Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602106 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1095 Dátum: 2010.03.01 23:00:53 »
Csak hogy mindenki tájékozódjon: a GENERTEL BIZTOSÍTÓ is beállhat a sorba a szemétkedő, az ügyfeleket becsapók sorába!
Ez történt velem is, szereztek pár rossz órát a számomra!
http://homar.blog.hu/2010/03/01/beprobalkozik_uj_ugyfeleinel_a_genertel


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #1096 Dátum: 2010.03.02 08:37:48 »
Na ezért nem merem soha a legolcsóbbat választani.  :ph34r: Részvétem a szívás miatt.  :no:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1097 Dátum: 2010.03.02 08:45:46 »
Na ezért nem merem soha a legolcsóbbat választani.  :ph34r: Részvétem a szívás miatt.  :no:
Én Allianznál vagyok, ez az apósom :cool2: , igaz én intéztem neki :wacko:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #1098 Dátum: 2010.03.02 09:52:03 »
Ez nem az olcsóságon múlik. Nálunk is volt ilyen valamelyik kocsinál (Aegon vagy Allianz) azzal a szöveggel, hogy nem sikerült lekérni a kártörténeti igazolást, úgyhogy ez az én dolgom lesz, és ha nem lesz meg márc. 1-ig, akkor visszasorolnak M4-be - mindez még január közepén -, aztán két héttel később jött még egy levél, hogy megtalálták... ;)
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #1099 Dátum: 2010.03.02 18:47:53 »
Csak hogy mindenki tájékozódjon: a GENERTEL BIZTOSÍTÓ is beállhat a sorba a szemétkedő, az ügyfeleket becsapók sorába!
Ez történt velem is, szereztek pár rossz órát a számomra!
http://homar.blog.hu/2010/03/01/beprobalkozik_uj_ugyfeleinel_a_genertel


Ez nem biztos, hogy a Genertel írja. Lehet egy másik biztosító aki a Genertel nevében levelezget mert pl. le akarja járatni a Genertelt. Hány ilyen dolog van mostanában. A címeket, neveket pénzért adják veszik egymást közt bizonyos "cégek".
Akinek van biztije annak van érvényes megkötött szerződése amit mindkét fél aláírt, jóváhagyott. Innettől fogva nincs mitől beszélni. Nem vagyok jogász, de ezt egy kezdő ügyvéd begyűri.......
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.02 18:49:31 írta tutinet »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1100 Dátum: 2010.03.02 18:55:29 »
Nem egyedi eset. A titkárnőm éppen ma rohant el az Uniqua-ba, mert ő is kapott egy levelet, hogy nyema kártörténeti. Pedig dehogynem. Bevitte, rendezte.  :hug:
Szóval nemcsak a Genertel.

Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.  :nonono:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #1101 Dátum: 2010.03.02 19:07:57 »
A másik , hogy ha már a bunkó biztosítókat "reklámozzuk", akkor nálam meg a Signal keménykedik.
Tavaly náluk voltam sőt előtte is de most leváltottam őket. Most meg olyanok, hogy nem akarnak lekopni. Küldték a negyedéves csekket, meg a felszólítást is meg fenyegőztek is. Erőlködjetek csak, ha van erre időtök.
Persze én megőríztem a felmondó nyilatkozat fax visszaigazolóját, úgyhogy védve vagyok.
Tőlem le vannak ejtve, érvényes biztim van máshol és tudom igazolni a felmondást is, innentől fogva pampoghatnak.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1102 Dátum: 2010.03.02 21:43:55 »
Nem egyedi eset. A titkárnőm éppen ma rohant el az Uniqua-ba, mert ő is kapott egy levelet, hogy nyema kártörténeti. Pedig dehogynem. Bevitte, rendezte.  :hug:
Szóval nemcsak a Genertel.

Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.  :nonono:
Apósomnál szintén Uniqua, ijedten hozta nekem a levelet. Mivel 2 utcányira van tőlük az iroda besétált és minden rendben.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1103 Dátum: 2010.03.02 21:48:25 »
Ez nem biztos, hogy a Genertel írja. Lehet egy másik biztosító aki a Genertel nevében levelezget mert pl. le akarja járatni a Genertelt. Hány ilyen dolog van mostanában. A címeket, neveket pénzért adják veszik egymást közt bizonyos "cégek".
Akinek van biztije annak van érvényes megkötött szerződése amit mindkét fél aláírt, jóváhagyott. Innettől fogva nincs mitől beszélni. Nem vagyok jogász, de ezt egy kezdő ügyvéd begyűri.......
megvan a generteles kötvény, erre postán küldtek egy levelet, benne egy módosított kötvényt mi 6X-osa díjban az eredetinek....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1104 Dátum: 2010.03.02 21:51:03 »
Nem egyedi eset. A titkárnőm éppen ma rohant el az Uniqua-ba, mert ő is kapott egy levelet, hogy nyema kártörténeti. Pedig dehogynem. Bevitte, rendezte.  :hug:
Szóval nemcsak a Genertel.
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.  :nonono:
de itt tömeges...
https://www.genertel.hu/NewsList/hir_callcenter_atmenetileg_nem_elerheto.aspx


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1105 Dátum: 2010.03.03 19:02:46 »
Nem egyedi eset. A titkárnőm éppen ma rohant el az Uniqua-ba, mert ő is kapott egy levelet, hogy nyema kártörténeti. Pedig dehogynem. Bevitte, rendezte.  :hug:
Szóval nemcsak a Genertel.
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.  :nonono:
de itt tömeges...
https://www.genertel.hu/NewsList/hir_callcenter_atmenetileg_nem_elerheto.aspx
De ott a megoldás is... Mél, vagy fax. +Tv. levél.
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni...  :D
Amúgy Generteles vagyok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #1106 Dátum: 2010.03.03 19:40:04 »
Nekem meg a K & H januárban kiküldte a csekket az éves díjról a tavaly májusban eladott Velocifero robogómra is - én meg be is fizettem szépen, mert előbb jött, mint a Yamahám csekkje, és hát nézte a fene a kötvényszámot, amikor elvileg ugye már csak a Yamahára jöhetett a csekk  ::) ... Aztán persze meglepődtem, mikor pár nap múlva befutott az is  :wacko: ... Bementem (idő, pénz), javasoltam: egyszerű a szitu, az összeg azonos, írják jóvá a tévesen, az ő hibájukból befizetett díjat (tavaly annak rendje-módja szerint bejelentettem a Velocifero eladását, felmondtam a szerződést rá) a Yamahás szerződésemre. Mondták, hogy ááá az úgy nem megy, először is fizessem be a Yamahás csekket (idő, pénz) mert nem tudják jóváírni, aztán keressem meg megint a Velocifero adásvételijét (idő), és vigyem be hozzájuk megint (idő, pénz), és akkor majd kezdeményezik a központ felé, hogy utalják nekem vissza a tévesen befizetett díjat.

Tegnap megkerestem az adásvételit, bementem vele - "áramszünet miatt zárva"  :eek: ... Na, kezd rohadtul elegem lenni a sztoriból  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #1107 Dátum: 2010.03.04 05:44:42 »
Hát én sose mentem még be ügyet intézni. Ezeket a dolgokat inkább faxon vagy levélben intézem. Egyébként sok szolgáltató nem képes a jóváírásra - pl. Elektromos Művek.  :eek:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #1108 Dátum: 2010.03.04 09:33:17 »
Pedig a törvény kötelezi rá, illetve te választhatsz, hogy jóváírják, vagy kifizetik azonnal, és nekik úgy kell tenniük, ahogy te választottál.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1109 Dátum: 2010.03.04 18:57:46 »
Hát én sose mentem még be ügyet intézni. Ezeket a dolgokat inkább faxon vagy levélben intézem. Egyébként sok szolgáltató nem képes a jóváírásra - pl. Elektromos Művek.  :eek:

Pár évvel ezelőtt, pont a Budapesti Elmű volt az, aki a végszámlával egyidőben visszatérítette kérés nélkül a túlfizetést. Korrekt eljárás volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.