Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 574108 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Biztosítás
« Válasz #90 Dátum: 2005.11.07 13:08:54 »
Idézetet írta: "galland"
... Bp-n lakóknak semmi gond mert be tudnak menni az irodába és verni az asztalt, gondoltam rá, hogy én is felugrok pestre rájuk burítom a kócerájt. ...


Itt se jobb a helyzet. Legalábbis az én sztorim idején, 2004 februárjában egyetlen irodájuk volt (a Dózsa Györgyön), ahol 1 (egy) darab ügyfélszolgálatos foglalkozott a tisztelt ügyfelekkel. Ezt látva a kevéssé kitartóak rögtön leléceltek, a szívósabbak pedig (mint én is :)) néhány óra várakozás után megkapták a szokásos széttárt karokat: sajnos ilyen a rendszer, legyek türelmes, már folyamatban van, de csak központilag lehet, blablabla. Az asztalt ráborítani adott esetben jó érzés lehet (ezzel jól megszívatva az utánam várakozókat is  :twisted: ), de szerencsétlen csak abban hibás, hogy rossz helyen dolgozik  :(

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Biztosítás
« Válasz #91 Dátum: 2005.11.07 13:15:39 »
Online biztosítóval kinek mi a tapasztalata? Én a Netrisk-et és a Biztosítás.hu-t néztem. A Netrisken leírnak mindent korrekten, a Biztosítás.hu kicsit bug-os.
Persze a szolgáltatást ez nem biztos, hogy tükrözi.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #92 Dátum: 2005.11.07 13:53:02 »
Idézetet írta: "afekete"
Online biztosítóval kinek mi a tapasztalata? Én a Netrisk-et és a Biztosítás.hu-t néztem. A Netrisken leírnak mindent korrekten, a Biztosítás.hu kicsit bug-os.
Persze a szolgáltatást ez nem biztos, hogy tükrözi.


Én a Provinál kötöttem mág GFB-t onlány. Kitöltöttem, elküldtem, visszaméleztek egy elismervényt, hogy OK, aztán postán kiküldték gyakorlatilag ugyanazt egy csekkel, befizettem, mikor megérkezett hozzájuk a lóvé kiküldték a kötvényt, igazolást, miegyebet.
Korrekt, gyors és pontos ügylet volt.

Csak javasolni tudom.

A dologhoz hozzátartozik, hogy robogóra kötöttem, de a dolog természeténél fogva tökmind1, hogy kocsi, vagy smkp....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #93 Dátum: 2005.11.07 13:55:14 »
Osztottam szoroztam és döntöttem. Hiába olcsóbb 2.000.- HUF-al a TIR, nem váltok, maradok a Provinál.
Megéri nekem az az évi 8ropit a +szolgáltatás, valamint az is, hogy a jövendő kocsim biztosításából is egy csomót elengednek. (hűségbónusz)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #94 Dátum: 2005.11.07 16:54:38 »
Idézetet írta: "afekete"
Online biztosítóval kinek mi a tapasztalata? Én a Netrisk-et és a Biztosítás.hu-t néztem. A Netrisken leírnak mindent korrekten, a Biztosítás.hu kicsit bug-os.
Persze a szolgáltatást ez nem biztos, hogy tükrözi.

Én a Netrisk-en keresztül kötöttem a TIR-el, még a múltkor. Sehol se kellett személyesen megjelenjek, minden faxon rendeződött, illetve postai úton. Ez számomra fontos. Korrektül és megbízhatón működik a dolog.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Biztosítás
« Válasz #95 Dátum: 2005.11.08 14:21:37 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Online biztosítóval kinek mi a tapasztalata? Én a Netrisk-et és a Biztosítás.hu-t néztem. A Netrisken leírnak mindent korrekten, a Biztosítás.hu kicsit bug-os.
Persze a szolgáltatást ez nem biztos, hogy tükrözi.

Én a Netrisk-en keresztül kötöttem a TIR-el, még a múltkor. Sehol se kellett személyesen megjelenjek, minden faxon rendeződött, illetve postai úton. Ez számomra fontos. Korrektül és megbízhatón működik a dolog.

