Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 573834 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #75 Dátum: 2005.11.03 14:31:15 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Nekem 2.000-el olcsóbb lehet a TIR-nél. Még gondolkodom, mert számomra ismeretlen a cég...... Valaki esetleg.

Én náluk voltam az ideén, és náluk is maradok. Rendesek, a zöldkártyát küldik is azonnal minden befizetés után. Szerencsére nem volt károm, ílyen téren nincs tapasznyalatom...


Konnetkted van, vagy csak szédelegjek arra, és kész? Ha jól emlékezek, akkor valami onlány megoldást is ajánlanak...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #76 Dátum: 2005.11.03 14:36:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Nekem 2.000-el olcsóbb lehet a TIR-nél. Még gondolkodom, mert számomra ismeretlen a cég...... Valaki esetleg.

Én náluk voltam az ideén, és náluk is maradok. Rendesek, a zöldkártyát küldik is azonnal minden befizetés után. Szerencsére nem volt károm, ílyen téren nincs tapasznyalatom...


Konnetkted van, vagy csak szédelegjek arra, és kész? Ha jól emlékezek, akkor valami onlány megoldást is ajánlanak...

Én onlájn kötöttem a netrisk-en keresztűl: adtak 10% kedvezményt. Be se kellett menni, faxon rendeződött minden.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #77 Dátum: 2005.11.03 14:42:10 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Nekem 2.000-el olcsóbb lehet a TIR-nél. Még gondolkodom, mert számomra ismeretlen a cég...... Valaki esetleg.

Én náluk voltam az ideén, és náluk is maradok. Rendesek, a zöldkártyát küldik is azonnal minden befizetés után. Szerencsére nem volt károm, ílyen téren nincs tapasznyalatom...


Konnetkted van, vagy csak szédelegjek arra, és kész? Ha jól emlékezek, akkor valami onlány megoldást is ajánlanak...

Én onlájn kötöttem a netrisk-en keresztűl: adtak 10% kedvezményt. Be se kellett menni, faxon rendeződött minden.


Ez csábosan hangzik, na telcsizek 1-et. Köszi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #78 Dátum: 2005.11.03 23:55:38 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Tamás69"
http://WWW.BONUS10.HU   -Tessék számolgatni, és megkötni náluk a biztosítást!!!!

Itt csak 7 biztosító van feltüntetve... se Posta, se Tir.


Viszont a Máv-nál horribilis kedvezményeik vannak!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #79 Dátum: 2005.11.04 09:27:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Tamás69"
http://WWW.BONUS10.HU   -Tessék számolgatni, és megkötni náluk a biztosítást!!!!

Itt csak 7 biztosító van feltüntetve... se Posta, se Tir.


Viszont a Máv-nál horribilis kedvezményeik vannak!

Persze... ezt a Netrisk meg a többiek is mutatják... :D

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Biztosítás
« Válasz #80 Dátum: 2005.11.04 10:21:54 »
No igen, ezek a MÁV meg TIR "biztosítási egyesületek" általában nagyon kedvező díjakkal operálnak, no de más fórumokból sokat hallani, milyen nehézkes az ügyintézés velük. Uniqua hasonló.
Szóval ólcsó, cserébe ügyfélszolgálat kritikán aluli (ok, egyes "nagy" biztosítónál sem jobb a helyzet, erre is van példa)

Én Generálinál vagyok, de a szerződéskötés óta nem volt semmi dolgom velük   :faradt:

Esetleg valakinek konkrét esete a fent említett "fapados" biztosítókkal?

