Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 596243 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2250 Dátum: 2013.01.24 21:43:37 »
KÖBE egyesület? LOL, akkor ha Carinát látsz mindenképp óvatosabban vezess kb. úgy mintha tolvaj lennél! Nem szívesen bizniszelnék a köpés alakulattal.

Nagyon poénosnak érzed magad ezzel, de csak butaságokat írsz. Tipikusan az az ember vagy, aki divatból utál valamit, Te olyan vagy, aki ok nélkül leszólsz valamit, az ilyenek rombolják az országot, és nem építik, szerintem a Közlekedési Biztosító Egyesület egy megbízható biztosító, ráadásul magyar. Mert ugye nálunk a saját értékeink iránti tudatosság, szeretet, tisztelet nincs meg, mint mondtam ez a divat, lefitymálni ami a miénk! Hát így nehéz is bármit kezdeni! Bezzeg a németek, meg lehet nézni, hol tartanak, hova fejlődnek, ők meg igenis tudatosak, és a sajátjukat vásárolják, és azt is népszerűsítik!  Ezzel szemben nálunk Mo.-on megy a magyar termékek fikázása! Ennél még az is jobb lenne, ha kussba lennénk.

Aki meg annyira az Allianzot isteníti annak annyit tudok mondani, hogy tavaly nyáron váltottam biztosítót, akkor lettem köbés, de 1 hónapig húzódott a procedúrám, és már majdnem ott volt, hogy megszünteti a köbe a biztosításom, mert az a ***ott ALLIANZ nem volt képes kitörölni adataim a kártörténeti nyilvántartásból, szóval ezek úgy vették, mintha továbbra is náluk maradnék, holott minden le lett rendezve, még törlésértesítőt is kaptam, csak éppen a nyilvántartásba nem rendezték le az ügyet!!! 2-3 hét csak abból állt hogy leveleztem, meg telefonoztam, hogy csináljanak valamit, mire végre megcsinálták, mert már oda jutottam, hogy megmondtam kerek perec ha miattuk elveszik az új biztosítóm, és fedezetlenségi díjat stb. kiszabnak mert megszüntetik visszamenőleg a szerződésem, akkor bizony én jogi lépéseket fogok tenni az allianz ellen! Végül valami komolyabb jampik utána néztek az ügyemnek, és kitörölték, amit ki kellett, a köbe be tudott regisztrálni, és nem kerültem bajba. Úgyhogy ennyit azoknak, akik nagyzolnak, aztán büszkén verik a mellüket, hogy nekik milyen biztosítójuk van, másokat meg ok nélkül leszólnak.
                                                                                                                                                   

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Biztosítás
« Válasz #2251 Dátum: 2013.01.24 21:56:11 »
Nagyon poénosnak érzed magad ezzel, de csak butaságokat írsz. Tipikusan az az ember vagy, aki divatból utál valamit, Te olyan vagy, aki ok nélkül leszólsz valamit, az ilyenek rombolják az országot, és nem építik, szerintem a Közlekedési Biztosító Egyesület egy megbízható biztosító, ráadásul magyar. Mert ugye nálunk a saját értékeink iránti tudatosság, szeretet, tisztelet nincs meg, mint mondtam ez a divat, lefitymálni ami a miénk! Hát így nehéz is bármit kezdeni! Bezzeg a németek, meg lehet nézni, hol tartanak, hova fejlődnek, ők meg igenis tudatosak, és a sajátjukat vásárolják, és azt is népszerűsítik!  Ezzel szemben nálunk Mo.-on megy a magyar termékek fikázása! Ennél még az is jobb lenne, ha kussba lennénk.

