Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 573836 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Biztosítás
« Válasz #3345 Dátum: 2019.11.18 08:37:05 »
Ráadásul nem jól számoltál. Mert ha most B4 helyett B1 lettél, akkor jövőre B5 helyett B2, és így tovább, azaz 7 évig 3 fokozattal lejjebb, utána egy évig 2 fokozattal, aztán még egy évig 1 fokozattal. Ki kell számolni, hogy mennyi a 3 fokozatnyi különbözet, a durva számításhoz elég megszorozni 8-cal, ez fog szemben állni a kár összegével. És akkor feltételeztük, hogy 10 évig nem csinálsz másik kárt...
Sajnos minél alacsonyabb bónusz fokozatban vagy, annál inkább megéri átvállalni a kártérítést.

Igazából nem is számoltam , csak bosszankodtam.  :censored:
Utólag már másképp csinálnám , az biztos.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Biztosítás
« Válasz #3346 Dátum: 2019.11.18 09:57:48 »
Ismerősöm az autója elejével a Hungárián "utolért" egy 6-os Mazda kombit (kb 60-al), amin vonóhorog is volt. A Mazda csomagtartóját utána nem lehetett teljesen lecsukni, és meggyűrődött a vonóhorgot tartó kereszt-izé is. Ismerős autóján a lökhárítón lett egy benyomódás a vonóhorog miatt, ami szerencsére nem lyukasztott ki/át nála semmit, nem folyt el semmi, tudott továbbmenni utána. Helyszínen megegyeztek, elérhetőséget cseréltek, adott némi "előleget", és később a Mazdás hívta, hogy 150e Ft-ból megvan a javítás a haverjánál. A különbözetet egy újabb közös talin kifizette, és el is váltak útjaik, a biztosító bevonása nélkül. Szakszervizben a Mazda valami 3-400e Ft-ba lett volna, ha ott javíttatja, és még ki tudja mennyi lett volna neki a Bonusz bukás miatti különbözete.  :eek: :hmmmm:
Gyxakorlatilag a kötelező biztosítás egy szükséges rossz, amiből az államnak sok sok pénze befolyik, de igazán és korrekten nyújtani egyikük se nyújt semmit a díjért cserébe... Vicc, hogy van egy biztosításod, de olcsóbb, ha saját zsebből fizetsz a tulajnak...  :hmmmm:  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Biztosítás
« Válasz #3347 Dátum: 2019.11.18 11:02:26 »
... Vicc, hogy van egy biztosításod, de olcsóbb, ha saját zsebből fizetsz a tulajnak...  :hmmmm:  :no:

Igen, pont ezen gondolkodtam.
Mondjuk nálam még elment a dolog a 227000 Ft-os kárkifizetés mellett pár ezer forinttal lett több az éves biztosításom. 56000-nél még elgondolkodtam volna, hogy esetleg kifizetem.
Viszont akkor van a gond, ha a kár x millió forint és nincs biztosítás, vagy nem tudom. De inkább legyen  :wacko:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3348 Dátum: 2019.11.18 11:42:58 »
Ismerősöm az autója elejével a Hungárián "utolért" egy 6-os Mazda kombit (kb 60-al), amin vonóhorog is volt. A Mazda csomagtartóját utána nem lehetett teljesen lecsukni, és meggyűrődött a vonóhorgot tartó kereszt-izé is. Ismerős autóján a lökhárítón lett egy benyomódás a vonóhorog miatt, ami szerencsére nem lyukasztott ki/át nála semmit, nem folyt el semmi, tudott továbbmenni utána. Helyszínen megegyeztek, elérhetőséget cseréltek, adott némi "előleget", és később a Mazdás hívta, hogy 150e Ft-ból megvan a javítás a haverjánál. A különbözetet egy újabb közös talin kifizette, és el is váltak útjaik, a biztosító bevonása nélkül. Szakszervizben a Mazda valami 3-400e Ft-ba lett volna, ha ott javíttatja, és még ki tudja mennyi lett volna neki a Bonusz bukás miatti különbözete.  :eek: :hmmmm:
Gyxakorlatilag a kötelező biztosítás egy szükséges rossz, amiből az államnak sok sok pénze befolyik, de igazán és korrekten nyújtani egyikük se nyújt semmit a díjért cserébe... Vicc, hogy van egy biztosításod, de olcsóbb, ha saját zsebből fizetsz a tulajnak...  :hmmmm:  :no:

Melyik biztosító társaság állami? Hogyan csapolja meg a (nyereségorientált biztosítókra oktrojált)  kötelező gépjármű- felelősségbiztosítások befizetéseit a fennálló állam?  Kinek kell helytállni a befizetések után? 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Biztosítás
« Válasz #3349 Dátum: 2019.11.18 12:02:51 »
Melyik biztosító társaság állami? Hogyan csapolja meg a (nyereségorientált biztosítókra oktrojált)  kötelező gépjármű- felelősségbiztosítások befizetéseit a fennálló állam?  Kinek kell helytállni a befizetések után?

