Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 573928 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Biztosítás
« Válasz #3285 Dátum: 2018.09.09 16:23:01 »
Bár még nem kaptam meg a biztosító ajánlatát, az összehasonlítás szerint nem kell biztosítót váltanom, legrosszabb esetben is felmondani-újrakötni. A KÖBE és a Waberer ugyan megelőzi, de az előbbi csak pár forinttal, és ott tagdíj is van, amivel meg már drágább, a Wáberernél meg ha bármi esemény van, elkezd szemétkedni, arról szívesen lemondok. A mostani biztosítónál a netrisk szerint kétszáz forinttal emelkedik a díjtétel a bónuszugrást is beleszámítva - ez az elmúlt egy-két évet tekintve jó ajánlat, mert korábban nagyobbak voltak az ugrások.
Viszont nem esett jól, hogy a figyelembe vett kedvezmények között már "az idős járművek kedvezménye" is szerepelt, pedig a COV 10 éves múlt csak a nyáron.
A biztosítósoknál kb. 8 év a határ. Egyszer egy kárfelmérő előadta nekem, hogy ha rendes kártérítést akarok, akkor vegyek szalonból autót 3 évente. Ránézésre egy huszonéves kis nyikhaj volt akinek max kenőpénzből fog összejönni egy használt kocsi is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Biztosítás
« Válasz #3286 Dátum: 2018.09.10 10:17:26 »
Olyan 6 év, szerintem. Amikor a Yaris fenekébe jöttek, 5 éves volt a kocsi, kb. 1M Ft.-ba került a márkaszervizes helyreállítás tokkal vonóval, de már értékvesztést nem akartak rá kicsengetni. Azt mondták, örüljek, hogy nem lett GTK a kalkuláció...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Biztosítás
« Válasz #3287 Dátum: 2018.11.04 22:23:33 »
Bocs, de heveny izgalmi állapotban a hibakeresésbe irtam a mai esetet, de inkább ide tartozik:

Éppen úton vagyunk itthonról, haza Brüsszelbe és kaptunk egy követ a bal alsó saroktól kb egy nagy araszra 10 cm-re az A oszloptól, keckiásan kezd felkonyulni, illetve kifelé elérte a szélvédő szélét a repedés. Ez alighanem csere lesz. Nem tudom, fejből a Totoya biztosítást. Van erre valami tapasztalat, eljárásrend? Köszi!☹️😥

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3288 Dátum: 2018.11.04 23:00:22 »
Bocs, de heveny izgalmi állapotban a hibakeresésbe irtam a mai esetet, de inkább ide tartozik:

Éppen úton vagyunk itthonról, haza Brüsszelbe és kaptunk egy követ a bal alsó saroktól kb egy nagy araszra 10 cm-re az A oszloptól, keckiásan kezd felkonyulni, illetve kifelé elérte a szélvédő szélét a repedés. Ez alighanem csere lesz. Nem tudom, fejből a Totoya biztosítást. Van erre valami tapasztalat, eljárásrend? Köszi!☹️😥
Nekem valami olyasmi van (Casco) a régi Avéra és abban van szélvédő biztosítás.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Biztosítás
« Válasz #3289 Dátum: 2018.11.05 09:04:23 »
Köszi, ha időben érünk útbaejtem a szervízt, mert nincs gyakorlatom ebben az eljárásrendben.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Biztosítás
« Válasz #3290 Dátum: 2018.11.05 21:02:22 »
Kiváncsi vagyok a fogyasztásra, mert csak dél után indultunk Wurzburgbol es fél hatkor már a szervízben töltötték ki a papírokat (510 km) és csütörtök reggelre kell vinnem az új szélvédőt belerakni. Az éjjel, még egy kicsit tovább is repedt. Toyota biztosításom van (lényegében ez ua. mint az itteni Autóklubos biztosítás) így ha igaz akkor semmi mást nem kell csinálnom. Talán még a kornyezetbarát matricákat is át tudják rakni az uj szélvédőre. ( Német ill francia matricák egyes városokban kellenek a behajtáshoz)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Biztosítás
« Válasz #3291 Dátum: 2018.12.22 15:02:13 »
srácok,
eltört az mx5. bedugtam az orrát egy sávba és letarolta egy bmw :(
minden papírja rendben van, kötelező is rendben, ilyenkor egyszerűen csak elintézik a biztosítók egymás közt? nem látok rá esélyt, hogy nekem bármit is térítsenek, de legalább nekem sem kell fizetni a biztosítónak, feltéve, hogy én voltam a hibás? sose volt semmilyen károkozásom, fogalmam sincs, mi történik ilyenkor...
köszi

