Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 573867 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #45 Dátum: 2005.10.29 13:39:03 »
Lassacskán ma már megjelennek az új díjak a biztosítók saját oldalain is. Az online alkuszok pár napon belül készen lesznek.
De azért a következő adat meghökkentő:
- magánszemélyként a tarifa besorolásom E
- vállalkozásként a tarifa besorolás C
a kettő között, óriási a külömbség. 1,3-as motornál az E tarifa majdnem 3szor akkora mint a C tarifa! (Tir Biztosítónál... másoknál is jó nagy a külömbség, de talán nem ekkora)
Szerencse, hogy a vállalkozásra van írva az autó. Én meg aszíttem, hogy fordítva lesz.
A 2005-öst a Netrisk-en keresztül kötöttem, a következőt is rajtuk keresztül fogom. Meg vagyok elégedve velük, rendesen intézték az ügyeimet eddig.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Biztosítás
« Válasz #46 Dátum: 2005.10.29 13:45:07 »
Idézetet írta: "robi"
Lassacskán ma már megjelennek az új díjak a biztosítók saját oldalain is. Az online alkuszok pár napon belül készen lesznek.
De azért a következő adat meghökkentő:
- magánszemélyként a tarifa besorolásom E
- vállalkozásként a tarifa besorolás C
a kettő között, óriási a külömbség. 1,3-as motornál az E tarifa majdnem 3szor akkora mint a C tarifa! (Tir Biztosítónál... másoknál is jó nagy a külömbség, de talán nem ekkora)
Szerencse, hogy a vállalkozásra van írva az autó. Én meg aszíttem, hogy fordítva lesz.
A 2005-öst a Netrisk-en keresztül kötöttem, a következőt is rajtuk keresztül fogom. Meg vagyok elégedve velük, rendesen intézték az ügyeimet eddig.

Cserében, ha a vállalkozás nevén van a kocsi, akkor eladáskor bevételed keletkezik, és az után adózni kell sajna :( Szal az éremnek mindig 2 oldala van.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #47 Dátum: 2005.10.29 13:53:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Lassacskán ma már megjelennek az új díjak a biztosítók saját oldalain is. Az online alkuszok pár napon belül készen lesznek.
De azért a következő adat meghökkentő:
- magánszemélyként a tarifa besorolásom E
- vállalkozásként a tarifa besorolás C
a kettő között, óriási a külömbség. 1,3-as motornál az E tarifa majdnem 3szor akkora mint a C tarifa! (Tir Biztosítónál... másoknál is jó nagy a külömbség, de talán nem ekkora)
Szerencse, hogy a vállalkozásra van írva az autó. Én meg aszíttem, hogy fordítva lesz.
A 2005-öst a Netrisk-en keresztül kötöttem, a következőt is rajtuk keresztül fogom. Meg vagyok elégedve velük, rendesen intézték az ügyeimet eddig.

Cserében, ha a vállalkozás nevén van a kocsi, akkor eladáskor bevételed keletkezik, és az után adózni kell sajna :( Szal az éremnek mindig 2 oldala van.

Igen, de eladásig meg minden költség a kocsi kapcsán gyönyörűen elszámolható... tehát amit vesztesz nagyjából vissza térül - azaz fordítva.
Egyébként meg egyhamar biztosan nem kerül eladásra sőtt... ez a kocsi nálunk fog "lerohadni". Ha palaczk Camry-e a '80-as évekből még mindig megy, akkor enyém még minimum 10 évig kell szolgáljon. Ha majd meg futtja újra, mint hogy eladjam, inkább majd oda adom pl. apósomnak - tutira örülne neki és sokkal jobban járnék mint aprópénzért kótyavetyélni. De még sok terv áll előttünk: lakás, gyerek, miegymás, úgyhogy ez a kocsi mindezek megvalósításában szerepet fog játszani.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #48 Dátum: 2005.10.30 07:41:50 »
http://ma.hu/page/cikk/e/0/133042/1

Ha valaki nem kívánja átvinni biztosítását egy új biztosítóhoz, annak semmi tennivalója nincs - tudatta a MABISZ.

Ha valaki úgy dönt, hogy biztosítót vált, jelenlegi szerződését írásban kell felmondania, kérve az eddigi biztosítót, hogy kártörténeti (bonusz-malusz) igazolást adjon, ennek hiányában az új biztosító automatikusan a legrosszabb - malus-4-es kategóriába - sorolja át az ügyfelet.