Én is váltanék, 2006-ra 21 ezerrel olcsóbb lenne a MÁV, mint a mostanim, ( ami 63 ezer  :( év elején kötöttem életem első biztosítását, saját névre, pesti vagyok, szóval rablás) mondjuk cserébe van nagyon klassz kis asszisztance szolgáltatásuk, ilyenek viszont nem szerepelnek a díjkalkulátor oldalakon! Erre is oda kell figyelni! nem csak az éves díj számít!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #81 Dátum: 2005.11.04 10:34:18 »
Idézetet írta: "dominique"
No igen, ezek a MÁV meg TIR "biztosítási egyesületek" általában nagyon kedvező díjakkal operálnak, no de más fórumokból sokat hallani, milyen nehézkes az ügyintézés velük. Uniqua hasonló.
Szóval ólcsó, cserébe ügyfélszolgálat kritikán aluli (ok, egyes "nagy" biztosítónál sem jobb a helyzet, erre is van példa)

Én Generálinál vagyok, de a szerződéskötés óta nem volt semmi dolgom velük   :faradt:

Esetleg valakinek konkrét esete a fent említett "fapados" biztosítókkal?

Én is váltanék, 2006-ra 21 ezerrel olcsóbb lenne a MÁV, mint a mostanim, ( ami 63 ezer  :( év elején kötöttem életem első biztosítását, saját névre, pesti vagyok, szóval rablás) mondjuk cserébe van nagyon klassz kis asszisztance szolgáltatásuk, ilyenek viszont nem szerepelnek a díjkalkulátor oldalakon! Erre is oda kell figyelni! nem csak az éves díj számít!


Én 500 éve Provis vagyok, a TIR kétezerrel olcsőbb lenne. De lehet, hogy nem váltok, bár tegnap telefonon felhívtam a TIR-. Hááát, elég unottan fogadták, hogy kötnék esetleg..... Mindenesetre onlány -10%-ot alapból adnak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #82 Dátum: 2005.11.04 11:25:29 »
Érdekes, hogy a netrisk és a bonus10 néhány biztosító esetében eltérő összeget hozott ki  :roll:  (+/- 1000-4000 Ft)
Évi ~4000 Ft-ot spórolnék, ha váltanék Hungáriáról Garanciára. Felhívom az üzletkötőt, hogy mennit ér meg, ha maradok  :wink:  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #83 Dátum: 2005.11.04 12:02:27 »
Idézetet írta: "dominique"
No igen, ezek a MÁV meg TIR "biztosítási egyesületek" általában nagyon kedvező díjakkal operálnak, no de más fórumokból sokat hallani, milyen nehézkes az ügyintézés velük. Uniqua hasonló.
Szóval ólcsó, cserébe ügyfélszolgálat kritikán aluli (ok, egyes "nagy" biztosítónál sem jobb a helyzet, erre is van példa)

Én Generálinál vagyok, de a szerződéskötés óta nem volt semmi dolgom velük   :faradt:

Esetleg valakinek konkrét esete a fent említett "fapados" biztosítókkal?

Én is váltanék, 2006-ra 21 ezerrel olcsóbb lenne a MÁV, mint a mostanim, ( ami 63 ezer  :( év elején kötöttem életem első biztosítását, saját névre, pesti vagyok, szóval rablás) mondjuk cserébe van nagyon klassz kis asszisztance szolgáltatásuk, ilyenek viszont nem szerepelnek a díjkalkulátor oldalakon! Erre is oda kell figyelni! nem csak az éves díj számít!

Én TIR-es vagyok - maximálisan meg vagyok velük elégedve. Ez csak kötelező biztosítás, nekem nem kell semmilyen extra szolgáltatás, majd ha kell valami fizetek akkor, nem akarok negyedévente plusszt pengetni a semmiért.
A TIR-t nem nevezném fapadosnak, hisz évekig, és most is ők biztosítják a teherszállító autóknak, rakományoknak zömét. Utóbbi években terjedtek át személyautókra is.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Biztosítás
« Válasz #84 Dátum: 2005.11.05 15:16:06 »
Idézetet írta: "whis"
Érdekes, hogy a netrisk és a bonus10 néhány biztosító esetében eltérő összeget hozott ki  :roll:  (+/- 1000-4000 Ft)
Évi ~4000 Ft-ot spórolnék, ha váltanék Hungáriáról Garanciára. Felhívom az üzletkötőt, hogy mennit ér meg, ha maradok  :wink:  :lol:


Én is észrevettem különbségeket,sőt én Cascot váltok most,mert közben találtam egy évi -40e Ft különbséges biztosítót.
A CLB és a Netrisk között azonos feltételekkel 7eFT különbség. :?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #85 Dátum: 2005.11.05 18:24:09 »
Idézetet írta: "Hardy"
sőt én Cascot váltok most,mert közben találtam egy évi -40e Ft különbséges biztosítót.