Nem tudom a bekalkulált baleseti, vagy milyen adó, amivel az állam sarcolja a biztosítókat - és ők természetesen az utolsó fillérig továbbszámlázzák a tulajdonosoknak - az kinek a zsebébe vándorol vissza, de ha nem így van, akkor mégis lehet van 1 db ágazat, amire még nem tették rá a mocskos kezüket...  :hmmmm:

De megemlíthetnénk micsoda összegek kerülnek hozzájuk pl az üzemanyagok után, a parkolási díjakból mennyi csorog vissza a zsebekbe, stb, stb, stb.
Cserébe mit kapunk? Újra aszfaltozott utakat, amik 1 hét múlva már sz@ rabb állapotban vannak, mint felújítás előtt?  :wacko: :innocent: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3350 Dátum: 2019.11.19 07:49:52 »
Nem tudom a bekalkulált baleseti, vagy milyen adó, amivel az állam sarcolja a biztosítókat - és ők természetesen az utolsó fillérig továbbszámlázzák a tulajdonosoknak - az kinek a zsebébe vándorol vissza, de ha nem így van, akkor mégis lehet van 1 db ágazat, amire még nem tették rá a mocskos kezüket...  :hmmmm:

De megemlíthetnénk micsoda összegek kerülnek hozzájuk pl az üzemanyagok után, a parkolási díjakból mennyi csorog vissza a zsebekbe, stb, stb, stb.
Cserébe mit kapunk? Újra aszfaltozott utakat, amik 1 hét múlva már sz@ rabb állapotban vannak, mint felújítás előtt?  :wacko: :innocent: :hmmmm:


A kötelezőbe kalkulált adó itt részleteiben olvasható. A legendákról én nem teszek említést.
Az "újrafutózott" utakról nekem is hasonló véleményem van.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Biztosítás
« Válasz #3351 Dátum: 2019.11.19 09:07:01 »
Nekem is volt már, hogy belecsorogtam az előttem állóba, elsőre nem is látszott semmi, másodikra annyi, hogy mintha megrepedt volna az ő hátsó lököse. Ehhez képest hátszámjegyű volt a javítás. Ilyenkor aztán mindent "beletesznek" a javításba, ami a környéken van, kezdve a tolatóradarral, ami ha gyári, akkor aranyáron van.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Biztosítás
« Válasz #3352 Dátum: 2022.02.16 20:26:03 »
Most kaptam a NAV-től az értesítőt, mennyi lesz az Avensis éves "gépjárműadója".

Utána pedig megakadt a szemem valamin, ha sárga csekket szeretnék igényelni, és azon fizetni (eddig ez természetes volt, jött magától), akkor SMS-t kell írnom az ott megadott számra.  :eek:

Ha már egyszer ki kell fizetnem 16520 Ft-t a semmire (mert ugye már nem is a lakhely szerinti illetékes - szerencsétlen Önkormányzatok kasszájába csorog ez...) legalább férjen bele egy boríték, amiben kiküldenek 2 sárga csekket...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Biztosítás
« Válasz #3353 Dátum: 2022.02.16 21:23:08 »
Szerintem nincs ezzel baj. A mai világban az emberek leginkább elektronikus úton intézik a pénzügyeket, mint ahogy én is. Szerintem a csekkek több, mint 50%-a a kukában landolna. Így legalább kevesebb szemetet generálunk, és talán több fát megvédünk...
Toyota:
Chevrolet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Biztosítás
« Válasz #3354 Dátum: 2022.02.16 22:56:30 »
Az önkormányzat tavasszal mindig kiküldte az őszi csekket is, aztán ősszel megint kiküldte. No, ennek legalább vége.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Biztosítás
« Válasz #3355 Dátum: 2022.02.17 08:26:27 »
Nekem is volt már, hogy belecsorogtam az előttem állóba, elsőre nem is látszott semmi, másodikra annyi, hogy mintha megrepedt volna az ő hátsó lököse. Ehhez képest hátszámjegyű volt a javítás. Ilyenkor aztán mindent "beletesznek" a javításba, ami a környéken van, kezdve a tolatóradarral, ami ha gyári, akkor aranyáron van.

Múltkor volt egy koccanásom egy ócska pug206, elismertem , ott helyben leszámoltam neki 60 ezret mert beviszi a műhelybe és az én kontómra felújitják az autót.
drága reggel volt.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re:Biztosítás
« Válasz #3356 Dátum: 2022.02.17 17:02:58 »
Idén viszont nem kell ezer forintra kerekítve utalni nekik! Kiváncsi lennék miért volt ez!
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Biztosítás
« Válasz #3357 Dátum: 2022.02.17 20:42:54 »
Szerintem nincs ezzel baj. A mai világban az emberek leginkább elektronikus úton intézik a pénzügyeket, mint ahogy én is. Szerintem a csekkek több, mint 50%-a a kukában landolna. Így legalább kevesebb szemetet generálunk, és talán több fát megvédünk...

A ház rezsi költségeit én is online rendezem, papírmentesen  :yes: - de valahogy ami az autóval kapcsolatos, azt mindig is szerettem a forgalmi mellett tudni, mint a régi szép időkben. Tulajdonképpen 2 csekkről beszélünk, a kötelező biztosítás és ez a gépjárműadós.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3358 Dátum: 2022.02.17 21:53:27 »
A ház rezsi költségeit én is online rendezem, papírmentesen  :yes: - de valahogy ami az autóval kapcsolatos, azt mindig is szerettem a forgalmi mellett tudni, mint a régi szép időkben. Tulajdonképpen 2 csekkről beszélünk, a kötelező biztosítás és ez a gépjárműadós.
Tudod, hogy már senkit nem érdekel az a két papír? ;)  :szemez:
Értem, neked kell  :flowers:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Biztosítás
« Válasz #3359 Dátum: 2022.02.18 22:02:45 »
Tudod, hogy már senkit nem érdekel az a két papír? ;)  :szemez:
Értem, neked kell  :flowers:

Lehet.  ;)
Elsősegély dobozt is tartok a kocsiban  :szemez: , pedig már az sem izgatja a rendőröket - és amikor lejár a kötszerek szavatossága, akkor cserélem is őket.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61