Pár online alkusz:
http://www2.biztositas.hu/index.php
http://www.biztositascentrum.com
http://ebizt.hu/
http://netrisk.hu/
http://online-biztositas.hu/
http://privatbankar.hu

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Biztosítás
« Válasz #49 Dátum: 2005.10.31 21:19:26 »
Robi, elmondanád, hogy milyen költségekkel jár egy céges autó? Jöhet privátban is. Gondolkodom rajta, hogy bevigyem a kocsit a cégbe, és amit írtál, az egy újabb plusz pont (bár b10-ben talán nincs ekkora különbség :)), ezért érdekel. Kösz.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Biztosítás
« Válasz #50 Dátum: 2005.10.31 21:53:03 »
Egyébként, a váltáson gondolkodóknak egy személyes tapasztalat és egy jótanács: a uniont kerüljétek, ha lehet, de amúgy irány a legolcsóbb!

A unionnal majdnem nagyon megszívtam, mert amikor eladtam az autómat és vettem újat, az akkor érvényes 30 nap helyett majdnem három hónap telt el, mire megkaptam a bónuszigazolást, úgyhogy a másik biztosító már kezdett aggódni. Közben jónéhány telefon és anyázás, és egy személyes látogatás az "ügyfélszolgálatukon" meggyőzött arról, hogy mindörökre felejtsem el őket.

Másrészt azt meg ugye mindenki tudja, hogy a saját kötelező sosem nekem fizet, tehát ha valaki belémjön, akkor az ő biztosítója rendezi a kárt. Ezért felesleges bármilyen más szempontot mérlegelni, mint az ár (és az esetleges rossz tapasztalatok :) ).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #51 Dátum: 2005.11.02 10:00:14 »
Meglátogattam néhány alkuszcéget a neten. Holnaptól ígérik, hogy indulhat a banzáj!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #52 Dátum: 2005.11.02 10:22:46 »
Hétvégén átnéztem az összes biztosítót. Nem éri meg váltanom, jövöre 19.500,- Ft lesz az éves díjam. Más biztosítónál a legolcsóbb is 30ezer. Mivel idén balesetem volt, jövöre kb 10%-al fog emelkedni a díjam, legalábbis a biztosító szerint. Igy is alatta maradok a 30ezres sávnak.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #53 Dátum: 2005.11.02 10:30:42 »
Idézetet írta: "xeri"
Robi, elmondanád, hogy milyen költségekkel jár egy céges autó? Jöhet privátban is. Gondolkodom rajta, hogy bevigyem a kocsit a cégbe, és amit írtál, az egy újabb plusz pont (bár b10-ben talán nincs ekkora különbség :)), ezért érdekel. Kösz.

Semmi különös költséggel, minden ugyanaz, mint ha a neveden lenne. A könyvelővel viszont kell egyeztetni, hogy Apeh felé amikor beadja az adatokat, úgy kérje, hogy útnyilvántartással van használva az autó. Mert ha nem, akkor külön adót kell emiatt is fizetni, ami elég borsos (típustól függő, ~10000/hó). Már tárgyaltuk ezt a fórumon, útnyílvántartást érdemes vezetni valamilyen formaképpen.
És ugye az átírás sem két fillér.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #54 Dátum: 2005.11.02 10:43:27 »
Hát a TIR az valóban fiataloknak nem túl jó... de vállalkozásként jobban jártam. Igaz, más biztosítók adtak hasonló árakat magánszemélyre is. Minden esetre, ha most a MÁV-ra lépnék át akkor 1500 forinttal lennék bejjeb - szerintem ennyiért nem éri meg lépegetni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #55 Dátum: 2005.11.02 10:48:53 »
Idézetet írta: "xeri"
Robi, elmondanád, hogy milyen költségekkel jár egy céges autó? Jöhet privátban is. Gondolkodom rajta, hogy bevigyem a kocsit a cégbe, és amit írtál, az egy újabb plusz pont (bár b10-ben talán nincs ekkora különbség :)), ezért érdekel. Kösz.

Megnéztem: nekem a MÁVnál ugyanannyiba jön ki fillérre, akár magánszemély, akár vállalkozás. Próbáld ki te is, és afüggvényébe dönts.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #56 Dátum: 2005.11.02 11:04:32 »
Javítom magamat: a Posta Biztosítónál 23ezer forint lenne a biztosításom.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #57 Dátum: 2005.11.02 11:08:38 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "xeri"
Robi, elmondanád, hogy milyen költségekkel jár egy céges autó? Jöhet privátban is. Gondolkodom rajta, hogy bevigyem a kocsit a cégbe, és amit írtál, az egy újabb plusz pont (bár b10-ben talán nincs ekkora különbség :)), ezért érdekel. Kösz.

