Szerző Téma: Picnic  (Megtekintve 70619 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #15 Dátum: 2004.11.22 12:53:55 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Zafira nem rossz gép - nem közismert , de a megbízhatósága az átlagosnál jobb , a kortárs Opelek közül jócskán kiemelkedik ! Egyébként nekem is tetszik a kinézete , és az üléskoncepciója változatlanul zseniális  :o  ! De azért az új Corolla Verso egy teljes generációval korszerűbb gép - mellesleg az sem néz ki rosszul  :)

Jövőre jön abból is az új; féletk, hogy az már közel sem lesz ilyen szép!


Ha folytatják a mostani astrával elkezdett stílust, akkor bizony nagyon borzalmas lesz. Számomra szörnyű ez a minden praktikát mellőző, csak a design miatt szerkesztett autohátulja. A mostani astra, tiszta megan hátuljú, borzalmasan kicsi csomagtérnyílással. Az ötajtósok közül számomra a Leon a leg ideálisabb hátuljú - meg az a gép úgy önnmagában is tetszik- jolkinéző autó, nagy csomagtérrel. -más kérdés, hogy a hátsó lábtér nem a legnagyobb, de azért elviselhető.


Ízlések és pofonok ;) ... Ha azt mondom , hogy design szempontjából az abszolút-top kedvenceim az 50-es évek végi amerikai autók , akkor az mond valamit arról , hogy nálam hogyan néz ki a design/praktikum preferencia ?  :wink:  :D ... Én a Renaultot díjazom a Megane kinézetéért (azzal együtt , hogy nem kifejezetten tetszik!) , az Astra pedig szerintem kifejezetten dögös lett  :) ... A csomagtere pedig 350 literes , szemben a Leon 340 literjével . Amúgy egyetértünk , a Leon szép kocsi  :)

Nekem , ha csak a design számítana , az ötajtós kompaktautók közül egyértelműen a Focusra esne a választásom . Ebbe a Focus I , és az új Focus II is beleértendő  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #16 Dátum: 2004.11.23 00:28:25 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Akkor már Avensis kombi, ha lesz fölösleges 7 millám akkor az lesz a következő gép :)

Azt én sem mondtam, hogy Opelt akarnék venni...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #17 Dátum: 2004.11.23 00:30:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
az Astra pedig szerintem kifejezetten dögös lett  :) ... A csomagtere pedig 350 literes, szemben a Leon 340 literjével. Amúgy egyetértünk, a Leon szép kocsi  :)

Ez érdekes, ahogy egyre több H Astra futkos, egyre kevésbé tetszik, pedig az elején se nagyon. A Golf V meg egyre jobban, és nem vagyok valami nagy VW-fan.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #18 Dátum: 2004.11.23 00:32:12 »
Hogy visszatérjünk a témához, a Picnicnek lesz utódja, mert az első darabok már lassan 10 évesek...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #19 Dátum: 2004.11.23 02:12:51 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
az Astra pedig szerintem kifejezetten dögös lett  :) ... A csomagtere pedig 350 literes, szemben a Leon 340 literjével. Amúgy egyetértünk, a Leon szép kocsi  :)

Ez érdekes, ahogy egyre több H Astra futkos, egyre kevésbé tetszik, pedig az elején se nagyon. A Golf V meg egyre jobban, és nem vagyok valami nagy VW-fan.


Opelék valahogy zseniálisan értenek ahhoz , hogy olyan designokat csináljanak , amelyek az elején nagyon tetszenek az embernek , utána viszont marha gyorsan beleszürkülnek a tömegbe  :roll:  ... Én így vagyok a Vectra A óta gyakorlatilag minden Opellel . Az Omega B pl. új korában annyira tetszett , hogy percekig nézegettem az utcán , ha láttam egyet . Utána viszont néhány hónap kellett csak , és már oda sem néztem . Ma meg azok közé az autók közé tartozik , amelyeket gyakorlatilag észre sem veszek  :|

A Golf V-össel viszont én továbbra sem vagyok kibékülve . Nagy , unalmas , kövér jószág - főleg hátulról . Kizárólag a fényszórói néznek ki úgy-ahogy jól . Sosem gondoltam volna , hogy lesz autó , amihez képest vissza fogom sírni a IV-es Golfot ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #20 Dátum: 2004.11.23 09:47:43 »
Idézetet írta: "music"
Hogy visszatérjünk a témához, a Picnicnek lesz utódja, mert az első darabok már lassan 10 évesek...