Köszi, akkor belevágok. (Neked kellett lemondanod a régit, vagy azt is ők csinálták?)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #96 Dátum: 2005.11.08 14:32:34 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Online biztosítóval kinek mi a tapasztalata? Én a Netrisk-et és a Biztosítás.hu-t néztem. A Netrisken leírnak mindent korrekten, a Biztosítás.hu kicsit bug-os.
Persze a szolgáltatást ez nem biztos, hogy tükrözi.

Én a Netrisk-en keresztül kötöttem a TIR-el, még a múltkor. Sehol se kellett személyesen megjelenjek, minden faxon rendeződött, illetve postai úton. Ez számomra fontos. Korrektül és megbízhatón működik a dolog.

Köszi, akkor belevágok. (Neked kellett lemondanod a régit, vagy azt is ők csinálták?)

Amikor vettem az autót, szűzen kellett biztit kössek, ugye, nem volt mit lemondani. A lemondást viszont te kell megtedd a régi biztinál, faxon vagy személyesen! a www.mabisz.hu -n olvasd ezt.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Biztosítás
« Válasz #97 Dátum: 2005.11.08 21:33:33 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Online biztosítóval kinek mi a tapasztalata? Én a Netrisk-et és a Biztosítás.hu-t néztem. A Netrisken leírnak mindent korrekten, a Biztosítás.hu kicsit bug-os.
Persze a szolgáltatást ez nem biztos, hogy tükrözi.

Én a Netrisk-en keresztül kötöttem a TIR-el, még a múltkor. Sehol se kellett személyesen megjelenjek, minden faxon rendeződött, illetve postai úton. Ez számomra fontos. Korrektül és megbízhatón működik a dolog.

Köszi, akkor belevágok. (Neked kellett lemondanod a régit, vagy azt is ők csinálták?)

Én is a Netrisket használtam többször is, korrektek. Küldenek többek között egy meghatalmazást is, amelyben feljogosítod őket a biztosítással kapcsolatos ügyintézésre, ez alapján ők intéznek mindent a réginél és az újnál is (személyes megjelenésre nincs szükség, csak postázni kell a megfelelő papírokat). Hajrá :)

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Biztosítás
« Válasz #98 Dátum: 2005.11.09 23:15:49 »
Én az Allianznál voltam a régi kocsival,de amikor eladtam,kb. egy hónapja,felmondtam ugye,kiküldték annak rendje és módja szerint a bónuszigazolást. Azt mondták 2 évig megmarad,addig nem muszály új autót venni. Persze addig én nem bírom ki :)

Most vettem kocsit,még nem kaptam meg,de nemsokára igen (használtat) szóval megyek majd átírni,meg új biztosítást kötni először ugye..

Az Allianzons bónuszigazoláson az van,hogy "érvényes 30 napig". Ez mi a jó ég? Mit jelent ez? Mé lejár? :)
Akkor hogy fogadja el a másik biztosító? Mert sztem ebből a 30 napból kicsúszok. Akkor kérnem kell másikat?
Azért is érdekel a dolog,mert minnél gyorsabban meg akarom kötni,hiszen át is kell írni,enélkül nemmegy,meghát ha baj lesz,ki fizet?

Ez is gáz,interneten hogy intézzem,a netrisk-en át pl? Mert 15 napon belül kell átírni,és addig meg kell kötni a biztosítást. (Amit még azt se tudom melyiknél tegyem,lévén ahány honlap annyi szám:) )

