Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 583669 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3225 Dátum: 2017.11.15 16:03:15 »
Drága cartárs, ne csináljunk már úgy, mintha idéntől drasztikus változások történtek volna. Eddig is rengeteg kedvezmény volt, mégis idén emelkedik az átlagtarifa. Ennek az az oka, hogy általánosságban emelkednek a tarifák. Ennyi.

Akkó' ne tedd! Aki keres(ett), az talál(t). "Ennyi"!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Biztosítás
« Válasz #3226 Dátum: 2017.11.15 20:48:41 »
Én nem találtam, pedig kerestem rendesen...  :innocent: :szemez:
Abból tudtam csemegézni, hogy mennyivel emelkedjen csak a díj mértéke, olcsóbb egyáltalán nem lett - és ilyen polgárőr, nyugdíjas, meg egyéb számomra teljesíthetetlen kedvezmények maradtak csak, amikkel nem tudtam élni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3227 Dátum: 2017.11.16 06:28:13 »
Én nem találtam, pedig kerestem rendesen...  :innocent: :szemez:
Abból tudtam csemegézni, hogy mennyivel emelkedjen csak a díj mértéke, olcsóbb egyáltalán nem lett - és ilyen polgárőr, nyugdíjas, meg egyéb számomra teljesíthetetlen kedvezmények maradtak csak, amikkel nem tudtam élni.
Nekem a rut junnyön biztosító még "gyártmány korrekció"-t is számolt. Persze így sem tudtak versenyezni magukkal. A tiéd is toygli?!!
Persze gyermek, közszolg, bonus, vidék, 32 év vetzetési tapasztalat,... kedvezményt is figyelembe vették.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Biztosítás
« Válasz #3228 Dátum: 2017.11.16 10:48:45 »
Toygli, persze.  ;)
Igaz csak 19 éves a "tapasztalatom", és amit sajnos nem számolnak bele sehol - hivatásos B, C, E-s jogsival, és legalább 500e levezetett km-el a hátam mögött, elvileg jövőre már B15-ben, ha ugyan lenne ilyen...  :hmmmm:

Mondjuk kíváncsiságból megnéztem mennyi lenne A0-ban a biztosítás egy ekkora cm3-is autóra bp-i lakosként, hááááát...  :eek: :hmmmm:

De azért pofátlanság, hogy a kevésbé rossz (dráguló) ajánlatok közül lehetett csak választani, az Allianz levélben kiküldött +15e Ft-s ajánlata (amihez már a 2018-as kötvényt is megküldték egyúttal) meg egyenesen megalázó volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3229 Dátum: 2017.11.16 12:00:08 »
Toygli, persze.  ;)
Igaz csak 19 éves a "tapasztalatom", és amit sajnos nem számolnak bele sehol - hivatásos B, C, E-s jogsival, és legalább 500e levezetett km-el a hátam mögött, elvileg jövőre már B15-ben, ha ugyan lenne ilyen...  :hmmmm:

Mondjuk kíváncsiságból megnéztem mennyi lenne A0-ban a biztosítás egy ekkora cm3-is autóra bp-i lakosként, hááááát...  :eek: :hmmmm:

De azért pofátlanság, hogy a kevésbé rossz (dráguló) ajánlatok közül lehetett csak választani, az Allianz levélben kiküldött +15e Ft-s ajánlata (amihez már a 2018-as kötvényt is megküldték egyúttal) meg egyenesen megalázó volt.

Hasonlóan jártam a junnyön biztosítóval. A törvény rendelte 50 nappal a lejárat előtti ajánlatközlés helyett tegnap vehettem kézhez ajánlatukat, a felmondás miatti kártörténeti igazolással, külön borítékolt levélben.
Az előbbinek az aláírás dátumaként '17.10.25 írtak, az utóbbinak '17.11.09. Pofátlanul összecseng és kiviláglik a lexarom hozzáállás. Egyébként a várakozáshoz képest ~3x2000 Ft megtakarítást sikerült elérni, ha minden igaz. 
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.16 12:06:17 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Biztosítás
« Válasz #3231 Dátum: 2017.11.22 13:41:38 »
Hogy itthon nem fognak lemondani erről a zsírosbödönről, mint eszméletlen mennyiségű bevételforrás, az biztos...  :hmmmm: Okos autók ide vagy oda, a fejős tehén effektus sosem fog megszűnni, netán csökkenni.
Vagy majd beleépítik egyéb, kreált adókba, és még rosszabbul is járunk.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Biztosítás
« Válasz #3232 Dátum: 2017.12.03 21:07:12 »
Ha az autóm hátsó szélvédőjét betörték és az esetről rendőrségi jegyzőkönyv készült, de a tettes ismeretlen, akkor van esélyem kártérítést kapni? Az autón nincsen casco, csak kötelező biztosítás. A rendőr szerint a kötelező is elég, de ez nekem gyanús. MABISZ esetleg? Volt valakinek ilyen ügye?