Semmi különös költséggel, minden ugyanaz, mint ha a neveden lenne. A könyvelővel viszont kell egyeztetni, hogy Apeh felé amikor beadja az adatokat, úgy kérje, hogy útnyilvántartással van használva az autó. Mert ha nem, akkor külön adót kell emiatt is fizetni, ami elég borsos (típustól függő, ~10000/hó). Már tárgyaltuk ezt a fórumon, útnyílvántartást érdemes vezetni valamilyen formaképpen.
És ugye az átírás sem két fillér.


Ha egyéni vállalkozóként akarod a kocsit üzemben tartani, akkor a cégautó adót kötelezően meg kell fizetned. Ami az én kocsimra, kb 40ezer forint/hó. Én ezért nem vittem be a vállalkozásba.
Ha bt, kft-be viszed be a kocsit, nagyon oda kell figyelni. Az Apeh nagyon szereti ellenőrizni a céges személyautók használatát, főleg a tankolás helyére, szervízeknél a km óra állásra kell figyelni, hogy az pontosan szerepeljen az útnyilvántartásban. Ha nem egyezik, jön a hatalmas bírság, plusz az elmaradt cégautó adó megfizetése.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Biztosítás
« Válasz #58 Dátum: 2005.11.02 11:22:35 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "xeri"
Robi, elmondanád, hogy milyen költségekkel jár egy céges autó? Jöhet privátban is. Gondolkodom rajta, hogy bevigyem a kocsit a cégbe, és amit írtál, az egy újabb plusz pont (bár b10-ben talán nincs ekkora különbség :)), ezért érdekel. Kösz.

Semmi különös költséggel, minden ugyanaz, mint ha a neveden lenne. A könyvelővel viszont kell egyeztetni, hogy Apeh felé amikor beadja az adatokat, úgy kérje, hogy útnyilvántartással van használva az autó. Mert ha nem, akkor külön adót kell emiatt is fizetni, ami elég borsos (típustól függő, ~10000/hó). Már tárgyaltuk ezt a fórumon, útnyílvántartást érdemes vezetni valamilyen formaképpen.
És ugye az átírás sem két fillér.


Ha egyéni vállalkozóként akarod a kocsit üzemben tartani, akkor a cégautó adót kötelezően meg kell fizetned. Ami az én kocsimra, kb 40ezer forint/hó. Én ezért nem vittem be a vállalkozásba.
Ha bt, kft-be viszed be a kocsit, nagyon oda kell figyelni. Az Apeh nagyon szereti ellenőrizni a céges személyautók használatát, főleg a tankolás helyére, szervízeknél a km óra állásra kell figyelni, hogy az pontosan szerepeljen az útnyilvántartásban. Ha nem egyezik, jön a hatalmas bírság, plusz az elmaradt cégautó adó megfizetése.

Azért ennyire nem venném dramatikusan, de van benne valami. Egyébként én nem a biztosítás miatt döntöttem úgy, hogy céges lett az autó, hanem más okokból. Mostmár ez van, és így is jó.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #59 Dátum: 2005.11.02 11:29:56 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "xeri"
Robi, elmondanád, hogy milyen költségekkel jár egy céges autó? Jöhet privátban is. Gondolkodom rajta, hogy bevigyem a kocsit a cégbe, és amit írtál, az egy újabb plusz pont (bár b10-ben talán nincs ekkora különbség :)), ezért érdekel. Kösz.

Semmi különös költséggel, minden ugyanaz, mint ha a neveden lenne. A könyvelővel viszont kell egyeztetni, hogy Apeh felé amikor beadja az adatokat, úgy kérje, hogy útnyilvántartással van használva az autó. Mert ha nem, akkor külön adót kell emiatt is fizetni, ami elég borsos (típustól függő, ~10000/hó). Már tárgyaltuk ezt a fórumon, útnyílvántartást érdemes vezetni valamilyen formaképpen.
És ugye az átírás sem két fillér.


Ha egyéni vállalkozóként akarod a kocsit üzemben tartani, akkor a cégautó adót kötelezően meg kell fizetned. Ami az én kocsimra, kb 40ezer forint/hó. Én ezért nem vittem be a vállalkozásba.
Ha bt, kft-be viszed be a kocsit, nagyon oda kell figyelni. Az Apeh nagyon szereti ellenőrizni a céges személyautók használatát, főleg a tankolás helyére, szervízeknél a km óra állásra kell figyelni, hogy az pontosan szerepeljen az útnyilvántartásban. Ha nem egyezik, jön a hatalmas bírság, plusz az elmaradt cégautó adó megfizetése.


Pontosan ezen okokból nem lett céges a mienk sem, egyszerűen nem éri meg a cégautó adóval, ráadásul a cég pesti, én meg vidéki vagyok, így a kötelezője is jóval kisebb!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!