Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602045 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #2295 Dátum: 2013.06.22 22:58:46 »
Szétszedik az egész kocsit, belemártják több fürdőbe és robotokkal fújják újra az egészet? Majd összerakják? Nem hiszem!
Nyilván nem, de a Toyota se ezt adja meg karosszéria javításra. Amúgy nekem is törték az autó jobb hátulját. Levágták, meghegessztették lefestették - eltalálták pontosan a szint, nem kellett az ajtót is fújni. A 5. ajtó ablakánál már van egy festék hólyag - kár, hogy az még ahhoz nem nyúltak, az még a  gyári fényezés ;) .
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #2296 Dátum: 2013.06.22 23:53:38 »
Erre rá fogok kérdezni. Meg persze, hogy milyen festékkel fújják. Mert én vagy 7 félét néztem végig és egy sem stimmelt 100%ban.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Biztosítás
« Válasz #2297 Dátum: 2013.07.08 10:00:10 »

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Biztosítás
« Válasz #2298 Dátum: 2013.07.08 21:08:22 »
Helló!
Cascot tervezek kötni, de elbizonytalanodtam: az online kalkulátor legolcsóbb és legdrágább ajánlata között kb 40ezer Ft különbség van. Mi a tapasztalat, van lényegi különbség az egyes biztosítók ajánlatai között? Melyik céggel van jó tapasztalat? Nekem legolcsóbbra a Groupamát hozta ki. Kötött már itt vki cascot? Ha igen, mi a tapasztalat?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2299 Dátum: 2013.07.09 11:40:44 »
Hol és hogy lenne érdemes (illetve érdemes-e egyáltalán) utasbiztosítást kötni, akkor, ha együtt, egy autóval kimegyünk külföldre, én két hét múlva hazajövök, a többiek plusz egy hét múlva, vonattal? Ha csak a két hetet számolom, min 15 körül adtak ajánlatot az oldalak... 3 hétre már 22-23. Két külön biztosítást kéne kötni, ha jól gondolom.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Biztosítás
« Válasz #2300 Dátum: 2013.07.09 12:10:17 »
Hol és hogy lenne érdemes (illetve érdemes-e egyáltalán) utasbiztosítást kötni, akkor, ha együtt, egy autóval kimegyünk külföldre, én két hét múlva hazajövök, a többiek plusz egy hét múlva, vonattal? Ha csak a két hetet számolom, min 15 körül adtak ajánlatot az oldalak... 3 hétre már 22-23. Két külön biztosítást kéne kötni, ha jól gondolom.
alap biztosítás jár a bankkártyádhoz is, nézz utána, csak akkor érdemes kötni, ha valami extra kell (poggyász, ilyesmi)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Biztosítás
« Válasz #2301 Dátum: 2013.07.09 13:35:57 »
Helló!
Cascot tervezek kötni, de elbizonytalanodtam: az online kalkulátor legolcsóbb és legdrágább ajánlata között kb 40ezer Ft különbség van. Mi a tapasztalat, van lényegi különbség az egyes biztosítók ajánlatai között? Melyik céggel van jó tapasztalat? Nekem legolcsóbbra a Groupamát hozta ki. Kötött már itt vki cascot? Ha igen, mi a tapasztalat?

Sztem teljesen mindegy, melyik céget választod. Az, hogy mennyire jön ki, az az Ő általuk meghatározott szorzók miatt van. Van, akinek Rád fáj jobban a foga, van, akinek másra :)
A korábbi kocsimmal volt groupamás cascom. Általában sokáig tartott minden ügyintézés, noszogatni kellett őket, de mindig segítőkészek voltak. Szerencsére kár nem volt, így arról nem tudok nyilatkozni.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #2302 Dátum: 2013.07.09 14:13:35 »
alap biztosítás jár a bankkártyádhoz is, nézz utána, csak akkor érdemes kötni, ha valami extra kell (poggyász, ilyesmi)
Azért azt nem árt alaposan átolvasni, hogy az mit fedez - nekem kb. semmit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2303 Dátum: 2013.07.11 12:10:29 »
Most van a biztosító váltási időszakom. MKB-nál 7982Ft  lett az éves KGFB (adóval). :clap:

Kicsit OFF.
Budaörsön jártam,éppen kikerültem az út mentén füvet nyíró embereket,amikor egy hatalmas kaviccsal ajándékozták meg a szélvédőmet. Megálltam, a munkások főnöke sehol, papírjaik szintén. Gyorsan rendőrt hívtam (nem nagyon akartak kijönni, de rábeszéltem őket).A rendőrnek legalább odahozták a személyi okmányokat (kb.1óra alatt), meg a művezetőtől kaptam telefonszámot. Volt egy rendőrségi jegyzőkönyvem meg egy telefonszámom és egy kissé megrepedt szélvédőm. Eléggé el voltam keseredve.
A cégnek "természetesen" nemvolt felelősség biztosítása. :censored: Elmondásuk alapján túl sok ilyen káruk volt és felmondták a biztosításukat.
Kértem árajánlatot márkaszervizben a cserére, viszonylag rövid idő alatt sikerült meggyőznöm a károkozókat arról, hogy jobb, ha csak ezt fizetik ki. Néhány nap múlva küldték a pénzt.
Egyenlőre csak kijavíttattam pár ezerért, majd meglátjuk mi történik vele. Nem szívesen cseréltetném a gyári szélvédőt, az már sosem lesz eredeti.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Biztosítás
« Válasz #2304 Dátum: 2013.07.11 12:19:15 »
Most van a biztosító váltási időszakom. MKB-nál 7982Ft  lett az éves KGFB (adóval). :clap:
érdemes nézni ilyenkor a netrisket, és utána a legjobb ajánlatokat megnézni a cég honlapján, én egy hónapja jártam úgy, hogy a honlapon még +10% kedvezmény járt

ja, és éves fizetési ütemmel döbbenetes a különbség a negyedévhez képest...
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.11 12:21:54 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Biztosítás
« Válasz #2305 Dátum: 2013.07.11 12:27:51 »
érdemes nézni ilyenkor a netrisket, és utána a legjobb ajánlatokat megnézni a cég honlapján, én egy hónapja jártam úgy, hogy a honlapon még +10% kedvezmény járt

ja, és éves fizetési ütemmel döbbenetes a különbség a negyedévhez képest...
+1
én is így szoktam csinálni.
már vagy 4éve bevált nálam.
éves díjfizetés,átutalással.
az a legolcsóbb.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #2306 Dátum: 2013.07.11 14:28:44 »
Én az átutalásnál csakis attól félek, hogy a rendőr általában a jól bevált sárga csekket kéri, ha igazoltat a biztosítást igazolandó.
Tudom küld a biztosító kis papírkát, hogy kifizetted egész évre, de gondolom rajtam kívül még sok ezer emberbe égett bele ez a mozdulatsor igazoltatáskor.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Biztosítás
« Válasz #2307 Dátum: 2013.07.11 14:53:35 »
Én az átutalásnál csakis attól félek, hogy a rendőr általában a jól bevált sárga csekket kéri, ha igazoltat a biztosítást igazolandó.
Tudom küld a biztosító kis papírkát, hogy kifizetted egész évre, de gondolom rajtam kívül még sok ezer emberbe égett bele ez a mozdulatsor igazoltatáskor.  :hmmmm:
július 1-től már azt sem kérheti, rendszerből kell lekérdeznie...
http://www.riskonline.hu/blog/biztositasi-igazolasi-szelveny-nelkul-autozhatunk-

itt meg a jogszabály hozzá

2009. évi LXII. törvény

45. § (1)74 A forgalmi engedélybe történő üzembentartói adat bejegyzése és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban részt vevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi. E hatósági eljárások során az ügyfél, illetve az ellenőrzés alá vont jogosult a felelősségbiztosítási szerződés fennállását az (1a) bekezdésben meghatározott igazolóeszközzel is bizonyítani.

magyarul ha akarod, magadnál tarthatod, és azzal is igazolhatod, de a rendőr elektronikusan kell, hogy lekérje, nem kérheti tőled a papírt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.11 15:10:41 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #2308 Dátum: 2013.07.11 15:24:35 »
Ezt jó tudni, köszi.  :yes:
Lehet akkor következő évtől mi is letudjuk éves fizetéssel a dolgot, pláne ha annyival kedvezőbb az ára.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Biztosítás
« Válasz #2309 Dátum: 2013.07.11 15:27:27 »
Ezt jó tudni, köszi.  :yes:
Lehet akkor következő évtől mi is letudjuk éves fizetéssel a dolgot, pláne ha annyival kedvezőbb az ára.  ;)
hát...kb 30%...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018