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Biztosítás
« Válasz #3292 Dátum: 2018.12.22 18:31:11 »
B10-ből vissza fognak sorolni jövőre B8-ba, ha idén egy kárt okoztál + fel fogja ajánlani a biztosító, hogy elengedi a bónusz csökkenést, ha kifizeted a biztosítónak azt, az összeget, amit a károsultnak ítélnek.

Normális sebességgel jött, vagy gyorsabban, mint amire számítani kellett és ez bizonyítható is valahogy? Utóbbi esetben talán valami megosztott felelősség befigyelhet...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Biztosítás
« Válasz #3293 Dátum: 2018.12.22 18:56:41 »
nem tudom megítélni, mennyivel jött.szerintem biztos a relatív gyorshajtás,  mert álló kocsisorok mellett jött, át egy zebrán, aminek nem működött a lámpája, mielőtt belém trafált.
külföldön elég nehéz ügyet intézni, fogalmam sincs, mi lesz. felhívom a biztosítót, aztán meglátjuk mit mondanak. 
b5 vagyok momentán

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3294 Dátum: 2018.12.22 19:49:24 »
nem tudom megítélni, mennyivel jött.szerintem biztos a relatív gyorshajtás,  mert álló kocsisorok mellett jött, át egy zebrán, aminek nem működött a lámpája, mielőtt belém trafált.
külföldön elég nehéz ügyet intézni, fogalmam sincs, mi lesz. felhívom a biztosítót, aztán meglátjuk mit mondanak. 
b5 vagyok momentán
Akkor rendőri intézkedés nem volt, mindenki a saját verzióját írja le. Mivel ő haladt a védett úton, macisajt volt neked, így őt nem fogják részben sem felelőssé tenni, tied a balhé  :cry:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Biztosítás
« Válasz #3295 Dátum: 2018.12.22 20:25:13 »
hát, én is erre számítok...
visszavágnak pár fokozatot a bónuszomból, nem vagyok boldog, de végülis kinemxarjale...
ha otthon lennénk, lehet még elmennék bíróságra is, de az más, idekint nem vagyok senki és a bömbis srác a dugóból azonnal kiintett egy rendőrt, hogy jöjjön má' oszt csináljon valamit, aki megnézte a kocsikat meg minket, aztán közölte hogy ASAP vontassuk el innen a xarainkat a francba és elment...szóval idekint kvázi mindenki új céges autóval és cascoval  közlekedik...

szerk. nálam még betétlap sem volt. ne mondjátok el senkinek  :whistling:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Biztosítás
« Válasz #3296 Dátum: 2019.01.08 21:19:52 »
Csak én vagyok ügyetlen, hogy a most hirdetett (pl. Totálkáron) telefonos applikáción a baleset bejelentőn nem találok lehetőséget külföldi biztosító megadására? Pl. Nekem a Toyota a biztosítóm. Vagy nem életszerű, hogy egy magyar meg egy külföldi ütközik?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Biztosítás
« Válasz #3297 Dátum: 2019.01.24 19:25:18 »
tudtok a weben olyan casco kalkulátort ahol nem kell a számom megadni és 2 perc múlva nem hív egy üzletkötö.. :helpsmilie:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3298 Dátum: 2019.01.24 19:27:20 »
tudtok a weben olyan casco kalkulátort ahol nem kell a számom megadni és 2 perc múlva nem hív egy üzletkötö.. :helpsmilie:

CLB!!!!!!!!!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Biztosítás
« Válasz #3299 Dátum: 2019.01.24 19:49:06 »
kösz, csináltam egy köt+casco kalkulációt.
kötelezőre most évi 28at fizetek  (b10)
ez jött ki. jó lenne ha a köt+casco egy évi 100ba beleférne
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002