Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 596217 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Biztosítás
« Válasz #1785 Dátum: 2011.11.22 17:49:40 »
Nem látom át, hogy hivatalosan hogy van ez kitalálva. Valahová le kell legyen írva, hogy:
- a rendőr kérheti-e helyszínen, hogy igazold a biztosítást vagy sem
- ha igen, akkor miképp tudod azt minden kétséget kizáró módon megtenni
A posta által lepecsételt csekk-szelvény minden kétséget kizáró bizonyíték, a többi nem, szerintem.
Ha a rendőr genya akar lenni, nem fogadja el a nyomtatóból kiszedett papírt. Semmilyen aláírás nincs rajta, tehát még magán okiratnak sem minősül.
Sajnos eddig nem találtam rá a teljes válaszra.
A törvény szerint igazolni kell tudnod, de azt, hogy ezt mivel lehet, már nincs ott leírva, a részletek megadására hivatott rendelet pedig talán meg sem született.
A biztosítók által adott ideiglenes igazoláson emlékeim szerint valami elektronikus aláírás van, tehát azért mégsem egy sajtpapír. Rengetegen fizetik a biztosítást átutalással, inkasszóval, úgyhogy a rend őreinek nem lehet ismeretlen az egyéb módon történő igazolás, tehát nem hinném, hogy ezen szívóznának, ha valamivel igazolni tudod, akkor szerintem elfogadják, ha nem, akkor van baj.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #1786 Dátum: 2011.11.22 18:46:35 »
Sajnos eddig nem találtam rá a teljes válaszra.
A törvény szerint igazolni kell tudnod, de azt, hogy ezt mivel lehet, már nincs ott leírva, a részletek megadására hivatott rendelet pedig talán meg sem született.
A biztosítók által adott ideiglenes igazoláson emlékeim szerint valami elektronikus aláírás van, tehát azért mégsem egy sajtpapír. Rengetegen fizetik a biztosítást átutalással, inkasszóval, úgyhogy a rend őreinek nem lehet ismeretlen az egyéb módon történő igazolás, tehát nem hinném, hogy ezen szívóznának, ha valamivel igazolni tudod, akkor szerintem elfogadják, ha nem, akkor van baj.
A legtöbb esetben nincs gond:
személyessen kötsz a biztositónál- adnak papirt
biztositást váltasz: a régi még érvényes, max megsürgeted az uj igazolást
neten kötsz és még nem kapsz visszaigazolást- no ilyenkor mi van?
Én a motoromat egy hónapja kivonattam, azonnal bejelentettem a biztositónak- azóta 2 felszólitást küldtek, hogy nem fizettem be a következő félévet :D
képtelenek voltak a mai napig leadminisztrálni. Az előző biztositó még 3/4 év alatt se adminisztrálta le a felmondásomat: 3x mentem be mire kaptam egy igazolást, hogy megszünt a biztositásom náluk.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1787 Dátum: 2011.11.22 19:00:36 »
Robi, nekem elfogadta igazoltatáskor a rendőr a netrisk-ről kinyomtatott papírt. Én ezen nem aggódnék, ki van találva a rendszer.
Az küldött igazoláson sincs pecsét, az is egy szinesen kinyomtatott papír, szóval az sem ér sokkal többet. Ha problémája van akkor lekérdezi az adatbázisból.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #1788 Dátum: 2011.11.22 22:15:20 »
És ameddig megkapom? Hetekig tart, míg küldenek valamit, tapasztalat. Addig reménykedjek, hogy hátha nem állít meg a kabátos?
Tőlem még egyszer sem kérték. Amúgy félévente fizetek és mindig időben jön az igazoló szelvény, általában előre - e-mailben secure pdf-ként.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #1789 Dátum: 2011.11.22 22:37:14 »
És ameddig megkapom? Hetekig tart, míg küldenek valamit, tapasztalat. Addig reménykedjek, hogy hátha nem állít meg a kabátos?
Én eddig mindig hamarabb megkaptam, minthogy egyáltalán befizettem...
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Biztosítás
« Válasz #1790 Dátum: 2011.11.23 20:51:35 »
Én meg csak a zöldkártyákat kaptam, jó legalább helyből külföldön is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #1791 Dátum: 2011.11.23 21:50:34 »
Ma, sajnos (18 év után másodszor) apróbb balesetet okoztam. A szitu nem lényeges, (én voltam a hunyó, el is ismertem),  az autó is elég jól megúszta, de a másik autóban lett akkora kár, hogy nem fogom zsebből kifizetni, hanem a biztosítás terhére kell menjen. Ami nem világos:  Melyik autó bónusza fog visszasorolódni? A Corsával mentünk, ami a feleségem nevén van, de én vezettem. Tudom, hogy a biztosítás az autóra szól, tehát elvileg a Corsáé, de a bónusz fokozat meg személyhez kötődik, hiszen az meg átvihető egyik autóról a másikra.
Igazán ott lesz érdekes, hogy a Toyota biztosításáról még nincs zsebemben a kötvény, és nem szeretném, ha emiatt bonyodalom lenne. De lehet? Jobban járok, ha nem én vezettem, hanem a feleségem?
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1792 Dátum: 2011.11.23 21:57:24 »
Corsa bónusza megy, és a feleségedé. Az autóért a tulajdonos a felelős. És a kgfb autóra szól, nem személyre. Gondolj csak bele, ha most vennél egy másik autót akkor 0-ról indulna a bonusod, tehát nem személyhez kötött.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1793 Dátum: 2011.11.23 22:02:33 »
Uniqua-val milyen tapasztalataitok vannak? Van nekem egy elég jó ajánlatuk, amin erősen elgondolkoztam...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1794 Dátum: 2011.11.23 22:02:48 »
Az autóért a tulajdonos a felelős.
Az üzembentartó...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1795 Dátum: 2011.11.23 22:04:03 »
Igen, jogos. De a legtöbb esetben a kettő ugyanaz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1796 Dátum: 2011.11.23 22:06:19 »
Uniqua-val milyen tapasztalataitok vannak? Van nekem egy elég jó ajánlatuk, amin erősen elgondolkoztam...
Nekem mint károsult volt nagyon rossz tapasztalatom velük. Majdnem 4 hónapig állt a kocsi, mert nem akartak fizetni...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1797 Dátum: 2011.11.23 22:08:17 »
Engem az a része érdekel, hogy küldik-e rendesen a dokumentumokat.
De egyébként szerintem egyik biztosító sem szeret fizetni  :wacko: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #1798 Dátum: 2011.11.23 22:26:56 »
Még egy kérdés, nyilván, mire az adminisztráció lezajlik, abból 2012 lesz. Jövőre tehát még nem sorolódik vissza és B3 lesz a Corsa. A jövő utáni évben - ha nem történik újabb guzmi -, akkor a B3-hoz képest esik vissza kettőt, vagy a B4-hez képest, azaz B1 lesz, vagy B2?
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #1799 Dátum: 2011.11.23 22:28:03 »
kb. 3 évig Uniqua-ztam, sosem volt gond az igazolással. Félévenkénti fizető voltam, de már januárban kiküldték az egész évre szóló igazolást

music: a károkozás dátuma számít, nem az ügyintézés