Avensis Verso-nak hívják -legalábbis az európai piacon.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #21 Dátum: 2004.11.23 21:24:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Opelék valahogy zseniálisan értenek ahhoz , hogy olyan designokat csináljanak , amelyek az elején nagyon tetszenek az embernek , utána viszont marha gyorsan beleszürkülnek a tömegbe  :roll:  ...

Szerintem ennek az is az oka, hogy annyit látunk belőle nap, mint nap – na ezt hogy kell írni :oops: –, hogy megunja az ember.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #22 Dátum: 2004.11.23 22:34:41 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Opelék valahogy zseniálisan értenek ahhoz , hogy olyan designokat csináljanak , amelyek az elején nagyon tetszenek az embernek , utána viszont marha gyorsan beleszürkülnek a tömegbe  :roll:  ...

Szerintem ennek az is az oka, hogy annyit látunk belőle nap, mint nap – na ezt hogy kell írni :oops: –, hogy megunja az ember.


Így kell írni :) ...

Ami a designt illeti : hát , nem tudom . Hogy egy konkrét ellenpéldát mondjak : Focusból is qrva sok van , nekem mégis ugyanúgy tetszik most , mint ahogy '98-ban tetszett . Minden alapvető unalmassága ellenére valahogy a VW is összehozza , hogy a formái ugyan újkorukban sem falrengetőek , de valahogy időtállónak bizonyulnak . Vagy ott van a Carina E . Az sem néz ki rosszabbul mai szemmel , mint tíz évvel ezelőtti szemmel . Szóval szerintem ez Opel-betegség  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #23 Dátum: 2004.11.24 00:47:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Opelék valahogy zseniálisan értenek ahhoz, hogy olyan designokat csináljanak, amelyek az elején nagyon tetszenek az embernek, utána viszont marha gyorsan beleszürkülnek a tömegbe.

Nekem az 5 ajtós, és a kombi F Astra még most is tetszik. Igaz, egy japán tervezte...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #24 Dátum: 2004.11.24 00:50:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Focusból is qrva sok van, nekem mégis ugyanúgy tetszik most, mint ahogy '98-ban tetszett.

Viszont egy érdekes dolog, hogy ha van egy szépre sikerült modell, azon nem mernek nagyon változtatni, így aztán elrontják az utódot. Legalábbis szerintem. Ez történt a ClioI és II esetében, a Fiat Punto I és II (sőt a III valami egészen csúnya lesz)-nél, és most a Focusszal is.
music     

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #25 Dátum: 2004.11.30 11:04:37 »



Szerintem nem rossz.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #26 Dátum: 2004.11.30 11:50:08 »
Ezeken az utakon én rettegnék, ha ilyenem lenne, másrészről ha már ilyen akkor még megtechnóznám némi szegeccsel, varrattal. A képen már nem rontana sokat, sőt.

(Szóval nekem ez már sok!)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #27 Dátum: 2004.11.30 12:36:23 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Szerintem nem rossz.

Maradjunk annyiban, hogy megoszlanak a vélemények...  :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #28 Dátum: 2004.11.30 14:50:42 »
Idézet
Maradjunk annyiban, hogy megoszlanak a vélemények...

Mutatok valamit, és rögtön megtetszik...


Na ez az, ami nem rossz!  :lol:
Xanyi

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Egyterüek. Previa, Picnic és a Verso
« Válasz #29 Dátum: 2004.11.30 15:00:47 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Maradjunk annyiban, hogy megoszlanak a vélemények...

Mutatok valamit, és rögtön megtetszik...

Na ez az, ami nem rossz!  :lol:


Ezt az optikai tuningot melyik cég csinálja? :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."