Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 584980 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Biztosítás
« Válasz #105 Dátum: 2005.11.10 14:36:44 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "galland"
A gond akkor van ha neked kell tőlük valami, az autót amikor vettem megbízást adtam egy ügynöknek aki mindent elintéz de elszúrta a dolgot rosszúl adta meg a jogsim megszerzésének az időpontját .
Aha. Én személyesen kötöttem, és ezért semmi gondom nem volt velük. Sőt, most, amikor eladtam a Corollát, 2-3 napon belül (!) utalták a visszajáró pénzt.
Igen neked szerencséd volt...mivel a negyedéves díjam lenne az unionnál 17000ft a posta biztosítónál + 7700ft ezért is váltok. Arra viszont nagyon kiváncsi leszek mikor küldik a bonuszigazolást! Biztos ami biztos felmondom faxon mailben postán is! Hidd el én többet nem akarok hallani az union biztsoítóról nem véletlen.


Mi volt az UNION-nal, azt mondjuk tudom, hogy a legtrehányabb társaság, de most nincs kedvem megint váltani tőlük, nem éri meg a herce-hurcát... Mik a tapasztalataid?
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Biztosítás
« Válasz #106 Dátum: 2005.11.10 16:04:19 »
Idézetet írta: "PLacc"
Mi volt az UNION-nal, azt mondjuk tudom, hogy a legtrehányabb társaság, de most nincs kedvem megint váltani tőlük, nem éri meg a herce-hurcát... Mik a tapasztalataid?

Ezt most kitől kérdezed?
music     

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Biztosítás
« Válasz #107 Dátum: 2005.11.10 16:18:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "PLacc"
Mi volt az UNION-nal, azt mondjuk tudom, hogy a legtrehányabb társaság, de most nincs kedvem megint váltani tőlük, nem éri meg a herce-hurcát... Mik a tapasztalataid?

Ezt most kitől kérdezed?

Bocs, galland cartárstól kérdeztem...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Biztosítás
« Válasz #108 Dátum: 2005.11.10 17:05:32 »
Huha,lehet,hogy nem az UNION-hoz kene mennem? :)
Nekem csak a TIR lenne olcsobb,meg a MAV. A TIR az szimpatikusabb. Velemeny,tapasztalat?

(Nekem az allianznál azt mondták,nem 6 hónapig,hanem 2 évig nem évül el a bónuszom)

Malus4-be semmiképpen nem tehetik az embert. A PSZAF rendelete.

Idézet:
"A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) közleményt adott ki mely szerint, aki biztosítót vált, és az ehhez szükség bónuszigazolást 90 napon túl adja le, nem sorolható a legrosszabb bónuszfokozatba.

A kormányrendelet azt írja elő, hogy aki a kötelező felelősségbiztosítását másik biztosítóhoz kötötte át, majd ezt követően 90 napon belül nem adta be kártörténeti igazolását, automatikusan a legrosszabb, malus4-es kategóriába sorolják, ezáltal igen kedvezőtlen díjat kell fizetnie. A gyakorlatban ugyanez történik akkor is, ha az igazolást megkésve nyújtja be, pedig erre az esetre nem vonatkozik a kormányrendelet.

A PSZÁF által kiadott közlemény leszögezi, hogy az igazolást később benyújtók visszamenőlegesen (de legkésőbb a következő besorolási időszakig) is meg kell, hogy kapják a korábbi bonus besorolásuknak megfelelő fokozatot, és kiemelik, hogy ez az az eljárás, amely leginkább érvényesíti az állampolgárok alkotmányos jogait."

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #109 Dátum: 2005.11.10 17:30:45 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "galland"
A gond akkor van ha neked kell tőlük valami, az autót amikor vettem megbízást adtam egy ügynöknek aki mindent elintéz de elszúrta a dolgot rosszúl adta meg a jogsim megszerzésének az időpontját .
Aha. Én személyesen kötöttem, és ezért semmi gondom nem volt velük. Sőt, most, amikor eladtam a Corollát, 2-3 napon belül (!) utalták a visszajáró pénzt.
Igen neked szerencséd volt...mivel a negyedéves díjam lenne az unionnál 17000ft a posta biztosítónál + 7700ft ezért is váltok. Arra viszont nagyon kiváncsi leszek mikor küldik a bonuszigazolást! Biztos ami biztos felmondom faxon mailben postán is! Hidd el én többet nem akarok hallani az union biztsoítóról nem véletlen.