Melyiknél vagy most és melyikhez akarsz menni?
Mert pont a casco az, ahol érdemes inkább egy jó biztosítónál maradni és fizetni a kicsit több pénzt, mert ha gáz van, itt Neked fizetnek. És a kis biztosító szívózni fog....
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Biztosítás
« Válasz #86 Dátum: 2005.11.05 18:36:52 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Hardy"
sőt én Cascot váltok most,mert közben találtam egy évi -40e Ft különbséges biztosítót.

Melyiknél vagy most és melyikhez akarsz menni?
Mert pont a casco az, ahol érdemes inkább egy jó biztosítónál maradni és fizetni a kicsit több pénzt, mert ha gáz van, itt Neked fizetnek. És a kis biztosító szívózni fog....


Jah,tisztában vagyok vele,hogy az én pénzem a tét,de a szerződésben leírtak,meg a kért védelmi dolgok meg a teljesköri Casco úgyis feltétele a hitelemnek amit kötöttem,úgyhogy szerintem nagyon nincs mit szívózni egy teljeskörű biztosítással.Egyébként Uniqa-nál voltam és Groupama(Európa) biztosítóhoz megyek,egy kutya mindkettő szerintem. :) Csak az egyiknél évi 124 a másiknál 82 az éves díjam.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Biztosítás
« Válasz #87 Dátum: 2005.11.05 18:41:23 »
Jah és 10%-50eFt az önrész ,amúgy küldök neked egy pü.-t és lehet nem is kell váltsak. :D
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #88 Dátum: 2005.11.05 22:08:19 »
Én úgy néztem éves szinten 49000ft tudok spórolni ha átmegyek a MÁVhoz egyébként most union-os vagyok,de akkor sem maradnék ha ez lenne a legolcsóbb.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #89 Dátum: 2005.11.05 22:27:45 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "galland"
Az Union-t télleg felejtsétek el!!!!!! Bárhova csak oda ne!!!! Higgyétek el!!!!!
Én ott vagyok még de pucolok onnan ha drágább lesz is nem érdekell!!!!

Miért, hogy származhat belole bajom - én is ott vagyok, ezért kérdezem :?:


A gond akkor van ha neked kell tőlük valami, az autót amikor vettem megbízást adtam egy ügynöknek aki mindent elintéz de elszúrta a dolgot rosszúl adta meg a jogsim megszerzésének az időpontját . Első számlám 15900ft/negyedév 5x hívtam fel őket 1->valami nincs rendben mert lehetetlel hogy ennyi az összeg válasz->nyugodjon meg annyi ez biztos 2-> Zalaegerszegi kirendeltséget hívtam elmondtam a problémám ->elhiszi de nem tud változtatni mert ott nincs net.sz.gép és nem tud belenyúlni a rendszerbe (hát persze) 3->Szombathely ők sem tudnak változtatni 4->Bp újra küldjem mailben a a fénymásolatot,-> válaszmail faxoljam mert így nem tudják elfgadni 5->küldjem el postán is mert az a biztos
összesen 35-40 perc beszélgetés +ugye ha nem tudnak ügyintézőt kapcsolni akkor zene normál díjas matávos telre.
Jah már már kiabálni kellett hogy megértse a problémámat. Ezt leszámítva semmi gond Bp-n lakóknak semmi gond mert be tudnak menni az irodába és verni az asztalt, gondoltam rá, hogy én is felugrok pestre rájuk burítom a kócerájt. Nah + nem volt befizetve februárig a biztosítás.
Ezek után negyedéves díj 11900ft, 5xhívtam 5x mondtak más árat.