Bocs, ha sértő lettem volna, nem Rád irányult, hanem a biztosítódra, lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam. Sorry!  :flowers:  Egyébként meg nem egy országromboló típusnak tartom magam, szerinted miért merült fel bennem ez a biztosítós dolog is? :)
Allianz ügyben csak megerősítettél, hogy tényleg mocskok. Ezek szerint nem alaptalanul hallottam róluk rosszakat.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Biztosítás
« Válasz #2252 Dátum: 2013.01.24 22:55:15 »
[...]
Aki meg annyira az Allianzot isteníti annak annyit tudok mondani, hogy tavaly nyáron váltottam biztosítót, akkor lettem köbés, de 1 hónapig húzódott a procedúrám, és már majdnem ott volt, hogy megszünteti a köbe a biztosításom, mert az a ***ott ALLIANZ nem volt képes kitörölni adataim a kártörténeti nyilvántartásból, szóval ezek úgy vették, mintha továbbra is náluk maradnék, holott minden le lett rendezve, még törlésértesítőt is kaptam, csak éppen a nyilvántartásba nem rendezték le az ügyet!!! 2-3 hét csak abból állt hogy leveleztem, meg telefonoztam, hogy csináljanak valamit, mire végre megcsinálták, mert már oda jutottam, hogy megmondtam kerek perec ha miattuk elveszik az új biztosítóm, és fedezetlenségi díjat stb. kiszabnak mert megszüntetik visszamenőleg a szerződésem, akkor bizony én jogi lépéseket fogok tenni az allianz ellen! Végül valami komolyabb jampik utána néztek az ügyemnek, és kitörölték, amit ki kellett, a köbe be tudott regisztrálni, és nem kerültem bajba. Úgyhogy ennyit azoknak, akik nagyzolnak, aztán büszkén verik a mellüket, hogy nekik milyen biztosítójuk van, másokat meg ok nélkül leszólnak.
Távol álljon tőlem bárkit ismeretlenül minősíteni, vagy akárkinek hitelét rontani :flowers:
de amit erről az esetről írtál, az szóról szóra megegyezik azzal, amit én tapasztaltam. :censored: Úgy éreztem, szándékosan betartanak annak, aki nem hosszabbít náluk. Undorító :dots:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Biztosítás
« Válasz #2253 Dátum: 2013.01.28 15:28:54 »
Remélhetőleg itt senkinek sincs biztosítása tőlük...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Biztosítás
« Válasz #2254 Dátum: 2013.02.13 20:47:40 »
ez milyen dolog már?
kiküldik mailbe, nyomtassam ki a fekete fehér pdf-et, és ezt majd a rendőrök elfogadják?
"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy biztosítása kezelésével társaságunkat bízta meg.

Csatoltan küldjük Önnek a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításáról szóló igazoló lapot. A 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról előírja, hogy az üzemben tartónak a hatósági ellenőrzés során igazolnia kell a felelősségbiztosítás folyamatos fennállását is. Ezért kérjük, szíveskedjen a csatolt dokumentumot kinyomtatni és a forgalmi engedélyével azt együtt tartani. Így a hatósági ellenőrzés során igazolni tudja kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának fennállását.

Az Ön igazoló lapja az alábbi időpontig érvényes: 2014.03.01" :ph34r:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2255 Dátum: 2013.02.13 21:34:51 »
ez milyen dolog már?
kiküldik mailbe, nyomtassam ki a fekete fehér pdf-et, és ezt majd a rendőrök elfogadják?
"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy biztosítása kezelésével társaságunkat bízta meg.

Csatoltan küldjük Önnek a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításáról szóló igazoló lapot. A 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról előírja, hogy az üzemben tartónak a hatósági ellenőrzés során igazolnia kell a felelősségbiztosítás folyamatos fennállását is. Ezért kérjük, szíveskedjen a csatolt dokumentumot kinyomtatni és a forgalmi engedélyével azt együtt tartani. Így a hatósági ellenőrzés során igazolni tudja kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának fennállását.

Az Ön igazoló lapja az alábbi időpontig érvényes: 2014.03.01" :ph34r:
Kérjél tőlük zöld kártyát, azt külföldön is elfogadják és jár neked!

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Biztosítás
« Válasz #2256 Dátum: 2013.02.13 21:44:14 »
Kérjél tőlük zöld kártyát, azt külföldön is elfogadják és jár neked!
tavaly küldtek egy plastik kártyát, ami azért egy sokkal kézzelfoghatóbb valami, mint amit kinyomtatok papírra....
de tuti szolok nekik, hogy ez igy nem kóser.....
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2257 Dátum: 2013.02.13 22:11:39 »
tavaly küldtek egy plastik kártyát, ami azért egy sokkal kézzelfoghatóbb valami, mint amit kinyomtatok papírra....
de tuti szolok nekik, hogy ez igy nem kóser.....
A plasztik kártyán a szerződés száma van rajta. Ha maradtál a biztosítónál nem ugyanazt a szerződést hosszabbítják meg?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #2258 Dátum: 2013.02.14 08:39:54 »
tavaly küldtek egy plastik kártyát, ami azért egy sokkal kézzelfoghatóbb valami, mint amit kinyomtatok papírra....
de tuti szolok nekik, hogy ez igy nem kóser.....
Nem tudom, mi a gondod ezzel... elfogadják. Ha ők nyomtatják ki és küldik el, akkor az mivel jobb?
Évek óta kapom emilben, sosem volt gond vele ellenőrzéskor.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Biztosítás
« Válasz #2259 Dátum: 2013.02.14 08:41:49 »
A plasztik kártyán a szerződés száma van rajta. Ha maradtál a biztosítónál nem ugyanazt a szerződést hosszabbítják meg?
az is rajta van, hogy mettől meddig érvényes.... és erre az évre nem küldtek, csak ezt a nyomtatható pdf-et
nem váltottam biztosítót ...
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Biztosítás
« Válasz #2260 Dátum: 2013.04.15 16:40:11 »
Vagyok olyan "szerencsés", hogy a remek, magyar tulajdonú, KÖBE nevű szervezetnél van (szerintük csak volt) a tavaly vásárolt Yaris KGFB-je.
Ma küldtek egy levelet, hogy tájékoztatnak, hogy 2013.03.30-án dijnemfizetés miatt megszűnt a szerződésünk.
Az érdekes, hogy 2012.07.12-án adtuk fel az éves csekket, ami 2012.07.02-2013.17.02. időszakra vonatkozik, 15659 forint. Felszólítást nem kaptunk.