Mi volt az UNION-nal, azt mondjuk tudom, hogy a legtrehányabb társaság, de most nincs kedvem megint váltani tőlük, nem éri meg a herce-hurcát... Mik a tapasztalataid?


Nah figyi miután rendeződött a félreértés, utána nem volt semmi gond küldték rendesen a csekket befizettem és ennyi.
A gond a megkötés után volt...ha visszalapozol a fórumban ott elolvashatod leírtam, hogy mi volt velük a problémám.

leszilaci

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #110 Dátum: 2005.11.11 08:56:43 »
Idézetet írta: "galland"
Én úgy néztem éves szinten 49000ft tudok spórolni ha átmegyek a MÁVhoz egyébként most union-os vagyok,de akkor sem maradnék ha ez lenne a legolcsóbb.


kicsit gázos a MÁV:

- elfelejtik küldeni a negyedéves csekket....
- egyik ismerős rendesen fizette, mégis küldték neki a felszólítást, hogy fel fogják bontani a szerződést, mert nem fizet...a bróker tanácsára elküldték faxon a befizetett csekk másolatokat...
- és amikor már a biztosításokat kötő brókernek is ilyen felszólítás jött,(merthogy őmaga is ott kötött) akkor még ő is váltott...

szóval megéri a hercehurcát?
lehet, hogy ócsó, de olyan a szolgáltatás is :evil:
én maradtam a Groupama-nál

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Biztosítás
« Válasz #111 Dátum: 2005.11.11 09:04:07 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "galland"
A gond akkor van ha neked kell tőlük valami, az autót amikor vettem megbízást adtam egy ügynöknek aki mindent elintéz de elszúrta a dolgot rosszúl adta meg a jogsim megszerzésének az időpontját .
Aha. Én személyesen kötöttem, és ezért semmi gondom nem volt velük. Sőt, most, amikor eladtam a Corollát, 2-3 napon belül (!) utalták a visszajáró pénzt.
Igen neked szerencséd volt...mivel a negyedéves díjam lenne az unionnál 17000ft a posta biztosítónál + 7700ft ezért is váltok. Arra viszont nagyon kiváncsi leszek mikor küldik a bonuszigazolást! Biztos ami biztos felmondom faxon mailben postán is! Hidd el én többet nem akarok hallani az union biztsoítóról nem véletlen.


Mi volt az UNION-nal, azt mondjuk tudom, hogy a legtrehányabb társaság, de most nincs kedvem megint váltani tőlük, nem éri meg a herce-hurcát... Mik a tapasztalataid?


Nah figyi miután rendeződött a félreértés, utána nem volt semmi gond küldték rendesen a csekket befizettem és ennyi.
A gond a megkötés után volt...ha visszalapozol a fórumban ott elolvashatod leírtam, hogy mi volt velük a problémám.

Köszi, visszaolvastam...
Nekem CASCO megkötéskor az öregasszony elnézte a típust, így negyedévenként plusz 8k-val többet kell fizetnem a szerződésben foglaltakhoz, másrész fénymásolás után elszórta a forgalmi másolatát, meg a rokkant igazolványét (apuét), így meg nekem kellett utánajárnom, és ő volt felháborodva, hogy miért nem vittem be előbb... Ezért a CASCO-t még ebben a hónapban felmondom náluk, sz@r egy banda, senkinek nem ajánlom!
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #112 Dátum: 2005.11.11 15:08:45 »
Érdekes, hogy egyes embereknél a TIR és a MÁV a legkedvezőbb.
Nekem a MÁVnál 5.718 lenne a negyedéves, TIRnél meg 20.064  :shock:
Mivel a MÁVban nem bízom és ezen kívül csak a KH Bank lenne havi ezressel olcsóbb, maradok a Generalinál.
2004 eleje óta amúgyis elég nyughatatlan a biztosítós múltam: 2004 elején Aegon, 2004 végétől Union, 2005 elejétől Generali, most októberben pedig még egyszer Generali :D   Bírjam már ki legalább 1 évig egy biztosítással  :lol:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #113 Dátum: 2005.11.11 15:15:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Érdekes, hogy egyes embereknél a TIR és a MÁV a legkedvezőbb.
Nekem a MÁVnál 5.718 lenne a negyedéves, TIRnél meg 20.064  :shock:
Mivel a MÁVban nem bízom és ezen kívül csak a KH Bank lenne havi ezressel olcsóbb, maradok a Generalinál.
2004 eleje óta amúgyis elég nyughatatlan a biztosítós múltam: 2004 elején Aegon, 2004 végétől Union, 2005 elejétől Generali, most októberben pedig még egyszer Generali :D   Bírjam már ki legalább 1 évig egy biztosítással  :lol:

