány munkától kezdve, az orbitális lehúzásig. Néha úgy érzem, egyes emberek és cégek nincsenek tisztában azzal, hogy ez itt Magyarország, nem nyugat Németország, jó lenne egy kicsit átgondolni az árakat, mert nem izzadjuk a húsz-ezreseket.  :nono:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #113 Dátum: 2013.06.01 20:31:57 »
Az ELM327 kínai utánzatának gyakori hibája a BT párosítás nehéz megvalósítása.

A leggyakoribb kódok:0000, 1234, 5678, 6789, 1111, 9999 sajnos ritkán vannak feltüntetve a hozzáadott dokumentációban, ezért próbálkozni kell. Ez egy tökéletesen működő egységnél csak 1x jelent bosszúságot.

Amennyiben nem sikerül a párosítás a fenti kódokkal, akkor érdemes másik op. rendszerrel kísérletezni, és megállapítani a helyes kódot. Tapasztalataim szerint a mobilok közül a Symbian kezeli legjobban a BT kapcsolatokat, de lehet PC-s oprendszerrel is próbálkozni, az Android ebből a szempontból többször megszívatott.
A megfelelő kód birtokában még mindig előfordulhat, hogy nem tudunk csatlakozni, ilyenkor (megmagyarázhatatlan okból) néha a teló láthatóvá tétele segített.
Több esetben a párosítást csak közvetlenül az OBD olvasó feszültség alá helyezése utáni rövid időn belül lehet elvégezni.
Amikor legtöbbet szenvedtem a beüzemeléssel, akkor az eszköz látszólag párosítva volt, de a programmal a kommunikáció mégsem jött létre. (természetesen a programban minden beállítás helyes volt). Ebben az esetben az automatikus csatlakozás a olvasó hibás működése miatt nem valósul meg. Ennek áthidalására a következő receptet alkalmazom:
- Telefon BT bekapcs, a beállítások részbe belép;
- Olvasó táp alá helyezése, majd szinte azonnal eszköz kezelés elindít, kódolvasó kapcsolódásra kiválaszt
- Torque indít, indulás után a házikonra kattintva főképernyő, amennyiben a BT párosító jelszó ablak nem jelenik meg, akkor nálam az értesítő sávban előhívható az ablak, jelszó megad;
-Torque-ba visszalép és használ.
Ezt a módszert alkalmazva simán használható az olvasó egészen a következő áramtalanításig, akkor újra párosítása szükséges a fentiek szerint.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #114 Dátum: 2013.10.28 19:47:35 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #115 Dátum: 2013.10.28 19:52:34 »
van már vmi uj.
1.8.5 talán.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #116 Dátum: 2013.10.29 23:12:44 »
Nekem ez is használhatónak tűnik. Néha jobb áron is kilehet fogni, és ha nem kell az átalakító kábel akkor egészen olcsó.

Lehet, hogy ez az én autómmal is működik??? Mert úgy tűnik hiába van OBD II csatlakozó az autón, a protokollt nem ismeri.  :hmmmm:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #117 Dátum: 2013.10.30 07:28:03 »
Nekem a 2002-esen van OBDII csatlakozó és működik is a BT-os olvasóval.

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #118 Dátum: 2013.10.30 09:11:50 »
Az enyém sajnos ELM327-et nem működik. :no: 2001

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #119 Dátum: 2013.10.30 09:27:04 »
Az enyém sajnos ELM327-et nem működik. :no: 2001
Én is így tudtam, hogy a faceliftes dízel(!) AveI-eseken nem működik az ELM327. A benzineseken működik, de csak a facelifteseken.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i