Prater

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
HELP!
« Válasz #99 Dátum: 2005.11.09 23:58:55 »
Tavaly az UNION-nal voltam B10be. Ev vegen eladtam az autom es vele egyutt kidobtam a biztositasi csekkeket is. Azutan februarban vettem a TS-em es akkor megkotottem a biztositasom. Egyenlore A1-et kaptam, mondvan mig nem kapjak meg az elozo biztositotol a papirokat, addig A1. Erre marciusban telefont kapok, meg Faxot, hogy sajnos az UNION biztosito, mar megszuntette a biztositasomat mar 1 eve. DE az igazolo papirokat, zoldkartyat megkaptam egesz ev vegeig. Bizonyitani nem tudok semmit, mivel a csekkeket kidobtam. 8800Ft helyett 26000 a Negyedevesem - sot allitolag M4-be visszatesznek, ha valaki tudna segiteni, azt nagyon megkoszonnem.
 :cry:
lack Corolla TS 1.8 :)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #100 Dátum: 2005.11.10 07:10:56 »
Idézetet írta: "Prater"
Tavaly az UNION-nal voltam B10be. Ev vegen eladtam az autom es vele egyutt kidobtam a biztositasi csekkeket is. Azutan februarban vettem a TS-em es akkor megkotottem a biztositasom. Egyenlore A1-et kaptam, mondvan mig nem kapjak meg az elozo biztositotol a papirokat, addig A1. Erre marciusban telefont kapok, meg Faxot, hogy sajnos az UNION biztosito, mar megszuntette a biztositasomat mar 1 eve. DE az igazolo papirokat, zoldkartyat megkaptam egesz ev vegeig. Bizonyitani nem tudok semmit, mivel a csekkeket kidobtam. 8800Ft helyett 26000 a Negyedevesem - sot allitolag M4-be visszatesznek, ha valaki tudna segiteni, azt nagyon megkoszonnem.
 :cry:

Egy TS-hez jár a M5 minimum :twisted:
Viccet félretéve
Ez érdekes, én azért nem mertem trükközni, mert elvileg van a biztosítóknak egy közös országos rendszere, amin megnézhetik a bonus/malus-odat, tehát látniuk kéne. Mondjuk azt nem tudom mennyi idő alatt évül el, de ha a bonus elévülhet, akkor a malus is, úgyhogy ha azt mondják a bonust nem tudják átvinni akkor max A00-ba tehetnek szerintem, de pénteken megkérdezem édesanyámat, végülis neki a szakmája :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #101 Dátum: 2005.11.10 12:45:14 »
Az igazolás a kiállítás dátumától 30 napig érvényes. Ha eladod a verdát, akkor ha 6 hónapon belül veszel egy másikat, akkor arra átteheted.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: HELP!
« Válasz #102 Dátum: 2005.11.10 13:27:53 »
Idézetet írta: "Prater"
Erre marciusban telefont kapok, meg Faxot, hogy sajnos az UNION biztosito, mar megszuntette a biztositasomat mar 1 eve. DE az igazolo papirokat, zoldkartyat megkaptam egesz ev vegeig. Bizonyitani nem tudok semmit, mivel a csekkeket kidobtam.  :cry:

Ez így van mindenhol, a papírokat egy ideig akkor is küldik, ha már nem él a biztosítás, mert nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal. Arra jó, hogyha igazoltat a rendőr, akkor nincs gond, de ha tényleg kárt okozol, akkor ciki.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Biztosítás
« Válasz #103 Dátum: 2005.11.10 13:30:03 »
Idézetet írta: "galland"
A gond akkor van ha neked kell tőlük valami, az autót amikor vettem megbízást adtam egy ügynöknek aki mindent elintéz de elszúrta a dolgot rosszúl adta meg a jogsim megszerzésének az időpontját .

Aha. Én személyesen kötöttem, és ezért semmi gondom nem volt velük. Sőt, most, amikor eladtam a Corollát, 2-3 napon belül (!) utalták a visszajáró pénzt.
music     

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #104 Dátum: 2005.11.10 14:28:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "galland"
A gond akkor van ha neked kell tőlük valami, az autót amikor vettem megbízást adtam egy ügynöknek aki mindent elintéz de elszúrta a dolgot rosszúl adta meg a jogsim megszerzésének az időpontját .
Aha. Én személyesen kötöttem, és ezért semmi gondom nem volt velük. Sőt, most, amikor eladtam a Corollát, 2-3 napon belül (!) utalták a visszajáró pénzt.


Igen neked szerencséd volt...mivel a negyedéves díjam lenne az unionnál 17000ft a posta biztosítónál + 7700ft ezért is váltok. Arra viszont nagyon kiváncsi leszek mikor küldik a bonuszigazolást! Biztos ami biztos felmondom faxon mailben postán is! Hidd el én többet nem akarok hallani az union biztsoítóról nemvéletlen.