Anyunak tavaly 8ezer volt az Unionnál, most küldtek egy 11ezres csekket  :shock: Ez lett a legdrágább biztosító. TIRnél vmi 6500 lesz csak, szal váltunk. Számít, hogy hány gyereked van, meg ilyenek is !!! Úgyhogy tessék szaporodni, és az asszony nevére iratni :lol:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #114 Dátum: 2005.11.11 17:07:37 »
Megkötöttem a Posta biztosítóval a szerződést a 2006-os idényre :) !!!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Biztosítás
« Válasz #115 Dátum: 2005.11.12 09:29:16 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "galland"
A gond a megkötés után volt...ha visszalapozol a fórumban ott elolvashatod leírtam, hogy mi volt velük a problémám.
Nekem CASCO megkötéskor az öregasszony elnézte a típust, így negyedévenként plusz 8k-val többet kell fizetnem a szerződésben foglaltakhoz.

Senkit nem akarnék megbántani, de ezek olyan dolgok, amiket az ember ha személyesen intéz el, akkor nem fordulhatnának elő. A szerződéskötés előtt mindig odaadják a kitöltött papírt átnézni.
Egyébként a biztosítóval az embernek nincs többet dolga elvileg, csak amikor elmegy onnan. Nekem ezzel nem volt gondom. Viszont az Astránál - mivel most én lettem az üzembentartó is - az Union jött ki 2. legolcsóbbnak a MÁV után, úgyhogy ezt fogom választani. A 30% online kedvezmény kicsit büdösnek tűnik...
music     

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Biztosítás
« Válasz #116 Dátum: 2005.11.12 11:46:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "galland"
A gond a megkötés után volt...ha visszalapozol a fórumban ott elolvashatod leírtam, hogy mi volt velük a problémám.
Nekem CASCO megkötéskor az öregasszony elnézte a típust, így negyedévenként plusz 8k-val többet kell fizetnem a szerződésben foglaltakhoz.

Senkit nem akarnék megbántani, de ezek olyan dolgok, amiket az ember ha személyesen intéz el, akkor nem fordulhatnának elő. A szerződéskötés előtt mindig odaadják a kitöltött papírt átnézni.
Egyébként a biztosítóval az embernek nincs többet dolga elvileg, csak amikor elmegy onnan. Nekem ezzel nem volt gondom. Viszont az Astránál - mivel most én lettem az üzembentartó is - az Union jött ki 2. legolcsóbbnak a MÁV után, úgyhogy ezt fogom választani. A 30% online kedvezmény kicsit büdösnek tűnik...

Félreértettél, mert én személyesen mentem be, és kötöttem, de az Union-os saját táblázatukba nem pillantottam be, ahol már a kocsi típusa szerinti alapdíjat elnézte a vén csataló, azért reméli az ember, hogy egy táblázat megfelelő sorából értelmesen ki lehet olvasni egy számadatot... :( Hiába nézi át az ember...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #117 Dátum: 2005.11.12 11:47:06 »
amiket az ember ha személyesen intéz el, akkor nem fordulhatnának elő. A szerződéskötés előtt mindig odaadják a kitöltött papírt átnézni.
Egyébként a biztosítóval az embernek nincs többet dolga elvileg, csak amikor elmegy onnan. Nekem ezzel nem volt gondom. Viszont az Astránál - mivel most én lettem az üzembentartó is - az Union jött ki 2. legolcsóbbnak a MÁV után, úgyhogy ezt fogom választani. A 30% online kedvezmény kicsit büdösnek tűnik...[/quote]

Hát persze :) semmi sem egyszerű! 2 ember nem tud annyit elintézni, hogy egy fénymásolt papírt átadni a másik meg átírni sorry! Különben meg igazad van ezentúl mindent személyesen fogok intézni, csak akkor felajánlották elfogadtam,de többet nem fordúl elő  :twisted:

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Biztosítás
« Válasz #118 Dátum: 2005.11.12 17:53:54 »
és a TIR-t ismeri vki? Nekem a MÁV jön ki legolcsóbbnak,de oda nem akarok menni,aztán jön a TIR,és utánna az Union.
A többi mind többezerrel drágább/negyedév :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Biztosítás
« Válasz #119 Dátum: 2005.11.12 19:11:53 »
Olvass kicsit vissza.