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3233 Dátum: 2017.12.03 21:08:45 »
szerintem 0 az esély.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3234 Dátum: 2017.12.04 00:23:49 »
Ha az autóm hátsó szélvédőjét betörték és az esetről rendőrségi jegyzőkönyv készült, de a tettes ismeretlen, akkor van esélyem kártérítést kapni? Az autón nincsen casco, csak kötelező biztosítás. A rendőr szerint a kötelező is elég, de ez nekem gyanús. MABISZ esetleg? Volt valakinek ilyen ügye?
GFB az autók közti interakció esetén térít, ha nem azonos címen lakók érintettek a balesetben. Kérdezd meg a biztosítódat, de valószínűtlen, hogy ilyesmire fizetnének, ez tipikusan Casco kör.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3235 Dátum: 2017.12.27 14:55:40 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3236 Dátum: 2018.01.30 08:52:09 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3237 Dátum: 2018.01.30 09:50:37 »
A lány ott volt a hunyó, hogyha egy kicsit továbbszámol az orránál, rájön, jobban jár a 63ezer forint átvállalásával. Ugyanis A0-ban van. Innen a B10 10 lépcsőfok, tehát 10 évig 3 fokozattal magasabbat kell fizetnie, aztán egy évig kettővel, aztán egy évig 1-gyel. Ha visszaosztod, akkor ez évi 4-5ezer forintos különbség. Ha kiszámolja, hogy most a káreset nélküli paraméterekkel mennyiért kötne B3-at A0 helyett, nem ekkora lenne a különbség, hanem sokkal nagyobb. És akkor most úgy számoltunk, hogy a következő 13 évben nem lesz újabb káreseménye, ami azért hordoz magában némi rizikót.
Értem a felháborodást, de ő meg hülye volt. A mai világ ilyen. Közgáz tananyagban van, hogy csak a profit számít, az emberi tényező nem. Lehet ezt nem szeretni, de attól a biztosító még profitorientált, tehát a saját hasznát védi, nem téged.
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Biztosítás
« Válasz #3238 Dátum: 2018.01.30 10:14:22 »
Nem értem, hogy miért kell kiakadni egy ilyen híren?
Azt sem értem (értem, csak nem nézem jó szemmel), hogy a vezess.hu-ból miért lett Blikk kategóriájú ócska oldal?


"Pár másodpercig tartott Málna nyugalma, mikor meglátta pár sorral lejjebb az áprilisi évfordulótól fizetendő összegét, majd’ kiesett kezéből a levél. Az új, éves biztosítási díja 292 ezer 455 forint lesz."


A biztosító nem akarja megtartani a káros ügyfelet, ezért emelte meg irreálisan a következő évi díjat.
Évfordulótól nyugodtan lehet menni másik biztosítótásasághoz, ahol nem 292e Ft az éves díja.
Ennyi a történet.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3239 Dátum: 2018.01.30 10:36:31 »
Na, ez meg a másik.
De azt azért a másik biztosítós ürge is megerősítette, hogy a friss jogsis ügyfelet, aki rögtön kárt okoz, sehol sem fogják tárt karokkal várni.
A cikkben nem ártott volna hangsúlyozni, hogy nem mindegy, valaki B10-ből okoz egy kárt, ezáltal a következő évben B8-ba kerül, vagy A0-ban, ahonnan M-be fog kerülni, és ott már vastagon fog a ceruza - minden biztosítónál. Az már rizikós ügyfél.
Dzsuzsikát is megnézném, mennyiért vállalná be egy biztosító az ő előéletével...
music