WTF lehet ez? A telefont természetesen nem vette fel senki negyed óra zenélés után sem, aztán elmúlt négy óra...
Van egy olyan gyanúm, hogy új szerződést akarnak valahogy kierőszakolni, mert most egy tizessel drágább náluk a biztosítás az egyik, hirtelen meglesett kalkulátor szerint. Csak az a dolog szépséghibája, hogy itt van a kezemben a tavaly nyáron befizetett éves csekk. Na meg az is, hogy semmi felszólítást nem küldtek előzőleg.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Biztosítás
« Válasz #2261 Dátum: 2013.04.15 17:54:30 »
Az érdekes, hogy 2012.07.12-án adtuk fel az éves csekket, ami 2012.07.02-2013.17.02. időszakra vonatkozik...
idén melyik lesz a 17.hónap? :-):-):-):-)
az én naptáramban csak 12 van:-)

a köbének meg a jó kjurva anyját. majd panaszold be őket a mabisznál.
xerintem csak vmi adminisztrációs bibi van azoknál is.
egyre több az ilyen nemtörődöm baklövés a szolgáltatóknál!
kiváncsi leszek a végeredményre!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Biztosítás
« Válasz #2262 Dátum: 2013.04.15 19:11:55 »
Köszönöm az együttérzést... Ez már a második vagy a harmadik húzásuk az elmúlt három évben. Az előző autó kötelezője is náluk volt, akkor állítólag a baleseti adó miatt volt kavarás, szóval már akkor is megpróbáltak lehúzni pár ezer forintra (nagyobb összeg szerepelt a csekken, mint az online kötött szerződésen).

Most kicsit cifra szöveget mellékeltünk a szkennelt szerződés és a csekk mellé (emailben küldtük el), mert nagyon idegesítő, hogy ilyen hülyeségekre cseszik el az ember idejét.

Kösz a tippet, be is fogjuk panaszolni őket a mabisznál.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Biztosítás
« Válasz #2263 Dátum: 2013.04.15 20:00:33 »
Lám-lám, csak 13 hozzászólással kell visszamenni, ott G86 tartott védőbeszédet erről a biztosítóról. Szerintem bármelyikhez tartozol, túl sok jóra ne számíts, ez egy kegyetlen üzlet.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Biztosítás
« Válasz #2264 Dátum: 2013.04.15 20:18:27 »
Szerintem bármelyikhez tartozol, túl sok jóra ne számíts
Hát igen, én is ettől félek. Azt gondoltam én naiv, hogy már mindegy, hogy melyik biztosítóhoz megy az ember, mert mindegyik rendben van. Most azt gondolom, hogy mindegy melyikhez megy az ember, mert mindegyik gáz  :whistling:

Mondjuk korábban az Aegonnal nem volt semmi negatív tapasztalatunk, csak az ár miatt váltottunk a KÖBÉ-re (gondolom sok más autóssal egyetemben). Ezt a topikot meg még nem olvastam, de majd ha lesz időm, akkor átfutom, hogy kinek mi a tapasztalata a különböző biztosítókkal. De azért az nem mindegy, hogy 15ezer az éves díj, vagy 25 (mint a következő ajánlat volt - de ha új kalkulációt csinálok, most a KÖBE is 25 körül van...), úgyhogy nem nagyon érdemes érzelmi alapon dönteni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.15 20:22:09 írta styu »